Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11021 times)
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Molitve
Reply #30 - 10.03.2004 at 15:27:39
 
Ne vem Lilith....mogoče je   to stvar nesposobnosti postavljanja mej ob pravem času,.. t.j. še preden bi ti drugi, ki te mogoče ali sili v odnos ali poskuša kaj podobnega ,vzpostavi do tebe relacijo ( običajno je tu zadaj lahko tudi moralni pritisk ), skozi katero te brez vprašanja postavi v podrejeni položaj - v položaj v katerem ti na zelo lep, mogoče celo šarmerski način vzame pravico do distance.

Praviš , način preživetja -  saj, odnos je pravzaprav en hudič . Ljudje se namreč premalo zavedamo, da tega kar si pravzaprav pri drugem želimo ali pri njem iščemo, tega pravzaprav ni mogoče ukrasti, priti do tega na silo, na način zvijače , preračunljivosti ali kakor koli drugače. Na tak način je pravzaprav drugi pred nami najbolj zavarovan in s silo se tukaj ne da narediti nič.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Molitve
Reply #31 - 10.03.2004 at 15:33:28
 
Toni_Zamene wrote on 10.03.2004 at 15:27:39:
Ljudje se namreč premalo zavedamo, da tega kar si pravzaprav pri drugem želimo ali pri njem iščemo, tega pravzaprav ni mogoče ukrasti, priti do tega na silo, na način zvijače , preračunljivosti ali kakor koli drugače.  


Mogoče pa gre z molitvijo ?  Grin   Roll Eyes

Ah, verjetno tudi ne  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Molitve
Reply #32 - 10.03.2004 at 15:36:36
 
Lilith wrote on 10.03.2004 at 15:03:43:

Ker v končni fazi če sem čisto iskrena, mene moti podoba sebe kot grešnice (to pomeni Lilith lažnivka, Lilith prešuštnica... itd.) zgolj skozi filter socialnega okolja.

Mene osebno, moje bistvo torej, pa tovrstno grešenje ne moti oz. je kdaj nujno potrebni del preživetja moje osebe kot take.

Kaj misliš o tem?


Mislim, da je za našo življenjsko srečo in zadovoljstvo potrebno misliti na oboje.

Seveda je pa pri vseh teh stvareh najpomembnejše čisto srce ( t.j. da stojimo za stvarmi z dušo in srcem ).

To mi je nekako najbližje...
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Molitve
Reply #33 - 10.03.2004 at 15:50:30
 
lola wrote on 10.03.2004 at 15:33:28:
Mogoče pa gre z molitvijo ?  Grin   Roll Eyes

Po mojem se najbolj pomaga zvizganje.

Sploh ce se lahko na vse skupaj pozvizgas 8)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Molitve
Reply #34 - 10.03.2004 at 15:54:23
 
Mi je še najbližja sinteza Tonijevega in bp-jevega razmišljanja.

Torej: kar počnem, moram početi z dušo in srcem, na superego pa se požvižgam. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Molitve
Reply #35 - 10.03.2004 at 15:54:45
 
Lilith wrote on 10.03.2004 at 15:03:43:
Ker v končni fazi če sem čisto iskrena, mene moti podoba sebe kot grešnice (to pomeni Lilith lažnivka, Lilith prešuštnica... itd.) zgolj skozi filter socialnega okolja.

Mene pa najbolj zmoti obcutek, da sem s kaksnim svojim dejanjem nekoga (se posbej koga, ki mi je blizu)uspel prizadet.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




:oRe: Molitve
Reply #36 - 10.03.2004 at 15:57:11
 
Toni_Zamene wrote on 10.03.2004 at 15:27:39:
Ne vem Lilith....mogoče je   to stvar nesposobnosti postavljanja mej ob pravem času,.. t.j. še preden bi ti drugi, ki te mogoče ali sili v odnos ali poskuša kaj podobnega ,vzpostavi do tebe relacijo ( običajno je tu zadaj lahko tudi moralni pritisk ), skozi katero te brez vprašanja postavi v podrejeni položaj - v položaj v katerem ti na zelo lep, mogoče celo šarmerski način vzame pravico do distance.



Shocked Shocked Shocked

Pa kaj ti mene osebno poznaš?

Ja dostikrat se zaradi "pravil lepega vedenja" znajdem v situaciji, ko kdo tako dolgo sili vame, da me čisto v kot stisne. Angry

Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Molitve
Reply #37 - 10.03.2004 at 16:09:12
 
Quote:
Po mojem se najbolj pomaga zvizganje.

Sploh ce se lahko na vse skupaj pozvizgas 8)

bp


Se učim žvižgat  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Molitve
Reply #38 - 10.03.2004 at 16:19:00
 
Quote:
Mene pa najbolj zmoti obcutek, da sem s kaksnim svojim dejanjem nekoga (se posbej koga, ki mi je blizu)uspel prizadet.

bp


Ne vem, če govoriva o isti stvari.

Razen če imaš tudi ti v mislih tiste situacije, kjer si za zaščito sebe moral prizadeti nekoga, ki se je v osnovi agresivno spravil nate.

Ker takrat zna superego (skupaj s plenilci Grin) zelo krasno vzbujati občutke krivde v stilu "le kako se obnašaš, mar bi bil še naprej žrtev".
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Molitve
Reply #39 - 10.03.2004 at 16:42:51
 
Lilith wrote on 10.03.2004 at 16:19:00:
Ne vem, če govoriva o isti stvari.

Najbrz ne. S tvojo glavo znas razmisljat samo ti (in morda se Toni Wink). Ostali lahko kvecjemu komentiramo zapisano, vkolikor in kakor smo ga sposobni dojet. Smiley

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Molitve
Reply #40 - 10.03.2004 at 16:46:50
 
Quote:
S tvojo glavo znas razmisljat samo ti (in morda se Toni Wink).



Lahko razložiš, kako bi naj Toni razmišljal z mojo glavo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Molitve
Reply #41 - 10.03.2004 at 17:00:56
 
Lilith wrote on 10.03.2004 at 16:46:50:
Lahko razložiš, kako bi naj Toni razmišljal z mojo glavo?

Ne znam. Navajam zato par moznih odgovorov.

A. Toni in Lilith sta dva nicka, za katerima pise ista oseba (kar pa ne verjamem)
B. Nekako podobno, kot je Exorcista se vedno strah in nic jasno, ko mu je menda Darinka pred casom povedala ene par direktnih, pa ga je prvic videla
C. Toni dobro pozna Lilith, da se lahko vzivi v njeno razmisljanje.
D. Drugo (sepetanje angleov, duse dvojcice in kar je se podobne duhovne in druge ropotije)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Molitve
Reply #42 - 17.03.2004 at 22:18:46
 
svaštarnica  Grin
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3