Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9
(Read 28428 times)
A.
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #60 - 29.07.2003 at 09:43:04
 
prav dva frenda, ki sta v tem že par let sem šel vprašat zarad vaja in bom reku to eden je vegan celo, drug pa velik strokovnjak s tega področja in ima za sabo številne publikacije, članek, predavanja s tega področja in bio kmetovanja...

pa sta oba rekla stari kdor je to spisu ne dojema vrjetno stvari od bodijov, lahko da bi eventuelno nekateri, ki res pojejo velik mesa imel drugačen vonj(določen del toksinov, a to bi blo dost neznatno, sam to kadar smo pdo stresom vsi proizvajamo tako da težko rečeta) ampak bi prej rekla da bo to morda bolj zaradi kuhanja ali neumivanja bolj kot kaj drugega...

sama pa nista zavohala bistvenih razlik in tud jaz pa poznam velik vegetov in mesojedcev še nikol nisem opazil razlike, med njihovim vonjem in vonjem ostalih.

tudi ko smo skupi delal in se je švical, smo vsi enak smrdel...

drugač pa tud kakšen sadje in zelenjava, men ne sede, mi ne diši in ko grem mim me ne potegne in nima tapravega vonja pa jo eni vseen jejo pa zato ne bom tolk bedaka da jih bi obsojal in jim lepu nalepke zato..., eni jejo celo sadje, ki je na meji zrelosti, se pravi že skoraj gnije, pa kaj... in še to kolk gnilega in pelsnovega sadja se poje po svetu in kolk nedozorelih plodov se odtrga, kolk solate pobijete preden je zrasla, za vašo prehrano pa noben, mesodjedec nič ne teži kot to počneta vidva...

tko da spet ta zgodba, da se mate vegiti za več in da mesojedci smrdimo, je žigosanje druge strani, ne glede na argumente in se bi morala močno zamislt nad svojim početjem, take nalepke itd so pripeljale vedno do nestrpnosti in ubijanja(druga svetovna)... za kar sta tako proti a tu gor tega žal ne kažeta,... bodita odgovorna za svoje besede in ravnanje, to od vaja pričakujemo oz bi reku bi to morala met če sta res tolk dojemljiva, ker kot sem reku širita nestrpnost namesto sprave in sodelovanja in spoštovanja.

pomoje smo vsi za humano ravnanje z živalmi in rastlinami in naravo.

to pač eni bolj upoštevajo drugi manj, največje vprašanje ni vege ali mesojedstvo, pač pa humano ravnanje z vsem in ne gensko spremenjena hrana.

ostalo je stvar posameznika in bi želel, da se tega tudi držimo in ne obsojata in zasmehujeta drugih, sploh ker sta kao full duhovno razvita?

bom pa reku eno stvar, ali imata pralni stroj? ta je največji izvor nitratov v vodo in podtalnico.
je pa še ena stavr res pomembna to so zdravila, ker kao pijemo koktail, sam ne mi zdej da so vegeti bolj zdravi... ker je vsaj po mojih infotih...  avtor knjige, proč s kuhinskim loncem zadnjič reku po ne vem kol letih, da njegova teorija ne drži popolno, je on in tudi neki njegovih sodelavcev sodelavci zbolel za nekaj in tud velik delež teh, ki se tega držijo.
stvar v zdravju je v ravnotežju in tud sam sem mesojedec in nisem bil vsaj par let pri zdravniku in sem bil zdrav večino časa, a ko se mi podre ravnotežje takrat zbolim za kakšen dan dva, ne glede na to kaj jem... je pa sadje in zelenjava, minerali in rudnine res velikega pomena v prehrani, ampak ni pa odločilen ali edini faktor v zdravju in poslanstvu.

kar se tiče pesticidov, vsi vemo da se da pridelek povečat na neškodljiv način kot so to recimo švicarji naredil...
drugo kar se tiče palstike, jo ne uporablajta? po čem tipkata?

pa še to če bi se prepričeval kdo ma prav in kdo ne, pol bi moral it živet nazaj v gozdne oz travne skupnosti, brez vseh umetnih stvari in met samo naravne zadeve, e do takrat pa mislim da je vsaka debata nesmiselna, ker hodimo v paradokse.

pa tudi tam je blo tko eni so jedl meso eni ne... indijanci naprimer, nekateri pa so bili poljedelci... neka ljudstva v polineziji... pa je bil svet in ljudje čist v ravnovesju ane?

torej skupno nam je to da smo za humano ravnanje z planetom, naravo, ljudmi, živalmi in rastlinami kot celoto.

za to se zavzemajmo, ne prepričujmo drugih v svoj prav, konec koncev ne vemo točno kaj so prišli na zemljo izkusit... morda prav to kar delajo? kdo ve?

zato si podajmo roke in naredimo kaj v tej smeri, da bomo bližje humanemu ravnanju... tu so res pereči problemi, ne pa v tem kdo je sir? to je postransko, če je krava na veliki planini, pomeje ne bo noben nobenmu nč reku če bo pojedu kos sira a?

se pa strinjam humane kmetije, humane rastline negensko spremenjena polja, humano z zemljo(kamnolomi, nafta...)

in velik ljubezni, kajti ljubezen je vse in ta tudi premika vse in tudi ko je ljubezen v ljudeh, takrat ni več tega kaj in kdo si, takrat veš da smo enkratni in vsak je nekaj posebnega otok svetlobe...  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #61 - 29.07.2003 at 09:46:49
 
natural wrote on 29.07.2003 at 09:27:49:
Če se vpraša komu verjeti, ko gre za duhovne resnice je odgovor enostaven.Vsakemu ki ima stik z resnico.To je vidno po svetniškem siju(zlati obroč okoli glave).

to govoris iz teorije, al si ze kdaj prsu v stik s tako osebo? in, ali je po tvoje to edini pokazatelj, da ima ta oseba stik z resnico?

Quote:
Verjemi da nobena knjiga nima tega sija, ker je pač vsaka mrtva.

zakaj pa pol osebe, ki imajo stik z resnico pisejo knjige? za brez veze?

res, da samo branje knjig ni dovolj za realizacijo/obcutenje resnice. ampak to ne pomen, da so pol ciz neuporabne. v knjigah so opisi realizacij teh oseb, ki imajo stik z resnico v obliki teoretskega koncepta in navodil (prakse) za tudi nase doseganje resnice. ce nekdo samo bere in ne prakticira v skladu s tem kar je napisano ne bo nikol nic realiziral. ce pa nekdo misli da bo s katerokoli naspekulirano prakso dosegel resnico se pa tud moti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #62 - 29.07.2003 at 09:50:50
 
Ne aryan to ni teorija.Nisem rekel, da so knjige ravno za na odpad.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #63 - 29.07.2003 at 09:51:47
 
men so knjige dale full.

predvsem razrešile določena vprašanja, ki so se mi porajala?  

in še vedno mi full dajejo...

bog govori prek vsega in vsem, samo prisluhni...  Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #64 - 29.07.2003 at 09:57:10
 
Aryan nekoč si omenjal nekake simptome.To je zelo lep pokazatelj duhovne zrelosti oziroma stopnje razvoja.Aura ne laže tako, kot lahko jezik ali ego.Vendar verjeti ni dovolj treba je videti.Torej se nauči gledati aure in poetm sam oceni koristnost tega početja.Verjemi, da ni ravno veliko duhovnih mojstrov med nami.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #65 - 29.07.2003 at 09:58:57
 
natural wrote on 29.07.2003 at 09:50:50:
Ne aryan to ni teorija.Nisem rekel, da so knjige ravno za na odpad.

ja dal si tak vtis ko ti tist napisu.

a se teb ne zdi, da je za spoznavanje Resnice potrebno dovoljenje in privoljenje Resnice same, da jo mi nevedni lahko spoznamo?

zakaj stalno povdarjas induktivno spoznavanje Resnice... torej, JAZ jo bom s SVOJIMI sposobnostmi spoznal, brez pomoci kogarkoli?
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #66 - 29.07.2003 at 10:13:20
 
Ne samo, da ne rabiš privoljenja, to se mi zdi smisel obstoja.Seveda obstajajo pravila.Morda se zdi, da pravim samo jaz brez nikogar vendar to ni mogoče.Torej ne more biti res.Ampak samo jaz bom nekaj dejansko nekaj naredil in razumel.S tem nosil posledice.Ne pomaga ponavljati, kot papiga, če nečesa ne razumeš.Treba je vedeti.Razumeti kaj pomeni vedeti.Razumeti zakaj veš...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #67 - 29.07.2003 at 10:17:07
 
Tale topic gre vedno bolj v širino. Po naslovu bi morali govoriti o naših ubogih rekah, zdaj pa smo že pri svetem pismu in v srednjem veku itd.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #68 - 29.07.2003 at 10:23:40
 
Quote:
Kdaj si pa ti mene vohal? Si pa res ekspert. Potem me pa še pouči, katera čistila itd. lahko uporabljam v gospodinjstvu, da bodo še reke malo manj smrdele. Razsvetli me prosim.


Kolikor vem, pravijo da so Golden-ova in Amwayeva čistila takšna, da jih lahko piješ. Pa menda se pri Diamondu tudi hvalijo s tem.

Rešitev za reke bi bile čistilne naprave. Vsako mesto in vas, ter vse tovarne bi morale postaviti čistilne naprave. Potem bi bilo stanje drugačno. Samo kaj, ko ni denarja. Vedno zmanjka denarja ravno za ekologijo. Na žalost.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #69 - 29.07.2003 at 10:26:36
 
Quote:
Tale topic gre vedno bolj v širino. Po naslovu bi morali govoriti o naših ubogih rekah, zdaj pa smo že pri svetem pismu in v srednjem veku itd.

Itak... Smiley Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #70 - 29.07.2003 at 10:27:53
 
exorcist wrote on 28.07.2003 at 23:10:54:
Ja res je, tvoja mlajša sestra Kreden in Kolibri ima res prijeten vonj, zdaj pa ne vem zaradi tega, ker ne je mesa ali zaradi česa drugega? Kaj praviš, ker sem sedaj povsem dezorientiran - zmeden, ker nisem gurman? Smiley  Grin




Ti si pa resda skoraj vidovit, kako pa veš, da imam mlajšo sestro. Ti si ekspert.
Mislim da se zelo motiš, natolcevanje ti gre, vse ostalo je pa v fuču.
Zmeden si ja, to se vidi, zmedla te je povsem ta tvoja zmedena vera, še te mede in te bo še kar lep čas medla, pa kaka nemestna riba te bo tud še dolgo medla.
Daleč vohaš, a maš tako velik nos, ali pa si vohalni stručnjak ???

Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #71 - 29.07.2003 at 10:30:13
 
Quote:
Ja moje skromno mnenje je tudi, da so menihi v samostanskih skriptorijih več ur ročno prepisovali razne tekste ob slabi razsvetljavi - takrat še niso imeli elektrike in računalnikov, če bi jih, bi bil tudi zanje posel lažji in bi se malo manj motili. A se ti ne bi motil, če bi 10 ur in več skupaj nekaj na roke pisal? Dokaze imajo strokovnjaki za to področje, jaz žal ne. Me ni bilo tam, vsaj mislim. (Še nimam čisto preučenih mojih predsrednjeveških udejstvovanj.)

Pričakujem tvoj odgovor glede rib in kristjanov (beri zgoraj) - ali ribe niso meso in zakaj kristjani ob postu lahko uživajo ribe, ne pa mesa?

Zakaj takšno nespoštovanje vodnih živali?


A ni to povezano s tem, ko je Kristus nasitil lačne z ribami, se mi zdi da je naredil nek čudež in so ribe kar same skakale na obalo in govorile, jejte nas. Grin Mogoče je to, to.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #72 - 29.07.2003 at 10:30:29
 
natural wrote on 29.07.2003 at 10:13:20:
Ne samo, da ne rabiš privoljenja, to se mi zdi smisel obstoja.

kaj zdej? a se ti zdi da ne rabis privoljenja Resnice, da jo spoznas al ga nujno potrebujes?

Quote:
Seveda obstajajo pravila.Morda se zdi, da pravim samo jaz brez nikogar vendar to ni mogoče.

aja, samo nam zdi da ti tko pravis. Smiley  a teb se zdi, da si ti neki druzga mislu in reku? Wink

Quote:
Ampak samo jaz bom nekaj dejansko nekaj naredil in razumel.S tem nosil posledice.Ne pomaga ponavljati, kot papiga, če nečesa ne razumeš.Treba je vedeti.Razumeti kaj pomeni vedeti.Razumeti zakaj veš...

jaz ne pravim da od tebe ni nic odvisno... jaz samo pravim da nikol nisi bil, zdej nisi, in tud nikol ne bos ekskluzivno ti in tvoje omejene sposobnosti edini faktor spoznavanja Resnice.

ko bos to skozi izkusnje realiziral, bos postal ponizen. in le ta iskrena poniznost je edini instrument s katerim imamo kej moznosti da spoznamo Resnico.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #73 - 29.07.2003 at 10:36:58
 
Evo, pa imate. Začeli ste govoriti o duhovnosti in religiji in že je aryan zraven. Grin Prav vam je. 8) Tongue
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Naše vode umirajo - (s)truge umazane brozge
Reply #74 - 29.07.2003 at 10:42:40
 
Quote:
Rešitev za reke bi bile čistilne naprave. Vsako mesto in vas, ter vse tovarne bi morale postaviti čistilne naprave. Potem bi bilo stanje drugačno. Samo kaj, ko ni denarja. Vedno zmanjka denarja ravno za ekologijo. Na žalost.


gape wrote on 28.07.2003 at 09:54:11:
dejstvo je, da se vsaka ekologija začne in konča pri posamezniku.

na srečo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9