Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 17596 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Sant Mat
Reply #30 - 19.09.2003 at 11:29:23
 
natural wrote on 19.09.2003 at 11:24:08:
Širjenje je proces oni želijo to narediti kot dogodek.


Nisem imela tega vtisa. Dogodki so, če si pa ti pripravljen, da "ujameš" trenutek oz. če se ukvarjaš s tem "kako sestopiti", ne more biti wrong, ker s tem ko ozaveščaš, si manifestacija drugim. Kar razumeš ti, slej ali prej razume tud drugi. Pravi trenutek je velikokrat vse. To so po moje njihov namen. Seveda pa niti to ni tako pomembno, kot daje vtis.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Sant Mat
Reply #31 - 24.09.2003 at 09:40:41
 
Normalno je, da človek dvomi in išče. V tej fazi prebira razne zadeve, se senanja z različnimi stvarmi in na koncu ugotovi, katera je tista stvar, ki mu"sede".

Vsak se pač nekje najde in potem reče: to je to. Jaz sem iniciirana v Sant Mat (trenutno sva v Sloveniji samo 2) in zame to "to to".

Vsak mora sam spoznati, ali je ta pot zanj ali ne. Ko stvar preizkusi, se lahko odloči.

Povedala bi pa eno stva, ki ste jo narobe razumeli: Sant Mat NI VERA in NE SEKTA in nikoli ne bo.  Jeza pripadnike vseh ver in ras. Je joga uma. V bistvu gre za spoznanje duše in spoznanje Boga.

Če koga zanima, bo konec oktobra, predvidoma 25. in 26. predavanje Sant Matu v Ljubljani, prost vstop. Vabljeni ste vsi, če ne drugega, pridite iz radovednosti in se prepričajte. Če ugotovite, da ni za vas, ok, če vam bo všeč, pa še toliko bolje. Točen datum in kraj bom sporočila, ko bo 100%.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Sant Mat
Reply #32 - 24.09.2003 at 09:56:03
 
Veš Dejana v Sloveniji ne obstaja samo ena sant mat skupina.In v mojih očeh boste pokazali pravo duhovnost, ko se boste spoznali in imeli satsange skupaj.Naslednji korak bi bil npr. da se odkrito pogovorite o izkušnjah v meditaciji jih primerjate z drugimi skupinami(budisti,hare krišna,tm...).Nato primerjajte spoznanja.Ne bodite kakor ovčice na satsangih in kot gobe vpijate vsako besedo ki vam jo tisti ki vodi pove.Verjemi da se hitro pojavijo vprašanja če si to želiš priznati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Sant Mat
Reply #33 - 24.09.2003 at 10:26:57
 
Vem, da obstaja še ena skupina, s katero pa nimamo stika.
Midva hodiva na Satsange v Celovec, po eni strani zato, ker sva samo dva, po drugi strani pa zaradi drugih posvečenih v Celovcu, ki jih poznava in se rada druživa z njimi.
Nimam namena kogar koli v kaj prepričevat, ker je to izguba energije, kdor to začuti, sam poišče pot.
Jaz in moj partner sva oba na Sant Matu in moram reči, da je zame to najlepša stvar. V tem duhu vodim tudi svojo hči, ki je še majhna, vendar se hitro uči in upam, da se bo tudi odločila za to pot. Vendar je odločitev njena in sama se bo spustila v to, če bo tako želela.
Za vse ostale velja isto. Zame je to prava pot, za ostale pa....kot želite.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Sant Mat
Reply #34 - 24.09.2003 at 10:46:35
 
Kateri mojster ti je dal sveto iniciacijo?Thakar Singh?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Sant Mat
Reply #35 - 24.09.2003 at 12:27:36
 
natural wrote on 24.09.2003 at 10:46:35:
Kateri mojster ti je dal sveto iniciacijo?Thakar Singh?


Kaj to je žegnaje? Pridi k meni domov, imamo žegnane vode na pretek, še piješ jo lahko! Misliš, da bo pomagalo? Ja, če verjameš, drugače pa je vse larifari za moje pojme. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Sant Mat
Reply #36 - 24.09.2003 at 12:41:03
 
Mah , jst sem čisto alergična na vse, ki trdijo, da so edini pravi mojstri, ali edina prava religija..ego, ego, ego
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Sant Mat
Reply #37 - 24.09.2003 at 12:45:58
 
natural wrote on 24.09.2003 at 10:46:35:
Kateri mojster ti je dal sveto iniciacijo?Thakar Singh?


Ja, Sant Thakar Singh.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sant Mat
Reply #38 - 24.09.2003 at 12:46:18
 
exorcist wrote on 24.09.2003 at 12:27:36:
Kaj to je žegnaje?

iniciacija je neki podobnega kot krst. pri iniciaciji se gre za formalni ucencev sprejem ucitelja in uciteljev sprejem ucenca. ko je to izvedeno, ucitelj "disciplinira" in pouci ucenca glede teorije in prakse, ki jo ucitelj zastopa.

Quote:
Misliš, da bo pomagalo? Ja, če verjameš, drugače pa je vse larifari za moje pojme.

ce das roko v ogenj vede ali nevede te bo v vsakem primeru speklo. ni vse le v "mentalni sugestiji" s katero ti zamenjujes "vero".
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Sant Mat
Reply #39 - 24.09.2003 at 12:47:39
 
Petra. wrote on 24.09.2003 at 12:41:03:
Mah , jst sem čisto alergična na vse, ki trdijo, da so edini pravi mojstri, ali edina prava religija..ego, ego, ego


Sant Thaka Singh ni rekel  da je edini pravi, rekel je, da ve, da so tudi drugi mojstri in da je že tako prav, ko je. On ne zanika drugih in tudi sebe ne povzdiguje kot edinega pravega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sant Mat
Reply #40 - 24.09.2003 at 12:47:48
 
Petra. wrote on 24.09.2003 at 12:41:03:
Mah , jst sem čisto alergična na vse, ki trdijo, da so edini pravi mojstri, ali edina prava religija..ego, ego, ego

kako pa lahko sebe prenasas pol?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Sant Mat
Reply #41 - 24.09.2003 at 13:11:46
 
Quote:
kako pa lahko sebe prenasas pol?

Res bi rada vidla, kje sem jst napisala, da sem mojster, in to celo edini pravi?  Roll Eyes Shocked Roll Eyes
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Sant Mat
Reply #42 - 24.09.2003 at 13:35:38
 
Quote:
Sant Thaka Singh ni rekel  da je edini pravi, rekel je, da ve, da so tudi drugi mojstri in da je že tako prav, ko je. On ne zanika drugih in tudi sebe ne povzdiguje kot edinega pravega.

...kar je lepo in prav.Mene pa zanima tvoje mnenje o njegovih spolnih deliktih ter nasilju, ki ga je vršil nad otroci(povezovanje oči in ušes).Vem da se je kesal in ga ne želim obsojati vendar upoštevaj, da on takrat že dosegel sač kand.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sant Mat
Reply #43 - 24.09.2003 at 13:36:43
 
Petra. wrote on 24.09.2003 at 13:11:46:
Res bi rada vidla, kje sem jst napisala, da sem mojster, in to celo edini pravi?  Roll Eyes Shocked Roll Eyes

sej ni treba, da to napises. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sant Mat
Reply #44 - 24.09.2003 at 13:38:55
 
natural wrote on 24.09.2003 at 13:35:38:
vendar upoštevaj, da on takrat že dosegel sač kand.

kar nakazuje na to, da "sač kand" se ne izpolne individualne duse toliko kolikor ji nese njen potencial in hrepenenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4