Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 24756 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
28.06.2003 at 23:30:39
 
Prišla sem na idejo, da posvetim en prostor našim Egom.

Ego...
Rad ima pozornost.... vse luči uprte vanjga... no, pa naj bodi...  Grin Naj se pokaže v vsej svoji bleščavi...
Zna biti zanimivo...

Tule predlagam, da zberemo in predvsem osvetlimo, razkrinkamo  8) poskuse našega Ega, da nas priklene nase...

Predlagam, da zberemo tukaj vse oblike našega zvestega prijatelja, ki nas želi obvarovati pred bolečino.

Poslušajmo kaj ima povedati.... vsak naj govori o svojem egu.

Odkrijmo, osvetlimo to, kar težko izrečemo... naj bo to... naša "temna" plat, ali karkoli že...
Glavno, da ozavestimo...

No, pa začnimo...

Aja, tukaj ego spoznavamo... vsak zase... ok... da ne bi kdo slučajno hotel komentirati, kaj ima drugi v svojem egu.. govorimo vsak o svojem egu... dejmo se izogniti temu, da bi kej svetovali, prepričevati, da ni tako..kot pravi xy... a je praw? .. ker če ne se lahko zapletemo.... no.. kdor bo tle kaj povedal..naj pove... zase .. ok?.

-->  še ta link..

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=spolnost;action=display;num=10514...

dodajam... za vsak slučaj.... sodelovanje = prostovoljno    Grin Grin
Back to top
« Last Edit: 29.06.2003 at 13:28:49 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #1 - 28.06.2003 at 23:33:28
 
Amstelin ego pravi danes tako.....

Misel: "Daj, daj. Saj te pokliče le takrat, ko te rabi. Ko se gre zabavati, pa pozabi nate. To je prijateljica?"

sledi

Občutek: nepomembnosti, izločenosti.....

Cilj ega: da se zaprem... da se umaknem... da me obvaruje pred naslednjo situacijo, da se ne osmešim, da..... se ločim...

Zdravilo: Hej, jaz sem okej, tudi če se kdo ne mara zabavati z menoj, četudi me kdo jemlje samoumevno. Sem ok. Rada se imam.

Kiss

Hm.... grr.. gulp... uj... no, ja... pa da vidimo....
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #2 - 29.06.2003 at 01:41:53
 
Amstel is back Smiley

In to z jasno izraženo namero, da nas vse utopi v jogurtu (kakor je to sama pred časom poimenovala)  Grin

Pravi jaz, pa lažni jaz, pa ego, pa še cel kup tako nedefiniranih pojmov, da se je že kar težko pogovarjat.

Če bi vprašala, ali je dobro, da čisto vsaka socialna situacija in frustracija vpliva na tvojo samopodobo (čisto izognit se temu IMO tako ne da, za vsak drek obupovat pa tudi ne gre), potem bi ti verjetno lahko kaj odgovoril.

Tole o ciljih ega in zdravilih, pa je meni žal neprebavljivo.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #3 - 29.06.2003 at 13:03:39
 
EGO

SEM JAZ

EGO

SI TI

EGO

SMO MI VSI

(KAR JE ŠE PROBIOTIČNO SRANJE)



(ma temu bi se reklo transfer)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #4 - 29.06.2003 at 13:24:50
 
Quote:
In to z jasno izraženo namero, da nas vse utopi v jogurtu (kakor je to sama pred časom poimenovala)  Grin




Grin ravno obratno... ravno obratno... V jogurtu smo že itak vsi potopljeni... ravno zato sem prišla na, zame, prekrasno idejo, da se dvignem iz njega, tako, da ga pokažem... uh... Ego zdele trpi... Verjemi...
Da tako javno o njem govorim... sej ma rad pozornost, samo toliko.. pa ne... ker ga osvetljujem...

Prebava je pa pomembna zadeva. Pravijo, da je ego težko prebavljiv... Wink  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
;)Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #5 - 29.06.2003 at 13:27:02
 
t wrote on 29.06.2003 at 13:03:39:
EGO SI TI


Ker že govoriš tudi o meni  Wink... ti povem, da sem opazila, da jaz nisem ego... 8)
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #6 - 29.06.2003 at 13:28:58
 
EGO, kaj je to  ???

...
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re:  ;)EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVI
Reply #7 - 29.06.2003 at 13:32:36
 
Amstel wrote on 29.06.2003 at 13:27:02:
Ker že govoriš tudi o meni  Wink... ti povem, da sem opazila, da jaz nisem ego... 8)




JA, EGO JE HUDIČ
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #8 - 29.06.2003 at 13:35:54
 
Lahko ego poimenuješ tudi hudič (več ali manj velik hudič), ja... ki je posrednik med nami (duhovno jedro) in svetom (imo).

Tule bo nastajal tale post.. počasi...

Ni zraslo na mojem zelniku, kar bom pisala... ampak na zelniku Dyer-ja. Ma mi je ful všeč, kako govori o egu...

Tako bomo vedeli sploh o čem govorimo (če sploh o isti stvari, al ne), a ne? Da ne bo več  potrebnih transferjev Wink.

*******************************************
Dyer, Dragulj je v tebi:

"Nezmožnost, da bi se oprli na ljubezen, ki je naše bistvo, se kaže v več oblikah. Navajam nekatere od običajnejših vedenjskih oblik in miselnih vzorcev, ki kažejo prevlado ega, zasidranega v strahu.
* ODLOČITEV ZA SODBO, NAMESTO ZA SOČUTJE. Strah, da bi npr. obubožali, zboleli, da bi umsko opešali, ostali brez doma ali da bi vas kdo zlorabil, vas žene, da kritično presojate osebe, ki so se znašle v takih razmerah. Ljubeča navzočnost v naši globini nas nagovarja k ljubezni in sočutju.
* NEPRESTAN NOTRANJI SAMOKRITIČNI DVOGOVOR. Ego brez prestanka kritično žlobudra, da bi vas zaradi manjvrednostnih strahov imel v šahu. (Amstel= imo= droga ustavi tak dvogovor, prinese zasluženi mir)
* ZUNANJOST, ki je odraz vašega notranjega kritika. Ego hoče prepričati, da ste nesprejemljivi in vam bo v dokaz z veseljem pomagal ustvariti ustrezno zunanjo podobo. Debelost in osebna zanemarjenost sta pogosto predvsem na strahu zasnovani zunanji prikaz samega sebe.
* IZOGIBANJE PRISTNI ZAUPNOSTI. Ego vpliva na vs, da boste bežali pred ljubečo bližino drugih, s tem da boste zavračali vsakršno možnost zaupnega zbližanja in razvoja intimnega odnosa.
* NASE OSREDOTOČENI ŽIVLJENJSKI STIL. Ego terja, da sebično sledite svojim ciljem na račun drugih. V pogovorih ste središče dogajanja vselej samo vi.
* OPRAVIČEVANJE SEBIČNEGA OBNAŠANJA. Pogosto si za obnašanje, ki ne nudi ljubezni, poiščemo opravičila v gospodarskih, družbenih in drugih okoliščinah. Za neprijazno ali brezobzirno vedenje se nemara zatečete k izgovoru: »Tako zahteva moja služba….
* BREZČUTNOST IN NESPOŠTLJIVOST. Besede, s katerimi izražamo odpor do ljudi ali smo do njih osorni, izhajamo iz ega….«

Back to top
« Last Edit: 29.06.2003 at 15:20:17 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #9 - 29.06.2003 at 13:39:38
 
se nadljuje....

"NAGRADE, KI JIH DOBIVATE, KER  NAMESTO K LJUBEZNI, SE ZATEKATE K STRAHU

Ego dela, da bi preživel. Njegovo plačilo ni denar, temveč preživetje…..:

* EGO NI VOLJAN STOPITI V STIK Z BOŽANSKIM, saj bi bil s tem nemudoma ob službo. Zato meni, da ne gre drugače, kakor da vas neprestano pred čem straši! Ne mara kriz, kajti kriza človeka pogosto spodbudi, da se ozre vase in spoštljiveje prisluhne, kaj mu ima povedati njegov globlji jaz. Ego se zavzema za razmeroma mirno tekočo reko nezadovoljstva, pomešanega s strahovi o vaših morebitnih pomanjkljivostih in nesposobnosti.
* EGO JE V NEPOSREDNEM NAVZKRIŽJU S PRAVIM RAZLOGOM, zaradi katerega ste tu. Tu ste, da bi dajali in dobivali ljubezen. Ego zakriva to videnje, kajti vztrajno vas priklepa k nazorskemu sistemu, v okviru katerega ste nekaj izjemnega in odmaknjenega od drugih. Občutek, da se razlikujete od soljudi, hkrati pa z njimi tekmujete, ker hočete vrednotiti svojo izjemnost, pomeni, da boste stežka izrazili svojo ljubezen do njih.
* KER SE OKLEPATE STRAHOV O SVOJI NEZADOSTNOSTI, se lahko izognete vsakršnemu tveganju. Takšno početje vam po preprečilo, da bi vpeljali spremembe, ki bi vas privedle v stik z duhovnim jazom. Dokler boste gojili dvom vase in za povrh kopico spremljajočih strahov, boste zagotovo ostali podrejeni lažnemu jazu.
* EGO SE BUJNO RAZVIJA V KRIVDI; Višji jaz ve, da bi si morali oprostiti, se učiti iz svojih napak in se osvoboditi občutkov strahu in tesnobe. Toda ego vam daje krivdo, saj mu omogoča odličen razvoj. Krivda je notranji strah, da bi morali plačati za sleherno napako (Amstel = dober nadomestek za odgovornost je krivda; imo), ki ste jo storili v svojem življenju. Ego tako prepričuje, da se morate počutiti krive in vas neprestano odriva od pristnosti.
* EGO NE ZAVRAČA LJUBEZNI. Vendar zna vedno poskrbeti za razloge, čemu je bolje, da dvomite v božansko naravo v sebi. Ego je v tej zadevi izjemno uglajen. Vljudni glas ega iz ozadja šepeče, da je ljubezen visok ideal – vendar se v njem skriva mnogo nevarnosti. Obstaja precejšnja možnost, da boste prizadeti, zato ravnajte previdno. Svari vas pred razdajanjem ljubezni, kajti lahko bi vas kdo izkoristil. Ker ste tako izjemni – vam dopoveduje – bi vas radi ljudje izrabili v sovjo korist.
* EGO ZAGOVARJA NEPRISTNO LJUBEZEN; v partnerskih odnosih prepričuje, da je vaš partner natanko to, kar potrebujete za izpolnitev praznine v sebi. To je velika ukana, ki bo za vekomaj preprečevala, da bi spoznali ljubezen in mir…." Itd.

*******************************************
Evo, toliko za pokušino.

Sem pa mnenje, da ni smiselno imeti ego za sovražnika, ker to ni. Recimo, jaz ga jemljem kot preveč "zaščitniškega, prepametnega", ki bi rad  zagotovil varnost.
Back to top
« Last Edit: 29.06.2003 at 15:23:01 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #10 - 29.06.2003 at 13:40:29
 


                            SATAN JE BLAZN ZMATRAN
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #11 - 29.06.2003 at 15:34:21
 
.... "toda trmasti in vztrajni ego je večino izmed nas prepričal, da gre v življenju za zunanje pojavnosti, nagrade so pa posledicazunanjih učinkov. Notranji jaz ve, da je vse to minljivo......."

A mi še vedno, ko delujemo skoz ego.. ocenjujemo druge / sebe, skoz zunanji videz, dosežke, še vedno poudarjamo pomankljivosti pri drugih, verjamemo, da mso telo itd.
"....
Zunanjost/vsebina
Lov za ocenami/veselje do učenja
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #12 - 29.06.2003 at 16:10:45
 
Današnji amstelin ego pravi:
"Ma kaj si se lotila te teme. Kaj hočeš, da se vsi obrnejo proti tebi? Kaj misliš, da je odstiranje tančic prava pot?"


Jest pravim: Ja valda, da je. Saj veš, ego, gremo dalje in globlje   Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #13 - 29.06.2003 at 16:36:03
 
Amstel wrote on 29.06.2003 at 16:10:45:
Današnji amstelin ego pravi:
"Ma kaj si se lotila te teme. Kaj hočeš, da se vsi obrnejo proti tebi? Kaj misliš, da je odstiranje tančic prava pot?"


Jest pravim: Ja valda, da je. Saj veš, ego, gremo dalje in globlje   Wink



Jaz tudi. Smiley

Se ti pridruzim, ko mi bo uspelo kaj spravit v smiselno obliko. Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #14 - 29.06.2003 at 16:40:48
 


Postal bom exorcist in začel izganjati hudiča.


(lahko se mi javita - vaju dam na prednostno listo)





smrt hudiču!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6