Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 20246 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Nivo energije
07.12.2003 at 17:15:23
 
Quote:
hkrati bi omenil, da je lastna energija v telesu tudi pomembna, kajti ce je nekdo energetsko slab, je mnogokrat tudi preobcutljiv.

Še od zadnjič, ko je tadrug tole omenil, razmišljam o temle...

A ni naša družba nekak tak narejena, ko da imamo vsi ljudje nekje enako energije, recimo, vsak mora bit sposoben 8 ur delat al pa 8 ur v šoli čepet pa se učit... pol po službi pa eni dol padejo in je konec z njimi, drugi pa žurajo do noči in majo dan (in aktivno življenje) daljši za 12 ur ???

Zakaj majo eni več energije, eni pa manj, od česa je to odvisno? A je to pogojeno fizično al kako? Se že tak rodiš? Je to odvisno, od karme, horoskopa, kondicije, volje?

Kolk imate drugi energije? Jo imate že od zmerom tolk? se da kaj konkretnega naredit, da bi je človek mel več?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Nivo energije
Reply #1 - 07.12.2003 at 19:37:33
 
Prides domov ves crknjen in si reces o piz*a kaksen dan, pocutis se crknjen in potem

a./ zberes vso svojo voljo in gres ven, tect, na bicikel ali pocet kaj na vrtu
b./ si reces, da si moras malo nabrat energije in se pocis pred televizor in kao pocivas

ce se odlocis za tocko a. se ti kaj lahko zgodi, da prides nazaj z bicikliranja "spocit" in mimogrede se spucas kopalnico, poklices par prijateljev in gres za povrh se zvecer ven. Ce pa si gres "polnit baterije" oz. pocivat, se lahko zgodi, da bos na koncu bolj zmatran kot  ko si prisel domov.

Skratka nase telo se ne obnasa vedno kot baterijski akumulator, ampak cisto po svoje. Tretirat ga kot da je akumulator (s kazalcem nivoja energije), ki ga je treba manj zato obremenjevat, je pri vecini ljudi (ki ne opravljamo tezaskih del) v nasprotju z izkusnjami in pametjo.

Pa kljub dejstvom in telesnim odzivom se vedno govorimo o energijah, polnenju baterij in podobni navlaki, ki v bistvu samo skodi nasemu pocutju in uvaja skodljive vzorce in navade.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Nivo energije
Reply #2 - 08.12.2003 at 09:47:32
 
Kaj pa je pol to 'energetsko slab'? Samo slabo prepričanje o uporabi energije, vzorec obnašanja, pogojen z vzgojo oz samovzgojo?

Če naša telesa niso baterije, ki bi se rable občasno mal nafilat, pol nikoli nisi zares utrujen, ampak se ti to sam zdi Roll Eyes Al pa ne bi rabil sploh utrujen bit, pa si, ker imaš utrujenost 'v glavi'...

Zakaj je recimo v isti situaciji Kali vedno ful of energy, bp umirjen, jaz pa na low... a imamo vsi enako energije pa jo na različen način porabljamo?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Nivo energije
Reply #3 - 08.12.2003 at 09:54:38
 
Devi wrote on 08.12.2003 at 09:47:32:
Zakaj je recimo v isti situaciji Kali vedno ful of energy, bp umirjen, jaz pa na low... a imamo vsi enako energije pa jo na različen način porabljamo?
Enako energijo,  ...samo ne enak level,  ..in "v glavi" nimate isto.

Tu nekje...?
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Nivo energije
Reply #4 - 08.12.2003 at 10:31:04
 
Devi wrote on 08.12.2003 at 09:47:32:
Kaj pa je pol to 'energetsko slab'? Samo slabo prepričanje o uporabi energije, vzorec obnašanja, pogojen z vzgojo oz samovzgojo?

Po mojem je to en del v vzorcu oz. nacinu razmisljanja, en kos tega, kako pristopas k vsaki stvari, tudi podedujes skozi genski zapis, se malo vec tega "podedujes" skozi vzgojo (to lahko tudi pod vzorce stejes), nekaj gre pa tudi na racun tega, da si ne uspes najti necesa, napolniti in urediti svojega zivljenja tako, da bi bilo polno elana oz. navdusenja (to pa so tisti ta nevarni zacarani krogi in blokade).

(bp je pa sicer pod stresom za vsak majhen drekec)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Nivo energije
Reply #5 - 08.12.2003 at 10:45:06
 
thanx Kiss
morm mal razmislit...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Nivo energije
Reply #6 - 08.12.2003 at 20:52:57
 
btw, po šihtu sm ga tudi jaz velikokrat gotova. Saj, pol počnem kaj, sam mam slabšo koncentracijo, pa tko...

In ziher je res, da smo drugače energetsko nabiti pa itak je cel sistem narejen trenutno še tako, kot je.
Kjer se vse le nekaj posplošuje...in se pri tem pozablja, da je vsak človek unikatno bitje in vsakdo potrebuje takšen urnik, kot ga, individualnega. Pa vsak more pr seb poiskat kaj ti daje energijo. Saj ne rabiš it žurat, lahk rožce vzgajaš, al pa kaj narišeš, napišeš....whatever...you know what I mean...

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Nivo energije
Reply #7 - 08.12.2003 at 22:57:29
 
Pozdravček!

Jaz bi se najprej vprašala zakaj sem brez energije? Kje je največ izgubim?

Ko najdeš vzrok ga odpraviš. Možnosti je neomejeno: Feng Shui, luna, vreme (če si občutljiv na to), slaba prehrana, "prijazna" sodelavka...

Pomagaš si s meditacijo oz. odpraviš vzrok, ki te teži.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nivo energije
Reply #8 - 08.12.2003 at 23:49:31
 
nivo energije  je odvisen od zunanjih vzrokov in našega odziva na njih, odziva okolja na njih, našega odziva ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Nivo energije
Reply #9 - 09.12.2003 at 13:36:34
 
V bistvu iščem ene bolj globalne vzroke, ki na nivo energije vplivajo.

Recimo, nivo energije ni odvisen ne od mentalne ne od čustvene inteligence, lahko pa neravnovesje obeh energijo tud konkretno bremza, ravnovesje pa pomaga k njeni konstruktivni uporabi.

a je možno, da energijo prispeva duša, izraža se skoz telo, usmerja pa jo mental-emocio?

Se pravi, da je telo prvi nosilec energije, pol so čustva, in šele pol mental... al je lih obratno, da prihaja od zunej v nas?

Se pravi, če si človek porihta telo, kondicijo telesa in nagonske spomine telesa (ki jih le-to bojda nosi v sebi), je to temelj, na katerem lahko začneš gradit .. moč... ? energija je moč?
eh pa sem spet cela zblojena ???

Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Nivo energije
Reply #10 - 09.12.2003 at 14:21:04
 
Devi wrote on 09.12.2003 at 13:36:34:
eh pa sem spet cela zblojena ???

Jest mislim, da veliko prevec in brez potrebe kompliciras. Smiley

(jest pa ponavadi glih tko)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nivo energije
Reply #11 - 09.12.2003 at 15:20:12
 
Po moje je keč v pretoku energije, ne v akumuliranju pa praznenju. Pretaknje iz metalnega v čustvenega in tja dol v fizičnega in iz njega v okolico pa od tam nazaj v mentalno in čustveno in  tko okrog ne poteka gladko zato, ker pr človeku ni avtomatizma. Pradaoks je pravzprav  v tem, da je ravno ta odsotnost avtonatizma  iz živali nardilo človeka. Človk je človk po tem, da je v samemu seb sposoben ustvarjat presežke, da je sposoben smemu seb tko ojačat čustveno telo z mentalno energijo in obratno, da tega njegovo fizično telo    ni zmožno direktno prebavit.  Vsako od teles je pravzaprav sposobno ustvarjat presežke, energijo v celot pa ti vzame lastna   nesposbnost uravnovešenega  pretakanja teh presežkov. Zato si je treb znat prisluhnt oz.   se naučit, kao razni plani med sabo krespondiranjo (komunicirajo s simboli, ker človek je človek po tem, da je simbolno bitje). Zato se je treba  treba prepustit sanjam in simbolim komuniciranjem med plani (zato je treba spat in ne zato, da bi 'počivali'), zato se je treba samoopazovot in učit spontanosti pa inticije in zato nam je  kot ljudem  morda tud dano upanje, da nam ob zavestnem upoštevnju te notranje korespondence katerokoli delovanje v okolju   ne bo jemalo energije ampak jo samo z okoljem izmenjavalo.

Po moje je bil da vinci en takih živih primerov obvladanja te korepondence, saj je zmogu megalomanske projekte ne da bi za to rabu počivat sploh, saj je  korespondenco, ki nam je smrtnikom rezervirana samo v v sanjah, spedenal v budnem stanju in za sabo pustu sanjsko-megalomanske projekte, ne da bi rabu 'počitek'.

8 ur počitka rabi radniča klasa, da lahko pol 8 ur uresničunje sanje drugim, ne pa seb.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Nivo energije
Reply #12 - 09.12.2003 at 16:28:00
 
Quote:
Jest mislim, da veliko prevec in brez potrebe kompliciras. Smiley

(jest pa ponavadi glih tko)

bp

sej vem Grin
sam je zoprno, ko se ti melje v glavi, pa ni ne ptič ne miš, niti ne veš, kaj bi bi s tem začel, a problem ostaja Tongue
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Nivo energije
Reply #13 - 09.12.2003 at 16:30:43
 
Devi wrote on 09.12.2003 at 16:28:00:
sej vem Grin
sam je zoprno, ko se ti melje v glavi, pa ni ne ptič ne miš, niti ne veš, kaj bi bi s tem začel, a problem ostaja Tongue

A se vsak dan laufas?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Nivo energije
Reply #14 - 09.12.2003 at 16:36:02
 
jp, sam mi počas energije zmanjkuje, lih to me moti, da me najbrž psihična kondicija daje, ker sem spet začela v uno 'bogo revco' padat...

sam nekaj časa misla, da je finta v okolju, da imam, odkar čutim okolje za bolj dobronamerno (do mene), več energije in da je to to, sam pogled na svet...

sam se mi teorija tle lomi in bi rada pogruntala zakaj
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5