Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 10
(Read 44979 times)
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Orgazem
Reply #90 - 21.11.2003 at 12:14:13
 
sinjeoka wrote on 21.11.2003 at 07:54:46:
Zdaj si mi pa postavil točno isto vprašamje kot jaz tebi nekaj postov nazaj


Na, zdej sm pa štreno zgubu...

Torej, če me sprašuješ, kaj moram jaz narediti, da je seks dober, ti lahko povem, da moram imeti prazno glavo in polna jajca!

Če me sprašuješ, kaj mora moja ženska storiti, da je seks dober, potem ti povem, da mi ne sme glave filati in da mi mora jajca prazniti na način, ki je OBEMA všeč.

Če me pa sprašuješ, kaj moraš ti narediti, da bo tvoj seks dober, ti pa žal ne morem odgovoriti. Odgovor je namreč v tebi!
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Orgazem
Reply #91 - 21.11.2003 at 12:50:05
 
Quote:
"nekaj kar ze ves" pomeni :
1. da si se ze znebil vseh zelja in ze dosegel popolni notranji mir?
2. da verjames v to, da ti bo uspelo?

Da ponovim, kar sem že napisal:
vem, da lahko dosežem notranji mir , če se znebim želja, ker želje so že same po sebi ne-mir.

Ko se želje vrnejo, se vrne tudi nemir.
Nemir pomeni konec notranjega miru, do naslednjič ...



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Orgazem
Reply #92 - 21.11.2003 at 12:54:59
 
Bardo_Thodol wrote on 21.11.2003 at 12:50:05:
vem, da lahko dosežem notranji mir , če se znebim želja, ker želje so že same po sebi ne-mir.

Ko se želje vrnejo, se vrne tudi nemir.
Nemir pomeni konec notranjega miru, do naslednjič ...

torej si do zdej lahko s to zgornjo teorijo/prakso dosegel in okusil le kratkotrajno notranjo pomiritev (kot je orgazem le kratkotrajna "potesitev")? ti je to dovolj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Orgazem
Reply #93 - 21.11.2003 at 13:23:15
 
Quote:
torej si do zdej lahko s to zgornjo teorijo/prakso dosegel in okusil le kratkotrajno notranjo pomiritev (kot je orgazem le kratkotrajna "potesitev")? ti je to dovolj?


Mi je dovolj, tako imam vsaj notranji mir   8)



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Orgazem
Reply #94 - 21.11.2003 at 13:34:20
 
Bardo_Thodol wrote on 21.11.2003 at 13:23:15:
Mi je dovolj, tako imam vsaj notranji mir 8)

no, sam da ga mas. (pa ocala tud).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Orgazem
Reply #95 - 21.11.2003 at 13:43:31
 
Quote:
torej je tvoj cilj vse stvari najprej spoznati, jih poglobiti in na koncu po svoji volji kontrolirati?

Nisem rekla, da je moja življenjska prokupacija spoznavat orgazem Grin. Bolj se mi zdi, da je to tvoja, sam da ti to na duhovnem področju delaš, zato od telesnega preveč pričakuješ, te je razočaral in mu niti tiste prijazne pohvale nočeš dat, ki mu v resnici gre Wink
Quote:
pa res upas, da ti bo kej tazga "nekoc" uspelo, ce pa je "trenutno" stanje taksno, da stvari ne poznas in da so trenutno one tiste, ki te kontrolirajo in da niti ne ves zakaj je to tako?

Gre se za odnos, ki ga imaš do stvari. Lahko jo vzameš pa si hvaležen za izkušnjo, lahko pa tud ne. Zavračat življenjska izkustva pa se mi vseeno zdi jalovo delo.
Če gledaš na to kot na kontrolo, pol tebe kontrolira zrak, ki ga dihaš, al kako?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Orgazem
Reply #96 - 21.11.2003 at 13:44:30
 
Smiley si se pa res zgubil
moje vprašanje je bilo kako/ na kakšen način naj se žensk potrudi da bo dosegla orgazem?? Ker sem hotela izvedeti kaj novega
Pa sem namesto odgovora dobila krilatico o "kurbi"





Jakob_Ostrjan wrote on 21.11.2003 at 12:14:13:
Na, zdej sm pa štreno zgubu...

Torej, če me sprašuješ, kaj moram jaz narediti, da je seks dober, ti lahko povem, da moram imeti prazno glavo in polna jajca!

Če me sprašuješ, kaj mora moja ženska storiti, da je seks dober, potem ti povem, da mi ne sme glave filati in da mi mora jajca prazniti na način, ki je OBEMA všeč.

Če me pa sprašuješ, kaj moraš ti narediti, da bo tvoj seks dober, ti pa žal ne morem odgovoriti. Odgovor je namreč v tebi!

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Orgazem
Reply #97 - 21.11.2003 at 13:47:30
 
Zgodilo BI se mi isto kot tebi če bi  5x na dan VSAK DAN; pa vztrajno če peče peče  Grin
(vse za narodov blagor)


Jakob_Ostrjan wrote on 20.11.2003 at 14:56:41:
Kaj konkretno bedastega se je tebi zgodilo, ko si seksala 5X na dan vsak dan?

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Orgazem
Reply #98 - 21.11.2003 at 13:52:23
 
Devi wrote on 21.11.2003 at 13:43:31:
Nisem rekla, da je moja življenjska prokupacija spoznavat orgazem.

pocaki zdej mal... napisala si tole :

Devi wrote on 21.11.2003 at 11:36:35:
Stvari so take kot so. Edin zdi se mi, da stvari s sprejemanjem lažje spoznavaš, poglabljaš in če hočeš tud kontroliraš, kot pa z upiranjem in odporom do njih.

moje vprasanje je bilo tole :

Quote:
torej je tvoj cilj vse stvari najprej spoznati, jih poglobiti in na koncu po svoji volji kontrolirati?

pa res upas, da ti bo kej tazga "nekoc" uspelo, ce pa je "trenutno" stanje taksno, da stvari ne poznas in da so trenutno one tiste, ki te kontrolirajo in da niti ne ves zakaj je to tako?

prosim ce mi odgovoris najprej na to in potem spreminjas temo pogovora.

Quote:
Gre se za odnos, ki ga imaš do stvari. Lahko jo vzameš pa si hvaležen za izkušnjo, lahko pa tud ne.

ta hvaleznost gre komu ali cemu?

Quote:
Zavračat življenjska izkustva pa se mi vseeno zdi jalovo delo.

men tud. zato mi pa prosim povej kaj si se ti osebno naucila od izkusnje orgazma in zakaj ta vedno mine, ceprav si ti tega ne zelis? in kaj zdej v zvezi s to dilemo, ki nas vznemirja nardit?

Quote:
Če gledaš na to kot na kontrolo, pol tebe kontrolira zrak, ki ga dihaš, al kako?

ja, tudi od zraka je moje telo (s katerim se zmotno-poistovecam) odvisno. ce grem v prostor kjer ni zraka me bo moja navezanost na zrak po hitrem postopku hotla spravt tja kjer je. torej sem pod njegovo kontrolo, zaradi potrebe in navezanosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Orgazem
Reply #99 - 21.11.2003 at 13:56:34
 
Quote:
no, sam da ga mas. (pa ocala tud).

Jaz sem bolj praktične narave in če me premočna svetloba moti, si raje nataknem sončna očala.
A ti pa raje mežikaš?



Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Orgazem
Reply #100 - 21.11.2003 at 13:59:34
 
O Toporišiču res ne morem sodit, Rugljeve izpade pa sem lahko videla na Trenjih, po radiu - mislim, da je bil HIT in pa včasih je pisal kolumne za ONO. In nenazadnje sem prebrala tudi nekaj njegovih knjig.

Če pa se ima za provokatorja, potem bi lahko izbral kakšen manj vulgaren način za provociranje. Kajti ta, da slovenke terajo moške v alkoholizem je ........

Sicer pa  sem že nekoč tukaj zapisala, da se v marsičem strinjam z Rugljem vendar o vprašanjih ženske sexualnosti ne. Ker je preveč mačistična.


Quote:
To o 5x na dan je pa podobno kot pri Toporisicevi zgoscenki. Ampak Rugelj ne propagira sexa 5x na dan in Toporisic si ni izmislil zgoscenke.

Je vcasih tezko komu dopovedat, da ce nekemu paru ne stima spolno zivljenje (in zato do tega pride le poredko), to pomeni, da zelo verjetno tudi nekaj v odnosu ne stima. Ljudje znamo (no vsaj nekateri) svoje probleme vcasih dobro skrit celo pred samim sabo in se sprijaznit z njimi in je treba bit ze skoraj brutalen (in Rugelj zna to zgleda kar dobro), da nekoga pripravis, da odmakne zaveso in pogleda kaj se skriva spodaj.

Kako zgledajo ljudje, ki jih je unicilo pretiravanje v seksu? Kaksen primer (magari iz kaksne knjige in filma)?

bp

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Orgazem
Reply #101 - 21.11.2003 at 14:11:23
 
Zdaj te bom pa vprašala, kaj misliš s tem "smrt ega", jaz meje jemljem kot nekaj naravnega; recimo ženske mi ne dišijo, če mora moj ego najprej umreti, da mi bodo??
sorry ne štekam


gape wrote on 20.11.2003 at 19:59:13:
če postaviš take defnicije pol bi se mogu mal izmotavat, pa se mi ne da ... všeč - nevšeč ... lahko mi je kakšna stvar zelo nevšeč (smrt ega npr) ampak mi je pol velik lepš.
meja je smrt ega ... ker vem da mi to ni všeč, je tuki meja in naprej ne grem ... zato postane tisto preko te meje predsodek ... tud jest bi ja ... vprašanje je pol še kdo je tisti ki mu je reč ušeč ... a telo al duh ... vprašanje je pol še s čim se jest poistovečam in za čem stremim ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Orgazem
Reply #102 - 21.11.2003 at 14:22:18
 
sinjeoka wrote on 21.11.2003 at 13:44:30:
 na kakšen način naj se žensk potrudi da bo dosegla orgazem?? Ker sem hotela izvedeti kaj novega
Pa sem namesto odgovora dobila krilatico o "kurbi"


Ni bila mišljena kot krilatica! Mišljeno je bilo, da je brez predsodkov!

Ženska si mora orgazem želeti s celim telesom! Če si ga želi samo z mednožjem, jo bo samo malo porukalo, če si ga želi samo z možgani, bo spet samo neki na pol! Če pa orgazmira celo njeno bitje, se ji pa odpira kozmos! Takrat ponavadi tudi pade v nezavest...

In če praviš, da določene vrste seksa niso zate, tega ne praviš ti kot univerzalno in kompleksno bitje, pač pa tako trdi tvoj ego!
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Orgazem
Reply #103 - 21.11.2003 at 14:27:16
 
sinjeoka wrote on 21.11.2003 at 14:11:23:
kaj misliš s tem "smrt ega", jaz meje jemljem kot nekaj naravnega;


Kratkotrajno smrt ega vsak od nas pozna: teče se mu orgazem!

Meja pa ni, verjemi, da ne! Oziroma so, ampak samo za prestrašene. Kar smo pa itak vsi, tako da je vse isti šmorn...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Orgazem
Reply #104 - 21.11.2003 at 14:45:11
 
sinjeoka wrote on 21.11.2003 at 13:59:34:
O Toporišiču res ne morem sodit, Rugljeve izpade pa sem lahko videla na Trenjih, po radiu - mislim, da je bil HIT in pa včasih je pisal kolumne za ONO. In nenazadnje sem prebrala tudi nekaj njegovih knjig.

Če pa se ima za provokatorja, potem bi lahko izbral kakšen manj vulgaren način za provociranje. Kajti ta, da slovenke terajo moške v alkoholizem je ........

Sicer pa  sem že nekoč tukaj zapisala, da se v marsičem strinjam z Rugljem vendar o vprašanjih ženske sexualnosti ne. Ker je preveč mačistična.

Ker zgleda ne ves: Rugelj se ukvarja z zdravljenjem alkoholizma in drugih odvisnosti in hudih problemov.

V tem kontekstu je treba vsaj po mojem mnenju gledat tudi na njegove izjave.

Kaj bi pa ti svetovala nekomu (navadno moskemu), ki je totalno zapit, zgubljen in je sam zavozil ze prav vse, cesar se je lotil? Kaksno vlogo naj zavzame v partnerskem odnosu, da bo nasel neko gotovost vase in samozavest, izhodisce, na katerem bo lahko potem gradil tudi kasneje? Pri tem prosim upostevaj, da je zadnje, kar tak clovek rabi se nasprotovanju tej svoji novi vlogi s strani sirsega okolja. No da te vidimo.

Njegove izjave imajo vedno dvojno vlogo, prvic so dobra zastonjska reklama za njegove knjige in v manjsi meri terapevtsko dejavnost, hkrati pa so tako provokativne, da pripravijo marsikoga, da razmisli o receh, o katerih ne razmislja (in morda na tihem trpi). IMO.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 10