Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 14228 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: ]Manipulacija
Reply #45 - 13.01.2004 at 11:32:52
 
Quote:
intuicijo poslusas v vseh okoliscinah?


tukaj pričakuješ od mene preveč..odgogvor je samo da ali ne...

...poslušam jo slišim jo vem kaj mi pravi, včasih so okoliščine močnejše od mene..življenja ne usmerjam samo jaz...kadar je odločitev odvisna samo od moje volje kot v primeru ali grem ali ne grem z nekom med rjuhe je odgovor DA
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: ]Manipulacija
Reply #46 - 13.01.2004 at 11:40:10
 
sinjeoka wrote on 13.01.2004 at 11:32:52:
...poslušam jo slišim jo vem kaj mi pravi, včasih so okoliščine močnejše od mene..življenja ne usmerjam samo jaz...kadar je odločitev odvisna samo od moje volje kot v primeru ali grem ali ne grem z nekom med rjuhe je odgovor DA

lej, pravis da so vcasih okoliscine mocnejse kot ti..., glede seksa pa pravis, da si cisto neodvisna? a tuki un zgornji "vcasih" nikol ne velja? mal tezko ti verjamem, da je to res. enkrat kao zivljenja ne usmerjas izkljucno le sama drugic pa kao ga in to mi ne gre nekak skp. a teb gre?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: ]Manipulacija
Reply #47 - 13.01.2004 at 11:47:50
 
Quote:
lej, pravis da so vcasih okoliscine mocnejse kot ti..., glede seksa pa pravis, da si cisto neodvisna? a tuki un zgornji "vcasih" nikol ne velja? mal tezko ti verjamem, da je to res. enkrat kao zivljenja ne usmerjas izkljucno le sama drugic pa kao ga in to mi ne gre nekak skp. a teb gre?


vzemi kakor hočeš..samo ta "včasih" se mi v spolnosti še?? ni zgodil..semi je pa zgodil nasprotni primer, ko sem se zaljubila do stopnje "adijo pamet"..moji intuiciji se je pa čist utrgal...bila je zoprna izkušnja, take ujetosti med dve nasprotujoči si sili

Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Manipulacija
Reply #48 - 13.01.2004 at 11:48:25
 

Draga Picola

Sem le en bk in nimam niti podkve za srečo, kaj šele, da bi bil podkovan za dajanje nasvetov ljudem v stiskah, kot so tvoje. Zatorej je moje pisanje zgolj razmišljanje enega laika, ki ga lahko mirno prezreš.
Zdi se mi vsekakor pohvalno, da v teh rosnih letih zaznavaš negativnost vzorcev, v katerih si ujeta in jih poskušaš kot take prepoznati in preseči. Iz skopega opisa tvojih stisk sklepam, da je tvoja skrajno slaba samopodoba (kupovanje ljubezni, potreba po zunanjem samopotrjevanju, mišljenje, da si nevredna ljubezni, nesprejemanje svoje zunanje podobe, itd..) posledica odnosa staršev in ostalih, zate pomembnih ljudi, do tebe v ranem otroštvu. Verjamem, da bi se z razpoznanjem in ozdravitvijo ran iz tega obdobja, spremenila tudi tvoja samopodoba. Ker je to kompleksen, zahteven in dolgotrajen proces, ti toplo priporočam, da se po pomoč obrneš k ustreznim strokovnjakom, ki ti bodo zagotovo znali pomagati.
Ti želim veliko uspeha, poguma in vztrajnosti.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Manipulacija
Reply #49 - 13.01.2004 at 11:53:54
 
En_bk ti je zelo lepo napisal...
Tudi jaz bi te usmerila po strokovno pomoč.
Pa veliko uspeha na tej poti ti želim. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: ]Manipulacija
Reply #50 - 13.01.2004 at 11:59:15
 
sinjeoka wrote on 13.01.2004 at 11:47:50:
vzemi kakor hočeš..samo ta "včasih" se mi v spolnosti še?? ni zgodil..semi je pa zgodil nasprotni primer, ko sem se zaljubila do stopnje "adijo pamet"..moji intuiciji se je pa čist utrgal...bila je zoprna izkušnja, take ujetosti med dve nasprotujoči si sili

ja, taka ujetost zna bit zelo frustrirajoca. in ce smo mal bl pozorni lahko opazmo, da se nam stalno dogajajo take "ujetosti" v taki ali drugacni preobleki, isti vzorc se ponavlja. in ko ga enkrat nekak ze ozavestimo je to ful napredek... ampak problem je, ker ga ne mormo zaznat v vseh okoliscinah (vseh pojavitvah), ker tud okoliscina sama predstavlja neke vrste ujetost v kateri smo mi ena nasprotujoca sila. te absolutne/univerzalne ujetosti se na podobn nacin kot tudi katerekoli druge ujetosti ne mormo resit izkljucno z nasim trudom. potrebujemo pomoc od "onkraj" in tudi nas trud.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: ]Manipulacija
Reply #51 - 13.01.2004 at 14:56:43
 
sinjeoka wrote on 13.01.2004 at 10:52:28:
Torej tako...pust je hec ..samo je pa res, da šele pusta maske v resnici padejo...a bi ti res enako od- reagiral, če bi te bejba zašlatala kakšen drug dan, sigurno bi bila  tvoja reakcija drugačna..(jaz na primer si želim biti za vsaj en dan moški, da vidim kako je v vaši koži  Cheesy - samo meni tudi pust ne pomaga  Grin )

V Albaniji, ki je sicer hudo patriarhalna, poznajo device, ki se oblacijo in vedejo kot moski. Moski jih jemljejo za sebi enake oz. imajo enake pravice in enak tretma.

Pogoj pa je, da so device, torej zunaj obmocja obicajnih odnosov med spoloma. Mogoce tudi zaradi tega, o cemer sem pisal tule:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=spolnost;action=display;num=10715...

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: ]Manipulacija
Reply #52 - 13.01.2004 at 15:07:18
 
Quote:
V Albaniji, ki je sicer hudo patriarhalna, poznajo device, ki se oblacijo in vedejo kot moski. Moski jih jemljejo za sebi enake oz. imajo enake pravice in enak tretma.

Ta običaj je nastal zaradi posledic krvnega maščevanja v Albaniji, ki je ponekod pomorilo vse moške v družini. V takih primerih lahko prevzame vlogo moškega (glave družine)  tudi kakšna ženska, ki se potem oblači kot moški, ima moško frizuro, za pasom pa pištolo. Tisti, ki sem jo videl na posnetku, so začeli malce  rasti  tudi brki Cheesy
Povsem enakopravna moškemu pa taka ženska v albanski družbi vseeno ni, saj ni predmet krvnega maščevanja in se ji zato ni treba bati, da bi jo, kot sicer vse moške, ki so pod beso, ustrelili ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #53 - 17.01.2004 at 11:45:19
 
Čao.Najprej vsem skupaj en lep pozdrav in najlepša hvala za vašo pomoč.Res mi zelo veliko pomeni.Razmišljala sem o vsem,kar ste napisali in se večinoma  vsem kar strinjam in v veliki večini to jst tut že vem(sam ponavadi za koga drugega al pa vem takrat,ko nisem v tistem filingu...).Oziroma tko bom rekla,vem,vendar nisem prepričana,če razmišljam pravilno.Kar se tiče strokovne pomoči,sem si jo že našla,pa ne šele sedaj,ampak že prej,ko so bile težave še večje.Tako sem tut prišla do študija TA,ki verjamem,da mi bo veliko pomagal pri moji samopodobi,ki mi jo je zelo lepo predstavil en bk.Vse je čist res,kar je napisal,vendar je pa tut res,da sem po dveh letih in pol poglabljanja vase rešila al pa vsaj omilila veliko stvari.Se spomnem,da mi je blo včasih najhujša stvar it mimo gruče moških,ker sem imela samospoštovanje na nuli,zdej je ta filing skoraj neznaten.Že to mi da vedet,da sem nekej naredila na sebi,velik pa še moram.
Aja sem pa ugotovila tut,da mi mogoče pri odpravljanju kakega slabega filinga manjka samo en stavek,ki si ga v tistem trenutku izrečem pa mi je vse takoj jasno in se čist pomirim.Ampak tega stavka velikokrat ne poznam,tako da mi ljudje v kakšnem pogovoru čist by the usput pokažejo ključ do rešitve.Tko tut vi.Hvala. Kiss
Kaj naj še rečem...Večkrat si bom še prebrala ta topic in vaše odgovore in... iskala naprej in se bom trudila imet bolj rada.Ljubezen vedno prevlada! WinkEdi,hvala ti,vedno me znaš potolažit in mi rečt kako lepo besedo. Kiss
Vsem skupej še enkrat hvala pa mejte se skrajno lepo. Smiley Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4