Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 20245 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Nivo energije
Reply #30 - 10.12.2003 at 14:39:40
 
Eva wrote on 10.12.2003 at 12:31:59:
jest sem v ringu zarad svoje avtentičnosti ti pa tkole meni

sam a ne, rečeš pa zmer direkt tist, kar ti na pamet pade?
Quote:
kot jest to razumem, opazujem, če je tole takole delala moja mamica, al pa ati al pa una najboljša prjatlca, al pa filmski zvezdnik...

sej res, zgledi Shocked
uh, ta je dobra!

Quote:
če hočeš skoz vrata, vstan, pa prim za kljuko in pejt ven, ne pa da tipaš, kje so, al pa se zaletavaš z glavo v zid)

Grin

Več mora človek zahtevat od sebe, a ne? Verjet, da zmore več in da lahko vse, sam če hoče in če hoče, bo tud način zmer našel...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Nivo energije
Reply #31 - 10.12.2003 at 14:52:54
 
Quote:
devi, nekoc je obstajal nek "inteligenten" moz, ki je imel kokos. in pol ji je nekoc kr na lepem odrezal glavo. zakaj? ker je prisel do "inteligentnega" zakljucka, da mu glava dela le stroske s hranjenem, zadnji konec pa le dobicek z jajci.

Grin Grin

Saj ne iščem "kingdom of God without God... without service to God Smiley
Si me pa spomnil na pravo percepcijo, pogruntat, zakaj sem si to izbrala in kaj me to uči o sebi, moji energiji, mojem odnosu do vsega... v končni fazi tudi (oz samo) do boga.

Se nazaj držim, si ne upam, sem se ustrašla, mu (si) ne zaupam, sem jezna pa sem mu (si) zamerla in zdej mulo kuham...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Nivo energije
Reply #32 - 10.12.2003 at 15:02:10
 
Devi wrote on 10.12.2003 at 14:52:54:
Saj ne iščem "kingdom of God without God... without service to God Smiley

ja ocitno tko upas/mislis/delujes...

Quote:
Se nazaj držim, si ne upam, sem se ustrašla, mu (si) ne zaupam, sem jezna pa sem mu (si) zamerla in zdej mulo kuham...

a si ti tukile tud hotla mal namignt, da med tabo in Bogom v koncni fazi ni nbene razlike?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Nivo energije
Reply #33 - 10.12.2003 at 15:12:11
 
Nope, sam nisem še zihr na koga kej leti, mogoče pa tud kr na oba...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Nivo energije
Reply #34 - 10.12.2003 at 16:13:52
 
Devi wrote on 10.12.2003 at 14:39:40:
sam a ne, rečeš pa zmer direkt tist, kar ti na pamet pade?
Več mora človek zahtevat od sebe, a ne? Verjet, da zmore več in da lahko vse, sam če hoče in če hoče, bo tud način zmer našel...

Izpod tvojih prstkov v božjo kreativnost (zaželi si kej tazga, da ti bo bog lahko iz svoje žlehtnobne ljubezni dal eno zasoljeno lekcijo   Wink Grin)

p.s. aha, pa una ta "dobra" je od oshota (morm res vsakič razlagat ??? Grin)

se pa tud spomnem zlo dobr, kolk se mi je zataknil že p runi besedici "meni" (ker jest bi napisala "men", pa sm rekla, da bo teb bolj jasno, bom dodala še "i", čeprou sm se pol kasnej spomnla, da ti nisi čistokrvna štajerka.. Undecided Roll Eyes uh)

p.s. hehehehe Grin
Back to top
« Last Edit: 10.12.2003 at 18:23:05 by Eva »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nivo energije
Reply #35 - 10.12.2003 at 18:31:28
 
Devi wrote on 10.12.2003 at 11:11:12:
Sem pogruntala, da sploh nimam neke jasne predstave o delovanju in energiji telesa... Smo se učili, da je telo treba vzdrževat, pol pa kr samo (skoraj) dela. Pa očitno ni tako... Tongue Pri jogi sem spoznala, da na nek hecen način res nekak povezuje vse živo v človeku in da se človek po njej dost bolj celosten počuti. Te tradicionalne poti se mi nekak vse bolj modre zdijo, pa dovršene.
Novodobne tehnike pa se mi zdijo čedaljebolj enoplastne (čeprav tehnike niso nič krive, če jih jest narobe razumem)... meditirej na angele in se pogovarjej z njimi... pol ti pa duh kr zbezlja nekam v oblake, telo pa celo zmedeno, ne ve kaj nej si samo s sabo začne... sej nismo sam telo, jasno da ne, sam ga pa vseeno imamo, pa probej delat mudre, recimo, brez telesa, đabe ti posla...



Sej to raznovrstno preskušanje ni samo po seb po moje nč slabga. Če se kje v tem preskušanju zaciklaš, vsaj veš, da si se zacilkal in da obstaja jo načini, s katerimi se lahko iz te zaciklanosti ven potegneš. Če pa se zaciklaš  v preskušanje samo, pol tud glih zarad tega preskušanja veš, da si živ, da je lajf sam jamstvo, da  v njem ni  energetskega stanja, v katrem bi bil  brez energije. Kva češ več?    
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Nivo energije
Reply #36 - 11.12.2003 at 08:55:53
 
Devi wrote on 10.12.2003 at 15:12:11:
Nope, sam nisem še zihr na koga kej leti, mogoče pa tud kr na oba...

Bog in ti sta eno (nerazdruzljiva) a hkrati razlicno. Bog je gospodar in ti si sluga, vecno mu podrejena (kot vse ostale individualne duse).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Nivo energije
Reply #37 - 11.12.2003 at 13:45:46
 
aryan, koliko te teorije ti pride prav v praksi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Nivo energije
Reply #38 - 11.12.2003 at 13:46:22
 
Quote:
aryan, koliko te teorije ti pride prav v praksi?

lih prav.

ce pa hoces to tud sam pr seb spoznat/obcutit pa bos mogu obvezno tud delovat v skladu s to teorijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Nivo energije
Reply #39 - 11.12.2003 at 13:52:32
 
lepo Cheesy

jst že delujem tako da je prav, ne boj se Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Nivo energije
Reply #40 - 11.12.2003 at 14:05:52
 
Quote:
lepo Cheesy

jst že delujem tako da je prav, ne boj se Wink

no, pol pa sem vesel zate.
Back to top
 
 
IP Logged
 
maxtor
3
***
Offline


Posts: 100

Gender: male
Re: Nivo energije
Reply #41 - 10.02.2004 at 13:33:07
 
Nivo energije je dostikrat odvisen od vase "uravnotezenosti" med stvarnim in duhovnim. Clovek, ki dela 8 ur in gre se nato malo "sportat" bo po sportu ocistil duhovno stran. Nakar se bo usedel in ocistil-spocil se telesno. Clovek, ki pa dela 8 ur in pride domov ter gre gledati TV si ne bo spocil duhovne strani in bo postal "obremenjen" nadlezen ipd.
Naprej pa si mislite sami Wink
Back to top
 

Glava nacrtuje a srce vodi in razum se sprasuje a um(visji jaz) ima odgovore
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Nivo energije
Reply #42 - 10.02.2004 at 19:12:31
 
maxtor wrote on 10.02.2004 at 13:33:07:
Nivo energije je dostikrat odvisen od vase "uravnotezenosti" med stvarnim in duhovnim. Clovek, ki dela 8 ur in gre se nato malo "sportat" bo po sportu ocistil duhovno stran. Nakar se bo usedel in ocistil-spocil se telesno. Clovek, ki pa dela 8 ur in pride domov ter gre gledati TV si ne bo spocil duhovne strani in bo postal "obremenjen" nadlezen ipd.
Naprej pa si mislite sami Wink




Jap, še res je, tu se pa strinjam s teboj.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Nivo energije
Reply #43 - 08.07.2004 at 08:33:03
 
Vse slabo izvira iz kopičenja psihološkega časa in zanikovanja sedanjosti. Nelagodje, tesnoba, napetost, stres, skrbi – vse oblike strahu – so posledica dejstva, da preveč živimo v prihodnosti in premalo v sedanjosti. Občutki krivde, obžalovanje, zamera, nezadovoljstvo, potrtost, zagrenjenost in vse mogoče oblike neodpuščanja, vse to je posledica dejstva, da živimo preveč v preteklosti in premalo in sedanjosti.

Običajna neozaveščenost je vselej tako ali drugače povezana z zanikovanjem sedanjega trenutka. Zdaj seveda pomeni tudi tukaj. Se torej upirate temu tukaj in zdaj? Nekateri ljudje bi bili vedno radi nekje drugje. Njihov »zdaj« zanje nikoli ni dovolj dober. Kjerkoli že ste, bodite z vsem svojim bitjem – samo tam in nikjer drugje. Če se vam zdi vaš tukaj in zdaj neznosen in vas onesrečuje, imate na izbiro troje: umaknite se iz položaja, spremenite ga ali pa ga povsem sprejmite. Če bi radi prevzeli odgovornost za svoje življenje, morate izbrati eno izmed teh treh možnosti, in sicer takoj. Potem seveda sprejmite posledice. Nobenih izgovorov. Nobenih negativnosti. Nobenega duševnega onesnaževanja. Svojo notranjost ohranjajte čisto.

Stres nastane, kadar smo »tukaj«, pa si želimo biti »tam«, ali pa kadar si želimo biti v prihodnosti, čeprav smo v sedanjosti. To je razcep, ki razdvaja našo notranjost. Ustvarjati takšen razcep in živeti v njem je norost. In zaradi dejstva, da tako živijo tudi vsi drugi, ta norost ni čisto nič manjša.

Z zdaj se vedno lahko spoprimete, ne morete pa se s prihodnostjo – pa tudi treba vam ni. Uporabljate sedanji trenutek samo za dosego nekega cilja? Če razvijate takšen umski vzorec, sedanjost za vas nikoli ne bo dovolj dobra, ne glede na to, kaj boste dobili in dosegli; prihodnost se vam bo zmerom zdela boljša.

Da bi se zavedli Bitja, morate zavest umakniti iz uma. To lahko zelo učinkovito storite tako, da preusmerite pozornost od mišljenja na telo, kjer lahko občutite Bitje kot nevidno energetsko polje, ki daje življenje temu, kar dojemate kot fizično telo.
Vi ste vaše telo. Telo, ki ga lahko vidite in se ga dotaknete, je le tanka, prosojna tančica. Pod njo je nevidno notranje telo, preddverje v Bitje, v nesnovno, nevidno življenje. Prek notranjega telesa ste neločljivo povezani s tem nevidnim življenjem Enega – življenjem, kjer ni ne rojstva, ne smrti, temveč le večna navzočnost. Po notranjem telesu ste vselej eno z Bogom.

Kadar ste globoko zakoreninjeni v svojem telesu, zlahka ostajate navzoči kot opazovalec svojega uma.

/Eckhart Tolle: Zdaj/
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Nivo energije
Reply #44 - 08.07.2004 at 14:23:55
 
Devi wrote on 08.07.2004 at 08:33:03:
Telo, ki ga lahko vidite in se ga dotaknete, je le tanka, prosojna tančica. Pod njo je nevidno notranje telo, preddverje v Bitje, v nesnovno, nevidno življenje. Prek notranjega telesa ste neločljivo povezani s tem nevidnim življenjem Enega – življenjem, kjer ni ne rojstva, ne smrti, temveč le večna navzočnost. Po notranjem telesu ste vselej eno z Bogom.

Kadar ste globoko zakoreninjeni v svojem telesu, zlahka ostajate navzoči kot opazovalec svojega uma.

/Eckhart Tolle: Zdaj/


Kul to, Devi. Smiley Sicer se mi zdi, da sem mela enkrat sposojeno tole knjigo, ampak je blo naslov Sedaj. Al pa je druga.

Bi pa blo zanimivo najti pot, kako doseči to, da si zakoreninjen globoko v sebi. Meni je to še zmeraj blo prehodnega značaja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5