Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9
(Read 28178 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #45 - 28.07.2003 at 22:25:00
 
Quote:
Zanimiva trditev. Opažam, da ljudje, ki intenzivno uživajo meso, tudi intenzivno smrdijo. Ampak res zelo opazno, kot kakšen postan golaž.


Jaoooooooooo Grin Grin Grin

A si preveč noter padu? ??? Shocked
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
kolibri
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #46 - 28.07.2003 at 22:30:12
 
Quote:
Jaoooooooooo Grin Grin Grin

A si preveč noter padu? ??? Shocked


Mi sploh ni treba nikamor past, ker se enih ne moreš izognit, ker že na daleč zaudarjajo. Kaj moremo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #47 - 28.07.2003 at 22:34:39
 
Quote:
Mi sploh ni treba nikamor past, ker se enih ne moreš izognit, ker že na daleč zaudarjajo. Kaj moremo.



Samo veš v čem je problem, tisti, ki jedo meso, tisti ne morejo tolk dober to zavohat.

Drugače pa, res smrdijo, po nekih gnilih žlapertikih.  Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #48 - 28.07.2003 at 22:41:05
 
Quote:
Samo veš v čem je problem, tisti, ki jedo meso, tisti ne morejo tolk dober to zavohat.

Drugače pa, res smrdijo, po nekih gnilih žlapertikih.  Cheesy Cheesy Cheesy


Me veseli, ko vidim, da komu na otročje udari. To je pozitivno.Sprošča. Garantirano.

Zato kar nadaljujta.  Grin Grin Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
kolibri
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #49 - 28.07.2003 at 22:52:55
 
Quote:
Drugače pa, res smrdijo, po nekih gnilih žlapertikih.  Cheesy Cheesy Cheesy


Ja kaj pa so žlapertki?

Da bodo še tisti vedli, ki se prekomerno dozirajo z mesom in mesnimi izdelki. Njihove naravne vonjave so res nezgrešljive in mogoče se bodo vsaj zato malo zamislili, če ne zaradi drugega.

Zaradi društev mi pa ni čisto jasno. Včasih se mi zdi, da tam, kjer je malo nevarno kaj preveč javno povedati, kar poniknejo nekam... v primeru pogina vodnih živali v reki Ljubljanici je v igri tovarna Totra, Toplarna Moste, kompletno blokovsko naselje Štepanjsko naselje in še kompletno blokovsko naselje Nove Fužine z vsemi odplakami itd. Od tu dalje so namreč ležale mrtve ribe. Izginilo je tudi veliko rac. Mogoče si glede društev lahko razlagam tudi tako, da so skromno javno financirana, donacij je malo ali nič - in s skromnimi sredstvi delujejo kot vedo in znajo (so večinoma prostovoljci) - zato ni tako enostavno nastopiti proti tovarnam itd. - se pravi možnim donatorjem. Ne vem. Mogoče bi se kakšen član društva sam oglasil in nas seznanil z njihovimi stališči?

Po drugi strani pa seveda poleg podjetij ogromno strupenih odplak proizvedejo gospodinjstva. Morda ve kdo kakšen nasvet o primernosti oz. neprimernosti čistil, ki jih uporabljamo? Ne moremo več brez raznoraznih šamponov, da ne govorimo o praških in čistilih za posodo, Wc itd. itd. Ali je kdo razmišljal o tem in nas lahko malo informira - o konkretnih izdelkih, ki jih tu v Sloveniji veselo uporabljamo in še vemo ne, kako so škodljiva - mislim v kanalizaciji?

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #50 - 28.07.2003 at 22:57:32
 
Quote:
Menihi, ki so prepisovali sveta besedila v samostanskih skriptorijih so se motili in delali napake, ki so jih nasledniki prepisovali - in to je dejstvo. Tudi meni to ni všeč, a motiti se je človeško.



Zato smo mi preveč neuki, ker smo laiki in te stvari prepustimo rajši strokovnjakom, da ocenijo in presodijo, če gre zares za ponaredke in dodatke. Vendar je tako, da je to tvoje osebno subjektivno mnenje, sicer pa mi podaj vsaj en dokaz, da so kaj dodali ali odvzeli Sv. pismu, razen Tobijeve knjige sklicejoč se na strokovna poročila bibliologov? Ni jih, zato je zame to dezinformacija, kar trdiš, ker gre za čustveno obarvan argument, nisi pristranski - objektiven! Sicer pa kolikor vem, prepisovalci/prevajalci Biblije niso bili neki "bizgeci", ampak predvsem za to delo učeni in visoko usposobljeni ljudi, seveda se je kaj tudi spremenilo, ampak pomembno je, da sporočilo ostaja enako.

Errare humanum est, in errore perservare stultum. [Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki]
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #51 - 28.07.2003 at 23:02:48
 
Quote:
Samo veš v čem je problem, tisti, ki jedo meso, tisti ne morejo tolk dober to zavohat.

Drugače pa, res smrdijo, po nekih gnilih žlapertikih.  Cheesy Cheesy Cheesy


To pa ni res, "mlado meso" še kako diši. Mjam, mjammi...
Nisi še prišel na žmah(okus) Kreden in Kolibri + Gape!
Ste mi vi ene fajfe...
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #52 - 28.07.2003 at 23:10:24
 
exorcist wrote on 28.07.2003 at 22:57:32:
Zato smo mi preveč neuki, ker smo laiki in te stvari prepustimo rajši strokovnjakom, da ocenijo in presodijo, če gre zares za ponaredke in dodatke. Vendar je tako, da je to tvoje osebno subjektivno mnenje, sicer pa mi podaj vsaj en dokaz, da so kaj dodali ali odvzeli Sv. pismu, razen Tobijeve knjige sklicejoč se na strokovna poročila bibliologov? Ni jih, zato je zame to dezinformacija, kar trdiš, ker gre za čustveno obarvan argument, nisi pristranski - objektiven! Sicer pa kolikor vem, prepisovalci/prevajalci Biblije niso bili neki "bizgeci", ampak predvsem za to delo učeni in visoko usposobljeni ljudi, seveda se je kaj tudi spremenilo, ampak pomembno je, da sporočilo ostaja enako.

Errare humanum est, in errore perservare stultum. [Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki]




Si bil zraven takrat, ko se je biblija urejala, prevajala itd. ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #53 - 28.07.2003 at 23:10:54
 
Quote:
Zanimiva trditev. Opažam, da ljudje, ki intenzivno uživajo meso, tudi intenzivno smrdijo. Ampak res zelo opazno, kot kakšen postan golaž.


Ja res je, tvoja mlajša sestra Kreden in Kolibri ima res prijeten vonj, zdaj pa ne vem zaradi tega, ker ne je mesa ali zaradi česa drugega? Kaj praviš, ker sem sedaj povsem dezorientiran - zmeden, ker nisem gurman? Smiley  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #54 - 28.07.2003 at 23:11:21
 
exorcist wrote on 28.07.2003 at 23:02:48:
To pa ni res, "mlado meso" še kako diši. Mjam, mjammi...
Nisi še prišel na žmah(okus) Kreden in Kolibri + Gape!
Ste mi vi ene fajfe...
Grin



Odvisno, o katerem mladem mesu govoriš ???

Hmmmmm.

No ja, eno mlado meso res diši, samo, stara koka, dobra supa   Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #55 - 28.07.2003 at 23:12:33
 
Quote:
Si bil zraven takrat, ko se je biblija urejala, prevajala itd. ???


Ne zelo rad gledam različne dokumentarce na RTVSLO, HRV, Disovery..... Strokovnjak je strokovnjak na svojem področju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #56 - 28.07.2003 at 23:15:19
 
exorcist wrote on 28.07.2003 at 23:12:33:
Ne zelo rad gledam različne dokumentarce na RTVSLO, HRV, Disovery..... Strokovnjak je strokovnjak na svojem področju.



Grin Grin Grin Grin  ja, ja, ti strokovnjaki nas bodo še čist zmešali, danes govorijo eno, jutri drugo, v resnici pa niti sami ne vedo kako in kaj.

Kaj čemo, zapletena stvar.   Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolibri
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #57 - 29.07.2003 at 05:53:11
 
exorcist wrote on 28.07.2003 at 22:57:32:
Zato smo mi preveč neuki, ker smo laiki in te stvari prepustimo rajši strokovnjakom, da ocenijo in presodijo, če gre zares za ponaredke in dodatke. Vendar je tako, da je to tvoje osebno subjektivno mnenje, sicer pa mi podaj vsaj en dokaz, da so kaj dodali ali odvzeli Sv. pismu, razen Tobijeve knjige sklicejoč se na strokovna poročila bibliologov? Ni jih, zato je zame to dezinformacija, kar trdiš, ker gre za čustveno obarvan argument, nisi pristranski - objektiven! Sicer pa kolikor vem, prepisovalci/prevajalci Biblije niso bili neki "bizgeci", ampak predvsem za to delo učeni in visoko usposobljeni ljudi, seveda se je kaj tudi spremenilo, ampak pomembno je, da sporočilo ostaja enako.

Ja moje skromno mnenje je tudi, da so menihi v samostanskih skriptorijih več ur ročno prepisovali razne tekste ob slabi razsvetljavi - takrat še niso imeli elektrike in računalnikov, če bi jih, bi bil tudi zanje posel lažji in bi se malo manj motili. A se ti ne bi motil, če bi 10 ur in več skupaj nekaj na roke pisal? Dokaze imajo strokovnjaki za to področje, jaz žal ne. Me ni bilo tam, vsaj mislim. (Še nimam čisto preučenih mojih predsrednjeveških udejstvovanj.)

Pričakujem tvoj odgovor glede rib in kristjanov (beri zgoraj) - ali ribe niso meso in zakaj kristjani ob postu lahko uživajo ribe, ne pa mesa?

Zakaj takšno nespoštovanje vodnih živali?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolibri
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #58 - 29.07.2003 at 05:58:38
 
[quote author=exorcist link=1059306559/45#53 date=1059426654]

Quote:
Ja res je, tvoja mlajša sestra Kreden in Kolibri ima res prijeten vonj, zdaj pa ne vem zaradi tega, ker ne je mesa ali zaradi česa drugega?


Kdaj si pa ti mene vohal? Si pa res ekspert. Potem me pa še pouči, katera čistila itd. lahko uporabljam v gospodinjstvu, da bodo še reke malo manj smrdele. Razsvetli me prosim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #59 - 29.07.2003 at 09:27:49
 
exorcist wrote on 28.07.2003 at 17:58:10:
Smo že zopet pri mesu???? Ljudje ne ubijamo s tem, kaj pojemo, ampak z naklepnimi mislimi in besedami, lažmi; s srcem grešimo, ne s tem, kar pride v nas (hrano), ampak iz nas, zraven dreka seveda!!!

Kdo ti daje pravico, da me degradiraš na nekega kvazi spiritualista, sebe pa s tem avtomatično povzdigneš nad mene, saj niti ne trdim, da sem nevemkaj, ampak moral bi si prebrati tolen in biti bolj strpen do drugačemislečih (energija gor/dol) Angry

1. Vera in nevera sta kako sestri dvojčici. Človek se iz določenih razlogov, ki jih razum sam večkrat ne pozna, odloči za eno od njih, ne da bi lahko popolnoma odmislil drugo. Vero spremlja nevera in nevero vera. Podobno velja za veliko upanje in brezup ali za ljubezen in zavračanje drugačnosti ali samoljubje.

So ljudje, ki se imajo za verne, a so v resnici neverni,  Angry Angry in so drugi, ki se imajo za neverne, a so v resnici verni, kajti vera je predvsem bivanjska vrednota, življenje. Kakor imamo anonimne vernike, tako imamo tudi anonimne nevernike.

Resnično iskanje resnice spremlja dvom, ki človeka spodbuja, da išče dalje.



2. Razodetje, kakor ga najdemo v svetih knjigah je izkustvo svetega - Boga, je hkrati božja refleksija in človeška projekcija. Zato je teologija, ki na njem zida, hkrati antropologija. To velja tudi za krščansko teologijo. Sicer pa je pomembnejši etos, ki izhaja iz evangeljskega razodetja, kakor spoznanje verskih dejstev, resnic: "Kdor ljubi, je od Boga in Boga pozna."

Temeljna načela tega etosa pa so: ljubezen do Boga se kaže v ljubezni do človeka; hudo je treba vračati z dobrim; "Vse, kar želite, da bi ljudje vam storili, storite vi njim" (Mt 7,12); Bogu se je mogoče približati samo po dobroti in ljubezni, usmiljenju in odpuščanju; kar storimo človeku, storimo Kristusu, Bogu; božje kraljestvo je tam, kjer vlada ljubezen, bratstvo in sestrstvo, evangelij je popoln humanizem.



3. Vera v ožjem pomenu včlenjuje spoznavni, eksistencialni, mistični in institucionalni element. Najpomembnejši je eksistencialni ali bivanjski, življenjski element. Institucija je sicer pomembna, a je velika nevarnost za pristno, osebno vero, ker hitro služi sebi, ne človeku, verski ideji ali verskemu sporočilu. Poudarjanje samo mističnega elementa, kot npr. zakramentalnosti, lahko hitro vodi v farizejstvo. Poudarjanje predvsem intelektualnega ali spoznavnega elementa pa vodi v ideologijo, dogmatizem, moralizem in celo juridizem. Kristus zato pravi: "Duh je, ki oživlja!"


Še več najdeš na moji spletni strani:
http://27544.rapidforum.com/topic=100184395705

Dragi izganjalec,
ljudje ubijamo tudi z dejanji in ne samo z mislimi.Če te ubijem in te NE pojem ali to pomeni, da te nisem ubil.Četudi to počnem z mislijo na boga(te žrtvujem njemu).Ali se se kdaj vprašal zakaj sploh obstaja pravilo ne ubijaj.Si ga skušal razumeti?To je zelo pomembno vprašanje,katerega odgovori ponujajo zanimivo razpravo.
Nimam te za kvazi spirutalista,ker smo vsi enako spiritualni.Le ocenil sem tvoje razmišljanje v luči mojega ter podal mnenje.Tako kot to počneš ti.Moje mnenje je pač samo to mnenje.In nima funkcije sodbe,ker je ne more imeti.
Vera in nevera sta res sestri dvojčici.Pa saj vsak v nekaj verjame,vsaj to, da se bo jutri zbudil, če ne drugega.To, kar si ti napisal, tudi sam tako razumem.Toda to, da razum ne pozna razloga, to se mi zdi zelo pomembna ugotovitev za posameznika.
Če tega razloga ne poznaš potem je tvoja prva naloga da se seznaniš z vzroki zakaj nekaj verjameš.Za to spoznanje je potrebno imeti le osnovna znanja o delovanju človeka v družbi ter psihologiji.Vendar je treba biti objektiven, kar je včasih težko,vendar ne teže kot premagati svoj ego.
Poglej.Če predpostavim,da si rojen na neki slovenski vasi in da si že kot majhen poslušal zgodbe o bogu od svojih staršev,ki so neumorno odgovarjali na tvoja vprašanja nato si šel k verouku in tam dobival novo znanje o naravi našega obstoja.
Postal si, razen če nisi nadčlovek, pogojen od okolice.Svet zaznavaš skozi to pogojenost,ki pa ni resnica.Seveda vplivajo še mnoge okoliščine na to kdo in kaj si, zato v enakem scenariju ne bomo nikoli dobili enakega človeka.
Sedaj te sprašujem koliko ljudi v tej vasi je dejansko doseglo spiritualni napredek?Koliko ljudi, ki hodi v cerkev dejansko pozna odgovore, ter jih razume,ko se vpraša vprašanje zakaj sem tu? Pravzaprav je bolj pomembno oziroma najbolj pomembno vprašanje ali se sploh kdo vpraša.Vpraša o vsem ter poskuša vedeti in ne verjeti.
Napisal si, da iskanje resnice prinaša dvom.Ali res?Ali je to samo floskula, ki opravičuje ozkoglednost posameznika(sicer pa je lepa misel  Wink ).
Napaka je, da ljudje jemljejo karkoli razen svojega izkustva za razodetje.Če se vpraša komu verjeti, ko gre za duhovne resnice je odgovor enostaven.Vsakemu ki ima stik z resnico.To je vidno po svetniškem siju(zlati obroč okoli glave).
Verjemi da nobena knjiga nima tega sija, ker je pač vsaka mrtva.
Drugače je pa res, kar si napisal o institucijah ter o spoznavanju skozi samo intelekt.
Duh je ki oživlja!(verjameš ali veš  Wink )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9