natural wrote on 28.07.2003 at 14:54:21:Vsi imamo svobodno voljo,da se odločamo.Vsaka odločitev nosi posledice.Človekova najhujša nadloga je materjalizem ter delovanje,ki izhaja iz tega pogleda na obstoj.Če bi vsak posameznik ozavestil svoje bisto bi precej drugače oblikoval svojo življensko pot.Vidim da ima exorcist tudi nejasne pojme o tem kaj pomeni spiritualnost,Ter ne razume zakona ravnotežja oziroma harmonije.
Mesna prehrana škodi oziroma otežuje spiritualni napredek tako, kot ga nenavsezadnje vsaka hrana(ali bog uživa v kosu šunke ali potice).Duh hrane ne potrebuje.Potrebuje jo telo.Hrana gradi telo in tisto kar ga izgradi to tudi je.V svojem bistvu je vsa materija vibracija.Meso s svojo nizko vibracijo pozroča madeže v našem energetskem telesu, ter mu znižuje njegovo vibracijo.Torej se zniža zavest.Tega si ne zeli noben kristijan, new age pripadnik,musliman itd. saj to pomeni da te nižja zavest odriva od najvišje zavesti, ki si v resnici ti.
Vendar ni samo hrana tista ki vpliva.Na zavest vpliva še um,okolica,pogojenost,čustva...Zato se strinjam,da niso vsi, ki ne jedo mesa duhovni.No, saj to je dejstvo.Tako kot je rekel Swami P:"Tudi golob je vegeterjanec, pa kaj?"
Le da meso lahko škoduje duhovnemu napredku, to si moramo priznati.Tako kot čiki.Nekomu bolj nekomu manj.Telo bomo zapustili duše pa ne.Zato malce premislimo preden kaj naredimo.
Ne verjamem, da je Jezus jedel meso.Prej verjamem, da ni jedel skoraj ničesar.Tudi za to so dokazi.
Smo že zopet pri mesu????
Ljudje ne ubijamo s tem, kaj pojemo, ampak z naklepnimi mislimi in besedami, lažmi; s srcem grešimo, ne s tem, kar pride v nas (hrano), ampak iz nas, zraven dreka seveda!!!Kdo ti daje pravico, da me degradiraš na nekega
kvazi spiritualista, sebe pa s tem avtomatično povzdigneš nad mene, saj niti ne trdim, da sem nevemkaj, ampak moral bi si prebrati tolen in biti bolj strpen do drugačemislečih (energija gor/dol)

1. Vera in nevera sta kako sestri dvojčici. Človek se iz določenih razlogov, ki jih razum sam večkrat ne pozna, odloči za eno od njih, ne da bi lahko popolnoma odmislil drugo. Vero spremlja nevera in nevero vera. Podobno velja za veliko upanje in brezup ali za ljubezen in zavračanje drugačnosti ali samoljubje.
So ljudje, ki se imajo za verne, a so v resnici neverni,

in so drugi, ki se imajo za neverne, a so v resnici verni, kajti vera je predvsem bivanjska vrednota, življenje. Kakor imamo anonimne vernike, tako imamo tudi anonimne nevernike.
Resnično iskanje resnice spremlja dvom, ki človeka spodbuja, da išče dalje.
2. Razodetje, kakor ga najdemo v svetih knjigah je izkustvo svetega - Boga, je hkrati božja refleksija in človeška projekcija. Zato je teologija, ki na njem zida, hkrati antropologija. To velja tudi za krščansko teologijo. Sicer pa je pomembnejši etos, ki izhaja iz evangeljskega razodetja, kakor spoznanje verskih dejstev, resnic: "Kdor ljubi, je od Boga in Boga pozna."
Temeljna načela tega etosa pa so: ljubezen do Boga se kaže v ljubezni do človeka; hudo je treba vračati z dobrim; "Vse, kar želite, da bi ljudje vam storili, storite vi njim" (Mt 7,12); Bogu se je mogoče približati samo po dobroti in ljubezni, usmiljenju in odpuščanju; kar storimo človeku, storimo Kristusu, Bogu; božje kraljestvo je tam, kjer vlada ljubezen, bratstvo in sestrstvo, evangelij je popoln humanizem.
3. Vera v ožjem pomenu včlenjuje spoznavni, eksistencialni, mistični in institucionalni element. Najpomembnejši je eksistencialni ali bivanjski, življenjski element. Institucija je sicer pomembna, a je velika nevarnost za pristno, osebno vero, ker hitro služi sebi, ne človeku, verski ideji ali verskemu sporočilu. Poudarjanje samo mističnega elementa, kot npr. zakramentalnosti, lahko hitro vodi v farizejstvo. Poudarjanje predvsem intelektualnega ali spoznavnega elementa pa vodi v ideologijo, dogmatizem, moralizem in celo juridizem. Kristus zato pravi: "Duh je, ki oživlja!"
Še več najdeš na moji spletni strani:
http://27544.rapidforum.com/topic=100184395705