Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 15564 times)
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Naše živali
Reply #30 - 15.03.2002 at 14:04:54
 
želim vam čim več uspeha in da bi se zastavljeni cilji uresničevali brez večjih težav
naj vas vodi dobra misel
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Naše živali
Reply #31 - 20.03.2002 at 14:11:02
 
Nekje na TV sem videla, da jih le ne bojo usmrtili in da neko, mislim da avstrijsko, tuje društvo pomaga Mileni z izgradnjo hišic pesjakov, denarjem za sterilizacijo in hrano.
Gledala pa sem včeraj na Pop TV o tem problemu, kjer so se hoteli pokazati koliko se POPTV gre za dobro teh kužatov (to se vidi že po njihovem številu oddaj o domačih živalih).
V glavnem so spet popljuvali Mileno, kako so psi podhranjeni...
Naj bi potem prinesli kaj hrane ali kako novo hišico za pse,lahko bi tudi kako psičko peljali sterilizirat...
Mislim, to bi bilaq prava reklama za njihovo (zelo nekvalitetno in rumeno obarvano) TV.
Vsi pozabljamo, da gre tu predvsem za živali, in da z vsemi obsojanji Milene ali pač vsega kar se mora obsojati, iščemo mi vsi le izgovore v sebi za to ker saqmi nič ne naredimo.
Živali so tu, da nam pomagajo in mi smo tu, da skrbimo za njih. Žal razmišljamo še vedno tako, da je bolje za njih vse, da izumrejo, kot da bi za vse divje živali, če že ne gre drugače zgradili rezervate(kar ne bi zavzelo veliko prostora glede na majhnost števila raznih divjih mačk, volkov, psov...) kjer bi lahko še vedno kolikor toliko normalno živele. čeprav bi bile delno odvisne od nas...Sicer so pa že zdaj ODVISNE od nas, ali jim bomo sploh dovolili preživeti?
Jaz osebno si ne predstavljam sveta brez živali, sploh pa nekega sveta, ki stremi k duhovnemu napredku a ob tem žal pozablja na vse razen na ljudi.
Smo sploh sposobni delovati brez obsojanj-prej obsojamo, ne da bi delovali.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Naše živali
Reply #32 - 20.03.2002 at 16:18:38
 
no no no

kali si me spomnla ...
zadnjič sm prjatlu, ki dela izpit za lovca (in me vedno 'fopa' z lovskimi) predlagu da bi recimo rog ogradil z ogrado tako navadno leseno, poleg ograje bi razporedil kamere ki zaznavajo gibanje in bi imeli tak lep rezervat pol, kamor bi lahko ljudje šli gledat živali, kot v en zoo, po drugi strani bi pa lovci in podobni točno vedl da ko prestopijo to ograjo država ne odgovarja za njih ... tam so on their own ... v divjini ... s tem bi rešili 'problem' medvedov in vseh ostalih 'zverastih' živali. pa tudi ljudje ki se zdej obremenjujejo ker jim medo poje ovce bi moral bit tiho in nič več sikat da jih je treba postrelat in to. zihr bi neki stalo in to ampak ... če bi ble kamerce širokokotne in povezane na sw ki išče premikanje in pol analizira sumljivost tega premikanja in v skrajni opozori čuvaja in on ko ugotovi da je medo šu vn iz ograje in pokliče čuvaje ki potem čuvajo ad medo ne nardi štale, če se jo pa že prprav delat majo modeli valjda uspavane puščice in to ... no kali dejmo nagruntat ... pol bo pa tko kt vedno en pršu, pobral text in ga začel izkoriščat v politične namene ... pa who gives a shit ... modrec prepusti slavo drugim ... si jo ne nakopava na glavo ... ker je jebena ... slava namreč
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Naše živali
Reply #33 - 21.03.2002 at 07:14:21
 
danes zjutraj šibnem z avtom mimo kontejnerjev na koncu ulice, pohodim bremzo in kuplngo, dam v rikverc in si ogledam belo sijoči list A4, obešen na drog.
Poziv na demonstracije!
V soboto, na Bistri pri Mileni. Da zaščitimo kužke pred vsesplošnim pobojem. Podpis: Prijatelji živali.

Nočem biti grda in zlobna in stvari poznam samo iz cajtngov: a kaže, da je Milena mučiteljica živali. Ne skrbi zanje, dopušča, da se brez nadzora razmnožujejo, dopušča, da se koljejo celo do smrti med sabo, nimajo niti osnovne veterinarske oskrbe, za legla (če že morajo biti) ni poskrbljeno, ne mara oddajat psov interesentom   itd...
Pred kom je potem treba rešiti uboge živali? Pred kom, da se problem ne bo še stopnjeval, kot se je v vseh teh letih, odkar je Milena bila na Visokem pri Kranju? Problem se je stopnjeval! Kje ste bili vsa ta leta, ko ste dopuščali, da se problem stopnjuje? In ne mi rečt, da je najboljše, da Milena VSE kužke obdrži in da so krivi tisti, ki Mileni ne dostavljajo hrane itd. za njene pse. In ne zvračajte vse krivde na državo (prelaganje odgovornosti), čeprav seveda tudi država ni brez krivde.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Naše živali
Reply #34 - 21.03.2002 at 09:07:26
 

Aja, tole je pred kakima dvema dnevoma prislo na mailing listo, ampak nisem takoj priklopla, da vsi na forumu niso tudi na mailing listi.  Smiley

Zato naj bo informacija se tu:




REŠIMO  ŽIVALI !
Pred zavetiščem za zavržene in izgubljene živali v Dolu pri Borovnici
(pri Tehniškem muzeju v Bistri ), ki ga vodi ga. Milena Močivnik, bo v

soboto, 23. marca 2002, ob 12. uri PROTESTNO ZBOROVANJE  proti odloku
občine Borovnica o izpraznitvi zavetišča.

Z udeležbo pomagajte preprečiti poboj živali!

                  Prijatelji živali

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Naše živali
Reply #35 - 23.03.2002 at 13:33:01
 
tale milena je pa res popularna

VEMO LJUDJE SVOJ DOLG DO ŽIVALI?
 
POBUDA ZA PRIZNANJE, FINANCIRANJE IN POMOČ PRI UREDITVI IN OSKRBI PASJEGA AZILA MILENE MOČIVNIK (DOL PRI BOROVNICI) TER PROTEST ZOPER NEHUMANO RAVNANJE Z ŽIVALMI DOMA IN PO SVETU

Če se strinjate, sprintajte in podpišite priloženo peticijo in podpisano pošljite dr. Miri Omerzel na naslov Melikova 45, ljubljana.

peticija:
http://www.gape.org/svetpogovorov/pobuda-peticija.doc
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Naše živali
Reply #36 - 26.03.2002 at 09:30:23
 
Se mi zdi dobro da se o tem govori, bomo vsi vedli vec. Ste recimo vedli, da v zavetiscih pse drzijo 30 dni, ce jih nihce ne vzame pa jih uspavajo? Jaz ze ne.

Naletela sem na en zapis in sem ga najbolj za svojo duso prevedla. Se mi zdi da je tule se par ljudi, ki ga bodo z zanimanjem prebrali.

http://www.gape.org/svetpogovorov/duhovnostzivali.htm

Pa seveda zahvala gapetu za tehnicno pomoc. Smiley

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Naše živali
Reply #37 - 26.03.2002 at 11:23:15
 
Vsem, ki imajo radi zgodbe o živalih, priporočam knjigo Kurja juhica za dušo ljubitelja malih domačih živali. Je z eno besedo: pretresljiva. Resnične zgodbe resničnih ljudi in živali. Zaznati je tudi razmere po ameriških zavetiščih za živali: tam jih uspavajo že osmi dan, če ni lastnika zanje (ne trdim, da je kakršnokoli krajšanje življenja katerikoli živali lahko pozitivno). In, kar nisem zasledila še nikjer drugje, v tej knjigi pa: v Ameriki obstajajo ljudje prostovoljci, ki s svojim živalskim prijateljem (verjetno so potrebne predpriprave) po urniku obiskujejo bolnice ali domove za ostarele in se po pol ure ali uro zadržijo pri posameznikih, ki si želijo imeti stik z živaljo. Da jo božajo, pestujejo itd. Menda se pokažejo neverjetno pozitivni terapevtski rezultati pri bolnikih in starostnikih.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Naše živali
Reply #38 - 26.03.2002 at 11:33:31
 
Hvala Marjana za tekst. Mogoče mi je malo bolj jasno zakaj so nam v enem mesecu trije mački pomrli. Prvo dva sosedova pol pa še naš je dobil vnetje. Pa smo ga pozdravili. In lih ko je bil normalen ga je avto zbil. Očitno je MORAL iti.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Naše živali
Reply #39 - 28.03.2002 at 11:10:32
 
Zadnje čase je bilo več prometnih nesreč v katere so bila vpletena tovorna vozila, ki prevažajo živali.
Meni se zdi transport živali na tak način izjemno krut.
Že od kar pomnim ne prenesem pogleda na tovornjak naložen z lačnimi, žejnimi, stlačenimi živalmi. Me vedno oblijejo solze (sem verjetno malo bolj občutljiva, mislim, da začutim njihovo trpljenje in stisko v sebi in ta občutek res ni prav prijeten).
Verjetno večina med nami ponavadi teh transportov niti ne opazi, zato priporočam vsakomur, da si enkrat ogleda situacijo osebno. Lepo se da opazovati v kateri prekmurski vasi na relaciji Dolga vas-ponavadi Italija.
Tako sem jaz tudi dojela v kakšnih količinah se vozi konje, ovce, krave in ostale več 1000 km dolgo pot do italijanskih klavnic.
Probajte si samo malo predstavljati te živali kako zelo trpijo, predstavljajte pa si tudi kvaliteto tega mesa na krožniku po vsem tem trpljenju. Te živali ponavadi potujejo po več dni brez vode ali hrane, non stop tudi stojijo, pot se vleče od meje do meje brez konca in kraja. Podobno kot so vozili med drugo svetovno vojno ljudi z vlaki v koncentracijska taborišča.
(se že vnaprej opravičujem vsem tistim, ki jih moti primerjava ljudi z živalmi)
In tako se sprašujem, kaj lahko naredim, da se to ne bi več dogajalo?
Kaj si vi mislite o tem? Verjamem, da je ogromno ljudi, ki jim tudi ni vseeno.
Želim si, da bi se stvari začele malo hitreje odvijati tudi v korist vseh živali.
KAJ LAHKO NAREDIMO? ???
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Naše živali
Reply #40 - 28.03.2002 at 12:01:21
 
na svojih krožnikih zmanjšamo količino mesa - če ne bo povpraševanja po njem, potem bo tudi ponudba uplahnila. Ozaveščanje prebivalstva. Nihče ne zahteva od nikogar, naj postane vegeterijanec, samo priporoča se, naj se zmanjša količina zaužitih živalskih beljakovin. V imenu zdravja. Boljšega počutja. Manj rakavih obolenj. Če ljudem omenjaš trpinčene živali, te bodo čudno gledali, kot si že sama ugotovila. Če jim omeniš njihovo zdravje, bodo navdušeni.
Če mene vprašaš, primerjanje živali in človeka za tiste, ki so sočutni, ni vprašljivo. Saj smo vsi eno.  
Prevoza živine tudi jaz ne prenašam. Kot otrok sem morala sodelovati pri poboju živali, poskušala sem otrdeti, pa ni šlo. Še, ko sem imela pred leti kure, nisem mogla nobene ubiti. Sem jih šenkala drugim. Pa še selitev v blok se mi je zgodila.
Kako leto ali dve nazaj se je nekemu prevozniku enodnevnih piščancev na avtocesti pokvarila hladilna naprava. Zmetal je cele pladnje kao mrtvih piščancev za cesto in odpeljal. Piščančki so pa oživeli in begali po cesti....
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Naše živali
Reply #41 - 29.03.2002 at 14:07:21
 
Mogoce bi pa Kali spravli v stik z Juretom (ce sem si prav zapomnila ime), kdor ga pozna?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Naše živali
Reply #42 - 09.04.2002 at 02:25:26
 
Ali kdo ve kaj so zdaj pri Mileni M. izvedli?
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Naše živali
Reply #43 - 09.04.2002 at 07:37:34
 
tudi mene je bilo strah, da bi se resnično udejanilo to, kar so govorili: nasilna odstranitev živali do števila 5, kolikor jih ima lahko menda vsak posameznik. V Dnevniku so dvakrat (kolikor sem jaz sledila) v aprilu pisali na temo teh psov: prvič je bilo rečeno, da 30. marca niso izvedli akcije odvzema psov (bi rekla, da jih v tem primeru veliko ne bi bilo več živih), čez nekaj dni pa je bil članek bolj obširen: Ljubljana je zavezana, da ustanovi azil za zapuščene živali, ko ima registriranih 800 psov. Ljubljana ima trenutno registriranih 2300 psov in nobenega azila. Pomoč avstrijskega društva je ključnega pomena (vsaj tako sem zastopila jaz) in možno je, da se bo vse počasi uredilo. Sedaj se govori o 200 Mileninih psih (še mesec nazaj o 300). Bi se strinjala, da Milena ne bo dobila dovoljenja za azil tam, kjer trenutno je (nakopala si je preveč zamer), po drugi strani pa bo ravno zaradi kritične situacije, ki je nastala z njenim zbiranjem psov (oprosti, če se tako izrazim, pa s tem ne mislim nič slabega, saj je tudi meni žal živali) kot nekdo drug zbira znamke, situacijo pripeljala tako daleč, da bo Ljubljana res dobila azil za zapuščene živali na hitrico, drugače ga pa še dolgo ne bi. Tako se vidi, kako je v vsaki stvari tudi kaj dobrega oz. nič ni tako slabo kot se vidi na prvi pogled.
Omenila bi še to, da je varuh človekovih pravic gospod Hanžek v svoji sobotni kolumni v Dnevniku rekel nekako takole: begunski center na Viču zapirajo (zadaj so seveda težke usode ljudi, čustvene in eksistenčne stiske). In vendar se o teh ljudeh manj piše in govori kot pa o Mileninih psih...
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Naše živali
Reply #44 - 09.04.2002 at 11:52:47
 
Torej  začnimo mi pisati o vseh, ki živijo na robu naše družbe in bomo začeli rušiti tabuje, ampak prosim, naj se odpre nov topic!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5