titud wrote on 07.11.2003 at 10:13:59:Po mosjter ma prov,samo je zadevo prikazal precej enostransko, da je ljubezen napravu bolj zločesto, da bi se folk bolj limal njegov nihilizem.
uf, niti ne: mojster je samo pokazal, kako se je zadeva izvajala in se še izvaja v praksi: recimo, ko Buš v imenu ljubezni do domovine povabi ljudstvo v boj, je to kar potem počnejo v imenu te ljubezni popolnoma dobro (recimo Guantanamo Bay, ali pa nadaljna zaščita američanov pred pravico ostalih - tistih, ki niso američani in do amerike ne gojijo takšne ljubezni); u bistvu je pokazal tudi to, kako ekskluziven je ta odnos.
titud wrote on 07.11.2003 at 10:13:59:A je ljubezni spoh dal možnost, daz močjo svoje iracionalnost briše/nevralizira/ustavi delovanje vesti/morale, ki je skonstruirana na racionalizacijah (zakonih/kodeksih/običajih), ki ne utrezajo (več) univerzalnim pricipom brezpogojne ljubezni?
Univerzalni principi ljubezni so zgolj razionalizacija ljubezni - ko ljubezen zracionaliziraš pa to ni več ljubezen, vsaj ne v tistem zracionaliziranem delu.
Finta zakonov, kodeksov, običajev je namreč ravno v tem, da se iz takšnih ali drugačnih ljubezni do nečesa ne pobijemo med seboj. Gre za to, da mojster ni govoril o neki neobstoječi namišljeni univerzalni ljubezni svetih krav in blaženih ubogih na duhu, temveč o dejanski ljubezni v akciji (o ljubezni takšni, kot se nam kaže v svojem delovanju), o ljubezni zaradi oziroma iz katere smo zmožni narediti vse.
Edini racionalni princip univerzalne brezpogojne ljubezni je, da ni racianlnih principov (princip, načelo je vedno že racionalizacija nečesa).
Dobro je predstavil subjekt objekt navezo: v ljubezni se podredimo objektu svoje ljubezni in postanemo njegov subjekt-podložnik (za razliko od lastniškega odnosa je ljubezenski odnos odnos podreditve, in ni nobene racionalne razlage, zakaj bi sprejeli, dejtvo, da smo podrejeni)
uživaj!