Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 15 16 17 18 19 ... 23
(Read 63903 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: stojči I
Reply #240 - 12.04.2004 at 20:08:45
 
mind wrote on 12.04.2004 at 20:00:50:
Jezus je res učil ljubezen do "vsega", povedal pa je tudi kako takšno ljubezen dosežemo. 


Kako?

...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: stojči I
Reply #241 - 12.04.2004 at 20:19:04
 

z ljubeznijo do Boga





Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: stojči I
Reply #242 - 12.04.2004 at 20:21:17
 
ljubezen do Boga dosežemo z ljubeznijo do Boga?

valda!!!
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #243 - 12.04.2004 at 20:47:16
 
Smiley
dragi prijatelji Kiss Kiss Kiss

brez tehnik občutenja srca,

občutenja globine svojega nežnega diha,

brez videnja notranje svetlobe,

brez notranjega božanskega dotika,

brez dotikanja ljubezni,

iz same notranje ljubezni,

se vsak lahko milijonkrat na glavo postavi,

izgovarja moljardokrat vsa sveta imena,

pa bo še vedno tam, kjer je bil,

namreč v svoji glavi.

Prem Rawat ima to sposobnost,

pomagati človeku povezati se z lastnim srcem

in ljubiti to, kar se skriva globoko znotraj srca

in seveda govoriti in delovati iz njega.

Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: stojči I
Reply #244 - 12.04.2004 at 21:02:25
 
ixtlan, mi smo otroci živega Očeta   Smiley

mi imamo sposobnost čutenja, misljenja, (relativne) svobodne volje in individualnosti

in seveda tudi Bog (Vrhovna Oseba iz katere vse izhaja, vključno z nami) ima sposobnost čutenja, misljenja, (absolutne) svobodne volje in individualnosti

če se dva res iskreno ljubita potem nesebičnio in prostovoljno služita drug drugemu....sta eno (v namenu, interesu) a sta hkrati različna (ohranjata individualnost)

tudi mi smo Bog, a smo hkrati različni od Njega

z ljubeznijo do Njega, se lahko zlijemo z Njim v eno (v interesu, namenu), vendar hkrati ohranimo svojo identiteto, svobodno voljo, lastno čutenje in misljenje

do našega končnega cilja (večna ljubezen z vsem in vsemi) lahko torej pridemo samo preko Vrhovne Osebe, ki ima absolutno svobodno voljo  

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: stojči I
Reply #245 - 12.04.2004 at 21:03:07
 
ljubiti moraš najprej začeti sebe
mogoče je to kliše, ampak je presneto resničen

če ne moreš ljubiti, spoštovati in častiti sebe, ti bo šlo tudi z drugimi prekleto slabo

da do tega prideš moraš nujno zelo dobro razčistit tudi tretjo čakro = zgraditi si moraš svojo integriteto, svoj kodeks časti. brez tega preprosto ni možno, da bi ljubil druge tako kot bi bilo na mestu... lahko seveda potegneš ljubezen dol v drugo čakro, potem ljubiš zaradi finančne varnosti, strahu pred tem, da bi bil sam... itd itd skratka imaš nek vzrok za to

mogoče koga iritira vse to govorenje o čakrah, lahko bi tudi govoril o krščanskih zakramentih, potem bi rekel, da je četrta čakra "Sveta poroka", lahko bi za tretjo v židovskem žargonu rekel, da je "bar Mitzwah" ali pa če sta nekomu bližja izraza Manipura in Anahata. stvar poimenovanja - vse pa opisuje isto zadevo

LP

...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: stojči I
Reply #246 - 12.04.2004 at 21:08:38
 
ixtlan:
Quote:
ljubiti moraš najprej začeti sebe


še pred tem pa moreš vedeti kdo si  Smiley
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: stojči I
Reply #247 - 12.04.2004 at 21:12:00
 
mind wrote on 12.04.2004 at 21:08:38:
ixtlan:

še pred tem pa moreš vedeti kdo si  Smiley


kdo pa si?

...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: stojči I
Reply #248 - 12.04.2004 at 21:33:20
 
lej, če gremo v šamanizem... se procesu spoznavanja "kdo si" reče, da greš skozi "dark night of the soul". izzvati moraš vsa prepričanja, ki jih imaš, preveriti ali so res pravilna ali so v skladu s tabo. greš skozi svojo senco. nujno greš tudi skozi norost. nadzorovano norost sicer. počneš stvari, ki niso v skladu s kolektivnimi prepričanji. preverjaš, raziskuješ. gnoza, bi rekla arelena. s tem, da če se lotiš tega temeljito, moraš nujno skozi svojo senco. sicer pa je proces zadeva šeste čakre. v bistvu s šesto čakro preverjaš vse nižje. tudi z drugo greš skozi prvo, s tretjo skozi prvi dve itd. šesta in sedma delata v timu. v osmi pa je opredeljena naša povezava do arhetipov, naše poslanstvo. potem sta še deveta in deseta...

človeštvo ve vedno več, evolucija gre naprej... vse kar je bilo zapisano, je že nadgrajeno  Shocked  Shocked

veš, da v ovnovem obdobju (2000 BC - 0) sploh niso videli pastelnih barv in slišali zvokov, ki jih danes slišimo? v vodnarjevi dobi (2000 - 4000) pa bo celotno človeštvo začelo videti energijo, energijska anatomija bo predmet v OŠ... ne takoj, ne vsi naenkrat. saj je že Einstein povedal, da časa in prostora ni, pa še kar nismo dojeli  ???

...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: stojči I
Reply #249 - 12.04.2004 at 21:38:35
 
mind:

aja, če ni očitno, hočem povedati, da se ni smiselno omejiti na eno religijo... religije nam dajo besedni zaklad in simboliko, ki jo potem uporabiš za tolmačenje osebnega izkustva... to sem ti že napisal pa si verjetno spregledal, ko si razmišljal, da napadam tvoj pogled na svet. ne ne napadam ga, niti ni moja stvar. niti ne branim svojega. lahko ga prežvečiš in izpljuneš, po želji. če bom po tem za kakšno spoznanje bogatejši, bom samo vesel

moj namen je zgolj čimvečja jasnost kar jo lahko zagotovim sogovorniku

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #250 - 12.04.2004 at 22:01:40
 
Smiley
moram priznat, da so mi že
malo dolgočasne vaše debate na temle topicu,  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

če koga kaj konkretnega zanima naj me vpraša,
ali gre na kako Prem Rawatovo video predstavitev, pa kaj pokomentira, skratka naj se sam osebno prepriča zakaj se pri tem učenju gre, drugače pa naj bo raje tiho.

Mene zanimajo tisti ljudje, ki jih zanima njihova lastna notranja svetloba,
ne zanimajo me pa nobene teorije niti filozofije,
samo tvoja osebna izkustva so tu res dobrodošla.
Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: stojči I
Reply #251 - 12.04.2004 at 22:09:47
 
ixtlan:
Quote:
kdo pa si?


sluga Boga


ixtlan:
Quote:
lej, če gremo v šamanizem... se procesu spoznavanja "kdo si" reče, da greš skozi "dark night of the soul". izzvati moraš vsa prepričanja, ki jih imaš, preveriti ali so res pravilna ali so v skladu s tabo. greš skozi svojo senco. nujno greš tudi skozi norost. nadzorovano norost sicer. počneš stvari, ki niso v skladu s kolektivnimi prepričanji. preverjaš, raziskuješ. gnoza, bi rekla arelena. s tem, da če se lotiš tega temeljito, moraš nujno skozi svojo senco. sicer pa je proces zadeva šeste čakre. v bistvu s šesto čakro preverjaš vse nižje. tudi z drugo greš skozi prvo, s tretjo skozi prvi dve itd. šesta in sedma delata v timu. v osmi pa je opredeljena naša povezava do arhetipov, naše poslanstvo. potem sta še deveta in deseta...



lahko se Mu predas zdaj, lahko se mu predaš kasneje, ko boš porihtal vse čakre, ampak v končni fazi se Mu boš za Njegovo zadovoljstvo in svojo večno dobrobit moral predati

ixtlan:
Quote:
mind:

aja, če ni očitno, hočem povedati, da se ni smiselno omejiti na eno religijo... religije nam dajo besedni zaklad in simboliko, ki jo potem uporabiš za tolmačenje osebnega izkustva... to sem ti že napisal pa si verjetno spregledal, ko si razmišljal, da napadam tvoj pogled na svet. ne ne napadam ga, niti ni moja stvar. niti ne branim svojega. lahko ga prežvečiš in izpljuneš, po želji. če bom po tem za kakšno spoznanje bogatejši, bom samo vesel

moj namen je zgolj čimvečja jasnost kar jo lahko zagotovim sogovorniku


Smiley jaz nikjer ne vidim nobenega napada, ti pač poveš svoj pogled, jaz pa svojega

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: stojči I
Reply #252 - 12.04.2004 at 22:13:35
 
stoychi wrote on 12.04.2004 at 22:01:40:
Smiley
moram priznat, da so mi že
malo dolgočasne vaše debate na temle topicu,  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
če koga kaj konkretnega zanima naj me vpraša,
ali gre na kako Prem Rawatovo video predstavitev, pa kaj pokomentira, skratka naj se sam osebno prepriča zakaj se pri tem učenju gre, drugače pa naj bo raje tiho.


V vsem spoštovanju do tvojega Prem Rawata in predvsem zato ker je to tvoj topic bom odslej raje Lips Sealed

Kiss Kiss Kiss

p.s.: pot vase je samotna pot. če bi še toliko rad videl, da ti na tej poti delajo družbo vsi, ki jih imaš rad ali celo vsi, ki jih poznaš, se moraš na neki točki odločiti: ali boš hodil svoj tempo ali pa poooooooočaaaaasiii s hiiiitrooooooooooooostjoooo skuuuupineeee.

...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: stojči I
Reply #253 - 12.04.2004 at 22:28:07
 
mind wrote on 12.04.2004 at 22:09:47:
ixtlan:

sluga Boga


ixtlan:


lahko se Mu predas zdaj, lahko se mu predaš kasneje, ko boš porihtal vse čakre, ampak v končni fazi se Mu boš za Njegovo zadovoljstvo in svojo večno dobrobit moral predati



ok, še z mojo terminologijo. volja je v šesti čakri (no pa smo spet kle  Grin) torej najprej moraš poštimati svojo šesto čakro. to pomeni ogromno discipline. to pomeni, da držiš besedo najprej sebi. rečeš npr: vstajanje ob 6:00 in rekreacija mi mori, ampak ker vem, da je to dobro zame, bom to redno počel. če ne držiš besede sebi, potem je tudi drugim ne boš. naslednji korak je, da povežeš srce in um (volja ni po naključju na sredi). ko delata z roko v roki, potem je to hudičevo močna zadeva. potem pa se lahko odločiš, da boš predal svojo voljo Bogu. Kar pomeni, da se prepustiš toku in sedanjemu trenutku. Kar pomeni, da brezpogojno zaupaš.

torej, ja, načeloma lahko predaš svojo voljo kadarkoli. ampak ne verjamem, da to lahko storiš, če se ti glava oglaša po svoje, nimaš nobene discipline, se bojiš tega in onega, imaš slabo samopodobo, itd.

mind wrote on 12.04.2004 at 22:09:47:
ixtlan:


Smiley jaz nikjer ne vidim nobenega napada, ti pač poveš svoj pogled, jaz pa svojega



Superca  Kiss

Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: stojči I
Reply #254 - 12.04.2004 at 23:04:23
 
ixtlan:
Quote:
potem pa se lahko odločiš, da boš predal svojo voljo Bogu


ja, lahko se Mu predaš potem, lahko pa se Mu tudi zdaj


s predajo Njemu ustrežemo Njemu, ter posledično vsemu in vsakomur, vključno z nami samimi   Smiley


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 15 16 17 18 19 ... 23