Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 
(Read 59971 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #120 - 11.01.2012 at 19:49:36
 
Petra. wrote on 11.01.2012 at 19:25:09:
ego-3p wrote on 11.01.2012 at 11:38:34:
Petra. wrote on 09.01.2012 at 22:40:17:
a mislte, da bo našim telebajskom v parlamentu ratalo sestavit vlado do konca leta?

Kaki telebajski ... oni so šolani usposobljeni in trdno delajo do večernih ur hahaha seveda bodo sestavli saj se čist vsi trudijo da  bi jim bilo čim bolj udobno , zato pač mal traja .


a ni fajn met job, kjer ne rabiš delat nič in si zato bajno plačan, imaš fensi šmensi hranco na razpolago za par centov, pa še pol, če jim bo mogoče uspelo sestavit vlado ob svetem nikoli, bojo hodili na seje mogoče njih 1/3 da je sploh tam, jih pol spi, pol pa brska po telefončkih in internetu. majka.
še dobr, da za vsako rit palca raste. Wink


Jebala jim bo mater ta palca parazitom jebenim Petra. Sestrinjam s teboj.Čimprej nam dajte palce- da jim izprašimo njihove podganje riti!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #121 - 11.01.2012 at 20:02:02
 
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2012 at 19:49:36:
Petra. wrote on 11.01.2012 at 19:25:09:
ego-3p wrote on 11.01.2012 at 11:38:34:
Petra. wrote on 09.01.2012 at 22:40:17:
a mislte, da bo našim telebajskom v parlamentu ratalo sestavit vlado do konca leta?

Kaki telebajski ... oni so šolani usposobljeni in trdno delajo do večernih ur hahaha seveda bodo sestavli saj se čist vsi trudijo da  bi jim bilo čim bolj udobno , zato pač mal traja .


a ni fajn met job, kjer ne rabiš delat nič in si zato bajno plačan, imaš fensi šmensi hranco na razpolago za par centov, pa še pol, če jim bo mogoče uspelo sestavit vlado ob svetem nikoli, bojo hodili na seje mogoče njih 1/3 da je sploh tam, jih pol spi, pol pa brska po telefončkih in internetu. majka.
še dobr, da za vsako rit palca raste. Wink


Jebala jim bo mater ta palca parazitom jebenim Petra. Sestrinjam s teboj.Čimprej nam dajte palce- da jim izprašimo njihove podganje riti!!


najboljš je pa pr vsem tem to, da se folk jebe med sabo zarad nekih ideologij in ne vem česa, k je valda jasno, da mormo skp stopit mi sami in nardit kar je za narest.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #122 - 11.01.2012 at 20:28:10
 
Petra. wrote on 11.01.2012 at 20:02:02:
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2012 at 19:49:36:
Petra. wrote on 11.01.2012 at 19:25:09:
ego-3p wrote on 11.01.2012 at 11:38:34:
Petra. wrote on 09.01.2012 at 22:40:17:
a mislte, da bo našim telebajskom v parlamentu ratalo sestavit vlado do konca leta?

Kaki telebajski ... oni so šolani usposobljeni in trdno delajo do večernih ur hahaha seveda bodo sestavli saj se čist vsi trudijo da  bi jim bilo čim bolj udobno , zato pač mal traja .


a ni fajn met job, kjer ne rabiš delat nič in si zato bajno plačan, imaš fensi šmensi hranco na razpolago za par centov, pa še pol, če jim bo mogoče uspelo sestavit vlado ob svetem nikoli, bojo hodili na seje mogoče njih 1/3 da je sploh tam, jih pol spi, pol pa brska po telefončkih in internetu. majka.
še dobr, da za vsako rit palca raste. Wink


Jebala jim bo mater ta palca parazitom jebenim Petra. Sestrinjam s teboj.Čimprej nam dajte palce- da jim izprašimo njihove podganje riti!!


najboljš je pa pr vsem tem to, da se folk jebe med sabo zarad nekih ideologij in ne vem česa, k je valda jasno, da mormo skp stopit mi sami in nardit kar je za narest.


Petra ego!!! Vsak misli,da je on najbolj pameten in enkraten.Saj ti to veš! Najprej se moramo dober zjokat nad seboj-- potem bomo šele pripravljeni nabasat riti tistim podganam,ki nas kao vodijo!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #123 - 12.01.2012 at 08:53:06
 
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2012 at 17:39:51:
Robi wrote on 11.01.2012 at 17:38:33:
Titud Quote:
Jeba je v tem, da se s psihološko z elementarno pojavnostjo ni mogoče  povsem uskladit/izenačit, ker nam je posredovana zgolj pshiloško kot notranja realnost. Lahko zgolj predpostavljamo, da obstaja, je torej  za-fiziko (je  metafizična).

Ne vem točno, kaj si hotel s tem povedati....
Da nismo zmožni fizikalnih zakonov dojemati objektivno ?

Naša notranja realnost je seveda tisti faktor, ki omogoča zavedanje in ustvarjanje.

Tako je Robi! Wink


Fizika obravna stvari kakršne nam posredujejejo čuti in ugotavlja razmerja/azkonitosti  med njimi, kakršne nam posreduje um npr. s pomočjo logike. Metafizika poskuša zapopast stvari take kot so (ontološko, v svoji bitnosti za-se) pri čemer je predmet njenega neposrednega zapopadanja ne samo zunanaji svet po-sebi, amapak tudi psiha sama (aristotel bi tej rekel duša, zato je metafizika po njem  neke vrste veda o duši). Zato metafizika ni neka logična dejavnost uma, prej intuitivna in slej ko prej dogmatična veda, saj združuje paradokse in nasprotja, ki jih s pomočje fizikalne logike ni mogoče zapopast v svoji bitnosti.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #124 - 12.01.2012 at 09:24:38
 
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2012 at 20:28:10:
Petra. wrote on 11.01.2012 at 20:02:02:
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2012 at 19:49:36:
Petra. wrote on 11.01.2012 at 19:25:09:
ego-3p wrote on 11.01.2012 at 11:38:34:
Petra. wrote on 09.01.2012 at 22:40:17:
a mislte, da bo našim telebajskom v parlamentu ratalo sestavit vlado do konca leta?

Kaki telebajski ... oni so šolani usposobljeni in trdno delajo do večernih ur hahaha seveda bodo sestavli saj se čist vsi trudijo da  bi jim bilo čim bolj udobno , zato pač mal traja .


a ni fajn met job, kjer ne rabiš delat nič in si zato bajno plačan, imaš fensi šmensi hranco na razpolago za par centov, pa še pol, če jim bo mogoče uspelo sestavit vlado ob svetem nikoli, bojo hodili na seje mogoče njih 1/3 da je sploh tam, jih pol spi, pol pa brska po telefončkih in internetu. majka.
še dobr, da za vsako rit palca raste. Wink


Jebala jim bo mater ta palca parazitom jebenim Petra. Sestrinjam s teboj.Čimprej nam dajte palce- da jim izprašimo njihove podganje riti!!


najboljš je pa pr vsem tem to, da se folk jebe med sabo zarad nekih ideologij in ne vem česa, k je valda jasno, da mormo skp stopit mi sami in nardit kar je za narest.


Petra ego!!! Vsak misli,da je on najbolj pameten in enkraten.Saj ti to veš! Najprej se moramo dober zjokat nad seboj-- potem bomo šele pripravljeni nabasat riti tistim podganam,ki nas kao vodijo!


Sem tud pri seb opazu, da se nekak cinično naslajam ob tem, ko opazujem, ko se sesuvajo nabildani egi (tud od tistih, s katerimi načeloma simpatiziram). To lahko pomen samo to, da sem potegnjen v ego-igro, samo po moje iz te ego-igre ne bi izstopil, tud če bi se uspel zjokat nad tem svojim početjem. 'Nabasnaje v rit' je kljub destrukciji  še vedno neke vrste vstop v ego-igro in vlaganje prispevka k njeni dinamiki, boljša bi bla po moje ne tolk ignoranca (ki še vedno terja negativno angažiranje) kot ravnodušnost. Žal pa ravnodušnost predpostavlja, da tvoje življenje dejansko ni odvisno niti od bildanja niiti od sesuvanja ega, kar je ko gre za osebe, ki jim družbeni (oblastni) polažaj daje moč, da upravljajo s tvojim življenjem, izredno težko. Ni pa po moje  tako nemogoče, da ne bi bilo vredno vsaj probat...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #125 - 12.01.2012 at 09:39:27
 
Se mi zdi v prvi vrsti potrebno znebiti se ideje, da nekdo upravlja z našim življenjem. To da pač ljudem vlada politika še ne pomeni, da smo sami neke žrtve tega sistema. Saj dokler se vidimo v vlogi, da nam nekdo "tam zgoraj" vlada, mi sami smo pa nekje "tu spodaj", toliko časa ne moremo zaživeti sebi lastnega življenjskega smisla, ker se vedno vidimo v odnosu "do nečesa".

Zato je po meni potrebno se nehati toliko ukvarjati s tem ali nam nekdo vlada ali ne, ker je to tako ali tako sila omejujoče gledanje, in raje poglejmo stvar z drugega vidika: onkraj odnosa do "nekoga drugega" in raje iz perspektive osebne življenjske danosti, za katero v globini ugotovimo, da ni dana od nikogar in je absolutno rezultat onkraj civilizacijskega delovanja ...

Ker ... civilizacija se lahko še ne vem kako šopiri, da ima primat nad življenjem, samo ali ga ima res?  Shocked  Morda pa politiki in drugi oblastniki samo igrajo svojo igro lastne pomebnosti pred eksistencialnim obličjem, pa v resnici to nima blage zveze z ničemer. In potem kdor se po lastni volji postavlja v ta odnos glede na njihovo igro neizogibno samega sebe postavi ven iz čistega eksistencialnega okvira v civilizacijsko paradigmo, kjer je pač samo nekdo "kateremu nekdo vlada" ...  

Odločitev je tako povsem prostovoljna, in tudi vse trpljenje in slaba volja, ki iz tega izhaja, je potemtakem tudi povsem prostovoljna. Si tisto kar verjameš da si. Oziroma si tudi vse tisto kar izhaja iz nekega odnosa v katerega si pozicioniral samega sebe. Če torej pozicioniram sebe v vlogo hlapca oz. vlogo nekoga, ki verjame, da mu nekdo odreja življenjske danosti, kdo mi je kriv? Absolutno nihče, ker sam sprejemam to vlogo, pa je vzrok lahko ne vem kakšna nevednost, prestrašenost ali preračunljivost, dejstvo še vseeno ostaja: samega sebe sem postavil v točno tak odnos, kot sem si ga želel izkušati. In ga zato tudi izkušam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #126 - 12.01.2012 at 10:09:27
 
Ker ... civilizacija se lahko še ne vem kako šopiri, da ima primat nad življenjem, samo ali ga ima res?


Poet najbolj bistveno vprašanje si si postavil!!! Res je sami se postavljamov določeno vlogo znotraj  'paradoksa' lastnega bivanja.Naša pot je naša odločitev znotraj danosti v katere smo ujeti v prostoru-času lastne eksistence. Tudi negacija lastne biti nas objektivno še vedno opredeljuje v času prostoru,kljub subjektivni volji po negaciji lastne biti.
Šahovske figure imajo svoje osnovne vrednosti,premikajo po šahovnici se pa ne --same.
Premikamo jih po njihovi subjektivni vlogi-vrednosti(danosti) v šahovski igri.MOgoče se da razumeti kaj želim povedati?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #127 - 12.01.2012 at 10:14:16
 

titud wrote on 12.01.2012 at 08:53:06:
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2012 at 17:39:51:
Robi wrote on 11.01.2012 at 17:38:33:
Titud Quote:
Jeba je v tem, da se s psihološko z elementarno pojavnostjo ni mogoče  povsem uskladit/izenačit, ker nam je posredovana zgolj pshiloško kot notranja realnost. Lahko zgolj predpostavljamo, da obstaja, je torej  za-fiziko (je  metafizična).

Ne vem točno, kaj si hotel s tem povedati....
Da nismo zmožni fizikalnih zakonov dojemati objektivno ?

Naša notranja realnost je seveda tisti faktor, ki omogoča zavedanje in ustvarjanje.

Tako je Robi! Wink


Fizika obravna stvari kakršne nam posredujejejo čuti in ugotavlja razmerja/azkonitosti  med njimi, kakršne nam posreduje um npr. s pomočjo logike. Metafizika poskuša zapopast stvari take kot so (ontološko, v svoji bitnosti za-se) pri čemer je predmet njenega neposrednega zapopadanja ne samo zunanaji svet po-sebi, amapak tudi psiha sama (aristotel bi tej rekel duša, zato je metafizika po njem  neke vrste veda o duši). Zato metafizika ni neka logična dejavnost uma, prej intuitivna in slej ko prej dogmatična veda, saj združuje paradokse in nasprotja, ki jih s pomočje fizikalne logike ni mogoče zapopast v svoji bitnosti.      


Če dušo razumeš kot akumulirano brezčasno gensko (dedno)spominsko kodo ki jo v sebi nosi vsak med nami,potem Aristotela ni težko razumeti ko govori o nauku o duši. Aristotel je že razumel metafiziko oz jo je začel. Jaz govorim,da bomo svet dojeli ravno metafizično in realizirali to dušno vedenje v raz(um)u.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #128 - 12.01.2012 at 11:40:16
 
Poet wrote on 12.01.2012 at 09:39:27:
Se mi zdi v prvi vrsti potrebno znebiti se ideje, da nekdo upravlja z našim življenjem. To da pač ljudem vlada politika še ne pomeni, da smo sami neke žrtve tega sistema. Saj dokler se vidimo v vlogi, da nam nekdo "tam zgoraj" vlada, mi sami smo pa nekje "tu spodaj", toliko časa ne moremo zaživeti sebi lastnega življenjskega smisla, ker se vedno vidimo v odnosu "do nečesa".

Zato je po meni potrebno se nehati toliko ukvarjati s tem ali nam nekdo vlada ali ne, ker je to tako ali tako sila omejujoče gledanje, in raje poglejmo stvar z drugega vidika: onkraj odnosa do "nekoga drugega" in raje iz perspektive osebne življenjske danosti, za katero v globini ugotovimo, da ni dana od nikogar in je absolutno rezultat onkraj civilizacijskega delovanja ...

Ker ... civilizacija se lahko še ne vem kako šopiri, da ima primat nad življenjem, samo ali ga ima res?  Shocked  Morda pa politiki in drugi oblastniki samo igrajo svojo igro lastne pomebnosti pred eksistencialnim obličjem, pa v resnici to nima blage zveze z ničemer. In potem kdor se po lastni volji postavlja v ta odnos glede na njihovo igro neizogibno samega sebe postavi ven iz čistega eksistencialnega okvira v civilizacijsko paradigmo, kjer je pač samo nekdo "kateremu nekdo vlada" ...  

Odločitev je tako povsem prostovoljna, in tudi vse trpljenje in slaba volja, ki iz tega izhaja, je potemtakem tudi povsem prostovoljna. Si tisto kar verjameš da si. Oziroma si tudi vse tisto kar izhaja iz nekega odnosa v katerega si pozicioniral samega sebe. Če torej pozicioniram sebe v vlogo hlapca oz. vlogo nekoga, ki verjame, da mu nekdo odreja življenjske danosti, kdo mi je kriv? Absolutno nihče, ker sam sprejemam to vlogo, pa je vzrok lahko ne vem kakšna nevednost, prestrašenost ali preračunljivost, dejstvo še vseeno ostaja: samega sebe sem postavil v točno tak odnos, kot sem si ga želel izkušati. In ga zato tudi izkušam.

Saj ni tako težko dojet principov, na katerih je utemeljena vsaka civilizacija. Gre na splošno  na družbo razširjen princip družine, v kateri gre vsakdo od odnosa poudarjene odvisnisti k pouadrjeni   avtonomnosti in nazaj k odvisnosti.  Pri čemer civilizacija mora pazit, da odvisnost ne pomeni podrejenosti in  avtonomnost ne samozadosnosti. Dolgoročno uspešna civilizacija torej odvisnosti ne sme  enačit  s podrejenostjo in avtonomnosti ne samozadostnostnostjo, ker družbena podrejenost odvisnih onemogoča njihov prehod v osebno avtonomnost, osebna samozadostnost pa je jalova oz. destruktivna  v družebenem smislu. Civilizacijsko najbolj usodna je podrejenost odvisnih samozadostnim, ki je na srečo sicer redka (ker si  samozadostni pač  nimajo motiva podrejat odvisnih, ker zadostujejo pač samemu sebi), je pa zato tolkiko bolj ubijalska. Gre prazparv za poseldeci genestke  mutacije z usodnimi  kulturno/civilizacisjkimi posledicami, ko ta mutacija doseže kritično maso (čemur smo po BMZ-ju priča danes).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #129 - 12.01.2012 at 12:23:25
 
titud wrote on 12.01.2012 at 11:40:16:
Poet wrote on 12.01.2012 at 09:39:27:
Se mi zdi v prvi vrsti potrebno znebiti se ideje, da nekdo upravlja z našim življenjem. To da pač ljudem vlada politika še ne pomeni, da smo sami neke žrtve tega sistema. Saj dokler se vidimo v vlogi, da nam nekdo "tam zgoraj" vlada, mi sami smo pa nekje "tu spodaj", toliko časa ne moremo zaživeti sebi lastnega življenjskega smisla, ker se vedno vidimo v odnosu "do nečesa".

Zato je po meni potrebno se nehati toliko ukvarjati s tem ali nam nekdo vlada ali ne, ker je to tako ali tako sila omejujoče gledanje, in raje poglejmo stvar z drugega vidika: onkraj odnosa do "nekoga drugega" in raje iz perspektive osebne življenjske danosti, za katero v globini ugotovimo, da ni dana od nikogar in je absolutno rezultat onkraj civilizacijskega delovanja ...

Ker ... civilizacija se lahko še ne vem kako šopiri, da ima primat nad življenjem, samo ali ga ima res?  Shocked  Morda pa politiki in drugi oblastniki samo igrajo svojo igro lastne pomebnosti pred eksistencialnim obličjem, pa v resnici to nima blage zveze z ničemer. In potem kdor se po lastni volji postavlja v ta odnos glede na njihovo igro neizogibno samega sebe postavi ven iz čistega eksistencialnega okvira v civilizacijsko paradigmo, kjer je pač samo nekdo "kateremu nekdo vlada" ...  

Odločitev je tako povsem prostovoljna, in tudi vse trpljenje in slaba volja, ki iz tega izhaja, je potemtakem tudi povsem prostovoljna. Si tisto kar verjameš da si. Oziroma si tudi vse tisto kar izhaja iz nekega odnosa v katerega si pozicioniral samega sebe. Če torej pozicioniram sebe v vlogo hlapca oz. vlogo nekoga, ki verjame, da mu nekdo odreja življenjske danosti, kdo mi je kriv? Absolutno nihče, ker sam sprejemam to vlogo, pa je vzrok lahko ne vem kakšna nevednost, prestrašenost ali preračunljivost, dejstvo še vseeno ostaja: samega sebe sem postavil v točno tak odnos, kot sem si ga želel izkušati. In ga zato tudi izkušam.

Saj ni tako težko dojet principov, na katerih je utemeljena vsaka civilizacija. Gre na splošno  na družbo razširjen princip družine, v kateri gre vsakdo od odnosa poudarjene odvisnisti k pouadrjeni   avtonomnosti in nazaj k odvisnosti.  Pri čemer civilizacija mora pazit, da odvisnost ne pomeni podrejenosti in  avtonomnost ne samozadosnosti. Dolgoročno uspešna civilizacija torej odvisnosti ne sme  enačit  s podrejenostjo in avtonomnosti ne samozadostnostnostjo, ker družbena podrejenost odvisnih onemogoča njihov prehod v osebno avtonomnost, osebna samozadostnost pa je jalova oz. destruktivna  v družebenem smislu. Civilizacijsko najbolj usodna je podrejenost odvisnih samozadostnim, ki je na srečo sicer redka (ker si  samozadostni pač  nimajo motiva podrejat odvisnih, ker zadostujejo pač samemu sebi), je pa zato tolkiko bolj ubijalska. Gre prazparv za poseldeci genestke  mutacije z usodnimi  kulturno/civilizacisjkimi posledicami, ko ta mutacija doseže kritično maso (čemur smo po BMZ-ju priča danes).


Jaz v mutacijo ne verjamem.Verjamem pa v ciklčnost prebujenja duše(metafizično).MIslim da je rešitev v nas samih,ki jo bomo spoznali v sebi in nato začeli pravilno delovati-živeti.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #130 - 12.01.2012 at 12:30:50
 
Princip na podlagi katerega deluje civilizacija je človeški um, in način na katerega človeški um dojema svet okoli sebe. Na podlagi tega potem ustvari sistem kot se mu zdi primeren.

In človeški um je kaj pravzaprav? Bazira na podlagi izkušnje, izkušnja pa je dualna - jaz kot subjekt izkušnje izkušam nekaj onkraj sebe. Torej sem jaz in je svet, ki ga izkušam - dva pola. Samega sebe oddelim od sveta, ki ga izkušam, kot da sva jaz sam in pa svet dve različni stvari. In ker "jaz" izkušam svet si ga tudi želim podjarmiti. S tem do izkušnje/sveta vzpostavim odnos lastništva. Ker sedaj svet izkušam si ga lahko lastim.

Sicer ne vem kam se tole sedaj vmešča, pa vendar ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #131 - 12.01.2012 at 12:32:36
 
Poet: Quote:
Odločitev je tako povsem prostovoljna, in tudi vse trpljenje in slaba volja, ki iz tega izhaja, je potemtakem tudi povsem prostovoljna. Si tisto kar verjameš da si. Oziroma si tudi vse tisto kar izhaja iz nekega odnosa v katerega si pozicioniral samega sebe. Če torej pozicioniram sebe v vlogo hlapca oz. vlogo nekoga, ki verjame, da mu nekdo odreja življenjske danosti, kdo mi je kriv? Absolutno nihče, ker sam sprejemam to vlogo, pa je vzrok lahko ne vem kakšna nevednost, prestrašenost ali preračunljivost, dejstvo še vseeno ostaja: samega sebe sem postavil v točno tak odnos, kot sem si ga želel izkušati. In ga zato tudi izkušam.

Če rečeš "prostovoljno", potem bi to pomenilo tudi, da si se rodil prostovoljno in izbral svoje starše...Vse prostovoljno...A to ni res, saj še ob rojstvu tebe, kot osebe, ni bilo. Ni bilo tebe, ki bi lahko kaj izbiral in se odločal.
Oseba, ki ima svobodno izbiro, postaneš šele takrat, ko so že postavljeni temelji tvojega jaz-a.
Zato se ne gre za to, da sprejemaš svojo vlogo, saj ti si ta vloga. Razlika je le v tem, kako jo doživljaš in razlagaš.

Kdo je kriv, če sebe doživljaš kot hlapca ?
V glavnem tisti, ki ti je postavil takšne temelje. To je starši in družba.
In je brezveze kriviti in iskati krivca, ampak najbolje, da sprejmeš odgovornost za svojo vlogo, kar je edini možen način, da kaj pri sebi spremeniš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #132 - 12.01.2012 at 12:44:42
 
Robi wrote on 12.01.2012 at 12:32:36:
Če rečeš "prostovoljno", potem bi to pomenilo tudi, da si se rodil prostovoljno in izbral svoje starše...Vse prostovoljno...

V čem so pa tvoji starši drugačni od katerihkoli drugih staršev? Noben si ne "izbere" staršev, prav tako kot si tudi ne izbere telesa, in tudi ne izbere, da bo živ. Je po mojem neprestano prehajanje polja zavedanja med različnimi telesi. Kar je pa v vesolju prostovoljnega je to, kako boš doživljal samega sebe oz. kam se boš vmestil. Hlapec/gospodar sta dve vlogi, lahko pa nisi v nobeni izmed njiju.

Robi wrote on 12.01.2012 at 12:32:36:
Oseba, ki ima svobodno izbiro, postaneš šele takrat, ko so že postavljeni temelji tvojega jaz-a.

Oseba že mogoče, samo oseba je konstrukt družbe. Kar pa ti si je pa valovanje "življenjenja".

Robi wrote on 12.01.2012 at 12:32:36:
Zato se ne gre za to, da sprejemaš svojo vlogo, saj ti si ta vloga. Razlika je le v tem, kako jo doživljaš in razlagaš.

To ti pravim, da ti nisi ta vloga. Vloga je v področju uma, um/osebnost si zgradi neko vlogo in jo potem igra. Ne boš rekel, da si umski konstrukt, ali pač?

Robi wrote on 12.01.2012 at 12:32:36:
Kdo je kriv, če sebe doživljaš kot hlapca ?  

A je to retorično vprašanje?

Robi wrote on 12.01.2012 at 12:32:36:
V glavnem tisti, ki ti je postavil takšne temelje. To je starši in družba.
In je brezveze kriviti in iskati krivca, ampak najbolje, da sprejmeš odgovornost za svojo vlogo, kar je edini možen način, da kaj pri sebi spremeniš.  

Lahko spoznaš, da ti nisi ta vloga, kar pa ne pomeni, da tiste vloge na zunaj ne boš več igral, ha!  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #133 - 12.01.2012 at 12:58:34
 
Poet: Quote:
V čem so pa tvoji starši drugačni od katerihkoli drugih staršev? Noben si ne "izbere" staršev, prav tako kot si tudi ne izbere telesa, in tudi ne izbere, da bo živ. Je po mojem neprestano prehajanje polja zavedanja med različnimi telesi.

Saj je vsaka oseba unikat. Zato so moji in tvoji starši prav tako različni in so naju učili vsak na svoj način. Kar je v veliki meri vplivalo na to, kdo bova midva.
Quote:
Kar je pa v vesolju prostovoljnega je to, kako boš doživljal samega sebe oz. kam se boš vmestil. Hlapec/gospodar sta dve vlogi, lahko pa nisi v nobeni izmed njiju.

Če si ne izbereš prostovoljno svojih staršev in načina vzgoje, kako si potem lahko naenkrat prostovoljno izbereš, kam se boš umestil ?
Saj prvo pogojuje drugo.
Misliš, da si ljudje prostovoljno izberejo travme in trpljenje ?
Ne. ampak le delujejo na podlagi priučenih vzorcev. In dokler ne spremeniš vzorcev delovanja, si ujet v hlapčestvo ali trpljenje.
Quote:
To ti pravim, da ti nisi ta vloga. Vloga je v področju uma, um/osebnost si zgradi neko vlogo in jo potem igra. Ne boš rekel, da si umski konstrukt, ali pač?

Kaj pa drugega.....
Program, ki je v meni, ustvari osebo.
Sem tisto, kar mislim.
Quote:
A je to retorično vprašanje?

Ja. Ker nima smisla iskati krivca...Kot pravim.
Dokler iščeš krivca, si ujet v iskanje in ostajaš hlapec.
Quote:
Lahko spoznaš, da ti nisi ta vloga, kar pa ne pomeni, da tiste vloge na zunaj ne boš več igral, ha!  Cheesy

Igral jo boš, dokler je ne ozavestiš. Računalnik nima izbire in vedno igra svoj program ali vlogo.
Le zavest je tista, ki lahko vpliva na igranje tvoje vloge, ki so ti jo vcepili drugi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Kakšni smo Slovenci?
Reply #134 - 12.01.2012 at 16:05:18
 
Quote:
Če nismo prevzeli glasov, pomeni, da smo glasovali proti,“ pa pravi Pukšič.
 http://24ur.com/novice/slovenija/nedvigovanje-glasovnic-nenavadno-vsekakor-pa-ne...

se pravi, če mi ne gremo na volitve, to pomeni, da smo proti njim vsem in jih lahko vse po spisku nagonimo na sončno upravo??? naj jim to že en pove Cheesy
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11