Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8393 times)
aryan
Ex Member




Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #15 - 23.07.2003 at 10:28:18
 
veronika wrote on 23.07.2003 at 10:23:26:
izpovedati pa se, je pa po mojem tisto, ko ti besede kar same vrejo iz ust in se tud ne štopaš, tega pa ne bom povedal, to bom pa malo olepšal,...

temu se rece da si iskren, ne glede na to kaksne bi ble lahko posledice te iskrenosti. ker zavedat se pa mormo da resnica boli le tiste (in tudi nas), ki radi plavajo/mo v lazi. in se to, da resnica na konc zmeri zmaga vojno, ceprav je mogoce laz pred tem zmagala par bitk.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #16 - 23.07.2003 at 10:34:50
 
Jaz mislim, da je konfesija/spoved bolj priznanje in je smiselna takrat, ko človek začuti, da res rabi nekoga, da sam ne zmore. Četudi je človek zavesten sebe, svojih lastnosti, tud 'napak, grehov', ki jih jemlje nase, je iskren, vendar vseeno pride vsakemu kdaj v življenju, ko rabi sočloveka, da ga sprejme takšnega kot je. To se mi zdi bistvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #17 - 23.07.2003 at 10:39:49
 
Quote:
Jaz mislim, da je konfesija/spoved bolj priznanje in je smiselna takrat, ko človek začuti, da res rabi nekoga, da sam ne zmore.

a pa je to sploh mozno kej tazga pr teb littlestar, glede na tvoj teoretski koncept in prakso da kdaj rabis "drugega" in ne le izkljucno sebe? Wink


Quote:
Četudi je človek zavesten sebe, svojih lastnosti, tud 'napak, grehov', ki jih jemlje nase, je iskren, vendar vseeno pride vsakemu kdaj v življenju, ko rabi sočloveka, da ga sprejme takšnega kot je. To se mi zdi bistvo.

kdaj pa kdaj potrebumo tudi drugega, in ne le izkljucno sebe?? uf, littlestar... spreminjas se. Wink

al pa si se zacela izpovedovat?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #18 - 23.07.2003 at 10:44:11
 
Quote:
Nauk, ki ga jaz razberem skozi sv.pismo je enostaven,lep,uporaben.Nauk ki mi ga je skušal nekoč vsiliti duhovnik je tak, da da se še Satan zamisli ali je res najbolj negativna pojava v stvarstvu


Duhovnik opravlja v svoji skupnosti (med drugim) eno vlogo psihoterpevta in skoz zgodovino te njegove vloge ni možno zanikat.   Stvar diskusije pa je, kol je to njegova  primarna naloga, kolk pa je (iz)povedovanje zraven še  sredstvo za  priklepanje posameznika na  določeno idelogijo, s katero se indoktrinira posameznika skoz aktualno cerku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #19 - 24.07.2003 at 20:04:44
 
veronika wrote on 23.07.2003 at 09:42:20:
jaz se najlažje izpovem na list papirja. sem lahko najbolj iskrena do sama sebe.

tist, pa da greš v cerkev k spoved,... bla bla bla.

.


Ja samo to je BREZOSEBNA spoved, ljudje smo komikativna bitja - socialna in se mi zdi na nek način morda to malo egistično, ko rečeš v uh me piši.... Ni dialog boljši?

Greh skoraj vedno naredimo proti svojemu bližnjemu, ne samemu sebi, zakaj bi se sebi spovedoval. Je greh brezoseben in zadeva samo mene?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #20 - 21.08.2003 at 09:33:54
 
"Če krivda ni nikoli tvoja,
ne moreš prevzeti odgovornosti zanjo.

Če ne moreš prevzeti odgovornosti zanjo,
boš vedno žrtev."
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #21 - 21.08.2003 at 09:43:57
 
Devi wrote on 21.08.2003 at 09:33:54:
"Če krivda ni nikoli tvoja,
ne moreš prevzeti odgovornosti zanjo.

Če ne moreš prevzeti odgovornosti zanjo,
boš vedno žrtev."


Kako ni krivda tvoja, saj se ne gres spovedovat za grehe drugih ljudi, spoves se lastnih? Za zlo, ki si ga naredil sebi in drugim odgovarja vsak sam, zato nosi tudi odgovornost za svoja nepremisljena dejanja?

???
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #22 - 21.08.2003 at 09:52:58
 
Devi wrote on 21.08.2003 at 09:33:54:
"Če krivda ni nikoli tvoja,
ne moreš prevzeti odgovornosti zanjo.

Če ne moreš prevzeti odgovornosti zanjo,
boš vedno žrtev."


Zakaj tako misliš? Oziroma, kaj je sploh odgovornost, prevzeti odgovornost, biti odgovoren?

Ker namreč nekje nastane plitvina tega in celo izgine.

Odgovornost = svoboda.

KRIVDA NI PRAVA BESEDA!


???


Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #23 - 21.08.2003 at 10:14:20
 
Quote:
Pa še nekaj, tapametna Samson in Exolabič, kako pa je možno tole.

Človek je kradel, na koncu je še brutalno pretepel trgovko in enega občana kateri je hotel pomagati tej trgovki, ko je zbežal iz trgovine je z nožem dvakrat zabodel varnostnika, potem pa je zbežal direktno v cerkev, ja, vašo katoliško beznico laži in umazanije in se je pri vašem pijanem župniku izpovedal kaj je naredil, ja, do podrobnosti je povedal, ta pijani župnik mu je sevedal dal odvezo in se pravi je ta nasilnež čist pred bogom, vašim seveda, no, na koncu pa pridejo palicaji in ga odvlečejo v arest.
Čudno.
Ne zastopim, zakaj so ga zaprli, če se je spovedal in je dobil odvezo od vašega župnika. ???
Tu potem ni logike, nekaj ne štima.
Ali pa le ti vaši pijani župniki nimajo takšne moči kot jim jo predpisujete. ???

Tole me res zanima, res se mi zdi čudno ???

Banda cerkvena, pol se pravi, da LAŽETE
 ??? ??? ??? ???


Pšenica in ljuljka sta na njivi pomešani med seboj. In tako je tudi v Kristusovi Cerkvi: v njej so grešniki in svetniki. Kod poteka meja? Bog dopušča vsakemu, da gre svojo pot, on dopušča tudi, da raste ljuljka. Na dan žetve bomo spoznali, kaj je bila ljuljka in kaj pšenica. In morda bo presenečenje veliko.

Od nekdaj je človek nagnjen k temu, da ljudi deli v dobre in hudobne; to so lahko posamezni ljudje ali celi narodi. Sovražniki so vedno hudobneži, in po našem prepričanju bi tudi Bog moral to vedeti. Potem pa vidimo, da je Bog s hudobneži potrpežljiv in jim prizanaša, morda celo na račun dobrih. In začenjamo se spraševati o njegovi pravičnosti. Bog pa je večji, on nas v vsakem pogledu presega.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #24 - 21.08.2003 at 10:25:38
 
Quote:
Zakaj tako misliš? Oziroma, kaj je sploh odgovornost, prevzeti odgovornost, biti odgovoren?

KRIVDA NI PRAVA BESEDA!


Tole o krivdi mi je pač prejle na misel padlo, pa sem kr sem vtaknila, čeprav ni čist primeren topik.

Krivda je ena reč, s katero je fajn, da sam opraviš, je ne prelagaš na druge oz. ne prelagaš na nekoga drugega, da s tvojo lastno opravi.

Krivda je kr prava beseda, tud če se je hočeš izogibat, je v nas še vedno mnogo mehanizmov, ki nam jo vzbujajo, tud če se izogibaš besedi, je stvar še vedno v tebi, pa če hočeš ali ne.

Pomembno se mi zdi, da se je lotiš. Da se soočiš z vsem, kar ti jo zbuja. In s tem opraviš.
Poleg tega krivda opredeljuje tudi navezanost na nekaj. Bolj ko si nenavezan, težje je nekomu zbujati ti krivdo.

Opazila sem, da se krivda niti ne pojavlja tako pogosto kot posledica naših dejanj, se kar znajdemo v dejanjih, njih posledicah in sprejemanju odgovornosti.
Večkrat prihaja krivda iz odnosa do drugega, ti jo nekdo pomoli pod nos, kao, način, na katerega se obnašaš mi dela to pa to in zaradi tebe se počutim slabo. Na tak način dobiš servirano krivdo kot nesprejemanje odgovornosti nekoga drugega za sebe in svoje počutje. Take ti ni treba prevzet, ampak če nisi dovolj pozoren, večkrat pokasiraš tudi tako...

Odgovornost je za mene neke vrste vmesnik med vzrokom in posledico. Če vzrok naleti na odgovornost, potem se tam razreši, če se ne sprejme in razreši, nadaljuje pot do posledice itd itd vse dokler se en dan ne soočiš in opraviš s tem.

al pa tud ne... samo razmišljanje...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #25 - 21.08.2003 at 10:26:18
 
Quote:
In na koncu svizec zavije čokolado....... Grin Grin Grin

Dej stručko za sveto pismo, vzemi ga v roke in najdi odgovor na to ne pa me basat z nekimi bedarijami ker se lahko samo še zredim.
Če pa se ne spoznaš najbolje v svetem pismu pa povprašaj tvojga župnika, kako je s tem, on že ve ker daje neke odveze.

Ah, biče bolje, več dugo neko viče.


Judom v spotiko, poganom norost. Tistim pa, ki so poklicani, Judom in Grkom, je Mesija, Božja moč in Božja modrost.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #26 - 21.08.2003 at 10:40:27
 
Quote:
Delimo, to krščanarji, največji pogani in neverniki nasploh so pa prav sami krščanarji in ne more bit in nikakor ni res, da lahko lažnivec in nevernik, ki se razglaša za nekega samozvanega krščanskega diktatorja župnika da odvezo bilo kateremu, to je proti božji volji, to je samo enoumnost in norost ponorele krščanarske elite, ki še gleda samo za materialnimi dobrinami in na izkoriščanju ljudi.

In taka vere naj bi nekaj odpuščala ljudem, taka vera, ki je sama kriva vera in ki sama neizmerno greši.

Prekleto dobro so naredili vso to sranje, zato pa, vsakdo, ki se bori proti tej gnili mafiji nevernikov izgine v noči, ja, ja, se ga na hitro rešijo, pustijo pa tiste, kateri so pedofili, lopovi in kriminalci, taki jim odgovarjajo.

Krščanska logika, simpl, aneda.


"Če tvoj brat greši, pojdi in ga posvári na štiri oči. Če te posluša, si pridóbil svojega brata. 16 Če pa te ne posluša, vzemi s seboj še enega ali dva, da se vsa zadeva ugotovi po izjavi dveh ali treh prič. 17 Če jih ne posluša, povej Cerkvi. Če pa tudi Cerkve ne posluša, naj ti bo kakor pogan in cestninar. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #27 - 21.08.2003 at 10:54:35
 
Quote:
Aja, a brat je potem samo takrat, ko pristane na vašo krivo vero, če pa ne pa ni brat ???


Vsi smo si bratje in sestre ter otroci enega Boga. Bog vsakega ljubi na svoj nacin. Bog ne sovrazi tistega, ki gresi, ampak greh, ki smo ga zagresili. Sojeni bomo po vesti, ne pa po veri, barvi koze, veroizpovedi.....  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #28 - 21.08.2003 at 11:02:29
 
Quote:
Exo, besedno mi že deluješ kot Aryan, še malo pa si naš, bi rekel Aryan   Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Ko pa še Sveto Gito prebereš in naposled razumeš, pol si pa že na pravi poti.   Grin Grin Grin

Hari Om Exo.


Ni vsakomur dano, da bi razumel. Tongue
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Konfesija/spovedovanje
Reply #29 - 21.08.2003 at 11:07:12
 
Quote:
Na Exo, eno Sveto Sloko, da ti bo pomagala iz kriznih trenutkov krive vere.

harer nama harer nama harer namaiva kevalam
kalau nasty eva nasty eva nasty eva gatir anyatha

Pa pridno mantraj, ti bo bolje.


Ne, da se mi vec odgovarjat na tvoje poste Kreden, utrujas me, ze v naprej vem kak bo tvoj odgovor pa nisem jasnovidec, vse postaja prevec enolicno, tecno... Imam zavezana usta  Lips Sealed

Ajd drz se Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3