Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 15540 times)
Ziby2
YaBB Moderator
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
NATURIZEM
08.03.2003 at 13:51:41
 
Komaj spet čakam toplo,sončno poletje,ko se lahko znebim vsakodnevnih cunj,ki visijo na meni,me utesnjujejo..Ni lepšega ko grem v vodo brez kopalk,počutim se kot riba,ki že od rojstva živi v vodi.Ko pridem iz vode ni neprijetnega sušenja mokrih kopalk na telesu,pa tudi sončna energija obliva celo telo,ki jo vsekakor potrebuje...pa še pesek mi ne leze za kopalke.Nagi se počutim svoboden  kot ptič na veji.Najraje hodim v naturistične kampe...krasno je,ko lahko brez sramu hodim po kampu,na sprehod...
Tu precej hitreje najdem enako misleče ljudi..ni skrivalnic,ni nobenih razlik..ne vidiš kaj je človek po poklicu,izobrazbi..ni kravatlcov,ki se skrivajo za svojo obleko.Pod obleko je še Bush isti..samo dvomim,da bi si upal pokazati svoj pravi jaz in rečt ,evo to sem jaz..taki sem,sprejmite me takega kot sem...saj ni edini..
Opažam pa, da se vedno več ljudi odloča na takšen način preživeti svoj dopust..Verjemte res je krasno..
Ima kdo podobne iskušnje,ali sem spet samo jaz, z določenimi izjemami,nek čudak Grin

Pozdravček,
Matej Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: NATURIZEM
Reply #1 - 08.03.2003 at 14:15:41
 
To je ena super stvar, oblečen glih en tolk, kot takrat ko sem na svet pršu. Če se le da grem na plaže (predvsem so mi všeč neobljudene) kjer možno biti brez kopalk. Grin Grin
Če pa komu ni kaj všeč si pa naj najde svojo plažo 8)
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: NATURIZEM
Reply #2 - 08.03.2003 at 14:35:38
 
Neobljudene plaze ok, sem za.

Nudisticni campi  *na tem mestu bi prilepla bruhajocega smajlija ce bi blo to mogoce*

Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: NATURIZEM
Reply #3 - 08.03.2003 at 15:39:16
 
Za zamudnike Wink

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=992250...

pa že nekje prej smo začeli govorit o tem, če koga zanima, je na vrhu gumb search.  Roll Eyes


NO naj vam bo, ko ste me ravno včeraj tak z energijo nafilali. Wink
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=988480...
tule nekje se začne pogovor o naturizmu, je pa tud sicer kar zanimiv pogovor bil tam, kot vidim. Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: NATURIZEM
Reply #4 - 08.03.2003 at 15:49:38
 
Sam bolj za skrite plaže kjer okrog mene ni "visuljkov" raznih veličin in barv  Tongue , pa še kaj drugega moreš počet na plaži kot pa se samo sončit in kopat  8) .
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: NATURIZEM
Reply #5 - 08.03.2003 at 17:41:22
 
........cool.
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Ziby2
YaBB Moderator
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: NATURIZEM
Reply #6 - 08.03.2003 at 18:06:56
 
Quote:
pa še kaj drugega moreš počet na plaži kot pa se samo sončit in kopat    


Na primer?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: NATURIZEM
Reply #7 - 08.03.2003 at 18:15:13
 
Naturist sem praktično vse življenje. Vse poletne dopuste preživim v naturističnih kampih, kjer so zame bistveno boljše razmere, kot v tekstilnih. Iz lastnih izkušenj lahko povem, da je raven tolerance, razumevanja drugačnosti, odnosa do okolja in splošne kulture v naturističnih okoljih bistveno višja, kot drugje. Ljudje večinoma pospravijo vse za seboj in pustijo prostor za seboj tak, kot je bil. Kdor se zabava ponoči, to počne tako, da ne moti drugih pri spanju. Sanitarije so urejene in vedno čiste.

Quote:
Nudisticni campi  *na tem mestu bi prilepla bruhajocega smajlija ce bi blo to mogoce*


Quote:
Sam bolj za skrite plaže kjer okrog mene ni "visuljkov" raznih veličin in barv


Evo tako pa je kadar tekstilci govore o stvareh, o katerih nimajo pojma.

V naturističnih kampih se nihče ne posveča visuljkom, kot tudi ne drugim telesnim značilnostim, niti jih visuljki in druge telesne značilnosti pretirano zanimajo. To bi bilo skrajno nevljudno. O dolžinah se pač najraje pogovarjajo tekstilci. In zato sodijo tudi v tekstilne kampe, da lahko na skretu serjejo mimo školjke in ob treh ponoči pijani rjujejo naokoli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: NATURIZEM
Reply #8 - 08.03.2003 at 18:22:30
 
Ziby2 wrote on 08.03.2003 at 18:06:56:
Na primer?


Kot recimo, nezno se bozat  Roll Eyes
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Ziby2
YaBB Moderator
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: NATURIZEM
Reply #9 - 08.03.2003 at 18:23:59
 
Miro zelo lepo si to povedal Cheesy
Pa ne samo,da serjejo mimo školjke še polomijo vse kar jim je kao napoti...res v nudl kampih še nisem doživel česa podobnega.Moti me mogoče samo to ker nudistične kampe postavljajo na najslabše lokacije.

Miro kje ti je do zdaj bilo najbolj všeč?

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: NATURIZEM
Reply #10 - 08.03.2003 at 18:31:37
 
Kampe pa Miro sploh ne maram, niti naturistične niti tekstilne, a tisto o visuljkih je bila šala.
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: NATURIZEM
Reply #11 - 08.03.2003 at 21:46:20
 
Pa lahko si tud v navadnem kempu in se lepo obnasas al so vsi v navadnih kempih pijanci in posranezi? Nimam nic proti goloti, se ne obremenjujem z telesi tujih ljudi, me ne moti golota v savni, tud golo tusiranje pred drugimi. Sam ni mi pa zanimiva ideja hodit po svetu gola, it gola v trgovino po kruh, jest gola zajtrk. Jaz v tem ne bi uzivala, boljse se pocutim ce mam pri vsakdanjih stvareh oblacila. Jaz sem tud sred najvecjega poletja, na plazi, dokler ne stopim v vodo v nogavicah. Moti me bit brez njih in si jih tudi takoj ko se posusim obujem nazaj. Vsakemu svoje a Miro?
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: NATURIZEM
Reply #12 - 09.03.2003 at 13:56:07
 
Quote:
Miro kje ti je do zdaj bilo najbolj všeč?


Npr. v Istri "nagi trikotnik" Koversada, Valalta, Monsena... Od Monsene do Valalte je npr. kakšnih 10 km po obali in si lahko privoščiš nagi sprehod - tekstilca tam ne boš srečal.

Super je tudi Baldarin (Punta Križa na Cresu), pa seveda Straško pri Novalji na Pagu. Pag je sploh super, ker je tam zelo veliko divjih nudo plaž (glej link, z rumeno so označene)

http://www.cronatur.com/Maps/pagmapg.gif

Ampak najbolj mi je bilo doslej všeč na Hvaru, v kampu 'Nudist' pri Vrboski. Hvar je sploh dobro založen s temi plažami in kampi.

Hrvaška je v redu, ker imaš tega res povsod kolikor hočeš. Praktično ni kraja, kjer ne bi imeli vsaj c/o plaže.

Letos bom mogoče poskusil Francijo, imajo ful kempov, nekateri so zelo poceni.

Quote:
Vsakemu svoje a Miro?


Brez dvoma. In naj tako tudi ostane, bom najbolj zadovoljen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
maya
1
*
Offline

sončna voda
Posts: 29

Gender: female
Re: NATURIZEM
Reply #13 - 09.03.2003 at 14:51:12
 
Se strinjam z Mirotom in Zibyem...
Tudi jaz že "od vedno" hodim na morje v naturistične kampe. In moja rit ni bila bela že od rojstva (no pozimi malo zbledi, hujšega pa ni  Grin. Ni lepšega kot kot, da si kar si in kakršen si. Z videzom (takšnim in drugačnim) se pa resnično nihče ne ukvarja, vsaj jaz še nisem niogar opazila.
Se pa tudi ob naših rekah vedno bolj premika na bolje in to mi je takoooooooooo všeč.

Terrania, tudi meni ni zanimiva ideja hoditi gola po svetu, mi je pa to zelo lepo počet, brez cunjice od jutra do večera...to me prav nekako osvobaja.


Pozdravček....
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: NATURIZEM
Reply #14 - 09.03.2003 at 16:24:37
 
Terrania wrote on 08.03.2003 at 14:35:38:
Neobljudene plaze ok, sem za.

Nudisticni campi  *na tem mestu bi prilepla bruhajocega smajlija ce bi blo to mogoce*



Soglašam s tabo Terrania, gol na plaži  ja, gol v vodi ja. Ostalo pa me ne mika. Pa imam kjub temu rit čist fino rjavo.... Grin Grin
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Pages: 1 2