Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8390 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #30 - 21.08.2003 at 11:57:23
 
Quote:
KRIVDA NI PRAVA BESEDA!

???



Devi wrote on 21.08.2003 at 10:25:38:
Tole o krivdi mi je pač prejle na misel padlo, pa sem kr sem vtaknila, čeprav ni čist primeren topik.

Krivda je ena reč, s katero je fajn, da sam opraviš, je ne prelagaš na druge oz. ne prelagaš na nekoga drugega, da s tvojo lastno opravi.

Krivda je kr prava beseda, tud če se je hočeš izogibat, je v nas še vedno mnogo mehanizmov, ki nam jo vzbujajo, tud če se izogibaš besedi, je stvar še vedno v tebi, pa če hočeš ali ne.

Pomembno se mi zdi, da se je lotiš. Da se soočiš z vsem, kar ti jo zbuja. In s tem opraviš.
Poleg tega krivda opredeljuje tudi navezanost na nekaj. Bolj ko si nenavezan, težje je nekomu zbujati ti krivdo.

Opazila sem, da se krivda niti ne pojavlja tako pogosto kot posledica naših dejanj, se kar znajdemo v dejanjih, njih posledicah in sprejemanju odgovornosti.
Večkrat prihaja krivda iz odnosa do drugega, ti jo nekdo pomoli pod nos, kao, način, na katerega se obnašaš mi dela to pa to in zaradi tebe se počutim slabo. Na tak način dobiš servirano krivdo kot nesprejemanje odgovornosti nekoga drugega za sebe in svoje počutje. Take ti ni treba prevzet, ampak če nisi dovolj pozoren, večkrat pokasiraš tudi tako...

Odgovornost je za mene neke vrste vmesnik med vzrokom in posledico. Če vzrok naleti na odgovornost, potem se tam razreši, če se ne sprejme in razreši, nadaljuje pot do posledice itd itd vse dokler se en dan ne soočiš in opraviš s tem.

al pa tud ne... samo razmišljanje...


Ok, I get it. Krivda je samo beseda. Prava, ne prava, je že plod moje domišljije. Ampak zakaj pol pravijo, da ko spoznaš Boga, iluzije o krivdi izginejo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #31 - 21.08.2003 at 12:14:43
 
Quote:
Ampak zakaj pol pravijo, da ko spoznaš Boga, iluzije o krivdi izginejo?

Tole je razlaga iluzije iz Oshojevega tarota, karta Onstran utvar:
"Buda je poudarjal, da je celotno bivanje, razen vašega pričujočega jaza, samo nekaj minljivega, iz iste snovi kot sanje. Pa saj ni rekel, da teh dreves recimo, ni. Ne razumi napak zaradi besede utvara. Utvar ni. Resničnost je. Maya je ravno vmes – skoraj obstaja. Kar zadeva vsakodnevne opravke, jo lahko imamo za resnično. Samo v najvišjem smislu, z vrha vaše razsvetlitve, postane neresnična, iluzorna."

Krivda obstaja, dokler živim v iluziji. Dokler se obnašam, ko da sem kriva, dokler se pustim krivit, dokler krivim. Vse, s čemer živim in v kar verjamem, zame obstaja, je resnično in se s tem ukvarjam. Ko ozavestim, neham krivit, ne sprejemam krivde, tega več ni.

Mi je zanimivo, kako recimo neresnične stvari izginjajo, ko jih spregledaš. Tisto, kar ne izgine, še nisi spregledal ali pa je resnično Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #32 - 21.08.2003 at 18:10:50
 
Devi wrote on 21.08.2003 at 12:14:43:
Tole je razlaga iluzije iz Oshojevega tarota, karta Onstran utvar:
"Buda je poudarjal, da je celotno bivanje, razen vašega pričujočega jaza, samo nekaj minljivega, iz iste snovi kot sanje. Pa saj ni rekel, da teh dreves recimo, ni. Ne razumi napak zaradi besede utvara. Utvar ni. Resničnost je. Maya je ravno vmes – skoraj obstaja. Kar zadeva vsakodnevne opravke, jo lahko imamo za resnično. Samo v najvišjem smislu, z vrha vaše razsvetlitve, postane neresnična, iluzorna."

Krivda obstaja, dokler živim v iluziji. Dokler se obnašam, ko da sem kriva, dokler se pustim krivit, dokler krivim. Vse, s čemer živim in v kar verjamem, zame obstaja, je resnično in se s tem ukvarjam. Ko ozavestim, neham krivit, ne sprejemam krivde, tega več ni.

Mi je zanimivo, kako recimo neresnične stvari izginjajo, ko jih spregledaš. Tisto, kar ne izgine, še nisi spregledal ali pa je resnično Smiley


Ne me napak razumeti, ampak meni se zdi, da govoris o potlacitvi ta pa je se kako navarna, ce vse odrivas v podzavest. Ce poskusas na silo pozabit svoje greske, te dejansko ne izginajo ampak se skrijejo pod vrh ledene gore, vsaj taksno mnenje je imel ze Freud. Na dam pokukajo po navadi v drugih spervertiranih oblikah, ki ti rusijo psiho.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #33 - 21.08.2003 at 23:05:04
 
exorcist wrote on 21.08.2003 at 18:10:50:
Ne me napak razumeti, ampak meni se zdi, da govoris o potlacitvi ta pa je se kako navarna, ce vse odrivas v podzavest. Ce poskusas na silo pozabit svoje greske, te dejansko ne izginajo ampak se skrijejo pod vrh ledene gore, vsaj taksno mnenje je imel ze Freud. Na dam pokukajo po navadi v drugih spervertiranih oblikah, ki ti rusijo psiho.


Vidiš, Ex, tole kar si napisal drži. In to je bilo že večkrat napisano na tem forumu. Že pred tabo. In to je meni dosti pomagalo. Delo na sebi. Nič več klačit v podzavest. Izpljunit.

Ja tudi to se dogaja na tem foromu, ki ga ti včasih tako daješ v nič. Wink Smiley
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #34 - 06.11.2003 at 16:09:34
 
Quote:
Vidiš, Ex, tole kar si napisal drži. In to je bilo že večkrat napisano na tem forumu. Že pred tabo. In to je meni dosti pomagalo. Delo na sebi. Nič več klačit v podzavest. Izpljunit.

Ja tudi to se dogaja na tem foromu, ki ga ti včasih tako daješ v nič. Wink Smiley


Slaba lastnost je le ta, da se ti potlačeni konstrukti radi preobrazijo v različne nevrotizme.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #35 - 06.11.2003 at 16:49:38
 
exorcist wrote on 06.11.2003 at 16:09:34:
Slaba lastnost je le ta, da se ti potlačeni konstrukti radi preobrazijo v različne nevrotizme.

..zato pa ne tlačit
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #36 - 06.11.2003 at 17:36:39
 
DylanDog wrote on 06.11.2003 at 16:49:38:
..zato pa ne tlačit


Ja, grozdje je treba dobro potlačit, pa ženske, da z njih kaj priteče.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #37 - 06.11.2003 at 17:44:53
 
Od kod zdaj tebi grozdje in ženske? Ni bilo nekaj drugega?   Malo skačeš a..
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3