Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 16 17 18 19 20 ... 23
(Read 63811 times)
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #255 - 13.04.2004 at 06:07:27
 
Smiley

predajanje Bogu,

so lepe besede,

združiti razum s srcem

še lepše,

to res narediti,

pa težja stvar,

če ne bi bilo tako,

nihče o tem ne bi niti govoril,

ampak bi vsi uživali

v Njegovi blaženosti.

Kiss Kiss Kiss

Spoznanje Boga

je najpreprostejša stvar,

ki jo obvladajo celo dojenčki,

in bolj si preprost,

bližje si znotraj sebe Njemu.

Aleluja!
Kiss Kiss Kiss

treba se bo poenostaviti Wink
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #256 - 13.04.2004 at 12:46:34
 
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: stojči I
Reply #257 - 13.04.2004 at 12:53:25
 
Smiley Winkmene pa zanimajo vsi ljudje brez izjem , ki imajo odprto srce ne glede na to , kaj delajo. mi smo pot in hkrati že cilj , le ozavestiti moramo vse to. nisem vzvišena in zanimajo me vse tehnike  in poti in rada spoznavam vedno kaj novega.vsak pa si izbere to , kar mu je blizu.
Buda ja imel prav , ko nikoli ni hotel govoriti o BOGU...zakaj?
ker se to z besedami ne da opisati in ker ga itak ne bi pravilno razumeli
všeč mi je njeg. izrek..o razsvetljenju...kaj je s tem pridobil
dejal je da se je pač PREBUDIL
pot ne iščite v nebesih , je tu in zdaj v nas samih in če bi vedeli da je tudi ta Ljubezen že v nas
zakaj je ne uporabljamo in namesto , da polemiziramo ,bi se raje potrudili da razumemo drug drugega in se spoštujemo
to se moramo učiti Roll Eyes
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #258 - 13.04.2004 at 13:42:28
 
Stojchy, ali pričakuješ, da nas bo Bog v onostranstvu kaznoval zavoljo naših grehov?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: stojči I
Reply #259 - 13.04.2004 at 13:43:43
 
arelena wrote on 13.04.2004 at 12:53:25:
Buda ja imel prav , ko nikoli ni hotel govoriti o BOGU...zakaj?
ker se to z besedami ne da opisati in ker ga itak ne bi pravilno razumeli
všeč mi je njeg. izrek..o razsvetljenju...kaj je s tem pridobil
dejal je da se je pač PREBUDIL

ali lahko omejen (mi) govori o neomejenem (Bog)? ne. to je to kar je Buda hotel povedat. kdo lahko govori o neomejenem? le neomejen sam. samo Bog lahko govori o Sebi. in po milosti in zelji neomejenga/vsemogocnega lahko tudi omejen govori o neomejenem. ce to ne bi bilo mogoce, potem Bog ni neomejen oz. vsemogocen. Bog lahko govori o sebi, in tudi drugi lahko na njegovo zeljo govorijo o Njemu, ce jim on da to moc.

spoznanje, da Bog nima materialnega imena, oblike, lastnosti in aktivnosti, torej je brez imena, brezoblicen, itd. (kot pravi Sankaracarya in njegovi sledilci ali na indirekten nacin Buda) je seveda boljse kot da svoje omejene/materialne koncepte projeciramo Vanj. ampak, ce nekdo pod vplivom/milostjo Boga govori o Njem pa lahko od takega izvemo se vec o Bogu, sebi in nasem vecnem odnosu.

drgac pa raznorazni veliki duhovni ucitelji sami pr seb vejo ponavad vec kot pa povejo/ucijo svoje ucence, ker upostevajo njihovo kapaciteto.

ker zakaj bi jim Buda pol sploh rekel, da je se PREBUDIL, ce pa besede tako ali tako ne morejo "tistega" opisati. v bistvu jih je hotel s tem vzpodbuditi da bi sli sami prakticirat in se sami realiziral tisto kar je on sam. "sladkost"/vsebina v Budovem "Prebudil sem se" ali v nekom, ki ni realiziran je seveda zelo razlicna. in na podlagi te vsebine/sladkosti se aspiranti odlocijo sprejet proces, s katerim bi tudi oni "tisto" dosegl.

sadhana bina sadhya vastu keho nahi paye... brez prakticiranja nihce se ni dosegel cilja/razsvetljenja. ampak za prakticiranje pa potrebujemo potrebno inspiracijo... ta pa pride iz besed/obnasanja realiziranega.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: stojči I
Reply #260 - 13.04.2004 at 13:47:37
 
Smiley Winkverjetno se je naveličal vseh vprašanj...
Grin
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #261 - 13.04.2004 at 14:18:21
 
Smiley
glede prebujenja takole:
verjetno se tudi sam Buda brez pomoči njegovega Vsevišnjega Gospoda ne bi nikoli prebudil Wink

brez notranje in zunanje pomoči na žalost pri PREBUJANJU pač ne gre. Smiley

exo,

Bog nas ne bo kaznoval zaradi naših grehov,
kaznovali se bomo kar sami,
oziroma se že,
saj to že odplačujemo s svojim trpljenjem tu, ali pa tam.

Dal ti bom primer ene od mojih punc,
ki me je prevarala
in mi čez kakih pet let telefonirala in me prosila,
če ji bom kdaj zaradi tega odpustil,
jaz pa sem med tem časom že skoraj pozabil njeno ime.

Rekel sem ji, da sem ji odpustil že takrat
in da se je čisto brez veze zaradi tega sekirala vsa ta leta.

Tako to je,
sam Bog ve,
zakaj mi sami kaznujemo sebe.

Bog, je ta naša čista božanska ljubezen tu in tam.

Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: stojči I
Reply #262 - 13.04.2004 at 17:11:26
 
Roll Eyes Smileyko je Buda realiziral SEBE je istočasno realiziral tudi BOGA...ni dvoje , vedno je le ENO ..
in ker je vse kar je , je bilo in bo BOG , potem vsako ločevanje odpade.
vsak pa seveda razume toliko , kolikor ima doživetega, tako je.
Stojči, da takrat se res rodiš in nikoli več nisi isti.
In takrat se prižge luč , ki jo poglabljaš , hkrati pa raste tvoje razumevanje in se širi zavest.
In seveda , saj je BOG  Milost sama in iskati jo ali ga izven sebe ali nekje drugod je nesmisel.
da veš kaj o drevesu ali sebi se ali ga moraš doživeti direktno in ne le opisovati kakšno je in kaj so o njem dejali v spisih..
sicer pa je prav , da ima vsak svoj način , končni cilj pa je tako isti .in ta je tukaj in sedaj in vedno bil ...že v nas , le pozabili smo.
nič ne dobimo , kar že nimamo ...stvar je v dvigu zavesti...
sonček zate Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #263 - 13.04.2004 at 18:33:44
 
Smiley
draga arelena, saj ravno zato pa pišem svoje članke in pesmi iz tega božanskega izkustva notranje luči, če ne bi bilo tako, bi bolj malo, ali pa nič napisal.

Saj ne rečem, da ne razumeš že precej, ampak nekaj je, kar še ne, vendar ne dvomim, da enkrat tudi to boš.

Če bi ti imela kaj več časa in prebrala vseh mojih nekaj tisoč postov tule na stojči 1 in 2 in pa na topicu Prem Rawat umetnost notranjega spoznanja 1, 2, 3, bi imela malo drugačno sliko o meni, kot jo imaš sedaj.

No ja za to bo še čas, ali drugače povedano, sam sem praktik in ne teoretik, teorije in filozofije me nikoli niso zanimale.
Kiss Kiss Kiss
lp
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: stojči I
Reply #264 - 14.04.2004 at 06:39:27
 
Kiss Kissdragi Stojči
ne gre se za razumevanje , ampak za vedenje in doživetja ..dobro vem , kje sem in koliko sem dosegla in tudi to, koliko še moram. Wink rada berem tvoje poste a še raje delam in meditiram
uvide dobimo skozi meditacijo in ne skozi branje, čeprav je čtivo odlično
sama sebi sem Mojster in se opiram na notranjega UČITELJA in seveda tudi zunanje...
pravzaprav mislim , da je to najboljša kombinacija , da napreduješ ali ne Wink Kiss
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: stojči I
Reply #265 - 14.04.2004 at 09:19:51
 
arelena wrote on 13.04.2004 at 17:11:26:
Roll Eyes Smileyko je Buda realiziral SEBE je istočasno realiziral tudi BOGA...ni dvoje , vedno je le ENO ..
in ker je vse kar je , je bilo in bo BOG , potem vsako ločevanje odpade.

ce je vedno le ENO, in ce je vse kar je, kar je bilo in kar bo Bog, kako to, da je Buda "moral" (nekoc) realizirati sebe?

se strinjam, da vse kar je bilo, vse kar je in vse kar bo Bog. in ce je Bog vse, pol ima najbrz tudi "vseznanje" in "vsemogocnost" itd. ce razlike med mano in Bogom ni... kako to, da se moram trudit za samo-realizacijo kot, da se ne poznam, torej nimam znanja in moci. a to pomen, da Bog pozabi sebe, da se lahko potem spet spomni? da se Bog odloci it trpet, da lahko pol to trpljenje odstrani? eni govorijo na tak nacin ja, ampak jaz ne dam kej velik na to.

Bog je vse in nic ni izven njega, pomeni da je vse eno, da je Asbolut. ampak na kaksen nacin je vse eno pa je treba raziskat. ogenj (energetik, substanca) in toplota (energija, potenca) sta nerazdruzljiva in v tem smislu eno. hkrati pa sta tudi razlicna... ker drgac ne bi blo treba otrokom rect naj se ne dotikajo ognja ker se bojo spekl ampak bi jim lahko samo rekl "ogenj". na podobn nacin, je Bog, Vrhovna osebnost gospodar vseh svojih neomejenih potenc. delcek ene izmed njih smo tudi mi. ker imamo svobodno voljo dano od Boga jo lahko tudi napacno uporabmo in takrat nas prekrije njegova iluzija in se pozabimo, se zmotno-poistovetimo in ob tem trpimo. ce jo uporabimo na pravilen nacin se lahko spoznamo, samo-realiziramo in takrat vidimo, da je vse eno, da smo eno... v skupnem interesu z Bogom, ki je izvor vsega in vsakogar, tudi nas. nasa naloga v enosti je sluzenje Bogu. to je to kar je Buda imel v mislil ko je rekel, vse je eno... vse je v harmoniji. za harmonijo in ljubezen morata biti vsaj dva ali vec. ne gre se za izkljucevanje, ampak za vsevkljucenost in igranju vsak svoje naravne vloge.

Quote:
vsak pa seveda razume toliko , kolikor ima doživetega, tako je.

se strinjam.

Quote:
In seveda , saj je BOG  Milost sama in iskati jo ali ga izven sebe ali nekje drugod je nesmisel.

zgori si napisala, da je vse Bog. a ni pol nesmiselno tud rect, da Boga ni izven nas ali nekje drugod? ce recemo, da je Bog vse pomeni da je vseprisoten. in ko enkrat to recemo, ne mormo vec govort, da Bog nekje je, nekje ga pa ni. vse kar je, je Bog in njegove neomejene energije. mi, invidualne duse, delcki ene izmed njegovih energij, pa smo po svoji izbiri lahko le njegovi direktni ali indirektni sluge.

Quote:
sicer pa je prav , da ima vsak svoj način , končni cilj pa je tako isti .in ta je tukaj in sedaj in vedno bil ...že v nas , le pozabili smo.

ce je cilj vedno v nas, tukaj in zdaj, kdo potem povzroci to pozabo (ki povzroca trpljenje)?

mi mamo res potencial v sebi biti popolnoma srecni in zadovoljni, ampat se mormo spomnit in v delovat v skladu z naso vecno naravo/vlogo, kot vecni sluga Boga s pomocjo Boga samega in njegovih intimnih spremljevalcev... realiziranih svetnikov.

Quote:
nič ne dobimo , kar že nimamo ...stvar je v dvigu zavesti...

seme jabolka ni sladko in nasitno kot je jabolko samo. ampak eno brez druzga tud ne gre. mi smo vecni sluge Boga ampak ne-aktivni. res je, treba je dvignt zavest, se spravt v zivljenje... vecno zivljenje. potencial ognja iz lesa spravi le ze gorec ogenj. na podobn nacin... nasa iskrenost nas bo pripeljala do osebe, s pomocjo katere bomo dokoncno realiziral sebe in s tem postali neomejeno zadovoljni, oz. se vec kot je sploh lahko mozno.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: stojči I
Reply #266 - 14.04.2004 at 10:08:17
 
SmileyBOGspoznava samega sebe ...ali LOGOS ..ali ABSOLUT...ali kar hočeš..
da dobi izkušnjo materianega se je utelesil in tako dobiva izkušnje materije..
ples KRIŠNE , ŠIVE ali ....to je igra s samim seboj
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: stojči I
Reply #267 - 14.04.2004 at 12:45:16
 
arelena wrote on 14.04.2004 at 10:08:17:
SmileyBOGspoznava samega sebe ...ali LOGOS ..ali ABSOLUT...ali kar hočeš..
da dobi izkušnjo materianega se je utelesil in tako dobiva izkušnje materije..
ples KRIŠNE , ŠIVE ali ....to je igra s samim seboj

Bog sam sebe pozna, ker je vseveden. oz. tisti, ki ni vseveden ne more bit Bog. Sri Krishna sam v Giti pravi, da je vseveden, izvor vsega znanja.

Bog, Sri Krishna se ne utelesi zato, da bi dobil izkusnjo materije... tega niti on nikjer ne pravi, niti realizirani svetniki tega ne pravijo. ena izmed Bozjih potenc je materialna energija in materialni elementi, ki jih ima pod popolno kontrolo.

res pa je, da se individualne duse, ki so delcki ene izmed potenc Boga, ki so spiritualne po naravi po zakonu/prisili karme (prejsnih aktivnosti) "utelesijo" (poistovetijo) v doloceno grobo in subtilno materialno telo in ob tem trpijo tri vrste nadlog. to je v bistvu "ljubeca kazen" Boga, za individualne duse, ki so mu nenaklonjene, da spoznajo svojo zmoto in istocasno vsedobro milost Boga.

vecna razlika med nami in Bogom je ta, da on lahko svoje energije kontrolira, mi pa njegovih (brez njegovega privoljenja) ne.

Sri Krishna je Vrhovni plesalec, Bog sam, in vsi plesejo tako kot on zvizga. Siva se je tudi nekoc hotel vkljuciti v njegov interni ples... Siva je iskren sluga Sri Krishne in kot tak vreden vsega mojega spostovanja.

arelena, si brala kdaj Bhagavad-gito, kjer Sri Krishna govori o sebi njegovemu ucencu in prijatelju Arjuni?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #268 - 14.04.2004 at 13:13:21
 
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: stojči I
Reply #269 - 14.04.2004 at 13:17:04
 
Smiley Winkbrala sem od stare zaveze , do nove , koran, bagavat gito, vede budist. naukov.... ne vem , kaj še nisem... do kabale..
ampak , branje pač ni modrost izkušnje
tu se ne gre za znanje o nečem , temveč za izkušnjo BISTVA in z govorjenjem nič ne dosežešpredstavljaj si sončne žarke in sonce , mogoče boš  razumel , kaj mislim povedati ..
tu govorjenje prej naredi zmedo , kot pa pojasni  Kiss
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 16 17 18 19 20 ... 23