Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8
(Read 38428 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #15 - 27.11.2003 at 16:55:44
 

Picola, ti si se tud malo zaciklala?  ???
A ti ni Edi že zadnjič enkrat tak lepo napisal kak je z duhovnostjo? Wink


picola wrote on 27.11.2003 at 16:08:52:
sem v enmu obdobju,ko sem čist zmedena in neodločna in včasih si zaželim samo ven iz tega,it tja,kjer sem bla prej,o ničemer se ne spraševat,o ničemer razglabljat,moralizirat,se bat(to je najhujše) in iskat in iskat...,ker sem že od vsega po malem utrujena.Rada bi vedela,kakšne so pasti na duhovni poti,a lahko zabredem tako globoko,da izgubim stik z realnostjo(včasih imam filing,da se mi bo kar zmešalo,ker več ne vem,kaj je prav in kaj ne...)Sicer je pa to že druga tema...


Tole pa prepoznavam... preveč mentala  ??? - previdna bodi, pa ostani z nogami na tleh. Wink

Pa tole hoče bit tule zapisano, ravno danes sem prebrala: Ljubezen je preprosta, če je zapleteno, potem to ni ljubezen. Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #16 - 27.11.2003 at 17:24:22
 
picola wrote on 26.11.2003 at 18:15:36:
Čao.Poterbujem vaše mnenje.S fantom večkrat pomagava,predvsem prijateljem,kolegom pa tudi ljudem,ki jih ne poznava.In ki naju za pomoč v bistvu sploh ne prosijo.Še posebej Marjan je takšen.Jst sem se pa velik navadila od njega.In tukej mi gre včasih velik energije...velik je pa seveda tut dobim,ko vidim,da je človek nekej odnesu od tega,kar sem mu naprimer povedala.Včasih zadeva pride že tako daleč,da se skoraj več ne počutim ok,če nekomu ne pomagam.In potem zvoni telefon pa skos nekomu nekej 'težim' pa skos se nekej obremenjujem.In včeraj sem popizdila,ker sva se zadnji teden pogovarjala z eno kolegico,ki je prišla iz komune.In je veliko stvari dojela,itd.In je šla včerej sama ven in je ful dolgo ni blo nazaj.In valda,domači so zagnali paniko,da ni spet v kako drogo padla in naju kliče njen brat in Marjana je to potem ful težilo.In bi jo šel kar iskat in ne vem kaj še vse.Ful se je čutil dolžnega,da ji pomaga.Čeprav ga ni prosila za to.In sva se potem oba ful bad počutla.
No in zdej me zanima vaše mnenje o tem.A ima kdo kake podobne izkušnje?Kje naj najdem mejo?A naj (poskušam) pomagati samo tistemu,ki me za to prosi?Kaj vi mislite o tem?


Mislim, da je treba pomagati nekomu, ki ali za to prosi, da reče, ali pa človek na kakšen drug način začuti, da želi prositi pa ne more, ne zna - ampak si želi.  UndecidedMorda mu boš res odvzela možnost, da se bo iz situacije kaj naučil, druga stvar pa je, da boš takega človeka, če boš začutila, da resnično rabi pomoč, rešila kakšne velike nesreče. Shocked
Torej, mislim, da moramo močno premisliti kadar nas drugi ne prosijo za pomoč  Lips Sealedin ponavadi takoj pomagati, kadar nas prosijo in nas potrebujejo.  KissČe se preveč razdajamo za druge, lahko res kot si rekla, ostanemo sami prazni in brez energije, kar pa ni vredu.

Druga stvar pa je, da rabiš ti pomoč in jo prosiš lepo.  EmbarrassedJaz ti odgovorim samo s svojim mnenjem. So nekateri, ki gledajo okoli samo zato, da vidijo kdo njih potrebuje in kako bi lahko drugim pomagali, sebi pa ne morejo ali ne želijo. Imamo svoje probleme in jih odlagamo in bežimo pred njimi, da nam jih ni treba reševati in raje rešujemo probleme drugih, naši pa ostajajo.

Torej Picola - Wink kot vsi pred mano se strinjam z njimi, ti pa se odloči kaj in kdaj boš počela. Res pa je, da se včasih vsak vpraša, če je pravi čas in prava oseba, da bi mu pomagal, ker s tem, ko pomagaš, lahko tudi škoduješ tej osebi. Cry Cry Cry

Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #17 - 28.11.2003 at 04:30:21
 
d best tole picola
men se tud to dogaja in taki občutki in ukvarjanje z eno zmedo
si pa fajn ubesedila
zdej, ko si že to napisala, sem ziher, da je normalen pojav  Grin

kadar bi jest rajš vidla da en drug razmišlja namest mene, da mi nekdo drug pove, kaj je prav in kaj narobe, se ponavad kar na oshove karte obrnem... ampak sem opazila, da mi ni nič bolj jasno, od ene karte, ker jo lahko gledaš iz dveh plati.. tisti dve plati se pa zdita tako nerazločno obe pravi, pomojem samo zato, ker nisem pripvaljena videt nečesa jasnega kot beli dan
pa še zavedanje tega, da nisem pripravljena, mi ne pokaže na pravi odgovor, ker ga ne upam videt, nimam dovolj iskrenega namena, ker se mi ne zdi dovolj pomembno, ker bi raje mižala tolk časa, da gre "ta kelih mimo mene", :"naj reši to kdo drug - naj se reši "samo" (yeah wright)" ..
in potem manjka en iskren namen, da bi dojela kaj je fora situacije, zakaj me bremza in kako preit ta (zihr) vzorec.
sm hotla napisat: easier said than done
ampak ker je precej preprosto: namreč iskren namen, da se zadeva reši. recmo, jest prosim angele ali boga, naj mi zabijejo v (tupo) glavo, ker bom registirala in dojela kaj so hotl
in pol pustim, da me tisto, kar mam v glavi odpelje do pravih misli, "dojetkov"
edini hakelc je v tem, da morm bit jest res pripravljena videt... to pa začutim, če sem. ko v mislih izrečem ta namen, je ponavad zlo jasno, kolk resno bi rada rešitev oz. bi rajš se zataknila v tem ego delu in se naslonila še na kakšno pohvalo al kej tazga iz okolice- iz nečesa izven mene... in ne vem, na eni točki si pač rečeš: boli me tisto izven mene, prosm ("bog v meni") dej mi, da vidm, ker bi šla rada naprej -  pač končno, sem si jest sama pomembnejša od nečesa zunej mene... in ni mišljeno sebično, mišljeno je, da si končno pustim tolk ljubezni do sebe, ki sem si jo ves čas, ko me je skrbelo mnenje drugih, odtegovala...
ah that was nice
...
želim ti, picola, vse naj Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #18 - 28.11.2003 at 05:02:09
 
Eva wrote on 28.11.2003 at 04:58:07:
dobr no, to je tko nepomemben
kdo pa sm jest, da lahko sodim, kolk je en zaciklan, in se odločam, da mu bom potem pomagala

in sploh ni pomembno, kaj je drugi in kaj ni
en primer, ki ga mam že skoz v glavi, mi čist jasno da vedet, da če se mi to dogaja, da en človk skoz hodi k meni po pomoč, naprej se pa ne premakne in jaz to vidim, pa me samo še utruja, se mi zdi, da sem uporabila že vse resource in se mi ne da več
da zlo očitno ni več pointa v tem, kakšni so karmični dolgovi unga človeka
AMPAK KAKŠNI SO MOJI
res sploh ne vem, kej sm mela glavo ceu ta cajt
projiciram se v okolico in tam je nekdo, ki potrebuje premik pa išče pomoč zunaj sebe - samo projekcija je...
to, da bi človeka pustila utopit se.. to se mi zdi smešno prekruto, da bi blo lahko res čeprav možno da je.. ampak ko bom bla jest tolk osvobojena, ne bom bla vidla človeka, ki se utaplja, ane, in ta človek, ki mu lahko pomagam, sploh nima veze, vezo ma situacija, pa to, da se zavedam, kaj se dogaja, da se zavedam, kaj v meni je to situacijo nakreiral in kako jo lahko odkreiram (tko da človeku pomagam)
prav osho, namreč,  Roll Eyes Tongue, da če deluješ skozi zavedanje, ne moreš ustvarit karme

(in un ki se utaplja, na njem je, da se zaveda, kaj je njega nakreiral v vodo in tud, kaj ga je nakreiral iz nje (s čim si je zaslužu mimoidčega, rešitelja))

......simpl k palačinke Grin
www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/klanjamse.gif

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #19 - 28.11.2003 at 10:02:58
 
Eva, picola... iz mojih privat 'blodenj' Grin Wink

Quote:
Vidiš do tega sem prišla jaz ko sem padla v ta vakuum, pa sploh nisem vedla kaj je, pa kako ven prit, nobene lučke ni blo nikjer, nobenega znaka, nič. Samo vedno bolj sem se krčila v sebe, v nič. Pa še s sabo nisem mogla stika vzpostavit...

Pa sem ugotovila, da sem se ful oklepala ene stvari: tega, da moram razumet. Če je blo še tak bed, pa če sem razumela zakaj se kaj dogaja, mi je blo lažje (in potem sem tudi lahko sklepala, kaj lahko pričakujem, a ne? -sem imela nadzor). Sem lahko sprejela.  
 
In ta vakuum je trajal tako dolgo, da mi je že vse skupaj dol padlo. Da sem se poplnoma nehala ukvarjat s tem in sem samo BILA.  

V zvezi s tem razumevanjem... sem dojela, da je dobro ko kaj dojameš, zakaj se je kaj zgodilo, zakaj si se odzval kot si se, kaj je bla tvoja lekcija - samo da svojih pričakovanj ne navežeš na to, da bi 'moral' razumet, da 'iščeš' odgovore. Da enostavno pustiš, tudi če ne veš zakaj. In da sprejmeš, če pride odgovor.

Ali lahko spustim tudi to? Da enostavno sprejmem vse kar je tu in zdaj, tako kot je, brez kakršnihkoli pričakovanj?  

In če tako gledaš, nič ni ne dobro ne slabo... vse pač samo JE.  Življenje se ravno tako odvija, ne glede na to, kaj mi počnemo... bolj ko brcamo, bolj šprica.


malo izven konteksta, sicer, ampak ok, naj bo Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #20 - 28.11.2003 at 16:45:59
 
cmon scena ...

karma je taka kt je ... če se le vsaj malo realiziraš v lajfu, se da iz tvojga lajfa videt tvojo karmo ... zadost dobr ... lahko da se motim

ko služiš je somewhat pomembno komu ali čemu služiš ...


kdo so tadobri ... kolkr za koga ... tadobri so pač tadobri ... ni tuki kej dost ... tadobri so uni k ne lažejo tebi zato da bi sebe kamorkol postavl ... oni nekje so in če jih prašaš ti povejo ... tadobri ... taslabi ti pa ne povejo, al se pa clo zlažejo ... bolanih ... kako bolanih ... kako naj ti povem ... če si ti bolan boš ti men težko pomagu kopat za bajto. če si pa zdrav, ti pa ne bo noben problem.


kako opaziš ... obstaja precej znakov ...
picola je sprašvala
*Kje naj najdem mejo?A naj (poskušam) pomagati samo tistemu,ki me za to prosi?Kaj vi mislite o tem?*

odstavka ne štekaš ... preber še enkrat ... pa ti ne bo popolnoma nič pomagal, ker ti manjkajo podatki ... te zanima?


če verjamem v vse kaj ???

v vse kar si gor napisu ???



kaj hočeš u bistvu povedat ...


da no madrfaking wey da bi lahko picola in njen fant preveč pomagala drugim ???

da no madrfaking wey ...


al kwa ???



da kolkrkol pomagata je to še kr premal ???



res ne razumem scene ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #21 - 28.11.2003 at 18:31:13
 
Hm...Vsem skupaj najprej najlepša hvala za vaša mnenja in ...vaše blodnje... WinkFul ste mi pomagal in s fantom sva se družno odločila,da od zdej naprej pomagava sam tistim,ki naju bojo za pomoč prosili.Druga stvar je ta,da sem odkrila,da sem res takšna,da moram vse razumet,zakaj se mi dogaja in se potem preveč obremenjujem s tem in to poskušam rešit.Bom probala delat na tem.Ful sem se oddahnila,da nisem edina,ki se je zaciklala in sedaj se ful boljše počutim.Hvala vam. Smiley Kiss
Sem pa ugotovila tut,da sem se zadnje čase spet ujela v negativne misli in da me tut to mal bremza.Moram spet začet redno afirmacije delat pa bo boljš.
No,tko,lepo se imejte in hvala vam vsem še enkrat za vaša mnenja in pomoč. Smiley Kiss Kiss
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #22 - 28.11.2003 at 19:05:56
 
sm pa najdu še ene stare blodnje na to temo:

Re: Pomoč,lepa stvar.

gape wrote on 03.05.2003 at 12:29:50:
ja ... splača se najprej seb pomagat, da drugim ne pomagaš v napačno smer.
o tem smo že velik govoril ... a se lahko odrešiš tako da pomagaš drugim ... da vso svojo energijo vložiš v druge ... vesolje in karma in to, ti bo pa povrnilo?
ponavadi ne ...
tko kt je jezus reku
ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe.
če sebe ne ljubiš, ne moreš niti drugega
in če rečem
pomagaj svojemu bližnjemu kakor samemu sebi
če sebi ne pomagaš, kako (da fak) misliš pomagat drugim ???


pa še search:




gape wrote on 03.03.2003 at 23:54:06:
poskrbi najprej zase ... pol k bo zate poskrbljeno pa ne pozabi na druge


gape wrote on 13.10.2002 at 23:41:29:
nočem ti vsiliti mojega sveta samo sporočam ti, da svet ni tak, tvoj svet je tak.
sporočam ti tudi to, da ga (na našo veliko žalost) lahko spremeniš samo ti.
nihče drug.
veš kolk nas je ki bi vse dali za to da bi drugim lahko pomagali (da sebi ne bi blo treba) ???
ampak tko ne gre.
vsak mora sebi pomagat.
pol pa šele lahko drugim pomaga ... če to seveda hočejo, če tega nočejo ne moreš narest niti tega, u bistvu ne smeš.

sicer pa

... tko si izbral ... tko še vedno izbiraš ...  za zdej in za naprej ... konec koncev je vse kar je tukaj in zdaj in če tukaj in zdaj izbiraš to, potem to je, izberi kaj drugega ... izberi pravično življenje, če je za nas, je tud zate ... 100% sam če hočeš ...


gape wrote on 20.08.2002 at 23:36:20:
čist tko usput, vidm da sploh noben ni šteknu pointa, to da HOČEŠ drugim pomagat, da se ti to zdi tvoja pot, to je jezusov karkoližepač in del tega vzorca imamo vsi v sebi, mi ki se tuki gor pogovarjamo ga imamo samo večji del, tko kot vsi ki pomagajo drugemu ... mi edin to  delamo drugač.
in ta vzorec imaš v sebi tkoitak, samo eni pa s(m)o se odločili prevzeti na svoja pleča njega ozaveščenje - čiščenje.
in on ni nč slabga.
je gut.
edin učasih preraste v problem.



da zaključim tole z reklamo za mmm 2003 10 maj 20003 zvezda park lj ...


gape wrote on 16.05.2002 at 11:18:52:
hmmmm
no in zdej smo pršli do jedra problema ...
ker vam ni vseeno za nas, nam boste povedal kaj je dobro za nas, ker vi to valjda veste bolje od nas, pač to kaj je dobro za nas.
kaj pa če mi vemo da je dobro za vas da bi si kakšnga prvil vsake tolko in se mal pomiril ... k se na suho ne znate?
kaj pa če ...

in pol ... vi bi pomagali nam ... pa še sebi ne znate ... sploh pa ... a vas je kdo prosu za pomoč ... se vam zdi da smo potrebni pomoči ... al ste morda vseeno vi bolj potrebni pomoči ... če se že gremo o 'nas' pa 'vas' pogovarjat ... in če vas ne prosimo za pomoč, kdo vam daje pravico nam sploh pomagat, smo se lepo zmenl da je to ditrekt črna magija ... kot da vi pa veste kaj je dobro za vaše otroke, če bi vedl, bi ne bila vsaka generacija bolj u kurcu ... po vaših merilih ... saj dokler sm svet sodil po vaših merilih se mi je zdelo da je vsaka generacija bolj u kurcu, dočim zdej vem ... da temu ni tako ... vsak otrok bolje ve kaj je dobro za njega kot pa njegovi starši, dolker ni sprogramiran seveda .... in tukaj če drugje ne, najde navodila za deprogramiranje sebe ... in make no mistake ... tuki trava pomaga pri deprogramiranju namreč ... sej mogoče kdo pozna ta efekt ... 'kaj sm že hotu rečt' 'sm pozabu' ... zihr nč pomembnga a ne ...

in prosim še enkrat ne mi več sploh nikoli in nikdar enačit trave s horsom in posledično mene z đanksom!


kr noče jih zmanjkat

gape wrote on 01.05.2002 at 11:36:29:
morm rečt še tole
tud jest sm mislu da je (moja) naloga pomagat drugim da pridejo na pravo pot, jim pomagat da se ozavestijo ... pa ni ... naloga je ozavestit sebe in potem dajat zgled drugim in če te prosijo za pomoč jim pomagat.
ampak če ne bi tko narobe mislu pol ne bi blo gape.org-a in ne bi blo tega foruma v tej obliki ... tko da dilema sicer obstaja ... čeprov v bistvu ne ... najprej seb pomagat pol pa šele drugim, ne pa najprej drugim in drugi bodo men, ker tko pač ne gre, vsak lahko samo sebi pomaga.



gape wrote on 24.01.2002 at 14:38:33:
in glih zadnjič so me mal sekiral, da se moram najprej ralizirat, kokr stanovanje, dinar, avto ki bo grel Smiley  ... se pravi sebi pomagat, pol pa šele drugim, ker to kar se grem je kao kristusov komplex in to, kao drugim pomagat (in s tem seveda tudi sebi, ne vem če oklepaje tud vsebuje taisti komplex al ne. mogoče bodo pa tega poimenoval gapetov komplex Smiley ).
ampak je pa ena druga jeba klele na sceni.
sicer ne vem ker nisem realiziran in to, ampak ko se realiziraš (kao), takrat itak vidiš da je đabe drugim pomagat, ker so oni itak vsi za časom vsaj 100 let, in đabe izgubljat energijo, rajši se do daske realiziraš še na drugih nivojih in pol (če že moraš) pomagaš 'od gor', kao angel, mojstr, vodnik ... itd.
in glih v tem vidim cako, dokler si nerealiziran se ti sploh zdi vredno pomagat drugim (kar je bilo jezusovo glavno sporočilo mimgrede, ljubi svojega bližnjega kot samega sebe), se ti zdi sploh možno izvajat te 'utopične' in 'idealistične' ideje. čeprov mogoče niso drugega kot ponavljanje takih, ki so že bile poizkušane (vas ...) in (verjetno) glih zato tud nočem hitet pri (samo)realizaciji in to, čeprov bom zdej očitno vseen mogu mal bolj za fletom (zase) gledat kot pa za vasjo (za vse in seveda tud zame).
bomo vidl.



gape wrote on 22.10.2001 at 20:05:39:
glih zadnjič so me sekiral ker sm prjavu da nisem popoln, da se trudim ... kot sizif mi je rekla, da se trudim ... pa v bistvu sem popoln, nič se ne rabim truditi, damo nedelovat moram, in tisto kar delam naredit 100% ... pa nism naredu ... in je bla štala.
otimizem je gut ... imho ... želja ni tolk fajn - (ne)delo je fajn ... premalo je da drugim želiš naj naj in ležiš skrižem rok ... če si pomagal sebi pomagaj še drugim ... bodi njihov služabnik ... lahko pomagaš samo sebi ... pomoje pa je idealno da svoje znanje in izkušnje deliš z drugimi - da pomagaš drugim in hrati sebi - srednja pot in to.


in še tole za konec

gape wrote on 19.10.2001 at 20:04:20:
vse to mi ne diši po tem da bo šlo d izi wey - torej bo šlo d hard wey.
s totalnim zlomom vsega - se nam torej sploh še splača ubadat s tem da pomagamo drugim?
naj pomagamo le še sebi?

pomoje da še ne smemo vreči puške v koruzo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #23 - 28.11.2003 at 20:29:44
 
No rešitev za picolo smo že nekak našli...

Kar se pa tiče karme, pa sem bil mogoče malo premalo natančen.

Bom probal še na drug način.

Karma sama kot taka, po mojem mnenju ni pogojena na tak način kot se razlaga ali celo uporablja njeno definicijo. Sebe realizirat pomeni - spucat svojo karmo do konca. Jo ne imet več. OK. To mi je jasno. O karmi bom še nadgradnjo naredu, ker sem res kot nalašč najdu še neki materiala...  Grin

Gape, ti praviš (bom šel od primera do primera, ker jih ne morem dat v isti koš:

Quote:
splača se najprej seb pomagat, da drugim ne pomagaš v napačno smer.  


To mi je jasno. Ne morem tebe učit plavat, če sam ne znam.

Prvo Pravilo: Pomagaj tam, kjer imaš izkušnjo, znanje, material.


Quote:
tko kt je jezus reku: ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe. če sebe ne ljubiš, ne moreš niti drugega

pomagaj svojemu bližnjemu kakor samemu sebi
če sebi ne pomagaš, kako (da fak) misliš pomagat drugim


Tle ne vem, če je Jezus mislil v tem kontekstu. Mislim, da Jezus dobro ve, da imamo sebe najraje, kar je čist človeško. In je to na tak način preprosto povedal. Tle bi za krščansko razlago prišel prov Samson. Ne vem če je sploh vprašanje, da kdo ne ljubi sebe.


Quote:
...in da je NUJNO sebe realizirat in potem šele drugim pomagat ...

poskrbi najprej zase ... pol k bo zate poskrbljeno pa ne pozabi na druge

vsak mora sebi pomagat.
pol pa šele lahko drugim pomaga ... če to seveda hočejo, če tega nočejo ne moreš narest niti tega, u bistvu ne smeš.


No ti quoti so si precej podobni. Realizirat se in potem pomagat. Tle je zgodba utapljajočega precej uporabna.

To je koncept, ki mi v tem kontekstu ne gre skupaj. Ker je po eni strani zavajajoč. Naprimer:"Sori, dons jest delam na realizaciji sebe in ti ne morem pomagat." Se boš pač utopu... ?

Jezus je res najprej realiziral sebe, odvrnil vse skušnjave, borbe z egom (skušanje hudiča v puščavi) in potem deloval. Podobno Buda. Ok, oba sta se realizirala. Dala eno pot čez. Iz te poti, sta napisala nauke, ki ti na tej poti kot orodje pomagajo. Kot primer z izumi. Pritisneš stikalo in se luč prižge. Uporabiš samo stikalo. Uporabiš biblijo, nauke učiteljev skozi prakso. Praksa je pomembna.


Quote:
tud jest sm mislu da je (moja) naloga pomagat drugim da pridejo na pravo pot, jim pomagat da se ozavestijo ... pa ni ... naloga je ozavestit sebe in potem dajat zgled drugim in če te prosijo za pomoč jim pomagat.


Aha, v bistvu gre za pomoč pri ozaveščanju-realizaciji.

Ne moreš prej pomagat pri realizacijah, če sam nisi real.
To potrjuje prvo pravilo.

Quote:
Si REALIZIRAN: takrat itak vidiš da je đabe drugim pomagat, ker so oni itak vsi za časom vsaj 100 let, in đabe izgubljat energijo, rajši se do daske realiziraš še na drugih nivojih in pol (če že moraš) pomagaš 'od gor', kao angel, mojstr, vodnik ... itd.


Ja tole je tudi na pol, ali nepopolno.

Je zdej vprašanje, kdaj rečeš - jest sem realiziran.

Jezus je bil za časa življenja po mojem mnenju že realiziran, in je zato lahko zdravil in imel popolno kontrolo nad zemeljskimi pravili. Zdej ga ni več tok opazit, napovedano je le, da se bo pa vrnil na sodni dan.
Ni pa njegovo učenje bilo v tej smeri. Ga je precej poenostavu. Nič nivojev, le SI ali pa NISI.

Quote:
in glih zadnjič so me mal sekiral, da se moram najprej ralizirat, kokr stanovanje, dinar, avto ki bo grel


Dokler tega nimaš, ne moreš naprej? A ni to iz konteksta, teh učenj?

Jezus je ravno reku, kurc pa material, buda glih tko.
Ker nima vsak priliko vse to zrealizirat.
Mu karma ne da?


Quote:
kdo so tadobri ... kolkr za koga ... tadobri so pač tadobri ... ni tuki kej dost ... tadobri so uni k ne lažejo tebi zato da bi sebe kamorkol postavl ... oni nekje so in če jih prašaš ti povejo ... tadobri ... taslabi ti pa ne povejo, al se pa clo zlažejo ... bolanih ... kako bolanih ... kako naj ti povem ... če si ti bolan boš ti men težko pomagu kopat za bajto. če si pa zdrav, ti pa ne bo noben problem.


Ja jest precej pogrešam ta-dobre in kako jih ločit od ta-slabih. Tle je spet moj individum tist, ki odloča.

Ja to je jasno, da če sem bolan, da ti bom težko pomagu kopat.

Če sem zdrav - da mi ne bo problem?  Grin  Grin  Grin


Quote:
odstavka ne štekaš ... preber še enkrat ... pa ti ne bo popolnoma nič pomagal, ker ti manjkajo podatki ... te zanima?


Se-ve-da me zanima. Zato tudi sprašujem.

Quote:
kaj hočeš u bistvu povedat ...  da no madrfaking wey ... al kwa ???


Ne, da NO madrfaking wey, ampak JA.

En primer, kako se pomaga:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

in dva posta spodaj odgovor:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

Grin
Izjava leta:Denar res ni pomemben, čeprav si še nam dolžna za en mesec.
Grin

Tko, tok o pomaganju...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #24 - 28.11.2003 at 21:00:55
 
*
Zivjo,
Po dolgem času, ena tematika, ki ni obrnjena v samega sebe.  
Bom odgovoru po vrsti, ker se mi za današnje čase to zdi precej pomembna tematika.
*
viš ... men pa ne ... pa sm vseen odgovoru na vprašanje ... zastavljeno ... pomagu, kolkr pač lahko ...



huuuu

naj ti bo

jest pravim ...


da obstajajo ljudje ki: ne ljubijo sebe.
ne samo to ... niti sprejemajo se ne.

da bi utapljajočemu pomagu iz izvira ... če bi že glih prosu, kar pač bi, da bi ga jest sploh lahko opazu ... pa četud to ni v skladu z mojo karmo.

da se lahko tudi motim in da bog ne daj, da slediš mojim zapisom slepo kot kura. če ti pomagajo kulj, če ne ... glih tko kulj.

da jest še nism realiziran, niti razsvetljen in ne vem kaj še vse ... sm pač gape.

da iz kontexta pač ni ... prvi nivo si je treba popedenat, da trdno stojiš na njem, ko gradiš drugi nivo.

da včasih se lahko človk tud zmoti in potencial v nekom vzame za zdravo za gotovo ... ta pa tega potenciala nikol ne realizira in tvoj zdravo za gotovo gre bye, bye ...
zdravo je še ... gotovo več ne ...

če si zdrav in ti je problem ... si bolan ...



odstavek ki ga nisi razumel ... mislm da je to to ...
Eva wrote on 15.11.2003 at 05:58:46:
" V: Iz prejšnjega ridinga vem, da je kvaliteta mojega angela Varuha Služenje. Bega me to, ker kar naenkrat v mojem življenju že lep čas ni ljudi, ki bi jim služila. Tako sem že nekaj časa usmerjena predvsem nase.
 O: Angel Služenja je stalen v tvojem življenju. Sedaj spoznavaš, da obstajata dve vrsti Služnja v eni vrsti nasprotja.
 Eno je služenje drugim in takrat tudi služimo sebi. Izjemen primer tega je Mati Tereza. Ko je služila drugim, je zbujala sebe, se je prebujala sama. Ko služimo sebi, pomeni, da si omogočimo ukvarjanje s seboj na duhovni ravni in dostikrat v tem uživamo. V tem samopopuščanju služimo sebi, vendar to istočasno služi vsemu človeštvu. Pozitivno samopopuščanje je: Ukvarjam se s seboj in s svojo duhovno rastjo, služim sebi. Jezus je tako dostikrat zapustil celo apostole in bil po 40 dni sam, kar je služilo vsem ljudem. Bolj ko (duhovno) rastemo, bolj pomagamo človeštvu.
 Tako se ti premikaš ven in noter iz ene v drugo obliko služenja. Pomembno je, zavedati se, v kateri vrsti služenja si vsak čas. Ko v tvojem življenju ni videti človeka, ki bi mu lahko služila, to očitno pomeni - ukvarjaj se s seboj, izkoristi to mirno obdobje. Ko pa želiš biti s seboj in se pojavi nekdo pred tabo, se premakneš iz tega stanja in služiš njemu. Vedno pa gre za Služenje.
 Očitno si v času, ko služiš sebi in se s tem pripravljaš na naslednji korak. Sedaj je tvoj čas molitve, meditacije, pisanje dnevnika - opazovanja vsega, kar se dogaja s teboj. izkoristi ta čas, saj ne bo večno trajal. Stvari se bodo spet premaknile. Verjetno celo kmalu."





En primer, kako se pomaga:
dej mal obrazlož no ... k maš glih čas ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #25 - 28.11.2003 at 22:05:10
 
Quote:
viš ... men pa ne ... pa sm vseen odgovoru na vprašanje ... zastavljeno ... pomagu, kolkr pač lahko ...


Ja zdej te moram nujno vprašat, zakaj si pomagu, če se ti ne zdi pomembna tematika.

Quote:
da obstajajo ljudje ki: ne ljubijo sebe.  
ne samo to ... niti sprejemajo se ne.


Ja samo to nima glih čist vezo z: "Ljubi druge, kot sam sebe."

Quote:
da bi utapljajočemu pomagu iz izvira ... če bi že glih prosu, kar pač bi, da bi ga jest sploh lahko opazu ... pa četud to ni v skladu z mojo karmo.


Kako točno veš, kaj je v skladu in ne-skladu s karmo?

Sej jest vem, da bi ti pomagu utapljajočemu. To je men čist jasno. Ni mi pa jasno polno stvari, ki se izključujejo v tem kontekstu.

Splošnem kontekstu. Je pa linkan primer, ki iz tega splošnega konteksta grobo skače. In ni osamljen.

Quote:
da iz kontexta pač ni ... prvi nivo si je treba popedenat, da trdno stojiš na njem, ko gradiš drugi nivo.


Ja kako ni iz konteksta.

Po vrsti: Katero vedo, spis, resnico, učenje, religijo jemlješ kot osnovo za izhodišče. ... Če sistem čaker, zna to držat.... Če vzameš Biblijo, ali učenje Bude, se ne ujema. To kar tudi sama institucija ki predstavlja biblijo dela-govori eno,dela drugo. Jezus niti Buda, ne govorita o trdno pošlihtanem prvem nivoju. Temveč o odvezavi - čistem nasprotju.

Material ni pomemben, temveč človek.

Kako se pomaga, smo pa že precej predelali, se ti ne zdi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #26 - 28.11.2003 at 22:43:53
 
zakaj sm 'pomagu' ???

prosila je

* Čao.Poterbujem vaše mnenje.S fantom večkrat pomagava,
...
Čeprav ga ni prosila za to.In sva se potem oba ful bad počutla.
No in zdej me zanima vaše mnenje o tem.A ima kdo kake podobne izkušnje?Kje naj najdem mejo?A naj (poskušam) pomagati samo tistemu,ki me za to prosi?Kaj vi mislite o tem?
*

ne mislim ampak pravim da:
kadar si v dilemi
on Nov 26th, 2003, 6:15pm, picola wrote:
A naj (poskušam) pomagati samo tistemu, ki me za to prosi?
ja ... lahko sicer da maš čudno karmo in nja nja nja ... osnovno načelo je da se pomaga tistim ki za to prosijo ...


zveze ne štekam


ne vem točno ... izberem ... takrat ko sm tm ...




izključujejo v kontekstu ???
splošnem ???



*Katero vedo, spis, resnico, učenje, religijo jemlješ kot osnovo za izhodišče.*

B?


pomoje mi boš mogu kr OSEBNO povedat ...





drgač pa ... teb se zdi pametno da bi jest ubral jezusovo al pa budovo pot ???


kje naj začnem ???
naj razdelim vse kar je mojega ???
da bom revež ???
naj neham u službo hodt ???
naj se odpovem prvemu nivoju ???
what ???

kaj točno hočeš povedat ... ne štekam ... res ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #27 - 28.11.2003 at 23:13:17
 
Quote:
drgač pa ... teb se zdi pametno da bi jest ubral jezusovo al pa budovo pot ?


Ne govoriva, zdej o meni - tebi, kaj bo kdo naredu in kaj kdo ne.

Vsak sebi izbira pot.

Predvsem, sem hotu zvedet - od kje je logika, da najprej sebi pomagaš - šele potem drugim.

Kaj pomeni pomagat sebi, kako je to povezano s karmo itd, itd.

Zakaj ne najprej drugim in s tem sebi.

Ali zakaj ne oboje?

V vsej debati, pač nism dobu zadovoljivga odgovora.

Kaj hočem povedat? Sej bolj sprašujem, kot pa govorim?

Govoru sem na začetku threada.

Ker mi karma ni šla nekak skup, se je debata razširila.

In zdej sprašujem, da bi dobil odgovor.

Kdo, kter stric, kje lohk preberem, kje lohk dojamem, da je vse to nujno potrebno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #28 - 29.11.2003 at 05:41:13
 
tole je blo sicer za Marjano, ampak se mi ene stvari dost zanimive in pomembne zdijo

Quote:
ej tole me ma, da mam lepo za predelat

Zdej, kot prvo, bi jest lahko ugotavljala, kako se jest v downih počutim (oz, kako sem se v najhujšem downu počutila - ker tale tvoj opis se sliši precej down), če bi ga ravno doživljala

Quote:pa sploh nisem vedla kaj je, pa kako ven prit, nobene lučke ni blo nikjer, nobenega znaka, nič. Samo vedno bolj sem se krčila v sebe,  

no in tkole se že nekaj časa nisem počutila, zadnje čase se mi zdi, je blo vse lahko in vse mi je na en način zagotavljalo, da bo že še vse v redu  

Quote:Vidiš do tega sem prišla jaz ko sem padla v ta vakuum,  
Samo vedno bolj sem se krčila (...) v nič. Pa še s sabo nisem mogla stika vzpostavit...    

ampak tole mi je čist kontra, tole se mi zdi zelo v redu... se mi zdi, da gre za krčenje ego-dela tebe in to se mi zdi čisto super verjamem pa, da je občutek neprijeten, za ego   vakuum ne vm, razumem kot eno zlo umirjeno stanje, ki se zgodi, ko enkrat tolk velik stvari in situacij, s katerimi se ukvarjaš preratejo v šum v ozadju in nenadoma gane slišiš več, ker si samo še ti - vakuum je zame vzpostavitev stika s samo seboj in SAMO TI SI, potem se počasi zaveš sebe pa počasi začutiš boga, angele itd... dokler nisi enkrat spet med ljudmi
 
Quote: Pa sem ugotovila, da sem se ful oklepala ene stvari: tega, da moram razumet. Če je blo še tak bed, pa če sem razumela zakaj se kaj dogaja, mi je blo lažje (in potem sem tudi lahko sklepala, kaj lahko pričakujem, a ne? -sem imela nadzor).  


jaz sem tudi to ugotavljala vsa nezadovoljna. prav za malo se mi je zdelo, da si toliko razbijam glavo s stvarmi, ki niso drugega, kot cel kup enih prepričanj. prav razočaranje je sledilo iz tega zavedanja, kolk preveč razmišljam. kolk sem čutila, da ljudje od mene pričakujejo da sem intelektualno, razumno, inteligentno bitje, jaz pa, ki poskušam ta pričakovanja izpolnit, zdaj zaradi vseh prepričanj že sama zase, sem samo vedno bolj nesrečna, samo vedno bolj kompliciram in ni več preprostosti, ki mi je danes v ogromno tolažbo.
Ko sem se začela sama, po svoje (niti slučajno ne v stilu privzgojenega krščanstva) ukvarjat  z duhovnostjo - z ezoteričnimi besedili, npr. ko sem prvič brala Osvobajanje doma in sem si pri tem poskušala vestno pisat dnevnik, ugotavljat vzorce, razumet stvari, je bla pisanje moj anajbolj prečiščevalna tehnika... preprosto sm pisala in pisala da so me misli vodile do rešitve, ki je prišla kar naenkrat in semob zavedanju enih stvari, npletenih in zakompliciranih, ki sem si jih ustvarjala do zdaj, pa še vedno, redno jokala. Če zdajl epomislim nazaj: vse tisto pisanje, razglabljanje, vse to je bil ta razumski del in imela sem eno zaupanje, da me bo intuicija, oz moj višji jaz, nekaj pač, me bo vodilo, da bom pri zapisovanju misli vedno prišla s pomočjo asociacij - ki imajo po mojem dosti opraviti z odkrivanjem nečesa globjega v nas -  do tiste misli, ki bo vsebovala preprosto(added) rešitev, ki bo vsebovla širše razumevanje, da se mi bo kar naenkrat posvetilo: razmišljanje, ki vodi do mini razsvetljenjca. In danes to isto stvar velikokrat zmorem brez pisanja, in sploh hitreje, če delampo zgoraj opisanem postopku. Imam že toliko zaupanja in tud kot Thomas pravi, da nam vesolje al angeli al kdo že vedno odgovorijo, če vprašamo; tako vem, da če se bom naravnala na to, da iskreno vprašam, da iskreno hočem izvedet, zakaj se mi to dogaja, od kje je prišla taka reakcija, oz kaj je tisto, česar se moram zavedat, da me to ne bo več bremenilo, npr., potem se moram odpret, sprejet vse, kar od koderkoli hoče prit k meni, spustit vse, kar imam, da gre iz mene in v parih mislih se mi posveti tisto, kar sem iskala. In zdajle, ko se menda šele zares zavedam, da je tole res tko lahko in preprosto (preprostot totalno rula), sem zelooo hvaležna, za to možnost ..zelo (me je spet potolažila )!
ampak kadar nisem dovolj iskrena mi ne rata tko gladko.. in to zahteva več časa, več naravnavanja, ko sem enkrat pripravljena, je lahko res vprašanje ene minute, ne več tko, kot včasih, ko se mi je zdelo obvezno, da moram it nekaj druzga delat in pozabit na vse skupaj,  

In zdej nimam več potrebe po nadaljnjem obdelovanju tega posta. Si me z zadnjimi tremi, s katerimi si se name obračala zmotila čist &  i'm glad, that's over with, sem včeraj folk kombinirala skupej v eno, pa mi sploh ni ratal, ampak med temle pisanjem mi je pa zate pa zame ratal (končno spet, da nauš misnla  )

hvala  
boh dej, de je to vse ok
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #29 - 29.11.2003 at 10:57:36
 
aha ... torej govoriva o hipotetičnih osebkih ... no ja ... jest ne ... sorry ...

vprašale je picola ... threadu je ime ... Pomagati za vsako ceno
če nisi opazu ... vsaka cena, je dost močna besedna zveza ...


* Predvsem, sem hotu zvedet - od kje je logika, da najprej sebi pomagaš - šele potem drugim.*
to upam da si zvedu ...

* Kaj pomeni pomagat sebi, kako je to povezano s karmo itd, itd. *
recimo, če nehaš kadit čike si že mal pomagu sebi ...
če recimo živiš v podrti hiši, revežom pa daješ za obnovo njihove hiše, nisi pomagu seb niti mal, kolk si pa njim je pa spet drugo vprašanje.


* Zakaj ne najprej drugim in s tem sebi.  *
ker lahko nardiš več škode kot koristi ... za začetek
o tem smo filozofiral pri jezusovem kompleksu ... maš gor višje link ... pejd brat ...


* Ali zakaj ne oboje? *
to pa tkoitak ... ja ... ampak, ko si enkrat v takem stanju da si u pi... takrat morš naprej sebe vn potegnt ... če apliciram na tvoj izvir ... najprej morm jest vn iz izvira pridet, pol morm pa še do unga pridet v kerga si ti not padu, da te vn lahko potegnem ... tko da ... najprej moram sebe vn potegnt ... da lohk pol tebe



ja karma ... pač men se zdi logično, da če maš nezaustavljivo potrebo po tem da pomagaš drugim, da je taka tvoja karma. teb pa karma dela probleme, kot večina novodobnih izrazov in si nekako zapel zanjo.

dejansko je to jezus učil, pomagat drugim in ne skrbet zase ... ampak ... to je blo 2000 let nazaj ... doba ki jo je on iniciiral je mimo ... pa že on je prišel nadgradit. in kaj je doba iz tega nauka naredila ... so vsi ljudje taki da bi pomagal drugim in ne delali nič zase ???
ne
glih okol je ... velika večina dela izključno in samo zase ... vsaj tko zgleda, vsaj tko nam nekdo skuša prikazat ... kaj je res in kaj je laž ???

če sodim po sebi je to laž ...


kaj nujno potrebno edi ???


si prebral tisto kar te je zanimal ... al še kr iščeš strice ki ti bojo pa lepš napisal ???


dojet boš mogu pa sam.
to že veš, upam da.


sicer pa ... kaj je zate 'vse to' ???

vse kaj ???

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8