Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 ... 23
(Read 64313 times)
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: stojči I
Reply #195 - 03.04.2004 at 15:18:47
 
Smiley KissPozdravček EXO...Všeč mi je da izražaš svoje mnenje,ker si mnogi tudi tega ne upajo.Veš ne želim da to razumeš ,kot da pametujem , vendar spoznaj že enkrat , da nič ne obstaja izven tebe, ne BOG in ne hudič.Vedno imamo opravka le s samim seboj...vse ostalo so le projekcije IN TRPLJENJE JE LE POSLEDICA NESPREJEMANJA sebe.Veš,ni mi pomembno ali sem ti všeč ali pa sploh ne, a pomembno mi je da tudi ti nekoč doživiš Kdo si ,Kaj je ta kdo in zakaj...vendar je pač tvoja svobodna volja ta, ki odloča ali si tega res želiš ali pa se tega spoznanja celo bojiš in rajši teoretiziraš .Vidim v tebi Dušo , ki se na svoj način iskreno trudi in želi Resnico, vendar je to premalo.Če si res želiš najti , moraš tudi delovati.In verjemi mi , potem ni več pomembno,kdo ima prav in kdo ne.Potem ti  VEŠ.
Vedi ,da te sprejemam ,takega, kot si in da te razumem.Tudi sama sem šla skozi take faze in v tebi prepoznavam sebe ...zato  prepoznavam Božje v tebi in ti želim da najdeš  mir s samim sabo ,kajti le tako boš tudi v miru z svetom okoli sebe.In še to , sama se še vedno učim in tudi ti,kot Stojči in vsi ostali tu ste mi odlični učitelji..in ,kadar imam INTENZIV,ki jih vodim ,se vedno javno zahvalim za take izkušnje.Mene bogatijo , zato se ti zahvaljujem...Pozdravček Kiss Kiss
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #196 - 03.04.2004 at 17:22:51
 
arelena wrote on 03.04.2004 at 15:18:47:
Smiley KissPozdravček EXO...Všeč mi je da izražaš svoje mnenje,ker si mnogi tudi tega ne upajo.Veš ne želim da to razumeš ,kot da pametujem , vendar spoznaj že enkrat , da nič ne obstaja izven tebe, ne BOG in ne hudič.Vedno imamo opravka le s samim seboj...vse ostalo so le projekcije IN TRPLJENJE JE LE POSLEDICA NESPREJEMANJA sebe.Veš,ni mi pomembno ali sem ti všeč ali pa sploh ne, a pomembno mi je da tudi ti nekoč doživiš Kdo si ,Kaj je ta kdo in zakaj...vendar je pač tvoja svobodna volja ta, ki odloča ali si tega res želiš ali pa se tega spoznanja celo bojiš in rajši teoretiziraš .Vidim v tebi Dušo , ki se na svoj način iskreno trudi in želi Resnico, vendar je to premalo.Če si res želiš najti , moraš tudi delovati.In verjemi mi , potem ni več pomembno,kdo ima prav in kdo ne.Potem ti  VEŠ.
Vedi ,da te sprejemam ,takega, kot si in da te razumem.Tudi sama sem šla skozi take faze in v tebi prepoznavam sebe ...zato  prepoznavam Božje v tebi in ti želim da najdeš  mir s samim sabo ,kajti le tako boš tudi v miru z svetom okoli sebe.In še to , sama se še vedno učim in tudi ti,kot Stojči in vsi ostali tu ste mi odlični učitelji..in ,kadar imam INTENZIV,ki jih vodim ,se vedno javno zahvalim za take izkušnje.Mene bogatijo , zato se ti zahvaljujem...Pozdravček Kiss Kiss


Ja, Arlena, tvoj odgovor ni univerzalen odgovor, ker tak odg. ne obstaja, da naj Boga poiščemo v sebi, to je le tvoje stališče, mišljenje, ki je versko in filozovsko pogojeno, kot moje, in do katerega imaš vso pravico, da misliš tako kot misliš, saj to je stvar vere, gotovo to drži iz tvoje perspektive gledanja, pač kakor vzameš, kak kdo veruje in v kaj kdo veruje. Budist in hinduist, tudi ti, verjamete v duhovno evolucijo vsega živega, tudi rastlin, dokler navadna rastlina ne napreduje do vretenčarja, živali in na koncu človeka, ne doseže vrha, postane sam Bog. Tako tudi ti gledaš, da si sedaj "nepopoln" Bog, ki se bo skozi reinkarnacije prečistil in etapno napredoval.

Ampak pozor, to je stvar tvoje osebne vere, ne moreš enako trditi, niti si misliti, da imaš le ti prav, da le ti poznaš resnico, da naj misli tako kot ti še kristjan ali musliman, ali da se on moti, ki ne verjamejo v ponovna rojstva. On bo to gledal iz svoje perspektive, ne bo isto razmišljal kot ti. Za njega je Bog nedotakljiv, nekaj nedojemljivega...

V dušo mi še zdaleč ne vidiš, Arlena, pravzaprav me niti ne poznaš. tudi, da sva si podobna se ne bi ravno strinjal, ko pa me ne poznaš in sem ti tujec, morda, ne vem... Ljudje imamo različne darove, nekateri ljudje imajo res bolje razvito intuicijo, da lahko gledajo za ovinek in berejo med vrsticami, ampak to je dar, talent, ki nam je vže z rosjtvom določen, dan, da se lahko empatično vživljajo v sočloveka, da vidiš v dušo človeka, kot si se izrazila... Morda ga kateri res še komaj kasneje odkrijejo, recimo ob kakšnih duševnih/čustvenih pretresih ali kaj podobnega. Ampak to ti je v večini primerov že v zibko položeno, fixno, tako da je vseeno, če si sedaj postala ućenka Prem Rawata, ali kristjanka, ali muslimanka, ali....

Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #197 - 03.04.2004 at 23:43:56
 
Roll Eyes Shocked Shocked
ja in kaj si hotel s tem povedati?
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: stojči I
Reply #198 - 04.04.2004 at 13:07:19
 
Kiss SmileyZdravo EXO..  Ja , ne morem ti dati univerzalnega odgovora, ne jaz , ne drugi, tudi Mojstri ne. Poiskati in doživeti moraš sam. Drugi le kažejo pot. In poti je toliko , kot nas , ljudi. Cilj pa je isti. Nisem učenka Prem  Ravata, ker ne poznam njeg. učenja in ker sem gnostik , ki se vedno sam prepriča zakaj se gre , tu ne morem komentirati. Ja , Stojči je moj virtualni prijatelj in spoštujem ga , ker čutim , da piše iz sebe in doživeto. Večina le prepisuje tuja doživetja in filozofira. Z akaj mi zameriš prijateljstvo, saj to je vendar nekaj lepega. Zdi se mi kot lov na čarovnice in dragi EXO, naj bo tvoja roka mehka , ko boš prižigal grmado ; veš , tudi čarovnice včasih občutimo bolečino. Imaš vse kvalitete bojevnika in to je odlično , le še usmeriti jih moraš.Ne , nisem jasnovidna, vendar občutim ljudi in ne zameri mi , v tebi vidim lepo Dušo , ki se ji priklanjam. Jaz , vem , kdo sem in kakšna je moja pot in ponosna sem , ker sem izven konteksta in da nihče nima vpliva name...to je GNOZA.Želim ti , da uživaš in vedi , da sem ti prijateljica, če to želiš ali pa ne.  OVER AND OUT  Smiley
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #199 - 04.04.2004 at 13:24:13
 
arelena wrote on 04.04.2004 at 13:07:19:
Kiss SmileyZdravo EXO..  Ja , ne morem ti dati univerzalnega odgovora, ne jaz , ne drugi, tudi Mojstri ne. Poiskati in doživeti moraš sam. Drugi le kažejo pot. In poti je toliko , kot nas , ljudi. Cilj pa je isti. Nisem učenka Prem  Ravata, ker ne poznam njeg. učenja in ker sem gnostik , ki se vedno sam prepriča zakaj se gre , tu ne morem komentirati. Ja , Stojči je moj virtualni prijatelj in spoštujem ga , ker čutim , da piše iz sebe in doživeto. Večina le prepisuje tuja doživetja in filozofira. Z akaj mi zameriš prijateljstvo, saj to je vendar nekaj lepega. Zdi se mi kot lov na čarovnice in dragi EXO, naj bo tvoja roka mehka , ko boš prižigal grmado ; veš , tudi čarovnice včasih občutimo bolečino. Imaš vse kvalitete bojevnika in to je odlično , le še usmeriti jih moraš.Ne , nisem jasnovidna, vendar občutim ljudi in ne zameri mi , v tebi vidim lepo Dušo , ki se ji priklanjam. Jaz , vem , kdo sem in kakšna je moja pot in ponosna sem , ker sem izven konteksta in da nihče nima vpliva name...to je GNOZA.Želim ti , da uživaš in vedi , da sem ti prijateljica, če to želiš ali pa ne.  OVER AND OUT  Smiley


Oprosti Arlena, ampak tega nisem rekel, da nočem biti tvoj prijatelj ali da ti nisi moja prijateljica, na nek način ste vsi moji prijatelji, le ti ne, ki izrecno nočejo biti, vsekakor smo virtualni prijatelji in neprijatelji. Pod drugo, bodi brez skrbi, ne bi imel niti drv za grmado, kaj šele ogenj bojevitosti, da bi vžgal pripravljeno šibje, ki mi ga prav tako manjka, ker videz vara, zato si se tu malo uštela, ko si rekla, da sem bojevit, kar je še en odraz nepoznavanje mene. Oprosti, ampak ne poznaš me... Je pa res, da je moja roka mehka, kot narejena za božanje, ne pa za podtikanje ognja in za kurjenje kresov in čarovnic.... Grin

Hja, "doživeti moraš sam", ja kaj le, saj to vsi iščemo, eni najdejo, drugi ne, tretji pa bodo do smrti iskali, pa se še vedno ne bodo našli, se pravi sebe, najti sebe, četrti pa si mislijo, da so se našli, čeprav begajo v temi, petim pa vse dol visi, jim je vseeno, zakaj sploh bi se poglabljali v taka vprašanja, v tem vidijo nesmisel....
Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #200 - 04.04.2004 at 13:27:25
 
Smiley
sicer bi dobršen del tehle komentarjev bolj sodilo v topic:

Exotovo trpljenje Grin

tokrat priporočam v branje:

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20040326113720213#comm...

lp

Kiss Kiss Kiss Kiss

Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #201 - 05.04.2004 at 11:37:02
 
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #202 - 07.04.2004 at 10:35:26
 
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #203 - 10.04.2004 at 23:46:22
 
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: stojči I
Reply #204 - 11.04.2004 at 10:01:26
 
arelena:
Quote:
Jaz , vem , kdo sem in kakšna je moja pot in ponosna sem , ker sem izven konteksta in da nihče nima vpliva name...to je GNOZA.



mi lahko prosim razložiš "kdo si ti" in v kakšnem smislu "nima nihče vpliva nate"   ?



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #205 - 11.04.2004 at 10:46:01
 
Smiley
dragi mind,

Vsak od nas je duh
v posodi duše,
v posodi telesa
v posodi te zemlje

in vsak se pusti vplivati od kogar ali česarkoli  toliko, kolikor si pač pusti, oziroma kolikor si pač misli, da si. Smiley

tokrat priporočam v branje:

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20040410135947498#comm...

lp Smiley
Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: stojči I
Reply #206 - 11.04.2004 at 11:40:30
 
Quote:
dragi mind,  

Vsak od nas je duh  
v posodi duše,  
v posodi telesa
v posodi te zemlje

in vsak se pusti vplivati od kogar ali česarkoli  toliko, kolikor si pač pusti, oziroma kolikor si pač misli, da si.



dragi stoyci,

mi smo vsi večno pod vplivom Boga, pa če to hočemo ali ne


naš lasten vpliv se lahko izraža ali skozi ljubezen ( če se odločamo služiti Njemu za Njegovo zadovoljstvo ), ali skozi poželjenje (če služimo sebi, svojim čutom oz. materialnemu telesu)

razlika med obema služenjema je v tem, da v primeru ljubezni služimo Njegovi notranji duhovni energiji (iz katere smo tudi mi, duša) v primeru poželjenja pa služimo Njegovi zunanji materialni energiji, ki je minljiva in v končni fazi za nas neizpolnjujoča


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: stojči I
Reply #207 - 11.04.2004 at 12:58:25
 
Smileytežko je povedati to , kar je najbolj enostavno in očitno.Lažje bi ti povedala kaj nisem...nisem telo , nisem čustva, nisem misel , nisem podoba...kaj torej ostane?
jaz sem TO.Ne razumi napak, ne izmikam se , toda to je treba doživeti, povedati se ne da.
S tem ko rečem , da name nihče nima vpliva ne zanikam Boga, temveč pravim , da če si eno z izvorom , potem nima nihče vpliva....tisti, ki ve , razume.
Ko doživiš enost, nisi ločen od Boga temveč se zliješ z njim.In potem se ve , kdo deluje.
lep pozdravček Smiley
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #208 - 11.04.2004 at 14:58:18
 
Smiley
dragi mind,
delno bi se s tabo strinjal, delno pa ne.

zakaj?

ker je vsaka oblika ljubezni lahko na nek način tudi že služenje Njemu, če Njega vedno uvrščaš na prvo mesto svojih prioritet.

Ker ti jeKrišna tako ljub, naj moje besede potrdi še On iz citata slovenskega prevoda Bhagavat Gite:


"Gospod prebiva

v srcih vseh bitij.

On je ta,

ki s svojo suče jih močjo,

kot da upravlja z njimi stroj.

Z vsem svojim bitjem,

zavetje si poišči v njem."

Celo ljubljenje s partnerjem, v katerem lahko začutim svoje srce, je Bogu še vedno lahko dražje kot pa nič,
saj ja on želi od mene predvsem čutenje Njega, ki prebiva znotraj vsakega srca. Kiss Kiss Kiss

To je moje mnenje, iz mojega izkustva, seveda pa je tvoje mnenje lahko povsem drugačno.
Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: stojči I
Reply #209 - 11.04.2004 at 15:46:27
 
stoychi wrote on 11.04.2004 at 14:58:18:
Smiley

Celo ljubljenje s partnerjem, v katerem lahko začutim svoje srce, je Bogu še vedno lahko dražje kot pa nič,
saj ja on želi od mene predvsem čutenje Njega, ki prebiva znotraj vsakega srca. Kiss Kiss Kiss



Hudiča..a da je ljubljenje s partnerjem, v katerem začutim svoje srce, Bogu tako malo drago, le malo dražje kot nič?
Shocked Shocked Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 ... 23