Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 26699 times)
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #15 - 03.12.2003 at 08:56:16
 
gape wrote on 02.12.2003 at 23:13:09:
Whatever the situation in which the Avatar (Divine Incarnation) appears, there is no limitation on the Avatar's Poornathwam (Fullness of Divinity). Name and Form do not circumscribe the total fullness of the Divinity the Avatar manifests. Name and Form are the self-chosen attributes of the infinite, eternal, ever-pure Universal Consciousness.

to ze, sam sorry, Sai Baba (ali katerakoli druga individualna dusa) se zmeri ni in tud nikol ne more "postat" Avatar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #16 - 03.12.2003 at 09:03:37
 
t wrote on 03.12.2003 at 08:56:03:
torej bi ljudem bolj pomagal, če jim ne bi pedenal bolnic in čiste vode, saj bi tako lahko hitreje dosegali večne rezultate, ali ako to misliš?

to da on odpira bolnice, napeljuje cisto vodo, odpira sole je vse ciz ok, sam kaj k vse pokvar s tem svojim laznim "avatarstvom". s tem (in ostalimi aferami kot posledica tega njegovega misljenja) nardi vec skode kot pa koristi s tistimi bolnicami...

to kar on zdej pocne je v bistvu le nekaj interno "pokvarjenga" zavito v lep-zunanji-blescece-sijoci-obljubljajoc celofan, na katerga se nekateri ljudje "ujamejo" in v koncni fazi zafrustrirajo. ampak tud ta neprijetna izkusnja je za njih posredno koristna. lahko pa se takim stvarem tud izognes. vse je odvisno od nase lastne iskrenosti.  

res je najvisje opravilo in najkoristnejse za njihovo vecno dobrobit, ki ga individualne duse morjo iskreno razvit in v vecnosti pocet, sluzenje in cascenje Boga, ampak ce v svoji zmedenosti Sai Babo razglasijo za Boga bo od tega na konc prslo le neprijetno razocaranje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #17 - 03.12.2003 at 09:38:20
 
Quote:
to da on odpira bolnice, napeljuje cisto vodo, odpira sole je vse ciz ok, sam kaj k vse pokvar s tem svojim laznim "avatarstvom".
to kar on zdej pocne je v bistvu le nekaj interno "pokvarjenga" zavito v lep-zunanji-blescece-sijoci-obljubljajoc celofan, na katerga se nekateri ljudje "ujamejo" ...

Mal se mi zdi, da je tole tvoje nestrinjanje pogojeno s tem, da Baba ne uči Gite na šolah ???
Sam če se bodo ljudje naučili brat pa pisat, jo bodo mogoče en dan celo v roke vzeli. To pa je dobro, ne res Wink?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #18 - 03.12.2003 at 09:50:28
 
Devi wrote on 03.12.2003 at 09:38:20:
Mal se mi zdi, da je tole tvoje nestrinjanje pogojeno s tem, da Baba ne uči Gite na šolah ???

seveda jo uci. sam problem je ker zraven podaja "mayavad" (monisticne, impersonalisticne) komentarje zraven, kar se vid tud iz njegovga obnasanja, med drugim njegovo "avatarstvo".

Quote:
Sam če se bodo ljudje naučili brat pa pisat, jo bodo mogoče en dan celo v roke vzeli. To pa je dobro, ne res

ce se ljudje naucijo brat, zato da bojo pol bral stvari, ki so skodljive za njihovo vecno dobrobit, pol je boljs, da sploh ne znajo brat. sicer pa za naklonjeno cascenje in sluzenje Boga ni pogoj da znas brat. treba je bit le iskren, nc druzga. tega pa Sai Baba niti sam ne sledi, kaj sele da bi druge lahko ucil. najvecja napaka, ki jo dela v svojo skodo in v skodo drugih je ta, da pravi, da je cascenje njega prav tako dobro kot cascenje Boga (iz tega ljudje zakljucujejo, da so tudi sami Bog v vseh pogledih, ali pa da to "nekoc" bojo, za vzor pa jim je Sai Baba). naj rezultati takega misljenja/delovanja povejo svoje. ti bojo (oz. so ze) velik "glasnejsi" kot pa ta moj post.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #19 - 03.12.2003 at 10:00:26
 
Men se zdi, da tale thread in še naslednji:
- Mojstri in reinkarnacija
- Kdo je Maitreja
- Zakaj rabimo Mojstre
- Jezus in Satan
- Štirje jezdeci apokalipse
- Zarota proti Jezusu
- Reinkarnacija vzodnjaške vere


ne sodijo najbolj v Svetovalnico (imho).

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sai Baba in materializacija - off topic
Reply #20 - 03.12.2003 at 10:17:56
 
maš mnogo pravilen pogled
kolkr štekam so to sami exotovi
zapejsti mi ke k paše .. thredi za premik ... exo naj pa pove če lahko muvamo ... rabim, seveda, predlog kam naj kakšnga dam ... če ne se ne lotm muvanja spljoh ... mi sedejo tud linki do threadov ...


Quote:
Men se zdi, da tale thread in še naslednji:
- Mojstri in reinkarnacija
- Kdo je Maitreja
- Zakaj rabimo Mojstre
- Jezus in Satan
- Štirje jezdeci apokalipse
- Zarota proti Jezusu
- Reinkarnacija vzodnjaške vere


ne sodijo najbolj v Svetovalnico (imho).


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #21 - 03.12.2003 at 13:32:47
 
Quote:
ce se ljudje naucijo brat, zato da bojo pol bral stvari, ki so skodljive za njihovo vecno dobrobit, pol je boljs, da sploh ne znajo brat.

aryan, tale je huda.

To so v srednjem veku počeli, ko je blo duhovščini prav, da ljudje niso znali brat, da so jim lahko potem oni sveto pismo razlagali na svoj način Tongue Oni so tud govorli, da lahko branje in izobrazba, ki ni pod njihovim okriljem, pohujšuje. So si hotli celi svet po svoji podobi ustvart in počeli vse to v božjem imenu. Bogu je blo pa po moje kr slabo Cry
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #22 - 03.12.2003 at 13:47:15
 
Devi wrote on 03.12.2003 at 13:32:47:
To so v srednjem veku počeli, ko je blo duhovščini prav, da ljudje niso znali brat, da so jim lahko potem oni sveto pismo razlagali na svoj način Tongue Oni so tud govorli, da lahko branje in izobrazba, ki ni pod njihovim okriljem, pohujšuje. So si hotli celi svet po svoji podobi ustvart in počeli vse to v božjem imenu. Bogu je blo pa po moje kr slabo Cry

mene ne zanima tok (na tem topiku) kaj je kdo pocel v srednjem veku in zakaj.

jaz samo pravim, da Sai Baba (tu in zdaj) s svojim pocetjem in ucenjem skoduje (in hkrati nekak posredno koristi) tko sebi kot tudi ostalim. da bi ti razlozil izvor in vsebino monisticne filozofije in njeno skodljivost za nas, individualne duse, bi blo treba velik pisanja, da bi intelektualno/teoreticno to lahko razumela. ampak ne glede na to, prijeten filing je tisti, ki je nad vsemi moznimi teorijami in razlagami. sele ko/ce bos po milosti Boga prisla v stik s svojim pravi-jazom, bos lahko razumela skodljivost monisticne filozofije in delovanja, ki jo izvaja in uci Sai Baba in njemu podobni.

v prepad nekaterim ni nujno skocit, da izvejo, da je to za njih skodljivo. nekaterim pac je. ampak tudi to je za njih posredno koristno.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #23 - 03.12.2003 at 14:00:22
 
Quote:
jaz samo pravim, da Sai Baba (tu in zdaj) s svojim pocetjem in ucenjem skoduje (in hkrati nekak posredno koristi) tko sebi kot tudi ostalim.  

Hočeš rečt da sta šola in čista voda škodljivi ???
No, sej... ne pij je pol pa svojih otrok ne daj v šolo, kdo te pa sili Tongue
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #24 - 03.12.2003 at 14:03:46
 
Devi wrote on 03.12.2003 at 14:00:22:
Hočeš rečt da sta šola in čista voda škodljivi ???
No, sej... ne pij je pol pa svojih otrok ne daj v šolo, kdo te pa sili Tongue

ce bi brala ta topik v celoti bi lahko opazla, da sola in voda nista skodljivi same po sebi, ampak da Sai Baba s svojim laznim "avatarstvom" nardi vec skode kot pa koristi s solami in vodo. to je moj point.

tko kot je strupena kaca skodljiva ce ima ali pa ce nima na glavi se nekaj okraskov. te sole, bolnice, voda itd. so le okraski na eni zelo strupeni kaci. ti okraski zelo lepo in pretkano preusmerjo pozornost drgam od njenih zob. preber topik od zacetka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #25 - 03.12.2003 at 14:23:33
 
Baba se zdi strupen tebi, aryan. Marsikomu drugemu pa ne. In njihovi razlogi, zakaj ne, so gotovo ravno tako dobro utemeljeni kot tvoji.
Na koncu pa spet štejejo dejanja. Govorit je najlažje, saj veš...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #26 - 03.12.2003 at 14:29:43
 
Devi wrote on 03.12.2003 at 14:23:33:
Baba se zdi strupen tebi, aryan. Marsikomu drugemu pa ne. In njihovi razlogi, zakaj ne, so gotovo ravno tako dobro utemeljeni kot tvoji.

sej pravm. katerkol argument v koncni fazi ne more preglasit izkusnje. sem pa tud ze prej napisu, da vrednost prijetnih izkusenj (ki si jih vsi zelimo) se pa deli na kratkotrajne, dolgotrajne in vecne.

Quote:
Na koncu pa spet štejejo dejanja. Govorit je najlažje, saj veš...

se strinjam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #27 - 03.12.2003 at 14:35:42
 
Quote:
mene ne zanima tok (na tem topiku) kaj je kdo pocel v srednjem veku in zakaj.

jaz samo pravim, da Sai Baba (tu in zdaj) s svojim pocetjem in ucenjem skoduje (in hkrati nekak posredno koristi) tko sebi kot tudi ostalim. da bi ti razlozil izvor in vsebino monisticne filozofije in njeno skodljivost za nas, individualne duse, bi blo treba velik pisanja, da bi intelektualno/teoreticno to lahko razumela.


Jest nism nikjer zasledu, da bi sai baba govoru o škodljivih posledicah čaščenja  častilcev krišne, ki se po mojem laičnem mnenju v ničemer bistvenem  razlikuje od čaščenja npr. sai babe.  Vsaj ne  za  veliko večino tistih,  se v taka čaščenja  zatekajo, ker se edino na ta način lahko spravijo  v kolikortoliko  funkciobalno psihično ravnovesje, ki mu  je blo  prej s tem ali onim posegom (npr.  z drogo,  psihofizično zlorabo, socialno izključenostjo) ali stanjem (čustveno labilnostjo, mentalno motenostjo, telesno  boleznijo), vzeto oz. onemogočeno.

Filozofske razlike med sai babo in častilci častilcev  krišne pri teh ljudeh po moje ne morejo delat nobene škode, ker filozofija k njegovi rehabilitciji nima nobene vloge v primerjavi s terpevtsko močjo čaščenja samega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #28 - 03.12.2003 at 14:45:57
 
titud wrote on 03.12.2003 at 14:35:42:
Jest nism nikjer zasledu, da bi sai baba govoru o škodljivih posledicah čaščenja  častilcev krišne, ki se po mojem laičnem mnenju v ničemer bistvenem  razlikuje od čaščenja npr. sai babe.

ja laik najbrz res tko vid. praktikant katerekoli od moznosti pa ne.

Quote:
Vsaj ne  za  veliko večino tistih,  se v taka čaščenja  zatekajo, ker se edino na ta način lahko spravijo  v kolikortoliko  funkciobalno psihično ravnovesje, ki mu  je blo  prej s tem ali onim posegom (npr.  z drogo,  psihofizično zlorabo, socialno izključenostjo) ali stanjem (čustveno labilnostjo, mentalno motenostjo, telesno  boleznijo), vzeto oz. onemogočeno.

tako cascenje, s takimi ali drugacnimi motivi je zacasno in ni tisto kar Sri Krishna in njegovi privrzenci predlagajo. cascenje Sri Krishne ni namenjeno izboljsanju psiho-fizicnega stanja cloveka, ker Sri Krishna ze v zacetku pove, da mi v resnic nismo niti to grobo telo, niti subtilni um in se subtilnejsa inteligenca. kar on govori in predlaga je aktivnost duse. in ker je dusa vecna je tudi aktivnost duse vecna. torej je "cisto" cascenje Sri Krishne vecna in ne zacasna aktivnost, brez kakrsnihkoli drugih materialnih motivov.

Quote:
Filozofske razlike med sai babo in častilci častilcev  krišne pri teh ljudeh po moje ne morejo delat nobene škode, ker filozofija k njegovi rehabilitciji nima nobene vloge v primerjavi s terpevtsko močjo čaščenja samega.

kot sem ti zgori napisu. laik lahko vidi neki podobnega kot ti, praktikant pa ne. cascenje Sri Krishne pod njegovim vodstvom je brez primesi zelja po materialnih stvareh, ampak le za Njegovo "onkrajno" zadovoljstvo, kar se za cascenje Sai Babe ne bi mogl lih rect.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #29 - 03.12.2003 at 15:14:10
 
Kje bi ti  postavu mejo pri čaščenju sai babe oz. do kje je čaščenje  morda dobro? Do  dajanja darov oz.  koriščenja nejgovih uslug, ki ustvrjajo materialno/čustveno odvisnosti on nejga in njegove institucije? Ali bi se ti npr. pri koriščenju  njegove bolniške usluge v indiji in al pri pitju vode iz vodovoda, ki ga  je postavla nejgova inštitucija, počutu slabo oz. tako duhovno onesanženega/zlorabljenega, da bi se tem uslugam iz filozofskih razlogov  rajši odreku?  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5