Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 17885 times)
exorcist
Ex Member




Prilascanje Resnice na Gape forumu?
10.08.2003 at 11:39:34
 
Zakaj vas vecina mesetari, kupcka ali kocka z Bogom na Gape forumu in si iscete oziroma si samoumevno jemljete, lastite pokroviteljstvo nad Resnico/Bogom, se pravi obcutek imam, da ste prevec samozaverovani vase, ceprav delujete nazven v povsem drugi luci, ko verjamete, da imate monopol nad Resnico in se postavljate v neke vrste osebnih strazarjev - spiritualisticnih hegemonov, lobijev, mucenikov, razsvetljencev, mesij. Zakaj povsem zanikate ratio in ego?

Mislite, da se da Bog podkupiti in mu je vsec NEW-AGE sponzorstvo ter lizanje podplatov. Bog ni od nikogar, niti od vas zato, zato je vsakrsno si nasilno prilascanje Njega in monopol nad Resnico le utvara vseh vas, ki trdite, da ste ze spoznali Boga/Resnico, a res? Ne delate terror (nasilje) nad samim Bogom in si ga poskusate stlacit v kalup, modlo veloko vsega 1 kubicni centimeter skupaj z vasimi osebnimi prepricanji in vam vsecnimi filozofijami? Ne delate sile Bogu in si ga poskusate na vsak nacin lastit, posedovat, reci si Bog je moj, Resnica je na nasi strani? Upam, da razumete, da obstaja 1000 misljenj, 1000 prepricanj, 1000 mnenj, 1000 resnic, 1000 lazi. Intuitivno zaznavam, da se vi nagibate k slednjemu? Morda pa se tudi motim...

Ja, res je, pazite se le in naj vas bo strah, da vam kdo ne ukrade Resnice/Boga, saj nimate imunitete nad slabim!


Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Prilascanje Resnice na Gape forumu?
Reply #1 - 10.08.2003 at 11:44:55
 
ti si res en bolnik.

dej že dojemi, da ne boš nikogar prepričal in da samo delaš budalo iz sebe.

pa brez zamere.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Prilascanje Resnice na Gape forumu?
Reply #2 - 10.08.2003 at 13:20:21
 
soncnica wrote on 10.08.2003 at 11:44:55:
ti si res en bolnik.

dej že dojemi, da ne boš nikogar prepričal in da samo delaš budalo iz sebe.

pa brez zamere.

Moja skepsa je povsem opravicena in mi je vseeno, kar si mislis o meni ti ali kdorkoli drug. Ne vem zakaj bi nekoga hvalil in poveliceval, samo da mi potem ti lahko nazaj laskali, ces kako sem napredoval po lestvice "visje zavesti". Ma, dajte no, saj ne mislite resno kaj ne?!?


Ne vem zakaj kolebamo Slovenci iz ene skrajnosti v drugo, v prejsnjem komunisticnem rezimu je bila vsakrsna vera in religija strogo prepovedana, sedaj pa florirajo razlicne poganske navlake in nam Evropejcem nekomplementarne vzhodnjaske filozofije in vere.

To je davek, ki ga terja nasa potrosniska kultura, iskreno pa dvomim, da je to pot do srece, ko se nagibate v skrajnosti in vcasih napisete taksne stvari, da me kar srh spreleti, npr. da je 2.sv. vojna bila potrebna, pac teh "nekaj" milijonckov ljudi, ki so umrli, da je shizofrenija komunikacija med astralnimi svetovi, vesoljcki....



Kakor koli obracam to vaso "sveto" knjigo vedno pridem do enakega zakljucka, ljudje so vec ali manj nesrecni, zdolgocaseni, pa iscejo uteho v vsem, kar jim pride pod palec, tudi tu na vasem forumu. Pozablja pa se, da je indijska kultura zelo razlicna od nase in ljudje niso srecni zaradi vere, ampak zaradi tega, da niso prevzetni, ne poznajo konzumne pop kulture, nimajo bogastva, odnosi med ljudmi so pristnejsi... Povsem irelevantno je kaksne religije, vere, prepricanja bi bili ti ljudje, pa bi vseeno ostali srecni, dopolnjeni brez vsakrsnih vasih pripomockov, modrih misli in rekvizitov - meditacije, prebiranje "svetih" knjig, iskanje Resnice...  

Res se slisi kontradiktorno, ampak kjer je vecja revscina je tudi vecje zadovoljstvo in tam je sreca doma, ne pa v vasih ucenih knjigah. Tukaj je kljuc do srece.

Niti ne vem, zakaj se nekateri tu igrajo toliko s clovesko psiho in pripisujejo zelo velik pomen FATALIZMU, ces prej si gresil, sedaj pa trpi. To je hierarhicni KASTNI sitem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prilascanje Resnice na Gape forumu?
Reply #3 - 10.08.2003 at 13:38:16
 
exorcist wrote on 10.08.2003 at 11:39:34:
Zakaj vas vecina mesetari, kupcka ali kocka z Bogom na Gape forumu in si iscete oziroma si samoumevno jemljete, lastite pokroviteljstvo nad Resnico/Bogom, se pravi obcutek imam, da ste prevec samozaverovani vase, ceprav delujete nazven v povsem drugi luci, ko verjamete, da imate monopol nad Resnico in se postavljate v neke vrste osebnih strazarjev - spiritualisticnih hegemonov, lobijev, mucenikov, razsvetljencev, mesij. Zakaj povsem zanikate ratio in ego?

Mislite, da se da Bog podkupiti in mu je vsec NEW-AGE sponzorstvo ter lizanje podplatov. Bog ni od nikogar, niti od vas zato, zato je vsakrsno si nasilno prilascanje Njega in monopol nad Resnico le utvara vseh vas, ki trdite, da ste ze spoznali Boga/Resnico, a res? Ne delate terror (nasilje) nad samim Bogom in si ga poskusate stlacit v kalup, modlo veloko vsega 1 kubicni centimeter skupaj z vasimi osebnimi prepricanji in vam vsecnimi filozofijami? Ne delate sile Bogu in si ga poskusate na vsak nacin lastit, posedovat, reci si Bog je moj, Resnica je na nasi strani? Upam, da razumete, da obstaja 1000 misljenj, 1000 prepricanj, 1000 mnenj, 1000 resnic, 1000 lazi. Intuitivno zaznavam, da se vi nagibate k slednjemu? Morda pa se tudi motim...

Ja, res je, pazite se le in naj vas bo strah, da vam kdo ne ukrade Resnice/Boga, saj nimate imunitete nad slabim!


Exorcist, tako smešno mi postaja, kar počneš. Pa veš zakaj?
Ker "sovražnika" vidiš IZVEN sebe.
Tokrat tukaj.

Ego trip, na katerem jašeš, je pa po mojem opažanju sedaj na višku. Kaj več si skoraj ne moreš več izmisliti.

Razumem, da imaš svojo internetno stran... da morda nimate še foruma tam (sem površno preletela tvojo stran). Garantiram ti pa, da to, kar očitaš temu forumu, boš dobil servirano tudi ti.. ali kdorkoli drug.

Upravičena je "jeza", ko vidim - o, da si kdorkoli lasti boga.
Najbolj se ... zabava v vsem tem.. gospod, ki se imenuje Ego.
Ker uspešno, pod njegovo domeno, seješ strup, ki se mu reče... širjenje nestrpnosti ...

Mene se ne dotakneš več. OD kar sem te skužila.  Wink

Ko boš skužil še ti, da si zabredel v vrtinec... projekcije... se boš smejal tudi ti.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Prilascanje Resnice na Gape forumu?
Reply #4 - 10.08.2003 at 14:35:14
 
Amstel wrote on 10.08.2003 at 13:38:16:
Exorcist, tako smešno mi postaja, kar počneš. Pa veš zakaj?
Ker "sovražnika" vidiš IZVEN sebe.
Tokrat tukaj.

Ego trip, na katerem jašeš, je pa po mojem opažanju sedaj na višku. Kaj več si skoraj ne moreš več izmisliti.

Razumem, da imaš svojo internetno stran... da morda nimate še foruma tam (sem površno preletela tvojo stran). Garantiram ti pa, da to, kar očitaš temu forumu, boš dobil servirano tudi ti.. ali kdorkoli drug.

Upravičena je "jeza", ko vidim - o, da si kdorkoli lasti boga.
Najbolj se ... zabava v vsem tem.. gospod, ki se imenuje Ego.
Ker uspešno, pod njegovo domeno, seješ strup, ki se mu reče... širjenje nestrpnosti ...

Mene se ne dotakneš več. OD kar sem te skužila.  Wink

Ko boš skužil še ti, da si zabredel v vrtinec... projekcije... se boš smejal tudi ti.


Ne, ne razumes me, jaz pa vas ne, zakaj najveckrat uporabljate besedo EGO, saj nismo kolektivna bitja, da bi se morali zliti in postati nepomembni - vsak posameznik zase je nepomemben, torej smo po vasi logiki kot mravlje, cebele ali termiti in ce eno od teh pohodi velikan-clovek ne povzoci skode? Angry Ne pristajam na to ideologijo, to vodi v skrajnosti, ce v celoti zanikamo svoj ego-samega sebe in se poistovetimo s kolektivom! Pod drugo nisem clovek, ki bi sploh dal kaj veliko na EGO, zato je to zame le s tvoje strani vrzena kost ostalim forumcem, da me obdelajo po dusevni plati, ces kako "hudoben", samozagledan, etc.......  Angry

Pod tretjo, to ni nestrpnost, ker ima vsak pravico do svojega osebnega misljenja, saj pravim obracaj talar kakorkoli, se vedno ostane narejen iz iste snovi. To ni normalno, da se omalovazuje zrtve 2.sv.vojne, ces en sam EGO v mnozici, to je nic, to je vseeno, ce umre, trpljenje, ah, saj je vseeno..... Ne pozabi, da s tem lahko naredis blazno skodo, ce tako razmisljas s svojimi somisljeniki - kompanjoni!

To je sicer stvar okusa, ker vsak gleda skozi svojo prizmo, kako se svet vrti, a tako pac je.

Se se ne spomnis, katera ideologija je zavracala EGO, ja to je bil KOMUNIZEM in v kaj se je razvil -v tianijo? Tudi tiranije in diktature sovrazijo, da bi se posameznik uveljavljal. Povsem neutemljene zakljucke dajes.

Ja, se enkrat do nikogar nisem nestrpen, pricakujem le tehtne odgovore in protiargumente, da me prepricate v nasprotno, a vam zal to ne uspeva najbolje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prilascanje Resnice na Gape forumu?
Reply #5 - 10.08.2003 at 15:20:42
 
exorcist wrote on 10.08.2003 at 14:35:14:
Ne, ne razumes me, jaz pa vas ne,

zakaj najveckrat uporabljate besedo EGO,

ker ima vsak pravico do svojega osebnega misljenja, .


Se res ne razumeva. Škoda. Kaj naj? Lahko ti rečem edino naslednje:

1. Bi bilo dobro, da ne bi posploševal, kar napiše en forumovec, da to mislijo vsi.
Tudi meni marsikaj ni pisano na kožo, kar se piše na tem forumu in se s tem ne identificiram, in če se le da, poskušam se ne počutiti orgožene, če kdo misli... kaj vem kaj... da bodo prišli vesoljci nas rešiti...  Wink

2. Ego zahteva izgubo individualnosti.
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...
Če si si ustvaril mnenje, da smo na tem forumu skupek kolektivnosti, se motiš.  Grin

3. Vsak ima pravico do svojega mišljenja, vsak ima tudi pravico, da se ga obravnava spoštljivo. Kot bitje. Vredno.
Torej... če pomisliš, kdo te ne obravnava spoštljivo, boš verjetno spoznal, da ni kar cel forum....

Kar ljudi razdružuje, ni gut.

exorcist wrote on 10.08.2003 at 13:20:21:
Kakor koli obracam to vaso "sveto" knjigo vedno pridem do enakega zakljucka, ljudje so vec ali manj nesrecni, zdolgocaseni, pa iscejo uteho v vsem, kar jim pride pod palec, tudi tu na vasem forumu.  


Ljudje so nesrečni.
Marsikdo je.
Marsikdo, je kdaj srečen in kdaj ni.
Marsikdo išče in najde rešitev zase.
Marsikdo rešitev le išče in je ne najde.
Marsikdo misli, da je rešitev našel.

Relativno je, ko govorimo... : ljudje so... govori se, piše se, .. misli se...
Manj realtivno postane... ko reče vsak zase.
Exorcist, po mojem je to edina rešitev.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Prilascanje Resnice na Gape forumu?
Reply #6 - 10.08.2003 at 16:23:11
 
Vidis ze zopet mi nekaj razlagas iz svojega/vasega zornega kota, prepricanja in mi vsiljujes tvoje osebne poglede, kaj je krivo za zlo na Zemlji - vi vidite edin izvor zla v egu, tukaj se sicer do dolocene mere strinjam z vami, poudarjam dolocene, vi pa si niste oziroma vsaj nekateri postavli jasno zacrtanih mej - limite, se niste prizemljili, ste kot ladja brez sidra, ker crpate predvsem iz tujih kultur, ki so vam vec ali manj neznanka, ker zivite v povsem drugem okolju. Nekateri na tem forumu vidite za vse resitev, predvsem pa odpovedovanju samega sebe, odpovej se egu in boste doziveli raj, nirvano, katarzo, mir na Zemlji, a res, sploh pa za kaksno ceno? Skratka, ne vem kaj mislis, da posplosujem, ko pa sem prebiral vecino postov odprte tudi s strani vasih moderatojev in sem bil dokaj skromen, ko sem navedel samo 2.sv.vojno in omalovazevanje njenih zrtev - o tem ravno govorim, ko nimas vec empatije do socloveka, gledas na cloveka kot na stevilko, ki se bo ponovo reinkarniral v drugem zivljenju in mu je bilo usojeno, da umre, ker je bil "hudoben"? Ziv nesmisel in pomanjkanje socustvovanja, to je egoizem. Joj, vas kateri tako razmisljate....

Ni 100% odpovedovanje ega dejansko tudi sebicna odlocitev, pomisli? Skratka prosim, ne mi vec govorit o egu, spostujte to, da kar zna biti za enega dobro, se ne pomeni, da je za drugega enako dobro. Ce ti to osrecuje in osmisljuje zivljenje OK, vendar pozabljas, da smo si ljudje razlicni in ce je to "zdravilo"(odpovedovanju egu) tebi pomagalo, morda na mene sploh ne bo imelo ucinka ali bo imelo kontra vpliv, mi bo skodovalo. Tega se ravno bojim, ko si pridobivate simpatizerje, ki vse nekriticno pozirajo, kar jim vi pravite, napisete, etc.... Vse z zdravo mero!.

Jaz v splosnem spostujem vse svetovne religije in prepricanja, ampak zdi se mi da je sedanji cas zlata doba mazacev in je treba biti pri teh stvareh malce bolj previden, ko nekomu dajes napotke in nasvete za zivljenje. Pri vsem treba uporabiti zdrav kancek "pameti", da te ne odnese v skrajnosti in te ne odmetava po morju, kot papirnate ladjice.

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Prilascanje Resnice na Gape forumu?
Reply #7 - 10.08.2003 at 17:22:24
 
Amstel wrote on 10.08.2003 at 15:20:42:


To je isto, kot da tebe RKC duhovnik prepricuje v obstoj Satana, v katerega ne verjames. Isto ti delas pri meni in mi skusas vcepiti tvoje poglede. Se ti zdi to smiselno?
Kako ti naj recem, ni dobro da je clovek prevec "v tem", pa bodisi je new-ager, kristjan, musliman, budist.....

Mimogrede tole razmisljanje o egu, ki si ga napisala je res lepo, ampak pozabljas, da se ego ni razvil iz nic, niti se ni naredil iz nic ali da bi bil ze od nekdaj prisoten, ampak je k temu botrovalo predvsem nezdravo druzinsko okolje, klima in ambient iz katerega je potem izsel EGO in posledicno nezdravo funkcioniranje posameznika v druzbi, ki se lahko res kaze v pretiranem egoizmu. To je kljucnega pomena, ti si ze postavla diagnozo, nisi pa iskala faktorjev, ki so povzrocili bolezen ter se nisi osredotocala, kako jih odpravti. Ne mores cloveku preprosto reci odpovej se egu in bos srecen, ker ego deluje iz podzavesti, ti pa vidis samo 1/3 ledenika, ki gleda iz vode. Sam se po navadi ne mores potegniti iz zivega peska, ampak zato rabis strokovnjake, npr. prijatelja ali psihiatra. Razumes?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Prilascanje Resnice na Gape forumu?
Reply #8 - 10.08.2003 at 20:45:26
 
Quote:
Ne. Razumem pa le eno, če še nisi boš v kratkem totslno zblaznel, pol boš pa lahko v kakem zaprtem oddelku držal svoje govore.
Tudi dobro.

Vs eje lepo in prav.


www.handykult.de/plaudersmilies.de/happy/bdent.gif

www.handykult.de/plaudersmilies.de/happy/bdent.gif  

www.handykult.de/plaudersmilies.de/happy/bdent.gif www.handykult.de/plaudersmilies.de/happy/bdent.gif


NO COMMENT
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Prilascanje Resnice na Gape forumu?
Reply #9 - 10.08.2003 at 20:56:00
 
exorcist wrote on 10.08.2003 at 13:20:21:
Ne vem zakaj kolebamo Slovenci iz ene skrajnosti v drugo, v prejsnjem komunisticnem rezimu je bila vsakrsna vera in religija strogo prepovedana, sedaj pa florirajo razlicne poganske navlake in nam Evropejcem nekomplementarne vzhodnjaske filozofije in vere.
 




Ne vem, kje si ti živel, ampak vera tu ni bila nikoli prepovedana!



(če imaš monopol nad takšnimi resnicami, potem ti mora najbrž zares biti hudo) Roll Eyes


(in kaj smo bili preden smo postali kristjani - mogoče pogani)


uživaj!



Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prilascanje Resnice na Gape forumu?
Reply #10 - 10.08.2003 at 20:56:50
 
narobe si pošteku ... ne gre se za to da bi si resnico prilastili ampak za to da Resnico gradimo, jo spoznavamo, to sm že razlagu ... bi lahko reku, iščemo resnico - sej ne da jo je treba iskat, u bistvu se ji je treba samo odpret - odstrant vse blokade, ki prepračujejo vpogled v resnico.

točno se zavedamo da Resnico, po definiciji, vemo samo VSI skupaj. posameznika ki bi vedu resnico ni, obstjajojo posamezniki, ki imajo na Resnico manj zamegljen pogled. med njimi ti recimo nisi. vsaj kolkr sm te do sedaj uspel spoznat exorcist.

ne zanika se ego, niti racio, racio se uporablja za naloge katere obvlada, egu se odvzema moč nad telesom in se ve da to ni naša prava izvorna narava.



bogu je zihr ušeč, če ga ljubimo.



vemo, da je 10.000 resničnosti in samo ena Resnica.



o RESNICI se ne pogovarjamo (vsaj prov pogosto ne).



kar se tiče zavesti in nje stopenj, jest govorim izredno resno.






o kateri sveti knjigi govoriš ???




z egom je ena taka čudna dolga zgodba ... preštudiri jo ... sej se da razumet ... smo si precej razlagal ... na živih primerih ...



ne gre se za odpoved egu, gre se za integracijo, transformacijo ...

in tuki ni debate ... in tuki ni razlik med nami ... sorry ... taka je Resnica.



*vi vidite edin izvor zla v egu*
to sicer ni res, obstaja pa velika možnost
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Prilascanje Resnice na Gape forumu?
Reply #11 - 10.08.2003 at 20:58:53
 
gape wrote on 10.08.2003 at 20:56:50:

bogu je zihr ušeč, če ga ljubimo.






Komu pa ni?



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Prilascanje Resnice na Gape forumu?
Reply #12 - 10.08.2003 at 20:59:42
 
t wrote on 10.08.2003 at 20:56:00:
Ne vem, kje si ti živel, ampak vera tu ni bila nikoli prepovedana!



(če imaš monopol nad takšnimi resnicami, potem ti mora najbrž zares biti hudo) Roll Eyes


(in kaj smo bili preden smo postali kristjani - mogoče pogani)


uživaj!





Takrat sem se bil majhen in zelen, nakar pa sem se prikljucil v tale vas forum, pa sem pameten in lep.  Grin

No zdaj pa dosti heca, takrat se to ni bilo tako razmahjeno, kot v sedanjem casu, ko je v eksponentnem porastu iz leta v leto. Sicer pa sem bil res takrat se bolj mlad, saj sem star komaj 23. Pameten pa sem ze od malega. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prilascanje Resnice na Gape forumu?
Reply #13 - 10.08.2003 at 22:11:15
 
exorcist wrote on 10.08.2003 at 16:23:11:
Vidis ze zopet mi nekaj razlagas iz svojega/vasega zornega kota, prepricanja in mi vsiljujes tvoje osebne poglede

Vsiljujem? S podajanjem svojega pogleda?

exorcist wrote on 10.08.2003 at 16:23:11:
se niste prizemljili

Hm, po čem sklepaš, da nisem prizemljena?

exorcist wrote on 10.08.2003 at 16:23:11:
gledas na cloveka kot na stevilko

Po čem sklepaš?

(To sta dva primera posploševanja)

exorcist wrote on 10.08.2003 at 16:23:11:
vendar pozabljas, da smo si ljudje razlicni in ce je to "zdravilo"(odpovedovanju egu) tebi pomagalo, morda na mene sploh ne bo imelo ucinka ali bo imelo kontra vpliv, mi bo skodovalo.

Se strinjam.

exorcist wrote on 10.08.2003 at 16:23:11:
Tega se ravno bojim, ko si pridobivate simpatizerje, ki vse nekriticno pozirajo, kar jim vi pravite, napisete, etc.... Vse z zdravo mero!.

Če bi bila v sekti, bi se veselila ljudi, ki padajo pod "moj", "naš"vpliv in ne razmišljajo s svojo glavo. Tako pa, ker nisem, nimam nič od tega, če se kdo strinja z mano. Niti nimam nič od tega, če se ne strinja.

exorcist wrote on 10.08.2003 at 17:22:24:
Isto ti delas pri meni in mi skusas vcepiti tvoje poglede.

Skušam ti vcepiti svoje poglede? Kako?

exorcist wrote on 10.08.2003 at 17:22:24:
Sam se po navadi ne mores potegniti iz zivega peska, ampak zato rabis strokovnjake, npr. prijatelja ali psihiatra. Razumes?


Če boš prebral kak moj članek na pozitivkah, kjer pišem tudi o psihoterapiji, boš videl, da prizemljeno razumem marsikaj.  Wink

Exorcist, tko. Na kratko. Ne grem se več. Ker nočem, da bi se zapletala. Če želiš, se lahko kaj razpletemo.
Najdemo bistvo in prave razloge tvojih bojazni o tem, kak vpliv utegne imeti ta forum, nekateri posamezniki, na ljudi.
Lahko greva kdaj na kak klepet v živo. Ali pa ne.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Prilascanje Resnice na Gape forumu?
Reply #14 - 11.08.2003 at 00:23:54
 
Amstel wrote on 10.08.2003 at 22:11:15:
Vsiljujem? S podajanjem svojega pogleda?

Hm, po čem sklepaš, da nisem prizemljena?

Po čem sklepaš?

(To sta dva primera posploševanja)

Se strinjam.

Če bi bila v sekti, bi se veselila ljudi, ki padajo pod "moj", "naš"vpliv in ne razmišljajo s svojo glavo. Tako pa, ker nisem, nimam nič od tega, če se kdo strinja z mano. Niti nimam nič od tega, če se ne strinja.

Skušam ti vcepiti svoje poglede? Kako?


Če boš prebral kak moj članek na pozitivkah, kjer pišem tudi o psihoterapiji, boš videl, da prizemljeno razumem marsikaj.  Wink

Exorcist, tko. Na kratko. Ne grem se več. Ker nočem, da bi se zapletala. Če želiš, se lahko kaj razpletemo.
Najdemo bistvo in prave razloge tvojih bojazni o tem, kak vpliv utegne imeti ta forum, nekateri posamezniki, na ljudi.
Lahko greva kdaj na kak klepet v živo. Ali pa ne.


Saj vidim Amstel, da si prisla na konec z mano, ko si moras pac sama sebi priznati osebni poraz, da ne najdes oprijemljivih protiargumentov na moje provukativno-kriticne postavljenje trditve, ki pa so v marsicem se kako resnicne, zal jih je pretezko ovreci in diskriditirati, razumem. Ocitno me rada seciras sklicejoc se na moje napacne argumente, premise, trditve, kaj?

Kaj te pises o psihoterapiji in kasne so tvoje reference, namrec to se lahko kaj hitro sprevrze v manipuliranje oz. dzongliranje s clovesko psiho, ceprav je bil tvoj prvobiten namen zelo altruisticen, se razdat nekomu, mu pomagat, itd. S temi stvarmi je treba bit izredno previden, ceprav se mi tisto, kar si napisalo o EGU ne zdi tako nevarno. Ampak, da ti razsvetlim se drug zorni kot, kaj pa ce si to bere neka psihicno labilna oseba, npr. zenska ali otroci nad katerim je izvajano vsakodnevno verbalno (psovanje in kletvice) in fizicno nasilje in pozre vse kar si napisala, se bo zadrgnila, ker vidi v tem resitev svojega trpljenja. To pa stori tako, da odvrze obrambne mehanizme (ti bazirajo na egu) in se ji celotna psiha sesuje (zivcni zlom), ker se svojemu agresorju po zaslugi tvoje miselnosti ne upajo zoperstavit, ampak raje po tihem trpijo in se zapira vase? Pomisli mi smo druga koltura, z drugimi vrednotami in nacinom vzgoje, ne smes si vzgleda jemat po tibetanskih budisticnih menihih, ki odgovarjajo na nasilje kitajske vlade z nenasiljem - pasivni odpor. Ves koliko skode lahko povzrocis nekomu, ki je nekriticen in v vas vidi odresitelja vseh svojih tezav? No v to sicer ne verjamem, ampak vseno vredo premisleka.


Sklepam, da bi me rada na krivo vero speljala (vabilo na kavico), s tem bi svojo verno babico spravil v grob, ko bi izvedela, da sem postal apostat - odpadnik od krscanske vere in konvergiral na Gape forum? Ne, svojega prepricanja pa pod nobenim pogojem in nikdar ne nameravam zanikati.

No, zdaj se ze res se samo afnam na tem forumu, ker se lahko skrijem pod imaginarno kiberneticno steno med sabo in vami, ter vem, da ne bo nihce fizicno obracunal z mano, sigurno bi se nasel kak, saj niste vsi angelcki, npr. kak Kreden. Jaz pa sem bolj intoventiran, miren, rezerviran ter vase zaprt clovek, ceprav to ne bi sklepali sodec po mojem pisanju.  
Wink
PS:
Ja, pa zensk se bojim, ha, ha, ceprav me zanima, kaj in kdo se skriva za zavajajocim angelckom z nedolznim deskim obrazom, ki je vsedrugo kot priden angelcek.... Smiley

Zanima me se tvoja starost, ker imam obcutek, da si krepko mlajsa od mene in rada pihas na duso ljudem kot psihoterpevtka alternativne in komplementarne znanosti, medicine. Tukaj takoj pomislim na poredno medicinsko sestro, ha, ha  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5