Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8
(Read 26312 times)
A.
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #30 - 07.08.2003 at 11:15:34
 
spet smo tle ane?

eni ste boljši od drugih, eni bolj pravilno žvite kot drugi ane? od enih frendi so dobri od drugih ne, isto učitelji...

dejmo no otroci kolk ste stari?

kaj če bi začel pri osnovah, kaj če bi se vprašal zakaj ste vi ravno vi in zakaj delate ravno te stvari ki jih delate in zakaj vas nekatere stvari veselijo, druge odbijao tretje žalostijo.

ste se kraj vprašali zakaj so tu dol ostali? so tu zato da vam pomagajo, da vas prepričujejo ali da skupaj rasteme?

vsak ma svojo pot, vse so enakopravne, zato ne obsoja drugih, začni se spraševati, če nimaš odgovorov vprašaj naprej, vprašaj vir. on ti bo odgovoril, ko ti odgovori, veš da nima smisla blodit drugim...

maš s sabo dost dela.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #31 - 07.08.2003 at 14:13:55
 
Hvala za spoznanje tvojega jaza, kreden.

Ampak vseeno, hvala - SEDAJ SE IMaM ŠE RAJE. Smiley

Vprašanje, pa se je glasilo...???

Želim ti lep dan in da tudi ti rasteš in se učiš skupaj z nami. Potrebuješ to!

Ustvarjejate lepe MISLI in
Lep dan vsem.


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
kolibri
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #32 - 07.08.2003 at 19:24:20
 
Iz Preroka: Pomor živali je smrt ljudi

Govedo, prašiče, ovce, koze in še mnoge  druge živali stlačijo v transporterje za živali. Tako natlačene morajo preživeti ure in celo dneve. Popolnoma nemočne in izročene na milost in nemilost, izpostavljene nenaravnemu gibanju vozila, stojijo ali ležijo v lastnem blatu, trpijo lakoto in žejo, mraz in vročino. Čeprav so dodobra preskrbljene z zdravili, živali zbolijo; številne prispejo na cilj mrtve. Preživele tam brutalno izženejo  iz njihove ječe, jih nasilno priženejo in strpajo v klavnico, kjer morajo sprejeti smrtonostni strel z mesarsko pištolo - ali druge načine usmrtitve. Še toplo telo obesijo, ga iztrebijo, razžagajo in narežejo na kose. Zdaj ni več žival, temveč meso, je bilo rečeno na nekih kolinah.
V mesnici nato lahko tisti, ki živilska trupla jedo - ali žro - naj temu vsak reče kot hoče - izberejo porcijo, ki jo doma primerno okusno pripravijo in servirajo kot pečenko živalskega trupla.
Vonj po pečenki zajame prostore. Pri človeku vzbudi čut okusa. Kakšne signale in sporočila še naprej oddaja truplo umorjenega bitja, kakšne informacije sprejema tisti, ki za obed je oz. žre truplo, na to le malokdo pomisli. Prav tako ne na to, kaj morda te informacije sprožijo v njegovem organizmu.
Podobno se godi našim pernatim in živalskim bratom in sestram: gosem, racam, kokošim, puranom, golobom, nojem, vse do lastovk. Vse te obglavi, iztrebi, razkosa, speče na žaru ali v ponvi, ocvre ali skuha in poje - ali če hočete - požre pošast človek.
Majhen piščanček, ki se je komaj izlegel iz jajca, s svojim nežnim puhkom in finim glaskom gane marsikoga. Toda kaj se godi takemu živalskemu otroku, npr. piščančku?
Če naj bi se moderna tovarna jajc oskrbela z bodočimi nesnicami, je njegova usoda že zapečatena. Izkušeni  strokovnjaki takoj spretno izločijo vse moške piščančke, ki jim nato kolikor se da poceni vzamejo življenje in jih potem izkoristijo kot trupla. Prav tako je možno, da naš piščanec konča v zoološkem vrtu kot živa hrana. Ali pa ga z mnogimi v stroju živega zmeljejo v kašo, kot pravimo, da bi v zmleti obliki valilnicam prinesel dobiček. Morda pa je piščanec določen, da ga prodajo kot piščanca za peko, da ga pojedo. Piščanec za peko životari  brezupno, temačno bivanje, ki se mu ne more reči življenje. Natančno premišljena živinoreja, reja, s katero zavestno dosežejo spremembo obnašanja živali, ki služi temu, da pridejo do čimvečjih dobičkov. Visoki odmerki zdravil in upoštevanje izsledkov o vedenju živali omogočajo, da naš piščanček, enako kot njegovi sotrpini, že po 6 tednih doseže klavno težo. Obglavljen in iztrebljen ter pripravljen za peko pride v trgovino, kjer je dobrodošla poslastica za tega ali onega človeka.
Kaj občuti to mlado bitje, preden - v vsakem primeru okrutno in protinaravno - umre?
Njegov strah, njegovo bolečino, njegovo žalost spoznajo vse živali na zemlji. Informacije te žalosti in trpljenja preidejo tudi v  njegovo telesno substanco. Človek jih zaužije. Ta piščanček v svojem kratkem  bivanju ni živel, je samo trpel.

Če boste brali z razumom in srcem in boste kljub temu še naprej uživali meso, potem se nikar ne čudite, če boste nekega  dne trpeli zaradi tega, kar ste sopovzročili. Ker zakon vzroka in učinka vsakemu povzročitelju natančno dodeli  njegov delež, se vam bo godilo podobno, kot ste prispevali, da zaradi zveri človeka trpijo živali.

Kajti: kar seješ, boš tudi žel. In: nobena energija se ne izgubi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #33 - 07.08.2003 at 20:33:56
 
Ja, mogoce pa je meso boljso, bolj voljno, mehko, se lepse prazi? Si pomislil tudi na to opcijo? Na Kitajskem bernardince obesijo s klinom na drevo, nato pa jih pretepajo s palicami, nakar ga ubijejo. Ves zakaj, zato, da se v telo psa spusti cimvec hormona adrenalina, baje je meso potem boljso, treba je poskusit, ne na pamet ugibat, ce je res tako?  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolibri
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #34 - 07.08.2003 at 20:49:56
 
pa še tale video poglej, ko že uživaš...

www.meetyourmeat.com
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #35 - 07.08.2003 at 23:31:14
 
Quote:
pa še tale video poglej, ko že uživaš...

www.meetyourmeat.com


Jaz bi najraje pojedel kolibrija, a kaj ko eni tehtajo samo 1,8 g?  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #36 - 08.08.2003 at 07:32:22
 
exsorcist ti si tele na kvadrat.
Si se videl v tem videu ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #37 - 08.08.2003 at 07:56:42
 
Quote:
exsorcist ti si tele na kvadrat.
Si se videl v tem videu ?


Mlada teletna ni slaba.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #38 - 08.08.2003 at 10:06:34
 
evo bom reku še enkrat, dejte gledat kot celoto stvari.

kolibri sem ti že razložu, tvoj pristop je čist falen, tu se pogovarjamo od rastlin ti pa spet furaš živali sem not?

povej kaj misliš o tem ali se rastline res ubija, se res muči drevesa zato da je pozimi več jabolk, jih je res treba po 10 letih požagat in tako mlade ubit da posadiš nove ki bodo mel več gor... se res muči rastline s herbicidi da mate lepšo čebulo?

je sploh opciaj da nebi ubil solate, da bi jo mehko in svvežo pojedl? je sploh opcija da bi jo jedl pozimi, če je nebi en nizozemskm silil rast v vodi pod umetnimi lučmi?

slišiš rastline, se kdaj pogovarjaš z njimi, ti kdaj kaj povejo?

je trplenje rastlin upravičeno? je to da poješ zalogo hranlil iz breskve, jabolja, slive itd ki so namenjene rasti novega sadeža moralno sprejemljivo, ali ga s tem ubiješ.

si brala prerokovo drugo knjigo sestre rastline?

ne?

se strinjaš da je potrebno vsem živim bitjem in s tem seveda tudi zemlji nuditi neko dostojanstvo in spoštovanje in da so vsa enakovredna? in da je potrebno zavzemanje za vse stvari a ne na račun drugih?

te tolk jezi da pozabljaš an pot duše, da ne razmišljaš, zakaj je tako? kaj bi lahko anredil da bo vsem dobro, pa ne takoj na mesojedce pokazat oz jih grobo obsojat? kaj če bi poskusila z ljubeznijo, ne s strahom bi šlo, dej poskusi, samo za hip, morda bo bolje...  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolibri
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #39 - 08.08.2003 at 11:03:19
 


.......... ja, samo ti edini vse razumeš, si na pravi poti in vse veš, zato pravilne pristope kar tebi prepuščam.

Morda bi se z izganjalcem udeležila še tistega razpisa,  da bo uporabljen pravi pristop, prava pot, prave metode... oh, in ljubezen...

S tem svojo pot na tem forumu zaključujem.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #40 - 08.08.2003 at 12:15:38
 
ker ste kolibri uspel odgnat ... bom jest odgovoru



rastline so tuki za uživanje in za družbo, živali pak za družbo.
bog je rastline zato dal na zemljo, da jih lahko uživamo. prvič ko smo zajebal z rastlinami smo zajebal v egiptu, v dolini nila, ko smo nasadil ogrmne polja pšenice, se mi zdi. tuki se je začel ... prekomerni nasadi hrane.

nadaljuje se v današnji čas, tko kt opisuje aleš.

dočim ... jest recimo pojem izredno mal hrane ki je pridelana na ta način ... mesa sploh ne jem, če se le da, ostala hrana pa je iz dreves okrog hiše in od staršev. in je kulj ... vse je kulj ... ted meso je kulj ... dokler se ne začneš zavedat da ni kulj ... blagor nevednim ...

aleš, da te ne bo preveč odpelal ... pejd naravo mal pogledat ... ti lahko jest en dervo recimo jabukov posodm ... pa ga opazuj ... jabuka padejo dol ... zgnijejo, splasnijo. mrčes ma svoj žur ... pride zima ... pride pomlad ... kolk mislš da je mladih jabukov zrastl na tistem mestu ???
mislš da tolk kt je blo pešk v jabukih ???
mislš da tolk kt je blo jabukov ???
kolk mislš ???

če vzamemo za predpostavko da ne kosimo ne obrezujemo in ne drkamo drevesa sploh ... samo opazujemo.

kolk ???


kot že vemo duha pač ne moreš ubit, ubiješ lahko samo fizično manifestacijo. in če ti mislš da jest ubijem duha solate ko jo odrežm si se zajebu. in če kdorkoli misl da lahko ubije duha krave se je tud zajebu. dočim ... telo ... ono ima svoje specifike in kar duh v tem telesu občuti se zapiše v telo.
in to telo pol jemo.
in vibracija se prenaša na nas.
vibracija tistega kar pojemo.
in če mal pretiravam in se probam vživet v solatko na mojem vrtu, kakšne filinge ona doživlja med svojim lajfom, al pa devijine paradajze in kakšno vibracijo posedično uživam in če se po drugi strani skušam vživet v klavno žival pr sosedovmu kmetu, k začne ob destih mukat k svinja, k je ne zmore pomolzt do takrat ... če pa samo pomislm na klavno žival na farmi ... hvala, ampak, ne hvala.

in lahko greš kr komu drugmu prodajat tole filozofijo aleš ... jest je ne kupim.

jest res ne vem zakaj bog ni dal solati jezika, pa glasilk pa podobnih sranj, da bi jest lahko slišu kako ona trpi pri tem ko prano, ki jo je uskaldiščila v sebi predaja meni. res ne vem kako to (mah ja ... sej ne vem ja ...)

jest nism bral druge knjige od preroka ... kaj ti je pametnga povedu ???



in zdej k sm še jest ufuru živali sm notr?

sm šu preveč off topic ???




skratka ... ne gre se tolk za to al si morilec al ne ... bolj se gre za vibracijo, ki jo vnašaš v telo in kako ta vibracija trenutno in kasneje vpliva na tvoje življenje.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #41 - 08.08.2003 at 12:47:17
 
Ojoj, kako me moj nežni srček boli, JAZ SEM MORILEC RASTLIN.
Sedajle sem pojedel točno 75 fižolčkov, 4 liste zelene solate, 3 rezine rdeče pese in 200 gramčkov kislega zelja.

A mi bo le bog odpustil to grešno dejanje, ki sem ga storil.

Za malico bom pa banano, mi jo je dala ena soseda, zdej pa ne vem, ali bom potem že tudi morilec sadja ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #42 - 08.08.2003 at 13:25:09
 
Še en morolic rastlin, prostovolno prizna svoje grehe. Grin
Roll Eyes
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #43 - 09.08.2003 at 10:40:27
 
mh ja, zakaj vam ni dal uvida v to ne vem, zakaj pa ne vidjo vsi avre? zkaj pa jim rastline ne povejo katero lahko odtrgajo, katero ne, kater del je za katero bolezen kater del ne?

enim ja men že, ne vem zakaj teb in ostalim ne, se ne obremenjujem s tem indijanci majo isto uvid, reče se mu globji uvid, in tud model k je v evropi začel s tem pripravo zelišč je v uvod napisu sledeč, šel sem do rastline in jo prosil, vprašal naj mi povem kater dela rastline je za kaj dobre, dal sem roko nad njo in ona mi je pokazala za kater del telesa je kater del nje zdravilen.

tko da sory sam mene z tem da so živali in ljudje več vreden sory ne boste prepričal. men je vse sveto predvsem pa mam izkušnjo da smo vsi eno...

glede vsega manjkajo navodila res, vesolje je postavljen navodil pa ni, to me mal mot, sicer se navodila da dobit bojda a ker je svobodna volja in kre so specifične situacije da se i njih kaj naučimo so navodila drugačna, ne kao recept pač pa kaj vedno velja.. gape ti to prevajaš ane? bi šel v tej smeri raziskat z mano, sicer vem da to itak, sam ... bi šel bolj...

drugač pa se strinjam s tem kar sem spisal, ne rabjo trplenja met ne živali ne rastline ne ljudje, ker s tem trpimo tud sami, enost ane?

na tem bi jaz kaj naredu, res nespametno ravnanje, nima smisla, sicer zato dela dost ljudi, ki so zato tu... in še neki dejmo se proti gensko spremenjeni hrani mal združit, to je resna nevarnost zdej in pa skrb za okolje bolj uredit. tle bi pozitivke ble lahko velik igralec.

aja kar se hrane tiče, men je vaše gledanje mal sumljivo, jaz sem reku vse je eno, zato edin tako prav ravnamo da gremo na prano, to sem tud reku že full let nazaj, da tega nebom jaz razlagal pač pa da bo to razlagal nekdo drug in pol je jazmuhin uletela in se mi zdi da je ona zih ena od teh... ko bo čas grem tud jaz an prano do takrat pa spošutjem vse in se trudim da bom čimanj nepotrebnih stvari povzročil tako enim kot drugim...  Wink

na pozitivkah je lep link, bi naše društvo oz eko naravnani del njega kaj naredil v tem stilu?
http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=2003080313502338
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #44 - 09.08.2003 at 13:00:54
 
nekako nism govoru o uvidu ampak čist o FIZIČNEM sluhu (ki sproči čist fizična občutja, ta meni ne pašejo recimo in se odmikam od njih).
in o fizičnih ljudeh, ki kravo slišijo in prasca isto, rastline pač ne (ko jih ubijajo).
drugač pa ... me zanima ... a je kje na svetu uboj rastline kaznivo dejanje?
sploh kje obstaja besedna zveza uboj rastline?

ne rečem, da nismo medsebojno povezani, da nismo eno in da to kar storimo rastlini, da tega ne storimo sebi, sploh ne, smo pač DRUGAČNI in to je vse kar je ... rastline pač nimajo daru govora, kruljenja, blodenja, tuljenja ... verjetno imajo dar čutenja, ampak ... izkazujejo ga na popolnoma subtilen in nam zapacanim ljudem precej neopazen način, recimo s povešanjem listov ipd ... to nas ponavadi tolk zlo ne 'boli' - fizično spet ... seveda.

pa da spet mal na živali prešaltam nazaj spet, za mene, če si sposoben žival ujet (pa magar s puško) jo odret, spucat, razsekat, prpravt in pojest, jo jej ... zakaj ne ... zlo si se mogu zlit z njo da si si jo lahko v usta dal ... seveda to velja za divje živali ... gojene je pač prelahko ujet.

pri rastlinah je to (spet) vse skupi precej lažje ... dobr, da ne bom pristranski ... drugač je ... ni tolk 'težko' ...

se reče ... ne gre se za večvrednost ... gre se samo za drugačnost ... za različnost ... za namen!


pravila pa so aleš znana, samo, nekateri nekaterih pravil pač nočemo ponotranjit, niti ne vem zakaj jest ne neham kadit ... bi blo blj pametno, tko kt je blo pametno ko sm začel opuščat meso in ko sm opustu alko ... ne za zmeri, te igre se jest ne grem ... zdej ne ... to se grem. rezanje, tega se tud ne grem ... pot ... to se grem. vi pa ... kolkr čte ...


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8