Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 15573 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Naše živali
Reply #45 - 11.04.2002 at 11:37:09
 

Tule je ena knjiga, ki bi jo naj 'napisal' en muc (se nisem prebrala, tako da ne bom komentirala):

http://www.angelwater.net/y2k/angelo/message_index.html

Zanimivo pa se mi je zdelo tole

"What animal’s purposes are on the Earth, is not very obvious to humans and very misunderstood. I want to convey to humans the important message that all animals come to Earth with a special purpose from the Creator and from the Earth Mother, which they intend to fulfill when they are not interrupted and prevented by humans."

in to!

"Cats are meditators and help balance the energies of the planet. Their energies are more closely related to Feminine Energy. It is most important for all cats to be allowed to touch the Earth whenever they feel a need to do so. This is part of our work. We work closely with the Earth Mother who is our Goddess. They are also greeters, healers and companions for people. We sing to you with our purring. Our purring is calming and soothing to humans. We often come in incarnation to help a specific person. Often, we are abandoned and rejected by the very person we have come here to help. Cats often take into their bodies a lot of negative emotions and energies from their person and from their surroundings. This helps their caretaker tremendously; as it lightens their load. It often prevents many health problems for them. We consider ourselves "buffers" for mankind. "

"Dog's purposes are different. Their energies are more closely related to Male Energy. They are faithful companions and protectors for humans. They have very powerful spirits. Their ability and willingness to love, even when abused, is tremendous; and their example is one of the most important lessons humans need to learn in order to fulfill their divine destiny. Dogs are great teachers of unconditional love to their human companions. They also take on human emotions in their bodies and often suffer a lot for it. They suffer in silence and they never complain. They love unconditionally and endlessly. Even when they are badly treated, they are still willing to love. It takes a tremendous amount of abuse and neglect for a dog to stop loving. In fulfilling their purpose, dogs help humans in a more physical way than cats do. "

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Naše živali
Reply #46 - 24.04.2002 at 07:47:05
 
danes, 24. aprila, je svetovni dan laboratorijskih živali, piše v današnjem Dnevniku Lea Eva Muller.

Na kratko: spremembe (na bolje) so se začele l. 1985, ko je ameriški kongres sprejel več dopolnil k zakonu proti mučenju živali in se zavezal tako imenovanemu načelu "treh R":
R kot redukcija števila poizkusnih živali
R  kot refinement, izboljšanje metod in poskusnih tehnik, ki povzročajo bolečino živali
R kot replecement, to je nadomestilo živih živali z računalniškimi ali  drugačnimi simulacijami ter s kulturami celic.
Znano evropsko gibanje Zdravniki proti vivisekciji LIMAV označuje poskuse na živalih takole:
nepotrebne: ker je na voljo že mnogo alternativnih metod
krute: za študente, ki so prisiljeni izvajati poskuse, zlasti pa za živali, ker grozljivo trpijo
neznanstvene: ker niso le nesodobne, temveč tudi preprečujejo razvoj nadomestnih metod

Skoraj vse kirurške tehnike smo najprej preizkusili na živalih, opozarjajo kirurgi LIMAV, vsako zdravilo  je naprej preizkušeno na živalih. Kdor si prižge cigareto, je sokriv trpinčenja labolatorijskih živali; znanstvena stroka vse pogosteje opozarja, da je kajenje ne le škodljivo, temveč celo nevarno! Kunce ali mačke utesnijo v posebne, za te živali izdelane zabojčke z odprtino za glavo. Z močno pritrnjenimi cevkami tem živalim skozi gobčke nenehno noč in dan dovajajo tobačni dim, dokler žival ne obnemore. S temi eksperimenti nadaljujejo, čeprav je že zdavnaj dokazano, da je kajenje kancirogeno. Gre za skupino 20 do 24 živih bitij!
Tudi slovenska Krka še vedno redi in razmnožuje pse pasme beagle za izvajanje poskusov v več slovenskih labolatorijih...

in tako naprej

no, pa se zamislimo

pa še ena zanimivost:
britanski zagovornik človekovih pravic Peter Thatchel naj bi sprožil pravdo proti nekdanjemu ameriškemu zunanjemu ministru Kissingerju in ga obtožil poboja več tisoč civilistov v Vietnamu in Kambodži, ki so umrli zaradi ameriških bomb in bojnega delovanja ameriške pehote.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Naše živali
Reply #47 - 24.04.2002 at 11:10:30
 

Tudi Shirley MacLaine ima na svoji strani koticek za zivali... Smiley

http://www.shirleymaclaine.com/spirituality/spiritualpet.html
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
roggy
1
*
Offline

Kar je je! Kar bo, bomo
pa vidli!
Posts: 23
Izola, Ljubljana - SI
Gender: male
Re: Naše živali
Reply #48 - 24.04.2002 at 11:30:37
 
Nisem prebral prav vseh postov .. sem bom pa osredotočil na prvega, na temo pogovora: kaj lahko storimo?

1. Lahko se vsak po svojih močeh potrudi naj kakšno družino, ki bi bila pripravljena odgovorno vzet psa in skrbet zanj .. do konca njegovih dni.

2. Lahko se organizira prostestna akcija ali neke vrste peticija.

3. Lahko se začne iskat sponzorje, da bi financirali nov azil in dali tiskat material ki bi ljudi osveščal.

4. Lahko ... (konkretnih idej se verjetno ne manjka)

OK .. kaj pa z ostalimi psi, ki doma ne dobijo. Vsekakor se mi zdi dosti bolj "humano" jih uspavat in jih povleč ven iz dreka v katerega smo jih ljudje potisnili, kakor pa jih pustit v azilih zaprte v kletkah z nikakršnim življenjem.

Kakor pravi gape .. bo njihova duša šla na boljše .. zaputlili bodo samo telo .. v katerem so itak v tem življenju nesrečni. Res je, da je to odpravljanje posledic, ki brez odpravljanja vzroka je samo delna rešitev.

Vsak po svojih močeh pa lahko poskrbimo, da popravljamo vzrok.

Če se pa združimo lahko s skupnimi močmi storimo še mnogo več.

Tako da predlagam da se odpre projekt in kdo si želi lahko sodeluje!
Back to top
 

lp,&&-- igor
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Naše živali
Reply #49 - 24.04.2002 at 11:39:59
 
Roggy, si človek akcije

torej se nam pridružuješ ???

Si pripravljen potem prevzeti delo na predlaganem projektu?.

lp
MIKE

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
roggy
1
*
Offline

Kar je je! Kar bo, bomo
pa vidli!
Posts: 23
Izola, Ljubljana - SI
Gender: male
Re: Naše živali
Reply #50 - 24.04.2002 at 11:45:25
 
MIKE sem pripravljen!

Ideja za preventivo:
Naredi se web stran, kjer bi bilo opisano kakšna odgovornost in kakšne prednosti prinaša imeti domačo žival (psa).
Natiskajo .. sprintajo se letaki. Začne se jih zatikat na vetrobranska stekla avtomobilov.

Zdej pa ovrednotite predlog! In povejte kdo je še za akcijo.
Back to top
 

lp,&&-- igor
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Naše živali
Reply #51 - 24.04.2002 at 13:07:32
 
Potrebno je torej najprej doseč skupno mnenje o živalih, torej tako kot si že napisal. Torej dober povzetek tega kar se je tu debatiralo. Nato se postavi internetno stran - ali link od tu na gape-tove strani, nato pa priprava letakov in tisk.

Tako sosledje bi jest predlagu. Če ima še kdo predlog z njim na dan.

Torej kdo se javi za:

1. Naredit povzetek, članek, neko smiselno obliko tematike o živalih (lahko vključimo tudi rastline)
2. Naredit internetno stran (se bojim da bo to ostalu gape-u)
3. Oblikovat naredit letake in jih it zatikat.


Prostovoljci za točke 1, 2 in 3 iz grmovja. Smiley

-
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
roggy
1
*
Offline

Kar je je! Kar bo, bomo
pa vidli!
Posts: 23
Izola, Ljubljana - SI
Gender: male
Re: Naše živali
Reply #52 - 24.04.2002 at 13:29:58
 
ne bat .. internet stran bom naredil jaz .. imam že idejo .. pa tudi sonutek teksta v galvi ..

Bo spisal, malo oblikoval pa posredoval link .. da boste dodali kar še manjka.
Back to top
 

lp,&&-- igor
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Naše živali
Reply #53 - 30.04.2002 at 09:07:47
 
današnji Dnevnik

Pse so cepili in označili

Na posestvu Milene Močivnik v Borovnici so včeraj pod nadzorom veterinarske inšpekcije cepili in z mikročipi označili okrog 250 psov.
Predstavnica nemško-avstrijskega društva za zaščito živali Tierhilfe Suden Birgit Reuter je razložila, da je cepljenje proti steklini in označevanje psov potekalo gladko, pri delu so dvema veterinarjema  in veterinarskemu inšpektorju pomagali tudi prostovoljci.  Ob tem je pozvala ljudi, ki želijo posvojiti pse iz zavetišča, naj pridejo ponje. Posvojitve bodo mogoče vsako soboto od 11. do 15. ure, izdali bodo celo pogodbo o posvojitvi. Od zdaj naj bi zavetišče Milene Močivnik enkrat na teden obiskovali tudi veterinarji. V ta namen so jim že uredili posebno sobo v hiši.
(mar/foto: Luka Cjuha)

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Naše živali
Reply #54 - 30.04.2002 at 10:44:42
 
Nekaj let nazaj je bila prava akcija proti nositeljem in prodajalcem krzna. Se mi zdi tudi, da je bila precej ucinkovita, ker sem zelo redko videla na ulici kako osebo zavito v krzno, ce ne zaradi drugega zaradi strahu, da bi jo kdo popacal z barvo. Zadnji dve leti pa je pozornost popustila in ljudje, ki takrat niso ozavestili tega, so spet zaceli na veliko prodajati in nositi krzno. Tudi moda je spet taka. Ljudje so ze skoraj pozabili.

Tudi se mi zdi, da ni dovolj samo opozarjati. Mogoce bi bilo potrebno poimensko nasteti ljudi in firme, ki sluzijo z zivalskim trpljenjem in ta imena razdeliti na letakih. S tem bi se verjetno sprozil val obsojanja, ampak za spreminjanje javnega mnenja je mogoce to potrebno. Mislim tudi, da ima dosti ljudi res rado zivali in jim ni prav, da se jim to dogaja in bi z veseljem bojkotirali dosti izdelkov, ki so jih razvili na zivalskem trpljenju. Ampak, kako bojkotirati, ce pravzaprav ne ves, koga vse?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Naše živali
Reply #55 - 05.05.2002 at 18:04:36
 
Sem gledala neko oddajo na Animal Planet, kjer je kazalo kako ljudje v revnih državah širom sveta pridelujejo mucke, kužate, opice in številne druge živali za krznene plašče, ki se potem brez etiket o poreklu in izdelavi krzna, prodajajo v elitnih modnih trgovinah za cene več tisoč dolarjev na kos.

Ali naj si raje zatiskamo oči pred resnico, ker se bojimo da ne bomo zmogli brez obsojanja? Zakaj bi sploh koga za to obsojali? Sami smo si zgradili svet v katerem živimo in se moramo zavedati kako se ene stvari navezujejo na druge.

Ljudje, ki na zelo krut način pridelujejo naravno krzno tega ne bi počeli, če ne bi imeli za to krzno naročnikov.
Pridelovalci prihajajo iz dežel, kjer je boj za vsakodnevno preživetje izredno težek in sploh za to krzno zaslužijo le po nekaj dolarjev za kilogram krzna. Za en plašč potrebujejo kar nekaj kilogramov krzna. Kupci prihajajo iz bogatih zahodnih držav in zaslužijo več tisoč dolarjev za en plašč. Plašči se prodajajo pod imenom Versace, Armani, Escada...

Me zanima, če bi fine damice, ki tako robo kopujejo še kaj kupile, ko bi vedele, da nosijo krzno bratrancev svojega Fifija. Še posebno priljubljeno je krzno jagenjčkov, ki jih še preden se skotijo izrežejo iz trebuha ovac, jih takoj ubijejo in predelajo v krzno. To krzno je zadnji, najdražji modni trend.

Prav tako se mi zdi popolnoma nepotrebno, da še vedno delajo v laboratorijih poskuse na nemočnih živalih npr. za kozmetiko ali škodljivosti kajenja, čeprav že zelo dolgo vemo, da kajenje ubija, ne glede na znamko cigarete in vrsto tobaka v njih.

Sama tako kupujem kozmetične izdelke v trgovini LUSH (poleg magistrata, lahko kupuješ tudi preko svetovnega spleta), kjer ni bil nobeden izdelek testiran na živalih in so nasploh narejeni iz naravnih sestavin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Naše živali
Reply #56 - 22.05.2002 at 10:41:09
 
Bratje živali

Edgar Kupfer – Koberwitz

Srečen sem, če me nihče ne preganja. Čemu bi preganjal živa bitja ali dovoljeval, da jih preganjajo drugi?

Srečen sem, če nisem ujet. Čemu bi zapiral druga bitja ali dovoljeval ljudem,  da jih  zapirajo?

Srečen sem, če me nihče ne trpinči. Čemu bi trpinčil živa bitja ali dovoljeval njihovo trpinčenje?

Srečen sem, če nisem ranjen in če me nihče ne poskuša ubiti. Čemu bi ubil živo bitje ali dovolil, da ga ranijo ali ubijejo drugi zaradi svojih koristi?

LJUDJE?
»To so tiste divje živali, ki se pretvarjajo, da so krotke,« je dejala lisica.

Če bomo v živali videli brata, bomo odpravili veliko zmot in grobosti; Zemlja bo svetlejša, saj bomo prižgali luč dobrote.


Zrelost je neke vrste popolnost. Torej bi moralo biti najplemeniteje in najpopolneje prehranjevati se le s sadeži. Verjamem, da bi bila to hrana za ljudi, ki so se popolnosti najbolj približali, vsem ostalim pa ta način prehranjevanja verjetno ne bi ustrezal. Njihova nepopolnost bi hrepenela po drugačnih živilih.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Naše živali
Reply #57 - 25.11.2003 at 09:50:53
 
http://novice.svarog.org/index.php?Novica=1019

Odobreni poskusi na opicah   Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Meta
Guest




Re: Naše živali
Reply #58 - 07.12.2003 at 17:07:32
 
Kot ste že povedali...

* go vegetarian
* izogibati se izdelkom testiranih na živalih
* izogibati se usnju
* zapuščenim živalcam pomagati poiskati tople domove

...

Ne dolgo nazaj sem izvedela, da je v mariborskem azilu med vikendi možnost sprehajanja psov... Meni se zdi ideja super! Je že kdo bil? Komaj čakam Smiley



Meta


p.s. Lush je super Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Naše živali
Reply #59 - 07.12.2003 at 19:39:36
 
Quote:
* go vegetarian

a je treba tudi doma kuzke in mucke vegetarijansko prehranjevat, ali za njih to ne velja?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5