Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 26702 times)
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #45 - 05.12.2003 at 09:51:26
 
Dalaj wrote on 05.12.2003 at 02:29:48:
Ker sem sam do "spiritualnih" nivojev in ugotovitev, ter enlightement momentov prišel s pomočjo halucinogenov: LSD, MaryJane, MagicMushrooms Ibogain in celo mDMA, vam iz lastne izkušnje povem, da Krišna, Jezus in vsi ostali člani nosijo majico, gate in faco enega obraza. Njegovega.

taka popacena ali na pol resnicna spoznanja te lahko za neki casa res pomirijo ali osrecjo, sam slej k prej bo to pod vplivom casa izpuhtel, tko da se bos mogu za svojo trajno dobrobit bl resno lotit zadeve "enlightmenta".
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #46 - 05.12.2003 at 10:07:58
 
Quote:
to se da zelo lepo in na hitr opazt po nam vidnih njegovih eksternih simptomih.


Simptomi so simptomi glih zato, ker nam samo nakazujejo na možnost obstoja nečesa, ne pa zato, ker bi bli emanacija  tistga samega  po seb. Simptomi predpostavljajo dvom,  na njihovi  podlagi je mogoče samo ugibat/sklepat na nekaj.  Božanskost pa se lahko  samodokazuje le skoz  razodetje, ker skoz razodevanje je čist vsak pojav emanacija božanskega in si ga sploh ni možno drgač razlagat. Razodevanje prepostavlja vnaprejšnjo brezpogojno vero v resničnost božjega, ki dvom v naprej izključuje. Tko da mi ni jasno, kako lahko  božanskost  prepoznavaš prek simptoma, ker to po moje  pomen, da v njegov  obstoj  najprej dvomiš in o njegovi  resničnosti  na podlagi simptomov  samo sklepaš.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #47 - 05.12.2003 at 10:17:43
 
titud wrote on 05.12.2003 at 10:07:58:
Simptomi so simptomi glih zato, ker nam samo nakazujejo na možnost obstoja nečesa, ne pa zato, ker bi bli emanacija  tistga samega  po seb. Simptomi predpostavljajo dvom,  na njihovi  podlagi je mogoče samo ugibat/sklepat na nekaj.

najbrz je ciz res, da jaz v tvojih "oceh" samo ugibam/sklepam tisto kar pisem. zato lahko moja ugibanja/sklepanja sprejmes, lahko jih zavrzes, lahko jih preverjas, lahko jih diskvalificiras, lahko jih demistificiras, lahko jih komentiras, ... , mas ciz svobodno voljo glede tega. kakor ti pac pase in kar te pac zadovoljuje.

mors me pa tud razumet in prosim ne mi zamert, ce se mi na vsake tok casa ne da lih namenjat tok pozornosti tvojim ugibanjem/spekulacijam kot bi jo ti rad.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #48 - 05.12.2003 at 11:39:52
 
Quote:
najbrz je ciz res, da jaz v tvojih "oceh" samo ugibam/sklepam tisto kar pisem. zato lahko moja ugibanja/sklepanja sprejmes, lahko jih zavrzes, lahko jih preverjas, lahko jih diskvalificiras, lahko jih demistificiras, lahko jih komentiras, ... , mas ciz svobodno voljo glede tega. kakor ti pac pase in kar te pac zadovoljuje.

mors me pa tud razumet in prosim ne mi zamert, ce se mi na vsake tok casa ne da lih namenjat tok pozornosti tvojim ugibanjem/spekulacijam kot bi jo ti rad.


Name se ti ni treba ozirat pa zame skrbet. Oziraj se ne tist, kar moji posti vzbudijo v teb. Vsaj jest se probam na  ta način odzivat na tvoje poste, ker te  mam čist za  pr seb fata oz.  se ne počutim sposobnega špilat skrbništva nad tabo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #49 - 05.12.2003 at 12:14:14
 
titud wrote on 05.12.2003 at 11:39:52:
Name se ti ni treba ozirat pa zame skrbet. Oziraj se ne tist, kar moji posti vzbudijo v teb.

ce sem ciz iskren tvoji posti men delujejo tko kot da so napisani iz neke tvoje notranje negotovosti, s katero nisi kej prevec zadovoljen. iz tega pol ven izhaja vse to nenehno spekuliranje, ki se sicer na ven lahko za laicnega opazovalca zdi kot nekaj zelo ucenega in inteligentnega, prakticnega itd. sam v resnic je vec al manj "prazno". prazno v smislu da za tem ni nbene ekstaticne ali pomirjujoce vsebine. tak je pac moj videnje/obcutenje.

nekak bi rad na vsak nacin katerokol "samozavestno" trditev kateregakol clana tega foruma demistificiral v smislu, ah sej to pa ja ni nic tazga... to je pa to pa to. v bistvu hoces s svojem intelektom "pokrit" zadevo, in ce ti to uspe (za tvoje pojme), pol ta stvar ni nic takega, ki bi se ji mogu/hotu klanjat. sej tud to pocetje je do neke mere koristno... ko bos prisel do limita intelekta in spekuliranja, "zejen" pa bos se, bos postal iskren. in na to tvojo iskrenost se bo odzvala Resnica onkraj omejenosti nasih cutil, uma in intelekta.

in ce se jaz mal zaspekuliram hoces ti dosezt na tem forumu to, kar ti pr svoji zeni ni uspel. v tej virtualni sferi (forum, ki je v bistvu le nadomestek tvojga uma) res lahko nekak dosegas te "zmage" nad mistiko kateri bi se naj po priporocilih drugih moral klanjat, ampak tud  sestevk vseh teh "zmag" te ne pomirja in vcasih se mi zdi da pocas to ze sam opazas.

s podrejenostjo samo ni nic narobe. podrejenost je osnova vsaki ljubezni (smisel obstoja). problem nastane takrat ko smo podrejeni zacasni/stalno spreminjajoci se  stvari, istocasno pa upamo na vecno ljubezen. sam to zal ni mogoce. to je iluzija. treba se je vecno podredit Bogu in to za naso lastno vecno dobrobit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #50 - 05.12.2003 at 14:58:11
 
Quote:
ce sem ciz iskren tvoji posti men delujejo tko kot da so napisani iz neke tvoje notranje negotovosti, s katero nisi kej prevec zadovoljen. iz tega pol ven izhaja vse to nenehno spekuliranje, ki se sicer na ven lahko za laicnega opazovalca zdi kot nekaj zelo ucenega in inteligentnega, prakticnega itd. sam v resnic je vec al manj "prazno". prazno v smislu da za tem ni nbene ekstaticne ali pomirjujoce vsebine. tak je pac moj videnje/obcutenje.


Vse kar napišem, ima namen, da si pridobim večjo notranjo gotovost. Ko jo imam, nimam nobene potrebe po pisanju. V tem, da dvomim in sprašujem zhr ni kaj dost ekstatičnega, tle ti dam čist prov.  

Quote:
nekak bi rad na vsak nacin katerokol "samozavestno" trditev kateregakol clana tega foruma demistificiral v smislu, ah sej to pa ja ni nic tazga... to je pa to pa to. v bistvu hoces s svojem intelektom "pokrit" zadevo, in ce ti to uspe (za tvoje pojme), pol ta stvar ni nic takega, ki bi se ji mogu/hotu klanjat. sej tud to pocetje je do neke mere koristno... ko bos prisel do limita intelekta in spekuliranja, "zejen" pa bos se, bos postal iskren. in na to tvojo iskrenost se bo odzvala Resnica onkraj omejenosti nasih cutil, uma in intelekta
.

Jest ne vidim v svoji želji po intelektualnem pokrivanju "zadeve" nć manjvrednega kot je npr. parkticiranje neke misitične prakse.  Z vidika spoznanja med mističnim  razodevanjem resnice in mukotrpnim intelktuktualnim špekuliranjem ne vidim nobene kvalitaivne razlike, od mističnih/religioznih sogovornikov pa pričakujem, da se v tem pogledu ne nastopajo s hirearhično višje pozicije spoznanja, če ne se tud sam zatečem k enaki ekskluzivitični metodi. In obratno seveda.

Quote:
in ce se jaz mal zaspekuliram hoces ti dosezt na tem forumu to, kar ti pr svoji zeni ni uspel. v tej virtualni sferi (forum, ki je v bistvu le nadomestek tvojga uma) res lahko nekak dosegas te "zmage" nad mistiko kateri bi se naj po priporocilih drugih moral klanjat, ampak tud  sestevk vseh teh "zmag" te ne pomirja in vcasih se mi zdi da pocas to ze sam opazas.


V špekuliranju očitno nis tko dober, ker pol  bi že lahko ugotovu, da mi ne gre za zmago nad mistiko ampak  za sprejetje mističnega kot legitmne poti do spoznanja. Pričakukem seveda tudi obratno.

Quote:
s podrejenostjo samo ni nic narobe. podrejenost je osnova vsaki ljubezni (smisel obstoja). problem nastane takrat ko smo podrejeni zacasni/stalno spreminjajoci se  stvari, istocasno pa upamo na vecno ljubezen. sam to zal ni mogoce. to je iluzija. treba se je vecno podredit Bogu in to za naso lastno vecno dobrobit.


Ti že veš in jest tud že vem, samo tud oba veva, da samo vedet ni dost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #51 - 06.12.2003 at 21:07:11
 
titud wrote on 05.12.2003 at 14:58:11:
Ti že veš in jest tud že vem, samo tud oba veva, da samo vedet ni dost.

kaj pa je pol treba se?

men se zdi da je znanje tud pomembno, ker le ta doloca vrednost nasih aktivnosti. zato je potrebno imeti pravilno znanje in posledicno pravilno delovanje.
Back to top
« Last Edit: 08.12.2003 at 08:29:34 by aryan »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #52 - 08.12.2003 at 11:45:37
 
Quote:
kaj pa je pol treba se?

men se zdi da je znanje tud pomembno, ker le ta doloca vrednost nasih aktivnosti. zato je potrebno imeti pravilno znanje in posledicno pravilno delovanje.


Če predpostvljaš, da vednost/znanje določa vrednost/pravilnost naših aktivnosti, pol tako tako  gledanje predpostvlja, da  se pravilnost ne vzpostvlja  iz  sinhronega medsebojneaga vplivanju  teorije in prakse, ampak iz neke vnapre obstoječe  pravilnosti vedenja, ki mu pravilna praksa mora nujno  sledit. Temu samodokazovanju  pravilne teoriije v pravilni praksi se reče razodetje in je značilno za religiozno/predmoderno/predznanstveno mišljenje. Drug proces je špekulkacija, ki je sicer modrenejši pristop z znanstevno veljavo, ki še evdno ohranja ene elemente razodevanja: obstoječo prakso povezuje z neobstoječimi pojavi, iz katerih izkustveno  ne moremo nč vedet. Skladno s prevlado racioanlnega mišljenja  se tovrstni iskalci  zatekamo k nedoumljivem, iščemo skrivne teorije in zakonitosti narave in človekovih potencialov..., kar je le  ena oblika sekularizacije religije. Je ene vrste razodetje, ki  iz pravilnosti prakse vzpostvlja izkustveno nepreverlljivo, a kaljub temu pravilno vedenje.

Zase bi lahko reku, da mi je kot špekulantu pravilnost vedenja izkustveno nedosegljiva, zato od  religoznega  sogovornika  niti ne morem  pričakovat,  da me bo v svojo izkustveno pravilnost vedenja lahko kakokroli  prepričal. Polje najine   komunikacije  je torej le  skupno  polje pravilnega vedenja,  na katerega sva oba priključenane glede na na   ne/pravilnosti svoje izkušnje. Drugače povedano: pravilnost vedenja zame ni nč večja, če je utemljena  na pravilnosti tvoje izkušnje, ker je ta tvoja izkušnja itak utemljena na vnaprejšnji  pravilnosti vedenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #53 - 08.12.2003 at 12:01:15
 
s spekuliranjem bos v koncni fazi dosegu to spoznanje, da so informacije, ki jih na ta nacin lahko pridobis omejene in da delovanje v skladu s takim znanjem ne more prnest tolksnega zadovoljstva kokr si ga notranje zelis. tako spoznanje je zelo dobra predispozicija za iskanje in sprejemanje drugih virov informacij in instrumentov zaznave.

ce lahko prostovoljno, z iskrenostjo in brez zavisti poslusamo informacije iz Vedskih virov (od Boga) smo s tem znanjem popolnoma opremljeni za pravilnejse delovanje, ki nam omogoca najprijetnejsi vecni obstoj.

titud, lahko pa tud samo stalno recitiras sveta imena Boga za njegovo zadovljstvo in bos zlo hitr po Njegovi milosti dosegu popolnost svojga obstoja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #54 - 08.12.2003 at 12:35:00
 
Quote:
s spekuliranjem bos v koncni fazi dosegu to spoznanje, da so informacije, ki jih na ta nacin lahko pridobis omejene in da delovanje v skladu s takim znanjem ne more prnest tolksnega zadovoljstva kokr si ga notranje zelis. tako spoznanje je zelo dobra predispozicija za iskanje in sprejemanje drugih virov informacij in instrumentov zaznave.



Tako stališče ima npr. katoliška cekev, ki  na vse duhovne iskalce in novodobne pripadnike vzhodnjaških religij gleda kot na odpadle ali  vsaj potencialne pripadnike svoje  cerve, ki  se bodo po določenem času 'tranzicije' našl v njihovem okrilju in ma zato nad njimi en pokroviteljski odnos. Upam, da sam vidiš, da to ni nujno in da je tako pričakovanje napačno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #55 - 08.12.2003 at 12:45:55
 
titud wrote on 08.12.2003 at 12:35:00:
Tako stališče ima npr. katoliška cekev, ki  na vse duhovne iskalce in novodobne pripadnike vzhodnjaških religij gleda kot na odpadle ali  vsaj potencialne pripadnike svoje  cerve, ki  se bodo po določenem času 'tranzicije' našl v njihovem okrilju in ma zato nad njimi en pokroviteljski odnos. Upam, da sam vidiš, da to ni nujno in da je tako pričakovanje napačno.  

lej, jz ne vem kaj cerkev pricakuje, kaj svetuje itd. jaz se tuki pogovarjam s tabo in glede tega kar se midva pogovarjava.

jz sm samo reku, da je umsko spekuliranje in znanje pridobljeno na tak nacin vedno omejeno, torej nam ne more odstrant vseh dvomov, torej vznemirjenosti ob negotovosti. obenem pa sem ti se predlagal kaj lahko naredis, da se temu izognes. kaj pa bos ti dejansko naredu ob tem spoznanju pa je itak tvoja svobodna odlocitev.

drgac pa ti lahko iz lastnih izkusenj povem, da ga ni cez vecno dobronamerno "pokroviteljstvo", ki smo ga lahko delezni od Boga in njegovih verodostojnih predstavnikov, ceprav se nas umetni-ponos ob tem zgraza in na vse pretege upira.

(a jz res na tak nacin in s tako notranjo vsebino pisem, da je v mojih postih cutit vec ponosa kot pa socutja? se res pocutis bolj ogrozenega/vznemirjenega kot pa varnega/pomirjenega?)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Sai Baba in materializacija
Reply #56 - 08.12.2003 at 13:43:43
 
Quote:
drgac pa ti lahko iz lastnih izkusenj povem, da ga ni cez vecno dobronamerno "pokroviteljstvo", ki smo ga lahko delezni od Boga in njegovih verodostojnih predstavnikov, ceprav se nas umetni-ponos ob tem zgraza in na vse pretege upira.


Zakaj torej ne hodiš vsako nedeljo k maši.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #57 - 08.12.2003 at 13:54:57
 
Quote:
Zakaj torej ne hodiš vsako nedeljo k maši.

jaz prakticiram/hodim k masi/bogosluzju vsak dan. rad pa bi to pocel vsak trenutek, sam mi trenutno to moja zavist in umetni-ponos se ne dopuscata.

(nacin "mase/bogosluzja" in "cerkev/institucija" pa sta v skladu z naukom in navodili Sri Chaitanya Mahaprabhu-ja)

pa ti? katero "pokroviteljstvo" ti ugaja? do koga cutis svojo naklonjenost/odvisnost?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ezav
1
*
Offline

Jaz sem jaz in ti si ti;
vsi skupaj smo OM
Posts: 12

Gender: male
Re: Sai Baba in materializacija
Reply #58 - 08.12.2003 at 14:25:34
 
Dragi moji
Sicer sem že odgovarjal, en termin celo narobe navedel  Cry  vendar bom še nekaj povedal.
Mislim, da Bog ni hotel, da se prepiramo in pretiramo filozofiramo. Saj sami vemo, da je ena izmed ovir za doseganje božanskega tudi naš um. Vsaj tisti, ki vsaj malo ve o meditaciji ve, kako um in misli ovirajo.
Bistvo vsega je ljubezen in pomoč soljudem. Stopnja duhovnega razvoja npr. Babe, ne sme biti vzrok za prepir med nami. Vsak si izbere učitelja po vsvojih občutkih. Učitelja moraš občutit, ne smeš si ga izbrati po količini sledbenikov ali, ker ti nekdo nekoga predlaga. Sam poznam žensko, ki postala zmedena, ko je slišala informacijo, da je Baba na višjem duhovnem nivoju kot Jezus. Bila je resnično tako zmedena, da je trpela. Pa sva se malo usedla, pojasnil sem ji, da je osnova obeh ljubezen ipd., ter, da je pač razlika med njima med drugim v tem v kateri dobi delujeta.  Rekel sem ji naj se umiri, prisluhne sebi (Bogu v njej) in bo občutila kaj oz. koga potrebuje.
No hotel sem povedati, da bolj ko bomo iskali po knjigah in obremenjevali svoj um in spomin, bolj bomo omejeni, nesvobodni. Ne filozofirajte temveč občutite in delujte v ljubezni ter vsak dan se zahvalite Bogu za dane priložnosti. Tako se boste osvobodili in napredovali. Učite se samo tehnik osvobajanja in imejte sebe radi. Če pa boste kje obtičali in potrebovali pomoč, ne zaženite se v Indijo ali kak drug sveti kraj. Pomoč je vedno nekje v bižini vas. Le prosite zanjo, saj boste sami začutili koga.
Materilizacija pri Babi ni trik. Dragi Ary. saj sem ti že namignil, da je bil npr. za indijance tudi trik, ko je prišel belec s pištolo in z "gromom" ubil žival
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sai Baba in materializacija
Reply #59 - 08.12.2003 at 14:29:21
 
Ezav wrote on 08.12.2003 at 14:25:34:
Vsak si izbere učitelja po vsvojih občutkih. Učitelja moraš občutit, ne smeš si ga izbrati po količini sledbenikov ali, ker ti nekdo nekoga predlaga.

lahko ti nekoga kdo tudi iz socutja predlaga, ampak odlocitev je v koncni fazi le nasa/posameznikova sama in za njo mora/mo prevzeti odgovornost.

siljenje je v nasprotju z ljubeznijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5