Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 11
(Read 60136 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #105 - 11.01.2012 at 12:32:39
 
Poet wrote on 11.01.2012 at 11:53:45:
Robi wrote on 11.01.2012 at 11:07:44:
Titud Quote:
Ne bi bil rad pesemističen, ampak vse skupaj se lahko konča očitno ne  z borbo proti korupciji niti niti z ignoranco niti z izstopm, amak s samosesutjem.

Samosesutje se meni prav tako zdi najbolj verjeten scenarij.
Vsi ti "prasci", ki predstavljajo višek sebičnosti, so kot rakave celice, ki izčrpavajo ves družbeni sistem, da propade gospodarstvo, ki so kot gonilne celice za izmenjavo energije.
Hkrati pa je vedno več ljudi nezadovoljnih in depresivnih, kar ustvarja željo, da se takšno stanje čimprej konča....Razna pričakovanja konca sveta so le odsev izgube volje do življenja.....


Ne bi rad preveč hladnega tuša zlival samo ...

Ljudje naj bi že v 19. stoletju (al pa še prej) na dolgo in široko prepevali o tem, kako so kapitalizmu šteti dnevi, kako ne more več naprej, itd. Skratka pomeni, da ta občutek "bližajočega se konca" ni nekaj kar bi bilo značilno samo za to dobo temveč za vse dobe pred tem.

Ker ... je ego tako ali tako trenutni konstrukt in nima realne podlage, zaradi česar se mu stalno zdi, da se bo zdaj zdaj končal, kar ga pa seveda najbolj plaši od vsega. In zato tudi t.i. "prasci", pri katerih je ego še toliko bolj napihnjen in še bolj drži celoten organizem za talca kot pri drugih ljudeh, še toliko bolj občutijo to "eksistencialno stisko" kjer ego čuti, kot da se lahko vsak trenutek konča, in zato še toliko bolj poskušajo ta občutek negirati na edini način, ki ga poznajo - menijo da denar in oblast prinešata varnost, t.j. razrešitev eksistencialne tegobe ega, zato tudi toliko v svoji nevednosti stavijo na to. A edina popolna varnost bi bila smrt ega oz. občutka jaza, samo to je za veliko večino seveda povsem nepojmljivo, zato pa gremo naprej kot gremo naprej ...


Tole Poet je zelo zelo blizu resnice.Zato jaz pravim ego-alter ego-- kot duša.Potrebna bo metafizična streznitev,ta je po meni ciklična.Ta naša ponotranjen preobrazba bo sesula to obstoječo  življenjsko paradigmo.Kjer bo ego zamenjal ''alter ego'' kot akumuliran prebujen brezčasen življenjski vesoljni spomin v nas samih.Zadeva je vesoljni samoproces,neodvisen od nas samih.To pomeni,da mora priti do eshataloške katarze.Če ne pride ,smo tu kjer smo. Z gapetom se ne strinjam v zvezi s konopljo in njeno močjo- spremeniti ta svet.
To je moje mnenje in razumevanje.Dopuščam vsakomur njegovo. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #106 - 11.01.2012 at 12:37:25
 
ego-3p wrote on 11.01.2012 at 12:30:54:
Robi wrote on 11.01.2012 at 11:35:34:
ego-3p wrote on 11.01.2012 at 11:32:28:
Kaj pa se lahko konča z samosesutjem ... če je folk še vedno v borbi bo pač isto sranje , borba je borba , proti korupciji ali pa za ljubezen al nevem kaj .

Sesuje se sistem in takrat se človek bori le še za preživetje.
In to ne pomeni nič razn tega da bo isto še naprej ,za preživljanje  se ni potrebno borit .


SAj ravno '''ego um''' nam je ustvaril družbo kot jo imamo-Z najmanj truda preživeti- čim boljše in čim lagodnejše, neoziraje se na vse ostalo življenje in na soljudi. Tu so'PRASCI' eksperti!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #107 - 11.01.2012 at 13:06:01
 
gape wrote on 11.01.2012 at 11:52:05:
pač gledaš s tazga konca


Res ne gledam iz konca proti začetku v smislu razumevanja utopije kot 'spomina na prihodnost'.

Quote:
utd omogoči preživetje brez strahu
sploh v sistemu ki je zastavljen
utd je pač samo okrektiv, da se mal zmanjša prepad med revnimi in bogatimi


UTD deluje antistresno, če ni bojazni pred tem tem, da bi ti ga kdo lahko vzel ali vsaj ne bi hotel zagotovit sredstev zanj. Kot korektiv  bi deloval samo v primeru, da bi ne bil niti miloščina niti izbojevan izplen, ampak sama po sebi umevna solidarnostna gesta.

Quote:
konoplja da zavest
in s tem odpor-nost
organizmu
vedno in povsod
zihr
ni druge


Če da  zavest/odprnost, pol v nasprotju z mamilom/opojnostostjo mora omogočat tud to, da  po okrepitvi opustiš konzumiranje, da torej  uporaba THC-ja okrepi zavest na način, da znegira potrebo zavesti po njeni  uporabi. Tega v kurumpiranem sistemu konzumiranja, ki spodbuja konzumiranje zaradi konzumpcije same, po moje ni mogoče dosečt. Zato nekako podzavestno zavračam konzumacijo konoplje, če je nisem sposoben pod  svetlim soncem vzgojit  ne da bi se mi blo pri tem treba skrivat, borit ali se pustit  korumpirat.  

Quote:
zadnji odstavek je dejansko to kar je um sposobn zračunat
ampak jest še vedno nočem aktivno sodelovat u sesuvanju (starega)
rajši bi naredu kej novega


No, dekonstrukcija se  na nek sprevržen način lahko razume kot   ustvarjalnost. Je zanjo potrebna nadpovprečna inteligenca in tkorekoč  kretivna ustvarjalnost    


Quote:
mislm pa da samosesutje ne bo prneslo nič dobrega
ker bo (najblj)kratko spet potegnla velika večina - raja
na kratki rok zihr
dolgi je pač dolgi


Me ne skrbi za rajo, ker pojma nimam, kaj je najboljš zanjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #108 - 11.01.2012 at 13:13:44
 
Titud

Zelo realno povedno.Da ne limam celote spet semle.Ti si zaznal pravi pomen o kakšni destrukciji govorim tudi sam.Destrukcija,ki je hkrati inteligentna nadgradnja obstoječe življenjske paradigme. Skratka ni drugega kot strinjati se s teboj! Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #109 - 11.01.2012 at 14:13:07
 
Poet wrote on 11.01.2012 at 11:53:45:
Robi wrote on 11.01.2012 at 11:07:44:
Titud Quote:
Ne bi bil rad pesemističen, ampak vse skupaj se lahko konča očitno ne  z borbo proti korupciji niti niti z ignoranco niti z izstopm, amak s samosesutjem.

Samosesutje se meni prav tako zdi najbolj verjeten scenarij.
Vsi ti "prasci", ki predstavljajo višek sebičnosti, so kot rakave celice, ki izčrpavajo ves družbeni sistem, da propade gospodarstvo, ki so kot gonilne celice za izmenjavo energije.
Hkrati pa je vedno več ljudi nezadovoljnih in depresivnih, kar ustvarja željo, da se takšno stanje čimprej konča....Razna pričakovanja konca sveta so le odsev izgube volje do življenja.....


Ne bi rad preveč hladnega tuša zlival samo ...

Ljudje naj bi že v 19. stoletju (al pa še prej) na dolgo in široko prepevali o tem, kako so kapitalizmu šteti dnevi, kako ne more več naprej, itd. Skratka pomeni, da ta občutek "bližajočega se konca" ni nekaj kar bi bilo značilno samo za to dobo temveč za vse dobe pred tem.

Ker ... je ego tako ali tako trenutni konstrukt in nima realne podlage, zaradi česar se mu stalno zdi, da se bo zdaj zdaj končal, kar ga pa seveda najbolj plaši od vsega. In zato tudi t.i. "prasci", pri katerih je ego še toliko bolj napihnjen in še bolj drži celoten organizem za talca kot pri drugih ljudeh, še toliko bolj občutijo to "eksistencialno stisko" kjer ego čuti, kot da se lahko vsak trenutek konča, in zato še toliko bolj poskušajo ta občutek negirati na edini način, ki ga poznajo - menijo da denar in oblast prinešata varnost, t.j. razrešitev eksistencialne tegobe ega, zato tudi toliko v svoji nevednosti stavijo na to. A edina popolna varnost bi bila smrt ega oz. občutka jaza, samo to je za veliko večino seveda povsem nepojmljivo, zato pa gremo naprej kot gremo naprej ...


Poet, dobr si odpru dekonstrikcijo jaza, ki se nanaša sam nase,  to je po bmz-ju, falsificiranega ega, ki je »sfejkani« simulaker prevzetih in prevzetnih (narcisisticnih) istovetnosti in ki je  mejno psihotičen, razstavljen in ki ni v stiku z realnostjo. Vendar ostaja odprto vprašanje  jaza tudi po tem, ko že izgubi oporo zgolj v samem sebi,  vprašanje pristnega ega, za katerega jung uporablja izraz sebstvo (self ) in ga opisuje kot zlato pokopano pod plastmi blata (falsifikacij)...    

BMZ:
Klinično govorjeno, ker je prededipalni ego kontingenten in prekaren, je tak subjekt kot to poudarja tudi Flöttmann, v bistveno tesnejšem stikus svojim nezavednim, bolje razlaga lastne sanje itd. Poleg tega je prededipalni ego slabo integriran, Eriksonov izraz, bliže lastni dezintegraciji, ki je sicer spremljevalka krize istovetnosti. Kadar se to zgodi, da se namrec tak prekarni ego razstavi, lahko pride do pravcate psihoticne epizode, do vdora arhaicno-nezavednega v zavedno. To vcasih terja hospitalizacijo. Laingovo anti-pshiatricno stališce, do se mora v taki situaciji subjekt spustiti v Maelstrom, to je, dopustiti popolno razsulo ega, je intuitivno-klinicno pravilno. Opisi kakega Alistaira Crowleya ali Richarda Rosea so opisi tega Maelstroma, to je, bolecega procesa dezintegracije, morda psihoticne epizode – pa post festum re-integracije ega v nekaj popolnoma novega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #110 - 11.01.2012 at 14:57:13
 
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2012 at 13:13:44:
Titud

Zelo realno povedno.Da ne limam celote spet semle.Ti si zaznal pravi pomen o kakšni destrukciji govorim tudi sam.Destrukcija,ki je hkrati inteligentna nadgradnja obstoječe življenjske paradigme. Skratka ni drugega kot strinjati se s teboj! Cool



Da se ne bova spet narobe razumela. Govoril sem o sprevrženi dekonstrukciji, ki je sicer lahko inteligentna in kreativna, vendar v negativnem, destrutivnem smsilu. Destrukcija pa je u-ničevanje in ne nadgradnja, pa če je še tako inteligntna in kreativna. Dekonstrukcija, ki ni sprevžena, pa je vrednostno nevtralna, je pač razstavlljanje nečesa, da ne deluje več v prejšnjem pomenu in se lahko skonstruria naprej v novih  pomenih ali pa tudi ne.  Tko da ne moreš nečesa nadgardit, če prej to isto u-ničiš. Se mi zdi, da tako tvoje napačno razumevanje ni čisto naključno, ima en nezaveden destruktiven naboj kljub navzven izraženem potrjevanju in težnji po nadgrajevanju....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #111 - 11.01.2012 at 15:46:12
 
Titud sam sem se ognil ' sprevrženi''destrukciji,če si opazil?Jaz govorim v smislu enotne vesoljne zakonitosti,kjer vsak konec sočasno pomeni nov začetek.To pomeni,da je distrukcija že vgrajena v samo vesoljno samodelovnje- ki v smislu našega bivanja samodejno ustvari novo življenjsko kvaliteto skozi našo tekočo ciklično življenjsko  samoreprodukcijo.Na elementarni ravni (--- z razliko od življenjske--) zgolj ponovi cikel. SE sedaj razumeva? Torej gre za proces tekoče negacije obstoječega,kar je sočasno destrukcija in somo rojevnje  nove kvalitete.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #112 - 11.01.2012 at 16:27:15
 
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2012 at 15:46:12:
Titud sam sem se ognil ' sprevrženi''distrukciji,če si opazil?Jaz govorim v smislu enotne vesoljne zakonitosti,kjer vsak konec sočasno pomeni nov začetek.To pomeni,da je distrukcija že vgrajena v samo vesoljno samodelovnje- ki v smislu našega bivanja samodejno ustvari novo življenjsko kvaliteto skozi našo tekočo ciklično življenjsko  samoreprodukcijo.Na elementarni ravni (--- z razliko od življenjske--) zgolj ponovi cikel. SE sedaj razumeva? Torej gre za proces tekoče negacije obstoječega,kar je sočasno distrukcija in rojevnje  nove kvalitete.


Destrukcija je itak pojem, ki označuje zgolj psihološko percepcijo sprememebe notranjega  energetska procesa/stanja, ki v 'zunanji' realnosti (realnosti izven psihološke realitete) nima realnega učinka, saj je zgolj umska projekcija. Podobno kot  projekcija o bogu kot kreatorju in hudiču kot destruktorju nima nobenega  vpliva na realnost izven psihološke realnosti, iskreni veri navkljub.    


Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #113 - 11.01.2012 at 16:56:27
 
titud wrote on 11.01.2012 at 16:27:15:
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2012 at 15:46:12:
Titud sam sem se ognil ' sprevrženi''distrukciji,če si opazil?Jaz govorim v smislu enotne vesoljne zakonitosti,kjer vsak konec sočasno pomeni nov začetek.To pomeni,da je distrukcija že vgrajena v samo vesoljno samodelovnje- ki v smislu našega bivanja samodejno ustvari novo življenjsko kvaliteto skozi našo tekočo ciklično življenjsko  samoreprodukcijo.Na elementarni ravni (--- z razliko od življenjske--) zgolj ponovi cikel. SE sedaj razumeva? Torej gre za proces tekoče negacije obstoječega,kar je sočasno distrukcija in rojevnje  nove kvalitete.


Destrukcija je itak pojem, ki označuje zgolj psihološko percepcijo sprememebe notranjega  energetska procesa/stanja, ki v 'zunanji' realnosti (realnosti izven psihološke realitete) nima realnega učinka, saj je zgolj umska projekcija. Podobno kot  projekcija o bogu kot kreatorju in hudiču kot destruktorju nima nobenega  vpliva na realnost izven psihološke realnosti, iskreni veri navkljub.    




Pa saj jaz to izrecno poudarim (z razliko od elementarne pojavnosti)!! A ni poudarjeno? Bog je metafizični pojem,zato jaz trdim,da je naša preobrazba ravno v pojmu metafizike kot nauka o duši -bogu-vesolju našemu mestu v njemu -spoznanje itd....Naše metafično dojemanje sveta se bo spremenilo-trdim,da je tu ključ!!!! SE SEDAJ RAZUMEVA?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #114 - 11.01.2012 at 17:13:47
 
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2012 at 16:56:27:
titud wrote on 11.01.2012 at 16:27:15:
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2012 at 15:46:12:
Titud sam sem se ognil ' sprevrženi''distrukciji,če si opazil?Jaz govorim v smislu enotne vesoljne zakonitosti,kjer vsak konec sočasno pomeni nov začetek.To pomeni,da je distrukcija že vgrajena v samo vesoljno samodelovnje- ki v smislu našega bivanja samodejno ustvari novo življenjsko kvaliteto skozi našo tekočo ciklično življenjsko  samoreprodukcijo.Na elementarni ravni (--- z razliko od življenjske--) zgolj ponovi cikel. SE sedaj razumeva? Torej gre za proces tekoče negacije obstoječega,kar je sočasno distrukcija in rojevnje  nove kvalitete.


Destrukcija je itak pojem, ki označuje zgolj psihološko percepcijo sprememebe notranjega  energetska procesa/stanja, ki v 'zunanji' realnosti (realnosti izven psihološke realitete) nima realnega učinka, saj je zgolj umska projekcija. Podobno kot  projekcija o bogu kot kreatorju in hudiču kot destruktorju nima nobenega  vpliva na realnost izven psihološke realnosti, iskreni veri navkljub.    




Pa saj jaz to izrecno poudarim (z razliko od elementarne pojavnosti)!! A ni poudarjeno? Bog je metafizični pojem,zato jaz trdim,da je naša preobrazba ravno v pojmu metafizike kot nauka o duši -bogu-vesolju našemu mestu v njemu -spoznanje itd....Naše metafično dojemanje sveta se bo spremenilo-trdim,da je tu ključ!!!! SE SEDAJ RAZUMEVA?


Jeba je v tem, da se s psihološko z elementarno pojavnostjo ni mogoče  povsem uskladit/izenačit, ker nam je posredovana zgolj pshiloško kot notranja realnost. Lahko zgolj predpostavljamo, da obstaja, je torej  za-fiziko (je  metafizična).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #115 - 11.01.2012 at 17:26:04
 
titud wrote on 11.01.2012 at 16:27:15:
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2012 at 15:46:12:
Titud sam sem se ognil ' sprevrženi''distrukciji,če si opazil?Jaz govorim v smislu enotne vesoljne zakonitosti,kjer vsak konec sočasno pomeni nov začetek.To pomeni,da je distrukcija že vgrajena v samo vesoljno samodelovnje- ki v smislu našega bivanja samodejno ustvari novo življenjsko kvaliteto skozi našo tekočo ciklično življenjsko  samoreprodukcijo.Na elementarni ravni (--- z razliko od življenjske--) zgolj ponovi cikel. SE sedaj razumeva? Torej gre za proces tekoče negacije obstoječega,kar je sočasno distrukcija in rojevnje  nove kvalitete.


Destrukcija je itak pojem, ki označuje zgolj psihološko percepcijo sprememebe notranjega  energetska procesa/stanja, ki v 'zunanji' realnosti (realnosti izven psihološke realitete) nima realnega učinka, saj je zgolj umska projekcija. Podobno kot  projekcija o bogu kot kreatorju in hudiču kot destruktorju nima nobenega  vpliva na realnost izven psihološke realnosti, iskreni veri navkljub.    



Vse ima vpliv. Če hoćeš ali ne.
Nič ni neodvisno. Bog ali hudić ni nič drugega, kot simbol, ki mu pripisujemo določene lastnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #116 - 11.01.2012 at 17:29:16
 
titud wrote on 11.01.2012 at 17:13:47:
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2012 at 16:56:27:
titud wrote on 11.01.2012 at 16:27:15:
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2012 at 15:46:12:
Titud sam sem se ognil ' sprevrženi''distrukciji,če si opazil?Jaz govorim v smislu enotne vesoljne zakonitosti,kjer vsak konec sočasno pomeni nov začetek.To pomeni,da je distrukcija že vgrajena v samo vesoljno samodelovnje- ki v smislu našega bivanja samodejno ustvari novo življenjsko kvaliteto skozi našo tekočo ciklično življenjsko  samoreprodukcijo.Na elementarni ravni (--- z razliko od življenjske--) zgolj ponovi cikel. SE sedaj razumeva? Torej gre za proces tekoče negacije obstoječega,kar je sočasno distrukcija in rojevnje  nove kvalitete.


Destrukcija je itak pojem, ki označuje zgolj psihološko percepcijo sprememebe notranjega  energetska procesa/stanja, ki v 'zunanji' realnosti (realnosti izven psihološke realitete) nima realnega učinka, saj je zgolj umska projekcija. Podobno kot  projekcija o bogu kot kreatorju in hudiču kot destruktorju nima nobenega  vpliva na realnost izven psihološke realnosti, iskreni veri navkljub.    




Pa saj jaz to izrecno poudarim (z razliko od elementarne pojavnosti)!! A ni poudarjeno? Bog je metafizični pojem,zato jaz trdim,da je naša preobrazba ravno v pojmu metafizike kot nauka o duši -bogu-vesolju našemu mestu v njemu -spoznanje itd....Naše metafično dojemanje sveta se bo spremenilo-trdim,da je tu ključ!!!! SE SEDAJ RAZUMEVA?


Jeba je v tem, da se s psihološko z elementarno pojavnostjo ni mogoče  povsem uskladit/izenačit, ker nam je posredovana zgolj pshiloško kot notranja realnost. Lahko zgolj predpostavljamo, da obstaja, je torej  za-fiziko (je  metafizična).


RAVNO OBRATNO MENTALNO-FIZIČNO= METAFIZIKA!! Se opravičujem za tiskano besedilo.MI izhajamo iz mentalne-psihološke percepcije,ki je vezana na snov!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #117 - 11.01.2012 at 17:38:33
 
Titud Quote:
Jeba je v tem, da se s psihološko z elementarno pojavnostjo ni mogoče  povsem uskladit/izenačit, ker nam je posredovana zgolj pshiloško kot notranja realnost. Lahko zgolj predpostavljamo, da obstaja, je torej  za-fiziko (je  metafizična).

Ne vem točno, kaj si hotel s tem povedati....
Da nismo zmožni fizikalnih zakonov dojemati objektivno ?

Naša notranja realnost je seveda tisti faktor, ki omogoča zavedanje in ustvarjanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #118 - 11.01.2012 at 17:39:51
 
Robi wrote on 11.01.2012 at 17:38:33:
Titud Quote:
Jeba je v tem, da se s psihološko z elementarno pojavnostjo ni mogoče  povsem uskladit/izenačit, ker nam je posredovana zgolj pshiloško kot notranja realnost. Lahko zgolj predpostavljamo, da obstaja, je torej  za-fiziko (je  metafizična).

Ne vem točno, kaj si hotel s tem povedati....
Da nismo zmožni fizikalnih zakonov dojemati objektivno ?

Naša notranja realnost je seveda tisti faktor, ki omogoča zavedanje in ustvarjanje.

Tako je Robi! Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #119 - 11.01.2012 at 19:25:09
 
ego-3p wrote on 11.01.2012 at 11:38:34:
Petra. wrote on 09.01.2012 at 22:40:17:
a mislte, da bo našim telebajskom v parlamentu ratalo sestavit vlado do konca leta?

Kaki telebajski ... oni so šolani usposobljeni in trdno delajo do večernih ur hahaha seveda bodo sestavli saj se čist vsi trudijo da  bi jim bilo čim bolj udobno , zato pač mal traja .


a ni fajn met job, kjer ne rabiš delat nič in si zato bajno plačan, imaš fensi šmensi hranco na razpolago za par centov, pa še pol, če jim bo mogoče uspelo sestavit vlado ob svetem nikoli, bojo hodili na seje mogoče njih 1/3 da je sploh tam, jih pol spi, pol pa brska po telefončkih in internetu. majka.
še dobr, da za vsako rit palca raste. Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 11