Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11037 times)
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Molitve
Reply #15 - 10.02.2004 at 14:45:33
 
čudovita molitev, Kr-eden, si jo moram prav prepisati na en list papirja  Smiley
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Molitve
Reply #16 - 16.02.2004 at 04:17:14
 
MOLIMO.

O VSEMOGOČNI SATAN,
KATERI SI GOSPODAR PEKLA IN NEBES,
DAJ NAM DANES VSAKODNEVNO ZLO,
DA BOMO ŠKODOVALI SEBI IN DRUGIM,
DA BOMO POBIJALI IN KLALI,
DA BOMO KONČNO UNIČILI TA PLANET,
DAJ NAM DANES NAŠ VSAKDANJI NEMIR,
LAKOTO IN ŽEJO,
O VSEVIŠNJI SATAN,
KAKO OBOŽUJEMO TE MI,
POSEBNO NORI NATE,
GAPEOVCI SO VSI.
DRAGI SATAN MILI NAŠ,
URESNIČI NAM NAŠE SKRITE ŽELJE,
DA UNIČIMO ANGELE VSE,
DA POKAŽEMO KDO JE PRAVI NAŠI GOSPODAR,
DA NAREDIMO TEMU SVETU MI,
KAJTI LJUBEZNI NI, JE SAMO ILUZIJA,
KATERA NAS SLEPI,
IN ODVAJA OD TVOJE POTI.

NOVA MOLITEV GAPE FORUMA.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Me&MySelf
Guest




Re: Molitve
Reply #17 - 16.02.2004 at 11:58:42
 
NOVA MOLITEV GAPE FORUMA  ??? ??? ???

KR_EDEN govori raje v svojem imenu, ker to ni molitev gape foruma, to je le znak tvojega pesimizma, sovraštva do drugih in do samega sebe, sebičnosti skratka tvoje izprijenosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Molitve
Reply #18 - 19.02.2004 at 03:01:52
 
Roll Eyesbolje je raniti prijatelja ali sebe z RESNICO,kot pa ga ,ali sebe izgubiti zaradi laži...
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Molitve
Reply #19 - 20.02.2004 at 07:46:16
 
Se spomnim, da mi je enkrat pred leti bil taki ful bad day, potem pa sem v knjigarni vzela en listek s "sporočili angelov" in se še prav živo spomnim, kako lepo je pisalo in koliko mi je to takrat pomenilo.
Evo, še za vas:

To, kar si, si
in prav takšen si svetu potreben.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Molitve
Reply #20 - 03.03.2004 at 14:23:28
 
"...in ne pelji me v skušnjavo
temveč reši me vsega hudega.
Amen."

Ste že kdaj razmišljali, kaj pravzaprav pomenijo te besede oz. zakaj je potrebno Boga prositi, naj nas ne pelje v skušnjavo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Molitve
Reply #21 - 03.03.2004 at 14:31:48
 
Lilith wrote on 03.03.2004 at 14:23:28:
"...in ne pelji me v skušnjavo
temveč reši me vsega hudega.
Amen."

Ste že kdaj razmišljali, kaj pravzaprav pomenijo te besede oz. zakaj je potrebno Boga prositi, naj nas ne pelje v skušnjavo?

ce nas Bog hoce zaslepit nam nihce ne more pomagat in ce nas Bog hoce zascitit nam nihce ne more nic. tista prosnja nakazuje/priznava odvisnost od Boga.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Molitve
Reply #22 - 03.03.2004 at 14:37:33
 
Quote:
ce nas Bog hoce zaslepit nam nihce ne more pomagat in ce nas Bog hoce zascitit nam nihce ne more nic. tista prosnja nakazuje/priznava odvisnost od Boga.  


Torej- sprejeti je treba Božjo voljo...
Hkrati pa skozi to čutim tudi dualnost Boga samega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Molitve
Reply #23 - 03.03.2004 at 14:55:15
 
Lilith wrote on 03.03.2004 at 14:37:33:
Torej- sprejeti je treba Božjo voljo...

v vsakem primeru se zgodi Bozja volja. ampak vseen mamo tud mi od Boga dano relativno svobodno voljo se odlocat ali mu bomo naklonjeni ali ne. ljubezen ne pozna prisile.

Quote:
Hkrati pa skozi to čutim tudi dualnost Boga samega.

ja, Bog je Absolutna/Vrhovna osebnost z misljenjem, cutenjem, zeljenjem. ampak ker je Absolutna osebnost je hkrati nedualen, nedeljiv. vse izhaja iz Njega, je v Njem in namenjeno Zanj.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Molitve
Reply #24 - 03.03.2004 at 15:00:17
 
Quote:
ja, Bog je Absolutna/Vrhovna osebnost z misljenjem, cutenjem, zeljenjem. ampak ker je Absolutna osebnost je hkrati nedualen, nedeljiv. vse izhaja iz Njega, je v Njem in namenjeno Zanj.

Hari bol.


Bog je dualen in hkrati celovit.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Molitve
Reply #25 - 10.03.2004 at 11:11:27
 
Toni.

Nekaj razmišljam...

V osnovi mi molitev služi kot prošnja nekomu, nečemu, da me okrepi na moji poti k dobremu. Da grem lažje stran od smrtnih grehov.

Za zdrs od dobrega k slabemu, pa ni potrebna nobena posebna molitev, zdi se, da se zgodi z lahkoto, sam po sebi.

In zdaj bistvo problema: če izhajam iz predpostavke, da sem v osnovi dualna - a zgoraj navedeno funkcioniranje potem pomeni, da je moja temna stran močnejša? Da je Zlo močnejše od Dobrega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Molitve
Reply #26 - 10.03.2004 at 11:16:19
 
poslano ob 11:11 Shocked Shocked Shocked

A to je potem moj pravi namen na zemlji? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Molitve
Reply #27 - 10.03.2004 at 11:27:57
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Molitve
Reply #28 - 10.03.2004 at 14:36:43
 
Lilith wrote on 10.03.2004 at 11:11:27:
Toni.

Nekaj razmišljam...

V osnovi mi molitev služi kot prošnja nekomu, nečemu, da me okrepi na moji poti k dobremu. Da grem lažje stran od smrtnih grehov.

Za zdrs od dobrega k slabemu, pa ni potrebna nobena posebna molitev, zdi se, da se zgodi z lahkoto, sam po sebi.

In zdaj bistvo problema: če izhajam iz predpostavke, da sem v osnovi dualna - a zgoraj navedeno funkcioniranje potem pomeni, da je moja temna stran močnejša? Da je Zlo močnejše od Dobrega?


Lilith, ne vem glih najbolj ali boš z mojim odgvorom na tvoje razmišljanje zadovoljna.. ampak bom poskušal na kratko podati moje razmišljanje na to   temo.

Nekje se mi kot najboljša osnova pri razmišljanju o tem kaže  primerjava med  antičnim Bogom Zevsom in  Bogom stare zaveze Jahve-om.
Zevsa kot Boga ljudje  niso  kaj veliko zanimali in se je z njimi ukvarjal le tedaj, ko si je njihove pozornosti zaželel v obliki človeške žrtve ( -ev ). Nasprotno temu je Jahve Bog, ki se je od vsega  začetka ves čas ukvarjal z ljudmi in zahteval od njih ustrezno moralno držo ( npr. pravičnost ). Znotraj te njegove " travmatiziranosti" s strani ljudi je tako enkrat celo potopil ves svet ( vesoljni potop ).

Sklepi za nas : Konec koncev izvira moralni del naše kulture ter psihična dediščina velikega dela sveta iz tega dela moralne vezanosti - vezanosti za Boga Jahvea, ki je s svojim odnosom do ljudi, le-te vedno znova " gnal " v smeri  jasnega moralnega ravnanja vsakega človeka. In potem pride na svet dobri Božji   Sin Kristus in z njim se pojavi pri ljudeh moralno-psihološki poskus dejanja , ki ga C.G. JUng imenuje kot " posnemanje Kristusa " . Jung je mnenja, da si s tovrstni razumevanjem Kristusove prisotnosti  ( t.j. da poskuša živeti  na  način kot je živel Kristus ) naredi človek veliko škodo, ker bi ga naj ravno to odvrnilo od neposredne izkušnje BOga. Pri tem se sklicuje na beseda apostola Janeza - " Vi ste bogovi !" Jung je mnenja, da te besede Kristusa ne pomenijo poziva, da naj ljudje slepo posnemamo njegovo življenje ampak bi se naj tem besedam približali le takrat, ko sprejmemo naše lastno življenje ( naš križ ).

Na koncu pa, da zmanjšam tveganje, da s tem kar sem napisal nisem sploh nič odgovoril, še napišem misel iz knjige Ženske , ki tečejo z volkovi, ko pravi avtorica, da je v življenju zagotovo veliko lažje storiti slabe stvari kakor pa dobre.

Lilith, ne vem odgovora.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Molitve
Reply #29 - 10.03.2004 at 15:03:43
 
Razmisljam, kaj me v bistvu sploh žene, da težim k dobremu. Odgovor najdem v super-egu, v katerem lahko prepoznavam to moralno držo Boga Jahve.

Ker v končni fazi če sem čisto iskrena, mene moti podoba sebe kot grešnice (to pomeni Lilith lažnivka, Lilith prešuštnica... itd.) zgolj skozi filter socialnega okolja.

Mene osebno, moje bistvo torej, pa tovrstno grešenje ne moti oz. je kdaj nujno potrebni del preživetja moje osebe kot take.

Kaj misliš o tem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3