Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 23
(Read 64323 times)
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: stojči I
Reply #210 - 11.04.2004 at 19:03:07
 
arelena, ljubezen pomeni hkratno enost (zlitje) in različnost (ohranitev individiualnosti)

za ljubezen sta potrebna dva, ki prostovoljno in nesebično služita drug drugemu

sta hkrati enaka (eno v namenu, interesu) in različna (ohranitev lastna identitete)

na podoben način lahko mi postanemo eno z Njim, a hkrati ostajamo različni od Njega

mi nikoli ne postanemo On, ampak zmeraj ohranimo svoj individum....saj, kako bi tudi lahko mi postali On ?

mi smo večno en majhen delcek Absoluta in kot takšnii smo  smo zmeraj v podrejenem položaju, torej odvisni

Bog je Vrhovna Oseba (Absolut) in nam daje svobodno voljo sluzit Njemu v ljubezni ali služiti svojim lastnim (ego) interesom

če si ti lačna in jaz tebi prinesem pečeno kuro (ti pa si vegetarijanka in jaz tega ne vem) , ne bos kaj preveč zadovoljna, čeprav so bili moji nameni dobri in iskreni

na podoben način, mi z svojimi nepopolnimi čuitili in mindom lahko samo špekuliramo, kaj Njega zadovoljuje....zato moramo vzeti zavetje avtoritativnih svetih zapisov in oseb, ki so od Njega pooblaščeni in iz katerih lahko slišimo Njegovo sporočilo nam, pogojenim dušam

jasno je, da je Bog neomejen in kot takšen lahko obstaja tudi kot Oseba, ki čuti in razume

razlika med nami in Njim je torej v tem, da je On Vrhovna Oseba (Absolut) mi pa Njegov zanemarljivo majhen delček

vedet kaj mi nismo je nekaj, ni pa vse

ko/če vemo in tudi v praksi realiziramo da nismo materialno (grobo fizično ter subtilno) ugotovimo da smo čista zavest, ki večno obstaja....ampak kaj je ta čista zavest oz. duša ?  je to nekaj nečutnega, nerazumnega ?  naše materialno telo ima značilnosti (čeprav materialno pogojene) čutenja, misljenja in svobodne volje.....vsega tega je materialno telo sposobno  le ob prisotnosti duše in zaradi tega imamo mi tudi onkraj materialnosti svojo lastno identiteto, sposobnost cutenja in svobodne volje....torej ljubezni

ko/če boš torej zares odkrila kaj vse ti nisi, boš indirektno spoznala tudi kaj si

in seveda se strinjam, da je treba te "visokoleteče" besede tudi prakticirati, izkušati in na podlagi tega doživeti ali nedoziveti tistega kar si globoko v sebi želimo  Smiley




stojči, ljubljenje z partnerjem je oblika materialne ljubezni katere glavna značilnost je njena minljivost.....takšna ljubezen je za nas (večne individulane duše) v končni fazi vedno neizizpolnjujoča

kot že rečeno, meni čista logika nakazuje, da ker so moje zmožnosti zelo omejene in da sam z svojo cutno-umsko materialno pogojeno spekulacijo nisem sposoben poiskati prave poti do Resnice (večne ljubezni), moram poiskati nekoga (sveti zapisi, osebe), ki so "onkraj" taksnih spekulacij

da takšne Osebe oz. zapisi zares res obstajajo pa je tudi povsem logično, saj neomejen ne bi bil neomejen, če se nebi mogel narediti "vidnega" omejenemu

komu pa bomo zaupali, pa je odvisno od nas samih in našega trenutnega "okusa"



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #211 - 11.04.2004 at 23:32:35
 
Stojchy, kako pa si ti razlagaš, da je recimo Jezus ozdravil človeka, v tem primeru predvsem psihičnih tegob, kot posledica moralne izprijenosti, ženska, ki je preuštvovala, potem pa ji je rekel: "Pojdi in ne greši več"

Se pravi, da je greh za vse kriv, da trpimo na fizični in psihični bazi? Kaj je zate greh? Namreč eni imajo nekaj za greh, drugi pa to smatrajo za povsem nedolžno zadevo?

Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #212 - 12.04.2004 at 01:30:52
 
Smiley
Jezus je bil,  Kiss
je  Kiss
in bo  Kiss
ta čista božanska ljubezen,  Kiss Kiss Kiss

ko se je ženska pokesala,
se je je usmilil in ji je odpustil njene grehe.

Tudi tvoje in moje Usmiljenje
lahko dela neverjetne čudeže,

vendar je do usmiljenja znotraj sebe
včasih tako zelo težko priti.

Brez usmiljenja enostavno ni čudežev
še posebej na nivoju zdravja,
vendar tudi še danes po čudežu ozdravljajo ljudje.

Zame je greh, če nekomu nekaj slabega naredim, recimo da ga obtožim nečesa,
česar vem da ni on storil,
ali če ga namerno recimo užalim
in mu s tem povzročim trpljenje,
ali o kom trdim nekaj slabega v kar nisem prepričan,
ali imam dvojna merila,
ena za sebe, druga za druge ljudi,

Predvsem pa se greh pokaže na slabi vesti tistega,
ki greši,
največji greh pa je greh proti Svetemu duhu, ki prebiva v tebi in meni in v vseh ljudeh.,

vendar ker je vsak človek zase svet,
tudi vsak drugače doživlja ta greh.

Tisti, ki so duhovno bolj razviti,
lahko mnogo bolj trpijo že za nek majhen greh,
kot recimo tisti manj razviti, ki storijo velik greh,
recimo kak uboj.

Zame je danes en velik greh prodaja drog otrokom
in orožja nevednim ljudem.

Drugače pa verjamem, da se grehi plačujejo poleg tekočih tudi še za nazaj,
tistih iz prejšnja življenj

in da jih bom plačeval v kolikor jih počnem,
tudi še v naslednjem življenju,
če seveda sploh kako življenje zame še bo.

In zakaj je nek greh za nekoga malenkostna stvar?
O tem Krišna lepo pove v Bhagavat Giti ko pravi, da sta dve vrsti ljudi:
eni, ki se z vsakim življenjem bolj  približujejo Bogu

in drugi, ki se z vsakim življenjem bolj od njega oddaljujejo,
njim namenoma dopušča delati vse večje grehe in zločine in se tako z vsakim življenjem bolj spreminjajo v zarod demonov,
ki bodo na koncu popolnoma uničeni.

Kiss Kiss Kiss

Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #213 - 12.04.2004 at 01:34:05
 
Smiley
odgovor za en_bk-a
moje mnenje je,
da je več kot nič za Boga vse Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: stojči I
Reply #214 - 12.04.2004 at 09:34:35
 
Smileynič ne obstaja , razen BOGA....individualnost , kot jo sedaj doživljamo je le iluzija

Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: stojči I
Reply #215 - 12.04.2004 at 11:21:39
 
arelena:
Quote:
nič ne obstaja , razen BOGA


ja, se strinjam

Bog je Absolut in nic ne obstaja izven Njega....tudi mi smo Njegov del, čeprav nismo On

da mi nismo Bog oz. da nismo in nikoli ne bomo Njemu enaki, nam je hitro jasno ce malo iskreno pogledamo okoli sebe in vidimo kako nevsemogočni smo

arelena:
Quote:
individualnost , kot jo sedaj doživljamo je le iluzija


hoces rect, da je mozno dozivljati tudi individualnost, ki ni iluzija ?

zakaj pa smo sploh v "iluziji" in kako pridemo ven iz nje ?







Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: stojči I
Reply #216 - 12.04.2004 at 12:10:28
 
Grin Smileyiluzija je vtis dvojnosti , ki ga doživljamo  na tem planetu.na en način je paradoksalno , ampak tako je.
mogoče bi si prebral kozmično doktrino od dion fortune, ker je na kratko težko povedati karkoli.
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: stojči I
Reply #217 - 12.04.2004 at 12:11:23
 
Smiley WinkDA SE REŠIMO ILUZIJE JE TREBA DVIGNITI IN ŠIRITI ZAVEDANJE
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: stojči I
Reply #218 - 12.04.2004 at 12:17:35
 
Smileyin treba je začeti pri tem kdo si in kaj je ta kdo...kaj si in potem dalje...
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: stojči I
Reply #219 - 12.04.2004 at 12:44:22
 
Quote:
in treba je začeti pri tem kdo si in kaj je ta kdo...kaj si in potem dalje...


ja, tud jaz se strinjam s tem, da je treba začeti pri vprašanju "kdo smo" in ne pri vprasanju "kdo nismo"

vendar pa zelo dvomim, da je nekdo, ki je v "iluziji" to (kdo sem) sposoben spoznat sam, brez pomoči nekoga, ki je onstran te iluzije oz. dvojnosti   Wink Smiley

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: stojči I
Reply #220 - 12.04.2004 at 12:51:15
 
in dvomim tudi, da je dion fortune izven iluzije

kot sem ze rekel, vsak nekomu zaupa....jaz zaupam verodostojnim svetim zapisom (Vedski spisi) nekdo drug zaupa Svetemu pismu, ti zaupas dion fortune, nekdo pa Oshotu, nekdo Antony de Mell-u...itd.,...čas in nasa notranja izpolnjenost pa je tisto, kar na koncu razsodi  




Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: stojči I
Reply #221 - 12.04.2004 at 13:00:35
 
mind wrote on 12.04.2004 at 12:44:22:
vendar pa zelo dvomim, da je nekdo, ki je v "iluziji" to sposoben spoznat sam, brez pomoči nekoga, ki je onstran te iluzije oz. dvojnosti   Wink Smiley


Saj ti ni treba, da sam, obrni se na Boga Wink

Boga želimo dojemati skozi šesto čakro, kot nekaj logičnega, vzročno-posledičnega, soslednega (groza nas je, da bi ga dojemali kot neko divjo silo) in to je prva in generalna napaka, ki jo lahko naredimo na poti do jasnosti. Predvsem zato ker še nimamo cele (karmične) slike in se ne zavedamo celostnega načrta. Pač ne moremo vedno vedeti zakaj se kaj zgodi (npr. zakaj umre dvoletni otrok). Na tej točki je potrebno predvsem zaupati, po možnosti prepoznavati simboliko ter njen pomen in ne dvomiti v pravilnost dogajanja. Buda je bil učitelj šeste čakre kot je bil Jezus četrte. Buda je učil kako se znebiti iluzij. Ampak to je temeljito delo, ni hobi.

LP Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: stojči I
Reply #222 - 12.04.2004 at 13:17:20
 
ixtlan:
Quote:
Saj ti ni treba, da sam, obrni se na Boga


saj prav to hočem povedat.....jaz sem se obrnil na Boga s tem ko Ga poslušam skozi razodete (neiluzorne, večnonematerialne oz. transcendentalne) spise in osebe in po svojih zmoznostih poskusam sledit Njegovim navodilom


ixtlan:
Quote:
Boga želimo dojemati skozi šesto čakro, kot nekaj logičnega, vzročno-posledičnega, soslednega (groza nas je, da bi ga dojemali kot neko divjo silo) in to je prva in generalna napaka, ki jo lahko naredimo na poti do jasnosti. Predvsem zato ker še nimamo cele (karmične) slike in se ne zavedamo celostnega načrta. Pač ne moremo vedno vedeti zakaj se kaj zgodi (npr. zakaj umre dvoletni otrok). Na tej točki je potrebno predvsem zaupati, po možnosti prepoznavati simboliko ter njen pomen in ne dvomiti v pravilnost dogajanja. Buda je bil učitelj šeste čakre kot je bil Jezus četrte. Buda je učil kako se znebiti iluzij. Ampak to je temeljito delo, ni hobi.


Ja, Jezus je učil ljubezen do Boga, Buda je učil osvoboditev od materije

kaj pa ti ?  čigavo "zavetje" znanja jemljes ?

spoštujes in se ravnas po navodilih Jezusa oz. Bude, al ju tukaj samo omenjaš ?


ixtlan:
Quote:
Ampak to je temeljito delo, ni hobi.

Wink
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #223 - 12.04.2004 at 13:28:43
 
stoychi wrote on 12.04.2004 at 01:30:52:
Smiley
Jezus je bil,  Kiss
je  Kiss
in bo  Kiss
ta čista božanska ljubezen,  Kiss Kiss Kiss

ko se je ženska pokesala,
se je je usmilil in ji je odpustil njene grehe.

Tudi tvoje in moje Usmiljenje
lahko dela neverjetne čudeže,

vendar je do usmiljenja znotraj sebe
včasih tako zelo težko priti.

Brez usmiljenja enostavno ni čudežev
še posebej na nivoju zdravja,
vendar tudi še danes po čudežu ozdravljajo ljudje.

Zame je greh, če nekomu nekaj slabega naredim, recimo da ga obtožim nečesa,
česar vem da ni on storil,
ali če ga namerno recimo užalim
in mu s tem povzročim trpljenje,
ali o kom trdim nekaj slabega v kar nisem prepričan,
ali imam dvojna merila,
ena za sebe, druga za druge ljudi,

Predvsem pa se greh pokaže na slabi vesti tistega,
ki greši,
največji greh pa je greh proti Svetemu duhu, ki prebiva v tebi in meni in v vseh ljudeh.,

vendar ker je vsak človek zase svet,
tudi vsak drugače doživlja ta greh.

Tisti, ki so duhovno bolj razviti,
lahko mnogo bolj trpijo že za nek majhen greh,
kot recimo tisti manj razviti, ki storijo velik greh,
recimo kak uboj.

Zame je danes en velik greh prodaja drog otrokom
in orožja nevednim ljudem.

Drugače pa verjamem, da se grehi plačujejo poleg tekočih tudi še za nazaj,
tistih iz prejšnja življenj

in da jih bom plačeval v kolikor jih počnem,
tudi še v naslednjem življenju,
če seveda sploh kako življenje zame še bo.

In zakaj je nek greh za nekoga malenkostna stvar?
O tem Krišna lepo pove v Bhagavat Giti ko pravi, da sta dve vrsti ljudi:
eni, ki se z vsakim življenjem bolj  približujejo Bogu

in drugi, ki se z vsakim življenjem bolj od njega oddaljujejo,
njim namenoma dopušča delati vse večje grehe in zločine in se tako z vsakim življenjem bolj spreminjajo v zarod demonov,
ki bodo na koncu popolnoma uničeni.

Kiss Kiss Kiss



Ali nismo mi sami krivi, da se otrok prodajajo mamila, se pravi celotna družba, ki se dela nevedno, ker noče prevzeti odgovornosti za svoje člane?

Se pravi verjameš v neke vrste de-evolucijo, da nazaduješ, namesto da bi duhovno napredoval ? Če vzamemo in se omejimo zgolj na žialsko/rastlinsko evolucijo ne obstaja retrogradnje, da bi stvar šla nazaj, da bi iz človeka zopet nastal opičnjak, pojavijo se zgolj slepe veje., npr. določene vrste izumrejno, npr. dinoazvri...?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: stojči I
Reply #224 - 12.04.2004 at 13:32:30
 
mind wrote on 12.04.2004 at 13:17:20:
Ja, Jezus je učil ljubezen do Boga, Buda je učil osvoboditev od materije
kaj pa ti ?  čigavo "zavetje" znanja jemljes ?
spoštujes in se ravnas po navodilih Jezusa oz. Bude, al ju tukaj samo omenjaš ?


Spoštujem vse znanje, vzamem pa pač kar vzamem. Ne vem nimam pravila... niti nekih navodil po katerih bi se ravnal.

Jezus drgač ni učil ljubezni do Boga, ampak ljubezen do vseh na višji ravni kot smo jo mi žal zaenkrat sposobni dojeti. Imamo pa sedaj vsaj neko smernico.

Če bi trdil, da je Jezus učil ljubezen do Boga, potem bi se lahko vprašal: no, kje je zdaj njegov Bog, ko ga križajo? Lej kako ga je kaznoval za njegovo ljubezen do Njega! Itd. Veš, interpretacija je zelo pomembna. Četudi so spisi neoporečni jih lahko stokrat narobe interpretiraš. Spisi so pomembni ker ti dajo simboliko in besedni zaklad za izraz lastnega izkustva.

LP Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 23