Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 
(Read 26270 times)
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #90 - 13.08.2003 at 12:13:38
 
Hvala.Nekako tako tudi sam razmišljam.Ko so postavljali vprašanja kako se nanašajo zakoni termodinamike na evolucijo(entropija sistemov) so seveda znanstveniki trdili, da to ni problem(z argumenti).Razlage so dolge in težko bi jih obnovil(žal) ne da si jih še enkrat preberem.Danes je evolucija nauk(teorija, ki je tako dokazana, da je postala dejstvo).Na vsa tvoja vprašanja, ki si jih postavil najdejo razlago. Čeprav še vedno ne vedo kako in zakaj življenje.Niti sanja se jim ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #91 - 13.08.2003 at 15:17:04
 
Quote:
Čeprav še vedno ne vedo kako in zakaj življenje.Niti sanja se jim ne.


pomoje  tud, če bi npr. znanstveniki ugotovili vse principe, po katerih deluje naše materialno telo, ne bodo nikoli sposobni raziskat kako deluje naše pravo duhovno  telo, in kaj potrebuje (čeprav je itak jasno, da ljubezen). takšno znanje ti lahko da edino nekdo ki ga je realiziral oz. takšen, ki je tako tudi živel(svetniki, Jezus, Buda..) v Giti pa ti znanje servira On sam

brez da sodeluješ in nekaj nardiš pa itak ne moreš ljubiti, to je logično, in torej ne moreš okusiti sadov, ki nastanejo ob ljubezni, za katero sta  potrebna dva (ti in On)

za dosego te "transcendentalne" ljubezni do Boga je torej potrebna pravilna uporaba našega materialnega telesa, tako fizičnega kot subtilnega. če ga uporabimo (ker ne-delovat ne moremo) pravilno, lahko torej to dosežemo. To pa pomeni preusmeritev svojega minda na Njega in izpolnjevanje njegovih zahtev ter odrekanje lastnim sebičnim (ego)interesom. tako bodo tvoje zahteve (za katere nam ni čisto jasno kakšni so, ker nas prekriva maya, materija) tudi izpolnjene, in to se more odrazit tudi na našem notranjem zadovoljstvu.

meni se zdi, da je tebe mogoče strah "omejitve" svojega minda s tem ko se odločiš za prakso tega nauka, da se s tem omejiš ali kaj podobnega..

ampak če deluješ pravilno in predvsem iskreno do Njega, kar pomeni da prakticiraš v skladu z navodili, ki jih je dal On in seveda prostovoljno, se dogaja to, da nekako z spoznavanjem prave Resnice spoznavaš tudi neresnico in se od le-te vse bolj oddaljuješ . Smiley




LP







Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #92 - 13.08.2003 at 19:18:57
 
Quote:
Exorcist:  Vegetarijanci ste morilci rastlin


Aha, v tem se pa krepko strinjam s teboj. Sram jih bodi!  Wink
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #93 - 14.08.2003 at 12:32:37
 
hejla samson, pozdravljen.

hej včasih si bl resno in poglobljeno pisal? a te je exo mal zavedu, k je bl v tvoji smeri? a ? priznaj da mal paše če kdo kdaj napiše kaj kar te mal podpre, mal druge zjezi a...  Grin sej vem mal zabave ne škodi...

kako drugač?  Wink

aja še tole od rastlin moram dat gor.
rastline komunicirajo na čist običajen način, bl z občutki sicer pa pomoje da telepatija tud dogaja ..

ok, polgejmo, enkrat sva šla z mai po bezgove cvete, dreves velik, čist polna in mama valda vse povrst, jaz pa točno določene, pol pustu, mam kaj ti je, jaz kaj je teb?

pol ja kaj drevo prav tega ja, tega ne, ta je že zrel, ta je za pustit, ta bo grenk naredu, tle neki ni ok...

ok, pol mama prav ok, sva pol nabirala tko kot je reku drevo in je bil filning full dobr, pol svam mela že dost drevo ni hotu več dat, sem reku mai sej je dost, prav ona če je tolk a ni škoda da ostane, sem reku ne pomoje drevo hoče dat še komu aha je rekla vrjetn res.

pol še s paradajzi, pridem doskrat jaz iskat paradajze, oni zmeri kater je kater ni pravi itd... kaj je s kom, da un je not še nezrel itd... pol sem se itak že tolk nauču da zdej večinoma sploh ne probam napačnih itak vidim prave že takoj.

ok, če sme vzel katerega od ne pravih sem pol vidu da je al ni še zrel na ne stran, eni tud niso bli več ok, pa tko...
ok, pol včasih reče paradajz da tega ne ta je za druge namene, pol pustim in zanimiv niti mami ne odtrga, pa drugač prav da nč ne čut ampak ga pusti za seme.
hm...

ma takih je še full, evo ena od petršila, včeri grem na vrt in grem do ptršila in začjem na začetku nabirat, pol k utrgam pruga in prtšil reče pejt tam zadi tam mam tprave rastline, ta velike, tle so tamale(mami jih je potrgla že prej zdej drugič raste kao) ok, grem tam za eno tavelko vrtnino(več teh) in glej res zadi so tavelki petršili valda spet naberem in se zahvalim. ja tega nisem vedu nisem doma večino časa.

e to je to kar je blo prav da delim tu gor.
pa še neki isto je za žuželke in ostalo, vzami tolk kot rabiš in tisto kar ti je namenjen. ostalo pusti. predvsem pa v skladu in z tem akr one želijo, en želijo da to narediš, druge pravijo da še ni čas in to je rpav da upoštevaš, da ne narediš več škode za nekaj malega koristi, stvari ti kar same ponavad povejo kako in kaj nared, da bo za vse prav.

folk je to mal zgubu stika, oz ne znajo odnehat pol pride do takih situacij da sam gledaš? hm  Roll Eyes

ja sej bo boljš ane?  Wink  Grin  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Meta
Guest




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #94 - 14.08.2003 at 16:42:17
 
Zakaj je treba delat vojno vegetarijanci vs. medojedci?

Me že lep čas ni bilo na forumu(samo berem), pa pridem spet in najdem 2 topica kjer je samo pljuvanje in obtoževanje kaj kdo je in kdo je boljši itd... Ste me čisto presenetli.

Malo več dobre volje in strpnosti prosim !

Tudi sama spadam med vegije (zdej se boste spravl name da sm extremist, ker sem vegan), pa se nikol ne bunjim zarad tega...


Bo že vsak svojo pravo pot najdu



lp,


Meta
Back to top
 
 
IP Logged
 
Meta
Guest




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #95 - 14.08.2003 at 16:43:21
 
sorry, tipkovnca me zafrkava... meSojedci Smiley ne medojedci..


lp,


Meta
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #96 - 14.08.2003 at 17:51:29
 
Quote:
hejla samson, pozdravljen.

hej včasih si bl resno in poglobljeno pisal? a te je exo mal zavedu, k je bl v tvoji smeri? a ? priznaj da mal paše če kdo kdaj napiše kaj kar te mal podpre, mal druge zjezi a...  Grin sej vem mal zabave ne škodi...



Kako pa ves, kako je pravilno in napacno pisanje, mi razlozis in me potegnes iz teme? Malo se mi zdi, da ti EGO ponagaja, ker po sebi ocenjujes druge.. Kam bi prisli, ce bi vsak mislil enako, ocitno ti je vsec psihologija mnozic, krdelni nagon, da se vsi  obnasamo v skaldu s tvojimi prepricanji? Resnica samospoznanja je za vsak individum drugacna. Jej, jej, jej A., kaj te sedaj moram premoagovat z lastnim orozjem.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #97 - 14.08.2003 at 18:43:58
 

meta, pomoje gre za pogovor

no, kakor pač za koga... Wink




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #98 - 15.08.2003 at 09:39:01
 
ex

prvič reku sem resno in poglobljeno, ne prav in narobe sej veš ane, tle nisi čuti podpore k si to spisu, zato je nesigurno.

Dej v drugo se vpraši če mi odgovoraš kaj jaz exo sploh hočem povedat, je potrebno zato vpeltat druge in odgovorajt namesto njih, ali sem hotel sam pokazat A. da tud jaz njega znam "ujet" in ali me je A. res to vprašal, je to hotel povedat, naj odgovorim na to ali čutim da bi moj odgovor bil zdej prava stvar.

drugač pa sem pisu samsonu, ker mi je model car in res pove pošteno, jasno in brez obsod in žalitev stavri.

veš tud če ma drugačno mnenje, ne žal folka, ve da je samo njegov pogled to in napiše velik argumentiranga teksta, ne vpleta oseb, pač pa govori o dejstvih in izkušnjah, a ne na račun drugih.
ter tako dobi tudi tak tekst nazaj in ga tud resno in poglobljeno jemljemo, vsaj jaz.

samo to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #99 - 15.08.2003 at 12:02:16
 
No, kolega A., pa seveda kolega exorcist, včasih se rad malo pošalim kar tako za dobro voljo nas vseh. Prav nič zlobnega ni bilo v meni, šlo mi je zgolj za humor.

In A. je vsekakor to prav razumel. Cenim tvoj obsežen in po svoje dobro argumentiran pogled na ta moj izpad Wink, ki si ga pravilno dojel. Pač se toliko poznamo, da si takoj vedel, da niti pod razno nebi hotel imeti karkoli zoper vegeratijanstvo. Nasprotno, takšno prepričanje in prakso spoštujem, mislim, da je zelo na mestu, komur pač to uspeva prakticirati. Jaz imam pa le preveč rad, kot se včasih pošalim, "tisto zelenjavo, ki jo prej pujs poje in jo spremeni v nadvse sočno meso...". Razumem, da so med vegetarijanci tudi prenapeti ljudje,  ki bi hoteli celo s Sv. pismom dokazovati, da je edino vegetarijanska prehrana nekako po božji volji, pa me tudi to niti malo ne moti. Nasprotno, spodbuja me, da spet vzamem v pretres tista mesta v SP, ki jih navajajo, in mi torej predvsem pomagajo, da se učim.

Se pa s tvojim odnosom do prehranjevanja, spoštovani A., zelo strinjam, saj je predvsem spoštljiv in upošteva nekakšno vrojeno naravno ravnovesje. Jaz to zadevo razširim samo še na živalski svet, pa sva čisto skupaj.

Naj se ti zahvalim za zelo lep in poučen tekst, in seveda tudi exorcistu za obrambo, čeprav ni bilo potrebno.

Je pa res, da človeku godi, če se kdaj kdo z njim v čem strinja. Tako smo ljudje najbrž narejeni, in v tem primeru ni potrebno prav nič igrati.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
picola2
Guest




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #100 - 15.08.2003 at 20:13:22
 
Nekej me že dolg časa muči.Kako mislite,da bi se vse uredilo,če bi vsi začel naenkrat bit vegiji al pa da bi celo od prane živel?A ne bi blo mal preveč živali na tem svetu?Al mislte,da je odgovor glih v postopnem opuščanju mesa?Ni mi jasno,kam bi dal kar naenkrat vse živali?Ampak resno sprašujem,se ne zezam.Rada bi vedla.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #101 - 16.08.2003 at 00:59:49
 
Quote:
Nekej me že dolg časa muči.Kako mislite,da bi se vse uredilo,če bi vsi začel naenkrat bit vegiji al pa da bi celo od prane živel?A ne bi blo mal preveč živali na tem svetu?Al mislte,da je odgovor glih v postopnem opuščanju mesa?Ni mi jasno,kam bi dal kar naenkrat vse živali?Ampak resno sprašujem,se ne zezam.Rada bi vedla.


Dobro vprašanje. Verjetno bi jih bilo treba pobiti in zakopati. ??? Ali pa še naprej futrat in počakat, da poginejo od starosti. ???
Če bi jih pobili, bi spet bili tam kjer smo zdaj. Pobijanje nedolžnih. Če bi jih futrali, bi spet bili na istem, ker futranje živali je baje velik zalogaj in močno siromaši naravo.   Začaran krog?

lp Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #102 - 16.08.2003 at 11:04:43
 
pha

kakšen začaran krog


odrezat ne moreš ničesar ... lahko, ampak boli ... zato ... postopno odvajanje, postopno zmanjševanje mrtve hrane, ki pride v telo ... odvečno hrano se pak odpelje tistim, ki stradajo ... če smo jo mi lahko jedl leta in leta, se bo že kje kdo najdu, ki jo bo še pojedu.


čeprov ... đaba je to gledat tko ... na to se gleda preprosto tko: kaj lahko jest naredim ???
s problemi, ki bodo nastali zaradi tega kar sm jest naredu (zamenju hrano), se naj ukvarjajo tisti katerim bodo problemi nastali.
sej dons je ja vsakmu butlnu kmetu že jasno da v tradicionalnem pridelovanju in prodajanju hrane ni prihodnosti, niti preživetja, kamoli zaslužka. dokler dobivajo raznorazne subvencije iz proračuna, še kr nekako gre. ko tega keša ne bo več ...

jest poznam enga k je ukinu use krave in usa polja in vse travnike in ma ene tri tavelike rastlinjake ... še mal pa se bo navadu bio (s)cene.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #103 - 16.08.2003 at 11:07:22
 
gape wrote on 16.08.2003 at 11:04:43:
pha



, postopno zmanjševanje mrtve hrane, ki pride v telo ... .


Rastline pa so ziva hrana, ali kaj, paradiznik ti se miga v ustih, ko ga jes in te molduje, ne me pojesti, ne me pojesti, morilec, morilec...  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
ex member kolibri
Guest




Re: Vegetarijanci ste morilci rastlin
Reply #104 - 16.08.2003 at 11:55:04
 
VEGETARIJANSKA PREHRANA
Prizadevanje za harmonično in zdravo življenje, nas neizogibno vodi do primerne prehrane - do vegetarijanstva. Naša družba nenehno povzdiguje mesno prehrano. Že od otroštva nas spremlja privzgojeno prepričanje, da je meso bistvenega pomena za uravnoteženo prehrano in s tem, nujno potrebno na naše zdravje in dobro počutje. Pa vendar na milijone ljudi živi polno in zdravo življenje, ne da bi kdajkoli zaužili košček mesa.
Kogar zanimajo osnovna vprašanja prehrane, se sooči z množico najrazličnejših argumentov, ki govorijo za ali proti vegetarijanski oziroma mesni prehrani. Bistvo argumentov zagovornikov mesne prehrane je v 'prehranjevalni nuji', medtem, ko argumenti proti mesni prehrani slonijo na škodljivosti toksinov, ki so v mesu in na notranjem odporu do ubijanja drugih živih bitij za prehrano.
Prvo vprašanje s katerim bi se morali soočiti pri katerikoli prehrani je: "Zakaj sploh jemo?" Odgovor je na prvi pogled zelo očiten: "Jemo, da bi živeli." Toda obstajajo pričevanja oziroma dokumentirani primeri jogijev, ki se leta niso dotaknili hrane ali pijače. Resda je treba dodati, da so ti redki posamezniki ves svoj čas preživeli v mirovanju, sede v globoki meditaciji.
Hranjenje proizvaja gorivo za aktivni sistem. Dokler smo v svetu fizično aktivni, potrebujemo hrano, da nadomestimo energijo, ki jo trošimo s svojim delovanjem. Gibanje troši energijo, hrana pa je energija.
Bolj natančno, hrana je kemična energija, ki oskrbuje celice s hranilno glukozo in telo s posebnimi snovmi, ki gradijo in ohranjajo vitalnost tkiv.
Ker nobena hrana ne vsebuje vseh hranilnih snovi, ki jih telo potrebuje, moramo izbirati raznoliko hrano, ki zadovolji potrebe našega edinstvenega sistema.

NARAVA MESA
Meso je mrtva, pogosto že več dni stara hrana, predno pride na mesarske pulte. Večinoma mu dodajo še sredstva za konzerviranje ( milejši izraz za kemikalije, ki pobijejo mikroorganizme, ki bi se sicer razvili na površini mrtvega mesa) ter barve (da zamaskirajo rjavo barvo mesa, ki nastane ob razpadanju).
Vitalna energija zapusti organizem ob smrti. V njem ostanejo le nedejavne kemikalije. Mrtva hrana, vključno s konzerviranim sadjem in zelenjavo je po naravi tamasična (daje malo energeije). Nasprotno pa vsebuje sveže sadje in zelenjava veliko vitalne energije.
Preden jo izločimo, ostane hrana v človeškem organizmu kakšen dan. Ko pojemo meso ali konzervirano hrano, vnesemo v telo že staro inertno energijo.
Naredite enostavni eksperiment in sami presodite. Dva kozarca napolnite z vodo, ki ima sobno temperaturo. V en kozarec dajte cvetni popek, v drugega pa kos mesa, enake velikosti. Oboje hranite na sobni temperaturi. Ob koncu tretjega dne poglejte stanje vsebine obeh kozarcev. Cvetni popek bo vzcvetel. Kazal bo znake življenja in rasti, medtem ko bo meso samo razpadalo in onesnažilo vodo.


STRAH IN MESO
Kravo, ovco ali prašiča odpeljejo s kmetije ali farme v klavnico, kjer jih ubijejo in zakoljejo. Žival je nenadoma iztrgana iz domačega okolja, kjer je preživela celo življenje. Porinejo jo na vozilo pa naj bo to tovornjak ali vlak, kjer je dolge ure uklenjena - nenehno je izpostavljena tresenju, nenadnim sunkom ustavljanja in speljevanja, velikim temperaturnim spremembam in motečim zvokom vozila.
Ko pridejo na cilj, jih moški oboroženi z električnimi palicami raztovorijo in odvedejo skozi labirint ramp, spuščajočih dohodov in kemičnih kopeli. Končno pride žival do same klavnice - polne vonja po krvi in glasov prestrašenih živali.
Živali imajo občutke, kar lahko potrdi vsak lastnik hišnega ljubljenčka. Žival občuti strah in paniko, ki jo povzročita prevoz in klanje.
Strah je psihofizični odziv organizma na ogrožujoče okoliščine. Panika je ekstremni strah.
Če pogledamo s fiziološkega vidika, močan strah stimulira sprožilce zapletene verige dogajanj, ki se začno v možganih in končno dosežejo vsako celico in vlakno organizma. Ko žival prepozna grožnjo prenese hipotalamus v možganih preko hrbtenice serijo ukazov živčnemu sistemu po celem organizmu. V grlu oz. iz žleze ščitnice se v telo sprosti velika količina hormonov, prav tako pa veliko količino hormonov izločijo tudi ledvice . To po drugi strani sproži programiran niz odzivov po celem organizmu.
Kemikalije, ki povzročajo te reakcije v živalih, proizvajajo iste reakcije v človeškem organizmu. Konjski adrenalin uporabljajo v človeškem organizmu za dosego istih učinkov, kot jih ima človeški adrenalin.
V stanju hipervznemirjenosti je vsaka celica telesa napolnjena s temi kemikalijami, ki ostanejo v njem, tudi po raztelešenju. Redno uživanje živalskega mesa povečuje prisotnost enakih kemikalij v človeškem telesu. Telo mesojedega posameznika je nenehno v stanju hipervznemirjenosti, ki ustvarja kronično napetost, strah in občutke zmede in pomanjkanja varnosti.
Prevelika prisotnost teh snovi v organizmu, prikrije naravno vznemirjenost. Človek se ni več sposoben naravno odzivati v različnih okoliščinah. Višek energije, ki je prisoten v telesu, teži k sprostitivi – ali skozi seks, droge ali skozi sublimirano televizijsko nasilje, filme in tisk. Človek postane zbegan ter ločen od svojih pravih občutkov in potreb. Nenehno prisoten subtilni občutek strahu, ki je posledica kemičnih snovi, ustvarja strah pred seboj in psihološko zavrtost.
Nikoli v preteklosti meso ni bilo tako lahko dosegljivo kot danes. Naraščanju izobilja hrane, ki ga je prinesla doba elektrike in hladilnikov, je sledilo povečanje bolezni srca, raka, prezgodnje smrti in množica drugih bolezni.
Meso so uživali tudi v preteklosti, toda nikoli tako pogosto in v takšnih količinah. Res je tudi to, da je bilo meso živali, ki so ga uživali pred dobo hladilnikov, večinoma drugače vzgojeno.

MESOJEDCI IN RASTLINOJEDCI
Naključna primerjava osnovnih razlik med mesojedci in rastlinojedci, omogoča dragocen vpogled v posledice dveh prehranjevalnih vzorcev.
Najprej poglejmo vonj, ki ga oddajajo mesojedci. Primerjajte razliko med zadahom krave in mačke. Obisk živalskega vrta daje še boljši primer – z istimi rezultati. Zadah mesojedih živali je zelo smrdeč, daleč hujši od zadaha kateregakoli rastlinojedca.
Zadaha ne proizvajajo le ostanki delcev hrane v ustih, ampak tudi odpadni produkti v pljučih, ki prihajajo iz ven. Zadah odkriva notranje delovanje telesne kemije. Slab zadah alkoholikov ne prihaja le od alkohola v ustih, ampak tudi od alkohola, ki ga pljuča izločajo v plinasti obliki, kar kaže, da je telo nasičeno z alkoholom. Podobno zaudarja zadah mesojedih živali po kemičnih snoveh, ki so prisotne v njihovem telesu.
Čutilo vonja lahko zazna še eno očitno razliko: veliko razliko med vonjema iztrebkov, ki ga izločijo mesojedci ali rastlinojedci. Mačji iztrebki so gotovo nekaj najbolj smrdečega – mačke pa so tudi ene najbolj striktinih mesojedcev.
Na drugi strani pa mnoge kulture kravje blato že tisoče let uporabljajo za gorivo pri najbolj svetih ritualih.
Veliko razliko lahko opazimo tudi med telesnim vonjem, ki ga oddajajo ljudje, ki se hranijo z mesom ali ljudje, ki se hranijo vegetarijansko. Vegetarijanec (ki ne je mesa, rib in jajc) ne potrebuje deodorantov ali ustnih vodic.
Način dihanja pri mesojedcih je hiter in plitev, pri rastlinojedcih pa globok in počasen. Hitro, plitvo dihanje je pri ljudeh povezano s strahom, napetostjo in bolečino; globoko, počasno dihanje pa z mirom, tišino in sproščenostjo.
Adrenalin, ki prežema meso ubitih živali, stimulira srčni in dihalni ciklus. Pri normalnem posamezniku adrenalin prekomerno vznemirja in vodi do kronične napetosti, pospešenega srčnega utripa in hitrega dihanja. Nobeno od teh stanj ni značilno za dobro fizično in mentalno zdravje.
Kot skupina so mesojedci bolj nočna bitja, medtem, ko so rastlinojedci v glavnem dnevna bitja. Toda vse te razlike
kulminirajo vsnovnem spoznanju: harmoničen, miren način življenja, ki ga človeštvo išče, je veliko bližji
naravi rastlinojedih kot mesojedih.


PREHRANA IN IZBIRA
Mesojede živali zaradi svoje posebnosti nimajo izbire v svoji prehrani. Jesti morajo meso – takšna je njihova naravna usoda. Ljudje pa lahko prav dobro preživijo brez mesa. Dokaz za to so milijoni ljudi, ki nikoli niso jedli mesa. In če človek lahko preživi brez mesa, zakaj naj potem za svojo prehrano ubija druga živa bitja ?
Z uživanjem mesa človek neposredno sodeluje v ubijanju živih bitij, ki bi se, če bi imela izbiro, gotovo upirala in pobegnila.
Rastline so primerna hrana za ljudi v dveh svojih temeljnih obdobjihh: na začetku reproduktivnega ciklusa ali na koncu življenjskega ciklusa. Rastline 'računajo' na uživanje njihovih plodov, s čimer je omogočeno nadaljevanje njihove vrste. Primer: ko pojemo paradižnik, semena nepoškodovana potujejo skozi črevo in se skupaj z blatom izločijo – blato postane v najbolj kritični fazi rasti, hranilni vir za semena. Večina sadja in semen je svetle barve in prijetnega vonja, kar služi pritegovanju pozornosti rastlinojedcev. To je popolna simbioza, biološki odnos, v katerem imata obe strani korist. Sadje se uživa samo, ko je zrelo, to se pravi na koncu njegovega življenjskega ciklusa.
Mnogo 'samoimenovanih' vegetarijancev uživa jajca, da bi v svoji prehrani zadostili potrebi po beljakovinah . Jajca, kot tudi vse oblike mesa, so precej slabša energijska oblika, kot rastlinska hrana. Navsezadnje so embrionalna oblika življenja. Večina jajc, ki je na voljo na ameriškem trgu, je neoplojena in s tem brez vitalne energije. Ti proizvodi so bili ustvarjeni s pomočjo kemične stimulacije kokoši in ne morejo ustvariti žive živali. Jajca prav tako proizvajajo smrdljive pline v črevesju.
vir www.om-ezoterika.sempco.si


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8