Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 26359 times)
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #60 - 12.08.2003 at 10:23:46
 
Aryan daj že enkrat razumi, da se ne postavljam na položaj vrhovnega niti na položaj podrejenega.
Postavljam se na položaj,če lahko tako rečemo učečega.

Pravi bojevnik se nikoli ne klanja in nikoli ne pusti drugim, da se mu klanjajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #61 - 12.08.2003 at 10:55:56
 
natural wrote on 12.08.2003 at 10:23:46:
Aryan daj že enkrat razumi, da se ne postavljam na položaj vrhovnega niti na položaj podrejenega.
Postavljam se na položaj,če lahko tako rečemo učečega.

pravis, da si ti "uceci", torej kdo je pol tvoj "ucitelj"? in ali je ta tvoj ucitelj tebi nadrejen ali podrejen glede znanja?

Quote:
Pravi bojevnik se nikoli ne klanja in nikoli ne pusti drugim, da se mu klanjajo.

pravi bojevnik se nikoli ne klanja lazi, ker se vedno klanja in bori za Resnico (za kralja, za ucitelja, za gospodarja...), in je v vsakem trenutku pripravljen Zanj zrtvovati sebe (svoj ponos).  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #62 - 12.08.2003 at 11:15:23
 
natural wrote on 12.08.2003 at 10:18:21:
Nekako se je le moral razviti,postati.In pojem večnosti ni tako enostaven, kot si ti napisal(da je čas le produkt materije).To je sicer načeloma res, kar vemo danes na podlagi teorije relativnosti vendar danes že nastaja malce drugačen pogled na čas.
Če gledamo na materijo kot boga(zavesti) v delovanju(zgoščena vibracija) in imamo tu čas(zaporedje),lahko to prenesemo tudi na spirit(boga) in si z lahkoto predstavljamo zaporedje razvoja boga.

ti si lahko z lahkoto marsikaj predstavljas, sam to se ne pomen nujno, da je v tem tud kej prakticne/koristne resnice.

Quote:
Tu ni časa, to je res, imamo pa zaporedje.Kajti kako naj bog je, če se nekoč ni pričel?Prapočelo boga je z lahkoto popolna praznina.Od tukaj se lahko razvije zavest (bog).

iz nic je nastalo nekaj?

Quote:
Kar seveda ne ustreza nekaterim romantičnim predstavam o bogu.

to res ne ustreza niti romanticnim predstavam o bogu, niti ne o resnicnem Bogu.

Quote:
Torej si bliže bogu če imaš višjo zavest(večje znanje-v najširšem smislu).

najprej objektivno in z iskrenostjo preveri verodostojnost vira iz katerega zbiras informacije.

Quote:
In če mantraš ali slediš navodilom iz svetih spisov to še ne pomeni, da boš dosegel večjo zavest.

no vids, sveti spisi in realizirani svetniki trdijo lih obratno.

Quote:
Tudi, če jo to ne pomeni nujno, da si jo zaradi prakse ki jo opravljaš.

ce si jo s tem ne, s cim pa si pol po tvoje zvisujes zavest?

Quote:
Vse je v enem in eno je v vsem.

mas tud kaksen prakticen primer te trditve trenutno na razpolago?
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #63 - 12.08.2003 at 11:26:22
 
Quote:
Nekako se je le moral razviti,postati.


to je tipični primer identifikacije z materialnim telesom in zaključkov, ki iz takšnega identificiranja izhajajo

materija se razvija, telo se razvija, rodi , umre, postane, izgine



to, da je Bog stvarnik časa in materialniega sveta, še ne pomeni, da je On sam tudi pod njegovim vplivom  




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #64 - 12.08.2003 at 11:45:23
 
Zakaj zanikate svoje orodje(vaš intelekt)?Mislim da vaju pesti guna neznanja.Svetujem vama, da si malo pogledata, kaj je odkrila fizika potem pa to preverita v vajinih spisih ali še bolje preverita kako bosta potem gledala na svet in vajina prepričanja.
Kot sem že nekoč napisal znanost in duhovnost si morata podati roke.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #65 - 12.08.2003 at 11:55:56
 
natural wrote on 12.08.2003 at 11:45:23:
Zakaj zanikate svoje orodje(vaš intelekt)?

jaz ga ne zanikam, jaz ga le uporabljam za koristne stvari.

Quote:
Svetujem vama, da si malo pogledata, kaj je odkrila fizika potem pa to preverita v vajinih spisih ali še bolje preverita kako bosta potem gledala na svet in vajina prepričanja.

jaz pa tebi svetujem, da preveris kaj pise v svetih spisih in to primerjas s tem kar je odkrila fizika. marsikej se bo ujemalo, ker tisto kar je res je res.

kot drugo pa lahko preveris notranje stanje miru in zadovoljstva tistih, ki celo zivljenje zaupajo le fiziki in nepopolnim cutilom, eksperimentom, ter nepopolnim zakljuckom in spekulacijam, ki sledijo takemu induktivnemu nacinu "spoznavanja". ce pa bos imel kdaj moznost pa preveri to isto stanje pri nekomu, ki je samorealiziran s pomocjo navodil iz svetih spisov in prejsnih realiziranih svetnikov. "by the fruit you can know the tree". "proof of the pudding is in the eating".

sicer mi pa za ene par postov nazaj dolgujes se nekaj odgovorov na vprasanja. pa upam da znas zdej ze uporabljat /quote funkcijo.

Quote:
Kot sem že nekoč napisal znanost in duhovnost si morata podati roke.

dosezki znanosti sami po sebi niso neki nujno "slabega". bistvo je v njihovi uporabi, ki bodisi na dolgi rok proizvajajo trpljenje ali pa zadovoljstvo. in kot si najbrz ze opazil, se da tudi racunalnike in internet koristno uporabljati za sluzenje Bogu, kar je popolnoma v skladu z navodili svetih spisov in realiziranih svetnikov.

nekdo si lahko s pomocjo noza odreze kruh, nekdo pa se lahko z njem ubije. isti instrument v rokah, pa zelo razlicen koncni rezultat. hkratna enost in razlicnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #66 - 12.08.2003 at 11:59:10
 
natural:
Quote:
Zakaj zanikate svoje orodje(vaš intelekt)?


kdo zanika svoj intelekt, mind ?  že cel čas je govora o pravilni uporabi materialnega telesa in ne zanikanju

kaj pa je tvoja teorija ? kako naj uporabljamo naš intelekt oz. materialno telo, da bomo večno izpoplnjeni ? mi bo znanost dala odgovore na to  ?





LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #67 - 12.08.2003 at 12:50:53
 
Quote:
jaz ga ne zanikam, jaz ga le uporabljam za koristne stvari.

Tudi jaz.
Quote:
jaz pa tebi svetujem, da preveris kaj pise v svetih spisih in to primerjas s tem kar je odkrila fizika. marsikej se bo ujemalo, ker tisto kar je res je res.

To tudi počnem.Zato pa me zanima duhovnost.
Quote:
kot drugo pa lahko preveris notranje stanje miru in zadovoljstva tistih, ki celo zivljenje zaupajo le fiziki in nepopolnim cutilom, eksperimentom, ter nepopolnim zakljuckom in spekulacijam, ki sledijo takemu induktivnemu nacinu "spoznavanja". ce pa bos imel kdaj moznost pa preveri to isto stanje pri nekomu, ki je samorealiziran s pomocjo navodil iz svetih spisov in prejsnih realiziranih svetnikov. "by the fruit you can know the tree". "proof of the pudding is in the eating".

To si me pa lepo spomnil.Kolikor sem jaz videl in zaznal so ljudje, ki sledijo temu, kar ti poskušaš prikazati kot prava pot dostikrat vse tisto, kar jaz ne želim nikoli postati.Ozkoumni,slabo prilagodljivi,polni lukenj v znanju,šibki.
Quote:
sicer mi pa za ene par postov nazaj dolgujes se nekaj odgovorov na vprasanja. pa upam da znas zdej ze uporabljat /quote funkcijo.

Odgovori so že v mojih postih in ne pričakuj od mene da ti bom serviral znanje na pladnju, da ga boš potem brez da boš o napisanem premislil dajal v nič.Ko si ti meni predlagal naj berem Bahavad gito sem jo začel in jo berem že skoraj cel mesec.Seveda ne tebi na ljubo temveč zaradi radovednosti,l kako bi jaz razumel napisano.Vsekakor ti bom imel kaj za napisati Wink.Jaz ti predlagam da si prebereš raziskave o kvantni mehaniki,vakuumu,človeških možganih,pojavu ter problematiki zavesti.Predvsem pa, da greš v naravo in namesto da zapiraš oči in mantraš odpri oči kakor moreš na široko in utihni.Ter bodi.
Quote:
dosezki znanosti sami po sebi niso neki nujno "slabega". bistvo je v njihovi uporabi, ki bodisi na dolgi rok proizvajajo trpljenje ali pa zadovoljstvo. in kot si najbrz ze opazil, se da tudi racunalnike in internet koristno uporabljati za sluzenje Bogu, kar je popolnoma v skladu z navodili svetih spisov in realiziranih svetnikov.

nekdo si lahko s pomocjo noza odreze kruh, nekdo pa se lahko z njem ubije. isti instrument v rokah, pa zelo razlicen koncni rezultat. hkratna enost in razlicnost.

To si pa tako lepo povedal da nimam kaj dodati.Edino služenje bogu bi zamenjal za doseganje boga-najvišje možne zavesti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #68 - 12.08.2003 at 13:13:23
 
natural wrote on 12.08.2003 at 12:50:53:
Jaz ti predlagam da si prebereš raziskave o kvantni mehaniki,vakuumu,človeških možganih,pojavu ter problematiki zavesti.

kokr jaz vem, hoce kvantna fizika in na sploh Bohm dokazati, tko kot si ti prej napisu da je vse v enem in eno v vsem. zato pa sem te vprasal, ce imas kaksen prakticen primer za to trditev pri roki?

Quote:
Predvsem pa, da greš v naravo in namesto da zapiraš oči in mantraš odpri oči kakor moreš na široko in utihni.Ter bodi.

bos sel kdaj z mano?

Quote:
To si pa tako lepo povedal da nimam kaj dodati.Edino služenje bogu bi zamenjal za doseganje boga-najvišje možne zavesti.

ko bos dosegel svojo najvisjo mozno zavest (torej od individualne duse), takrat bos kmalu tudi spoznal cigav vecni sluga si.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #69 - 12.08.2003 at 14:02:33
 
natural, torej predlagaš, da če bom preštudiral vakum in kvantno mahaniko mi bo to prineslo neke trajne (tudi ko bo moje telo umrlo) koristi ?

ali pa mi bo to samo omogočilo boljše poznavanje materialnih zakonov v tem življenju ?

meni ni tako zelo pomembno kako delujejo materialni zakoni, moja želja je živeti z lastno družino srečno in mirno življenje, pošteno služiti denar (brez kakršnega kopičenja bogastva) , prijateljevati z živalimi in rastlinami (če bi le imel kakšno zemljico, kjer bi to bilo mogoče) in postopoma napredovat v sipitualni praksi, oz. se postopoma približevat Njemu.

sem gledal vceraj neko oddajo na Discovery o možganih. Zelo zanimiva oddaja in noter ni bilo skoraj ničesar, kar bi bilo v nasprotju z svetimi zapisi. edino končni zaključki in špekulacije avtorjev so se mi zdeli nekoliko nesmiselni, in sami priznavajo da jih nepoznavanje in včasih nerazumljivo delovanje možganov spravlja v "obup"

predvčeraj pa je bila podobna oddaja, kjer so zdravili paciente z električnimi šoki....in npr. nekateri priznani znanstveniki so trdno zagovarjali učinkovitost te metode, (npr. pri pacientu ni bilo več epileptičnih napadov) ampak ta isti pacient npr. ni več imel "lastnega izkustva", kar pomeni, da je šel na piknik ali kak drugam in ko je potem prišel domov se je vsega sicer spomnil kaj se je dogajalo ampak ni se pa več spomnil svojih "občutkov" , ki jih je tam doživljal...in zato jaz "znanstvenike" jemljem z veliko rezervo (da ne omenjam evolucionistov)

verjetno je res znanost lahko tudi koristna, ampak jaz se ne bi na njo zanašal in v njej iskal svoj mir in srečo

treba je spoznat svojo pravo izvorno naravo in delovat v skladu z njo, materialne zakonitosti (kako delujejo možgani, vakum kvantna fizika) so za mene stranskega pomena....ne vidim kako mi lahko poznavanje npr. fizike prinese zadovoljstvo, meni se ti znanstveniki niso zdeli nič kaj izpopolnjeni in mirni, čeprav so polni, kot oni to radi imenujejo "znanja"



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #70 - 12.08.2003 at 14:18:29
 
Quote:
kokr jaz vem, hoce kvantna fizika in na sploh Bohm dokazati, tko kot si ti prej napisu da je vse v enem in eno v vsem. zato pa sem te vprasal, ce imas kaksen prakticen primer za to trditev pri roki?

Preberi si tole zanimivo magistrsko delo: http://zyphir.dzs.si/literat/biomreze/bio_pr.htm
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #71 - 12.08.2003 at 14:34:27
 
natural wrote on 12.08.2003 at 14:18:29:
Preberi si tole zanimivo magistrsko delo: http://zyphir.dzs.si/literat/biomreze/bio_pr.htm

kokr sem uspel preletet, sledi Bohmovi teoriji, a ne?
-------------
prosim preber si tele verze in komentar iz Bhagavad-gite

Chapter 7, Text 4 - 5, 'Bhagavad Gita: Its Feeling and Philosophy' by Swami B.V. Tripurari.

7:4 "Earth, water, fire, ether, mind, intellect, and egoism -- this material nature of mine is so divided eightfold."

Here Krishna describes the makeup of all matter in brief. In the next verse he will refer back to this sakti (power), describing it as his inferior nature or secondary power. Inside each of the elements mentioned are their subtle origins.

Earth, water, fire, air, and ether are the five gross elements known as maha-bhuta. Included within these five are sixteen transformations: the five knowledge-acquiring senses: nose, tongue, eyes, tactile sense, and ears; the five working senses: hands, legs, the organ of speech, the creative organ, and the organ of evacuation; the eleventh internal sense: the mind; and the five sense objects: manifestations of smell, taste, sight, touch, and sound.

Mind, intelligence, and egoism are the three subtle elements mentioned in this verse. Mind here does not indicate the eleventh sense, which is included in the maha-bhutas. Here mind refers to pradhana, the unmanifest stage of the three modes of material nature. From pradhana the mahat tattva, or great intellect, manifests. Mahat tattva in turn gives rise to ahankara, or egoism, the principle of material identification, which in turn is the subtle cause of the sense objects and mind/senses. After the sense objects manifest, the necessity for the senses to manifest arises.

Thus in the form of a sutra Krishna has described his secondary power that makes up material nature and its divisions. He has also indicated that the material nature itself is divided or separated from himself (bhinna prakatir). This is the explanation of Bhaktivedanta Swami Prabhupada.

Separated means that it acts as if independent of God once God sets it in motion, much like a tape recording acts independently of the person whose words it has recorded, while being wholly dependent upon him at the same time.

The world as we experience it, however, is not merely matter. Thus Krishna next describes his jiva sakti, which is of the nature of consciousness.

7:5 "Such is my secondary (insentient) nature. However, you should know it to be (categorically) different from my superior (intermediate) nature consisting of souls, O mighty armed, by which this universe is sustained."

Material nature is inferior to consciousness. It is that which is experienced, as opposed to that which experiences. Matter is insentient, while consciousness is life itself.

The jiva sakti consisting of individual souls, is God's intermediate power.

It is similar in nature to God and dissimilar to matter. It is at the same time dissimilar to God in that it is prone to being deluded by the influence of material nature. How can the jiva (individual soul) sakti be deluded by material nature if it is superior to matter? Such is the power of illusion. Even while souls, units of consciousness, sustain the material world by their presence, in association with matter they think their existence is dependent on material conditions.

Krishna has described his intermediate power here as jivabhuta. In using the singular, he refers to the entire class of individual souls. The source of both the individual souls and matter is Krishna himself, as he affirms in the next verse...

kaj je moj point? znanstveniki lahko res pridejo zelo globok nekim zakonitostim, ki delujejo znori materije, ki jo je ustvaril Bog. ne morjo pa dojet v cemu je smisel vsega tega. smisel vsega je zadovoljstvo. tega pa zal znanstveniki zaenkrat (niti v prihodnosti) nimajo niti zase, kaj sele da bi ga lahko drugim razdeljeval.

Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #72 - 12.08.2003 at 14:39:41
 
Mind.Znanost in duhovnost sta posledici delovanja zavesti. Oba sta enako pomembna za celovit razvoj individuma.
Zavest ne izključuje ničesar ker z vsako še tako nepomembno izkušnjo raste.Na razpolago, kot orodje, imamo telo ter naravo(stvarstvo) ter seveda imamo še drug drugega.
Tukaj na zemlji so le redki, ki lahko ali so že dosegli stopnjo končnega razvoja.
Sam smatram Zemljo kot otroški vrtec, kjer se učimo osnov sobivanja,zavedanja,spoznavamo pestrost individumov ipd.
Zato se mi zdi še največja napaka dajati neke zaključke češ to je alfa in omega vseh poti.
Še prihaja čas, ko bomo naredili ogromen korak k novi duhovnosti.Seveda kot posamezniki.
Srečni so tisti ki znajo povezati yin in yang v celoto.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #73 - 12.08.2003 at 14:42:40
 
natural wrote on 12.08.2003 at 14:39:41:
Srečni so tisti ki znajo povezati yin in yang v celoto.

se strinjam. sharmonizirat dva nasprotna pola skupaj je "logicno nemogoce", a vendar je hkrati "logicno potrebno/zazeljeno". tisti, ki to lahko nardijo so zares vecno srecni.

natural... imas lep ideal in cilj v glavi, vendar se mi zdi, da ti se ni uspelo najdt (ali pa si pred tem zatiskas oci) pravilne prakse, ki bi ti ga tudi prakticno uresnicle.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #74 - 12.08.2003 at 14:43:58
 
Aryan svetujem ti, da se vsedeš in bereš celo knjigo.Morda bo trajalo dolgo in ne boš vsega razumel vendar se boš NAUČIL nekaj novega.Potem še razmisli kaj si se NAUČIL in kako to VPLIVA na tvoje razmišljanje o sebi in o nas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8