Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 
(Read 44789 times)
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Orgazem
Reply #120 - 25.11.2003 at 19:23:36
 
Quote:
In kaj reči zapitemu, faliranemu, zavoženemu človeku?


Govoriti mu je zelo težko, ker v opijanjenem stanju ni dovzeten za karkoli. Poleg tega, pa tisti, ki niso dali alkoholne izkušnje skozi, si težko predstavljajo kake agonije in težave so lahko s kakim alkohilikom. Seveda pa je tu tudi vprašanje alkoholikove osebnosti. Nekateri postanejo precej introvertirani, nekateri extrovertirani (ne vem če sem prov sestavu). U glavnem, če ne gre, potem je ločitev tisti pravi odhod od takega človeka. Resnično bolj prej, kot kasneje. Še vedno lahko pustiš vrata malo priprta.

Quote:
Vsekakor ne vem v čem je point, da je njegova partnerka tista, ki ga je prisilila v alkoholizem. Mar se ti ne zdi to prenašanje odgovornosti za svoja dejanja na druge?


Itak.


Sinjeoka, ne vem zakaj imam skoz občutek, da se mogoče poznava?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Orgazem
Reply #121 - 26.11.2003 at 09:13:35
 
se strinjam

in hvala za odgovore




Quote:
Sinjeoka,

Rugljeva pot ni edina pot, njegove razlage so zame dostikrat preveliko poenostavljanje. Ampak za nekatere (ze ob vstopu strogi pogoji) deluje. Obstajajo tudi druge poti. Recimo Dalajeva. Pa se kaksna.

Razpravljati o tem, ali je seksualna hladnost ali pitje pravzrok je podobno kreganju o izvoru kure in jajca.
Vazno je, da se zacarani krog preseka in vzpostavi odnos, ki napolnjuje, namesto da bi izcrpaval. Ce se ga se lahko. Ce ne, pa ne.

Jest mislim, da je razprava o Ruglju tukaj dokaj izcrpana in je ne bi nadaljeval, razen ce nimas ti se cesa pomembnega povedat na to temo.

lp bp

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Orgazem
Reply #122 - 26.11.2003 at 09:28:10
 
Poznava? Mogoče. Samo dvomim. To kar mislim in pišem tukaj ne govorim na glas. Forum je odličen medij z neko relativno stopnjo anonimnosti in mi omogoča ljudi provocirat tudi na načine, ki jih v resničnem življenju ne morem prakticirat.
Odzivi so zmeraj zanimivi za preučevat. O tem bi lahko napisal tu marsikaj, tudi o ljudeh na tem forumu, samo to bi potem pokvarilo moj način raziskovanja dojemanja in razmišljanja ljudi.

Nekdo mi je nekoč rekel, da ljudje zrcalijo to kar si.
Jaz se pa s tem ne strinjam. Ljudje imajo zmeraj "interes" in ta "interes" je tisto kar popači sliko. Recimo marketing je odličen primer za to.

Tako da tudi če me poznaš, potem te dimenzije mojega življenja ne poznaš. V realnem življenju sem čisto prilagojena  Grin  Grin  Grin in ne izražam preveč radikalnih mnenj.



Sinjeoka, ne vem zakaj imam skoz občutek, da se mogoče poznava? [/quote]
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Orgazem
Reply #123 - 26.11.2003 at 15:45:50
 
sinjeoka wrote on 24.11.2003 at 11:36:49:
še vedno me matra kaj je to smrt ega. Gape pravi, da je nekaj neprijetnega. Ostrijan pa pravi, da je to orgazem. (mar to pomeni, da je orgazem nekaj neprijetnega)


Beri natančno: v trenutku orgazma ego umre! Začasno!

Zdaj pa dobro premisli: kako bi bilo, če bi se stalno počutila tako, kot se počutiš med orgazmom? Predvsem tu mislim na mentalno dogajanje, tok zavesti.

No?
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Orgazem
Reply #124 - 26.11.2003 at 17:41:05
 
Jakob_Ostrjan wrote on 26.11.2003 at 15:45:50:
Beri natančno: v trenutku orgazma ego umre! Začasno!

Zdaj pa dobro premisli: kako bi bilo, če bi se stalno počutila tako, kot se počutiš med orgazmom? Predvsem tu mislim na mentalno dogajanje, tok zavesti.

No?


Mislim, da bi se težko stalno počutila tako. Jaz mislim, da vse služi svojemu namenu. Tudi orgazem. Je nekakšen reset za človeka, za telo. Sprostitev napetosti.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Orgazem
Reply #125 - 27.11.2003 at 08:06:28
 
Smiley sorry, ampak ni problem v nenatančnem branju, ampak v nepoznavanju tukajšnjega besednjaka

...se trudim učit...Smiley

Jakob_Ostrjan wrote on 26.11.2003 at 15:45:50:
Beri natančno: v trenutku orgazma ego umre! Začasno!

Zdaj pa dobro premisli: kako bi bilo, če bi se stalno počutila tako, kot se počutiš med orgazmom? Predvsem tu mislim na mentalno dogajanje, tok zavesti.

No?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Orgazem
Reply #126 - 27.11.2003 at 10:45:48
 
sinjeoka wrote on 26.11.2003 at 09:28:10:
Poznava? Mogoče. Samo dvomim.


Grin Grin Grin, no čist iz načina pisanja, sem te to vprašal. Ti kar nadaljuj svojo potko, je zanimiva in široko razmišljujoča. Ker si nova, evo ti še mal navodilc:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=;action=im

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=forumi;action=display;num=1035489...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Orgazem
Reply #127 - 27.11.2003 at 15:06:37
 
Quote:
Mislim, da bi se težko stalno počutila tako. Jaz mislim, da vse služi svojemu namenu. Tudi orgazem. Je nekakšen reset za človeka, za telo. Sprostitev napetosti.


Za nekoga, ki je na takšni stopnji zavesti, kot sva midva, to vsekakor drži; se strinjam s tabo.

Samo: Osho pravi, da ni nirvana nič drugega kot permanentno stanje orgazma. Razlika je tudi ta, da ni več seksualnega vzburjenja, pač pa enost z Vsem.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Orgazem
Reply #128 - 27.11.2003 at 15:32:39
 
Jakob_Ostrjan wrote on 27.11.2003 at 15:06:37:
Za nekoga, ki je na takšni stopnji zavesti, kot sva midva, to vsekakor drži; se strinjam s tabo.


Samo, Osho tega zgoraj ne pravi.

Kdo ma zdej prov, VIDVA al Osho....  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Orgazem
Reply #129 - 27.11.2003 at 15:47:27
 
Vsi mamo prov.

Vsi nimamo prov.

Vse je nič in nič je vse. Ne iščite dobrega in ne iščite slabega, iščite resnico. Ko najdete resnico, ste našli ljubezen. Bodite nori, saj samo norci najdejo ljubezen.

Bi še?
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: Orgazem
Reply #130 - 27.11.2003 at 17:54:21
 
Jakob_Ostrjan wrote on 27.11.2003 at 15:47:27:
Vsi mamo prov.

Ko najdete resnico, ste našli ljubezen. Bodite nori, saj samo norci najdejo ljubezen.

Bi še?


vau, dobr si napisal drugi del. Jaz sem tolk nora, da sem našla ljubezen, ampak šele potem resnico. Ne pa prej! To pomen, da sem še br nora. Ko sem bila še majhna, so mi rekli, da "tudi slepa kura zrno najde". Pač sem bila kura in sem še vedno. Grin Grin Grin Grin
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Orgazem
Reply #131 - 27.11.2003 at 17:58:19
 
Važno da si našla zlato zrno  Wink
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Orgazem
Reply #132 - 27.11.2003 at 22:44:59
 
Jakob_Ostrjan wrote on 27.11.2003 at 15:06:37:
Za nekoga, ki je na takšni stopnji zavesti, kot sva midva, to vsekakor drži; se strinjam s tabo.

Samo: Osho pravi, da ni nirvana nič drugega kot permanentno stanje orgazma. Razlika je tudi ta, da ni več seksualnega vzburjenja, pač pa enost z Vsem.


In kako Osho to ve? Ali je dosegel nirvano? In če je v nirvani stanje venomer takšno kot med orgazmom, kako je to lahko zapisal?
A si predstavljaš, da med orgazmom napišeš nekaj? Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Dalaj
1
*
Offline

JazzFunk
Posts: 8

Gender: male
Re: Orgazem
Reply #133 - 27.11.2003 at 23:58:57
 
By the way,  vsi ste mi krasni: Jakob, Inge, Sinjeoka, e, Dylan Dog, Osho in zlato zrno.

Mislm da nismo daleč od nirvane, mislm, da smo kar notr in se strinjamo da smo in da nam je ful gud. Pa si to tko na zlo hecen način sporočamo pa to.

LOVE

Dalaj

KILLBILL pa je Tarantino res znirvaniziral do Vol.2 Priporočam vsem ljubiteljem kung fuja in odličnega mexico vs newgrooves rock'n'rolla.
Back to top
 

There's something going on.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Orgazem
Reply #134 - 28.11.2003 at 12:13:23
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10