Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7790 times)
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Kako stopiti v sik z svojimi vodniki
22.01.2004 at 14:18:46
 
No saj že naslov vse pove.....kako res stopiti v stik z svojimi vodniki......vabim vse, ki o tej stvari kaj več veste, kakšni linki so dobrodošli, če pa je to že kje na forumu pa me usmerite Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Kako stopiti v sik z svojimi vodniki
Reply #1 - 22.01.2004 at 14:30:59
 
Quote:
No saj že naslov vse pove.....kako res stopiti v stik z svojimi vodniki......vabim vse, ki o tej stvari kaj več veste, kakšni linki so dobrodošli, če pa je to že kje na forumu pa me usmerite


jaz ti predlagam da se osredotočiš na našega skupnega izvornega Vodnika in Ga prosiš za pomoč, kajti On zagotovo ve katera pot je najprimernejša, saj ta pot vodi do Njega  Smiley



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Kako stopiti v sik z svojimi vodniki
Reply #2 - 22.01.2004 at 15:32:21
 
Ta tema tudi mene zelo zanima. Smiley

Kakor jaz vem, so eden izmed medijev v katerem se ti vodnik predstavi sanje. Morda celo neko stanje vmes med sanjami in budnostjo. Sama sem doživela nekaj podobnega, čeprav takrat nisem "delala na tem".

Sporočila vodnikov pa so lahko dana tudi preko znamenj, ki jih razpoznavamo v našem vsakdanjem življenju. Vsaj jaz to doživljam tako.

Mislim pa da so tu v igri tudi neke vrste meditacije. Tehnik je po moje ogromno. Seveda jaz itak nimam pojma o tem, ker tudi jaz nisem vzpostavila  še pravega stika z vodnikom, ampak ti vseeno lahko povem za eno, ki sem jo prebrala v knjigi Shakti gawain: Kreativna vizualizacija. Torej, če ne boš dobil kaj boljšega, povej, pa ti jo prepišem.

lp
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Kako stopiti v sik z svojimi vodniki
Reply #3 - 25.01.2004 at 16:24:16
 
Predlagam ti, da si nabaviš Sveto pismo Nove zaveze, tam predvsem temeljito preberi Evangelije, pa boš spoznal zares pravega Vodnika svojega življenja: Jezusa Kristusa. Vsi ostali vodniki mu niso do mezinca na nogi, tako da te pošiljam k čistemu in pravemu viru.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Kako stopiti v sik z svojimi vodniki
Reply #4 - 25.01.2004 at 20:58:03
 
Mislim da Jezus ni pravi fant za Davida.  Grin
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Re: Kako stopiti v sik z svojimi vodniki
Reply #5 - 25.01.2004 at 23:04:57
 
Jezus je vodnik za te ki v njega vrjamejo, sveto pismo bi lahko bral a tudi če(ko) bi(bom) ga prebral dvomim da bi dobil predstavo o vodniku, kot jo ti podajaš. Ljudje smo si različni, prav tako imamo različno mišljenje in verovanje. Jaz osebno si z cerkvijo in svetim pismom nisem blizu in mislim da bom vodnika iskal(našel) drugje, je pa opcija, stvar je zanimiva in jo bom pogledal in prebral.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kako stopiti v sik z svojimi vodniki
Reply #6 - 26.01.2004 at 10:25:32
 
Kar tak, z ljubega miru, ne vem, kako lahko stopiš z njimi v kontakt, vem pa, da vodnik vedno pride, ko si res v stiski in prosiš za pomoč. Včasih ga lahko začutiš med meditacijo, če si pozoren. Kako ga začutiš? Kot toploto, ljubečo navzočnost, ko ti da roko na ramo ali pa te objame.
Nisem sicer zihr, da je to res vodnik, mislim pa si, da je Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Kako stopiti v sik z svojimi vodniki
Reply #7 - 26.01.2004 at 12:00:00
 
Še ena varianta kako stopiti v stik z vodniki: preko avtomatskega zapisovanja, oziroma kanaliziranja - Edain McCoy: Kako se naučimo avtomatskega pisanja.

Tehnike so, ampak je pri vsaki, katere se lotiš, potrebna vztrajnost in tudi nekaj časa.

Ja, v literaturi je zaslediti kar nekaj različnih interpretacij na to temo, mislim da zato, ker je izkustvo doživljanja vodnikov tako zelo individualno in enkratno za vsakega posameznika posebej (lahko ga (jih) vidimo ali kako drugače čutimo...).

Na primer, po knjigi, ki sem jo zadnjič omenjala, naj bi bil vodnik (naš vodič) pravzaprav del nas samih, ta del pa je povezan z univerzalnim.
Po McCoy pa lahko vzpostavimo stik z višjim jazom, ki je eno, potem pa še z duhovnimi vodniki, ki so nesnovna bitja.  Je tudi več razlag, kdo so ta bitja, nekateri jim pravijo angeli.

Tako kot Višji jaz naj bi po tej knjigi tudi duhovni vodniki komunicirali z nami le skozi meditacijo, sanje ali preko transa. Ampak se strinjam z Devi, ko pravi, da nam pomagajo tudi kako drugače, če smo v stiski, saj to sem doživela tudi sama. Mislim, da preko meditacije tudi odkrivamo in razvijamo naš lasten, svojstven način in se nam ni treba striktno držati in oprijeti neke tehnike.  Torej, če hočemo aktivno stopiti v stik z vodnikm, je meditacija kar ta prava, pa tudi brez vizualizacije ne gre.
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: Kako stopiti v sik z svojimi vodniki
Reply #8 - 27.01.2004 at 03:48:39
 
...    Fantazilas   Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Re: Kako stopiti v sik z svojimi vodniki
Reply #9 - 27.01.2004 at 21:39:01
 
Našel sem en način, Barbara Ann Brennan ga opisuje v svoji knjigi Moč zdravilnih rok, ker je predolg, ga ne bom opisoval......knjiga pa je tako ali tako za prebrat Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Kako stopiti v sik z svojimi vodniki
Reply #10 - 28.01.2004 at 07:09:06
 
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=993040...

tole smo tipkali en par dni nazaj, ki se danes zdijo že kot cela večnost Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Kako stopiti v sik z svojimi vodniki
Reply #11 - 28.01.2004 at 09:26:41
 
ja ana zelo dobro, da si dala link  Smiley, hvala  Smiley

...jz ne spremljam tolk foruma še dolgo časa.....

Je pa zelo zanimivo, da so te reference taprave in da od recimo Shakti Gawain imam knjigo, pa recimo zelo podobne stvari je najti tud v McCoy-jini knjigi. Smiley Smiley

Smo še na pravi poti......
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Kako stopiti v sik z svojimi vodniki
Reply #12 - 04.02.2004 at 15:03:06
 
z nihalom se tud da. Vodniki pošiljajo informacije ki jih skozi nihalo kanaliziraš. Pol ko se z nihalom sprakticiraš ti začnejo odgovori baje kar sami padat u glavo.

sam eno je teorija, drugo pa praksa

Back to top
« Last Edit: 04.02.2004 at 21:55:22 by Sn0wBall »  
 
IP Logged
 
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Re: Kako stopiti v sik z svojimi vodniki
Reply #13 - 04.02.2004 at 23:28:34
 
Kje bi si lahko kaj več o tem prebral, al pa koga vprašal.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Kako stopiti v sik z svojimi vodniki
Reply #14 - 05.02.2004 at 00:31:18
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2