Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 14961 times)
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: kraja energije??
Reply #30 - 23.09.2004 at 13:51:24
 
Eeem

Da kraja energije obstaja in njeno kanaliziranje tudi...vem...definitivno...preizkušeno.

Zadnjič enkrat ali pa predzadnjič, sem kot izkušen štromar brskal po sosedovi  pokvarjeni vtičnici, ko sem kar iznenada začutil, kako od nekod zajemam silno energijo in to v količinah, skorajda preobilnih zame. Razsvetljenje, sem pomislil čisto prvi hip. Blaženost spoznanja se je odražala tudi na zunaj, v obračanju oči proti svoji notranjosti /pa pravijo, da se ne da pogledati vase/, v dokaj glasnem izražanju v, dotedaj in kasneje, neznanem jeziku in v plesnem vložku teka čez ovire na mestu. Nad prizorom ganjen /mislim da do solz/ sosed, se mi je čisto drugi hip s stiskom roke želel zahvaliti za milost, pri čemer je spoznanje doletelo tudi njega, a za kratek čas le, ker so bili njegovi plesni gibi bolj izrazni od mojih, pa mu je nekako uspelo prekiniti mojo...pravzaprav najino enost...z energijo. Škoda, se nama je zazdelo čisto tretji hip...kasneje ne več.
Ko sva, pretresena od silovitosti dogodka in malo od plesa tudi, obsedela na tleh, me je sosed vprašal, če sem se kje učil kanalizirati energijo na druge ljudi, ker da to briljantno obvladam. Da ne, sem mu odvrnil, pa mi ni verjel ravno.

Sedaj čakam še račun za krajo energije...vtičnici.

en bk
8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: kraja energije??
Reply #31 - 24.09.2004 at 08:48:07
 
Mae wrote on 23.09.2004 at 12:36:23:
Ker načeloma se mi zdi, da svoje lastne energije ne moreš kar dajat, fajn je če daješ "tujo" energijo, kanalizirano, ker lastno potrebuješ zase.


Všeč mi je ta preprosta ugotovitev, da lastno potrebuješ zase. To je osnova, se strinjam. Za "tujo" energijo pa jaz recimo najraje ne bi sprejemala odgovornosti, zato skušam bit nekako indiferentna do raznih kanaliziranj al pa večjih dotokov, katerim sem izpostavljena.  
Ker karkoli pride od "zunaj" oz. se me dotakne, proti temu ne morem pravzaprav nič, terja pa v nadalje od mene tisto svojo energijo, da dotok transformiram nekako v "my way of giving". Po moje, dokler se bo to dogajalo je skoraj nemogoče nekako prostovoljno dopuščat pretok vsega. Zakaj misel: Blagor siromašnim na duhu, kajti njih je božje kraljestvo? Mislim da prav zaradi skromnosti, ker voljno dopuščajo kar je. Mislim, da nam je to nekako že v osnovi bilo dano vsem. Vsak je bil za obdobje nemočen in odvisen od matere ali kogarkol, zato imamo vsi možnost ozavestiti takšno vrsto predaje.

Na nek način ne verjamem v krajo energije, lahko pa povem to tud na drug način, morda primernejši, da je kraja energije pravzaprav vse, le da so tisti, ki dajejo oz. sprejemajo z lahkim srcem bližje izpolnjenosti in sreči.






Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: kraja energije??
Reply #32 - 24.09.2004 at 11:21:41
 
sam da se te tuje energije ne zaletavajo vate, moraš biti že na enem takem "nivoju", da preprosto samo SI, druge energije pa "letijo" mimo tebe brez da bi se te dotaknile.
Recimo, jst sm zvečer par ur tle pred računalnikom, starši pa stalno meljejo v glavi "stalno je pred računalnikom, stalno je pred računalnikom" in jst to čutim, ponavadi me tud moti. Če bi bil indiferenten do tega, bi čutu,sam se me ne bi dotaknilo...no sej pol lahk nardiš tudi tako da kar pride do tebe odbiješ nazaj ipd. Se šele učim to, je tud odvisno od dneva, razpoloženja,...

Pr kraji energije je pa itak tako da morata biti obe strani za, čeprav če je nekdo bolj močan, bo drugemu lažje ukradu energijo (to je pol že čarovništvo:))
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: kraja energije??
Reply #33 - 24.09.2004 at 11:50:17
 
Ma ne vem, po moje se čarovniki/čarovnice ne ubadajo s zadevami za "navadne ljudi", kot je kraja energije drugim; mislim zakaj bi se, če so pa čarovniki 8) in to so, ker so enkrat priznali svojo nemoč in tako prepoznali svojo avtentično moč.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: kraja energije??
Reply #34 - 24.09.2004 at 12:15:44
 
en_bk wrote on 23.09.2004 at 13:51:24:
Sedaj čakam še račun za krajo energije...vtičnici.


Če boš plačal račun, potem ne gre za krajo.  Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: kraja energije??
Reply #35 - 24.09.2004 at 12:39:40
 
Quote:
Za "tujo" energijo pa jaz recimo najraje ne bi sprejemala odgovornosti, zato skušam bit nekako indiferentna do raznih kanaliziranj al pa večjih dotokov, katerim sem izpostavljena.  


Just to be clear. Pod "tujo" sem imela v mislih univerzalno, ne  konkretno sosedovo.

Ja, to si lepo povedala, your way of giving, ravnotako to predpostavlja his way of taking. Tuki vmes je pa razmerje več ali manj. Tukaj pravim, se lahko pojavi kraja, če nisi ustrezno uglašen, torej zaščiten. Sej je isti princip with cookies.  

Če si zbalansiran in fearfree, ni tistih blokad v tvojih kanalih, zaradi katerih bi bil razštelan in dovzeten za razprševanje lastne energije, po domače povedano. Predstavljam si, da si v stanju balansa takorekoč gladek za energijo, t.j. jo transformiraš dobesedno v sekundi, ne pa v nekih večletnih zamerah.

Sej delamo na tem, in vsako delo z energijo je magija, tko kt prav Snow, razlika med ne/čarovniki pa je mogoče le v ne/zavedanju o tem.

Lp.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: kraja energije??
Reply #36 - 24.09.2004 at 13:04:21
 
meni eden velikokrat ko ga srečam reče, da najhujši so vaški čarovniki, ker ko recimo vidijo koga plezat po lestvi rečejo "glej ga, spet po padel"..in pol res pade  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: kraja energije??
Reply #37 - 24.09.2004 at 13:23:25
 
kenede, pa mamice, ki svoji mulariji govorijo:"Pazi, padel boš!" In potem, ko mulo res pade, vse zadovoljne izjavijo:"A vidiš, saj sem ti rekla. To je zato, ker me ne ubogaš!"

In koliko mamic zna svojim mulčkom reči:"Pazi, da NE padeš!"?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
majcha
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 41

Re: kraja energije??
Reply #38 - 24.09.2004 at 18:53:29
 
Quote:
Zanima me vase mnenje o tem kar se meni dogaja. ???

Z ljubljeno osebo greva na sprehod, nic posebnega ... zacneva se pogovarjati obicajne stvari. Ko on govori, zacnem cutiti bolecino na podrocju pleksusa, pocutim se izpraznjena, utrujena. Lahko se zgodi da odgovarjam z jezo, kar vpiti zacnem nanj.
Sva govorila o tem in ne veva kaj narediti. Tudi on se pocuti izcrpano. Zato ne razumem? Mogoce se pocuti izcrpano, ker govori jaz pa ker ga poslusam? Kaj potem naj bova samo tiho?

Ce kdo ve kaj se dogaja, ga lepo prosim za nasvet. Hvala



Ne vem, ali se samo tako intenzivno ukvarjaš s počutjem ali pa je morda razlika pred pogovorom in po pogovoru res tako očitna.
Morda imata trenutno pretežke debate in če imata pred pogovorom dokaj dovolj energije, raje počnita kaj zabavnega in se spomnita delat kako malo neumnost, ki si je že lep čas nista privoščila.
Včasih je treba preprosto odklopit vsakdanje probleme, ker je posoda prepolna in se v danem trenutku ne da veliko rešit.

Tudi pri meni pride obdobje, ko imam manj energije in problem je v tem, da se energija potem še bolj razprši za nepomembne in neproduktivne zadeve, kot so npr: pregovarjanja, zakaj nam nič negre in kaj morda drugi niso storili oziroma kako so nam v danem (preteklem) trenutku, ko smo nekaj energije še imeli, morda stvar otežili. V glavnem samo pogrevanje starih bolečin, ki je popolnoma neproduktivno in se tega človek loti, ker ne najde prave strategije morda. Včasih se je treba po eni strani kar mal brcniti v tazadnjo, sipriznato, da je treba začeti znova in porabljati energijo za nekaj kar je produktivno: šola, delo, skratka načrti, ki smo si jih zadali...in vsakega manjšega uspeha se je treba veseliti in energija se dvojno povrne.
Res je včasih težko priznati sami sebi, da smo mal ven padli, kar pa je človeško in je znova treba delat manjše načrte iz danes na jutri.

In kritizeranje samega sebe ali drugih ne pomaga. Je treba zajeti kanček norosti in če je v interesu obeh in se oba problema zavedata, vama bo uspelo Wink
očitno sta se oba energetsko mal izčrpala in tudi eden sam ne more nabirati vselej energije za dva Wink.

Mankajoči košček sreče mora ugotovit, da se lahko kotali sam, ane Arelena (to knjigo je ona namreč omenila kot dobro v neki drugi rubriki).

Moj najdražji men včasih prjav: "dej stisni se k meni, da mal tvoje energije vsrkam vase"...
pa se samo nasmejim in se hkrati zavedam, da ko bo šolsko leto oziroma študijsko spet tu, si bova morala oba fino naberat energijo sama, da bova skalapala Wink. On trenutno res veliko dela, zato ga tudi tozadevno razumem Wink.
Aja, pa letos začnem z jogoin se že ful veselim in sama tud upam, da bom tok okrepila svoj imunski sistem (zadnje leto sem velikokrat zbolela) in si nabrala energije, da se bodo zopet izrazle želje in moje ambicije Wink. Tudi strahu tozadevno se moram znebiti in zaupati v svoje fizične sposobnosti.

Torej je tale energija kar problem večih, če te to morda malce potolaži Wink
Vsem verjamem se kdaj lahko zgodi, da ostanejo brez Wink


Majch
Back to top
 
 
IP Logged
 
majcha
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 41

Re: kraja energije??
Reply #39 - 24.09.2004 at 18:58:12
 
p.s.: se opravičavam za pravopisne napake..res se mi ne da zdele popravljat.  Tongue

Pa se že sprašujem, če res ne znam uporabljat druzga smileja kt Wink
Roll Eyes

evo da znam Cheesy Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: kraja energije??
Reply #40 - 27.09.2004 at 08:31:27
 
ana wrote on 24.09.2004 at 13:23:25:
kenede, pa mamice, ki svoji mulariji govorijo:"Pazi, padel boš!" In potem, ko mulo res pade, vse zadovoljne izjavijo:"A vidiš, saj sem ti rekla. To je zato, ker me ne ubogaš!"

In koliko mamic zna svojim mulčkom reči:"Pazi, da NE padeš!"?


Ana Smiley. Pri takšnih primerih se vedno vprašam: a imamo kakšen dokaz, da nekdo pade zato, ker smo tako predicirali? Kaj pa če le "vidimo" dogodek, ki se je namenil zgoditi? Koliko ga je smiselno preprečevati?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: kraja energije??
Reply #41 - 27.09.2004 at 14:21:37
 
ja sam ponavadi se taki dogodki zgodijo sam zato ker so ga tej napovedali (u bistvu oni povzročijo tak dogodek)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: kraja energije??
Reply #42 - 27.09.2004 at 14:27:16
 
Quote:
ja sam ponavadi se taki dogodki zgodijo sam zato ker so ga tej napovedali (u bistvu oni povzročijo tak dogodek)


Tega ne moreš vedet - glih to je bil moj point.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: kraja energije??
Reply #43 - 28.09.2004 at 13:24:46
 
men se zdi vecja verjetnost da se tak dogodek zgodi ker so ga napovedale, kot pa da se zgodi iz "videnja"

ker tisti ki ga napove vloži kar neki  energije v ta stavek "padel boš" da ima pol kar eno veliko moč. Količina energije stavka se pa veča s tem koliko hoče imeti prav, tisti ki ga je izrekel. Želja po potrditvi svojega prav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: kraja energije??
Reply #44 - 28.09.2004 at 14:14:02
 
Jaz tole z mulčki vidim bolj kot vplivanje na mulčka, kot vplivanje na dogodek. Če mulčku  neprestano ponavljaš nekaj, mu to vcepiš v glavo, in njemu se bo pač to dogajalo.

To pravim iz lastnih izkušenj, ker sem morala vložiti veliko energije, da sem se takega vplivanja na mulčke odvadila.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4