Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8
(Read 35864 times)
stirzvezde
Guest




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #15 - 30.08.2003 at 19:57:58
 

STOYCHI, YOU RULE MAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #16 - 30.08.2003 at 20:02:08
 
Smiley
stizvezde I'm sendig you all my love Kiss Kiss Kiss
but what if you register man? Wink
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #17 - 30.08.2003 at 20:05:30
 
Quote:
... für dich    Roll Eyes :



www.fishinghurts.com






Saj ti pravim manjka ti fant. To ne valja, da sedaj stepaš svoje frustracije in komplekse na boge ribiče, ki čistimo bregove rek + mesojedce v merah. Si že kdaj pobrala papirček ob rečni strugi? Ne... Hm??!!?? Priskrbi si enega luštnega fanta, ki ima rad mlado meso, saj si še mlada, kajne?

Pošlji mi tvojo tel., da ti razširim obzorja, lahko pa prideš tudi k meni na osebno posvetovanje, lahko sem ti vzgled, lahko ti pomagam, morda, he, he...  Grin

Prosim ne bodi nestrpna do drugih religij, npr. mene, dobrega in poštenega kristjana, ki še komaru ne bi skrivil treplanice, kaj šele da bi mučil živali:

Živalsko življenje je Stvarniku ravno tako sveto. Kristjan lahko ubija živali, da si priskrbi hrano in obleko ali da se zaščiti pred boleznijo in nevarnostjo. (1. Mojzesova 3:21; 9:3; 2. Mojzesova 21:28) Napačno pa je živali mučiti ali jih ubijati samo zaradi športa ali za zabavo. (Pregovori 12:10)


Poboljšaj se, ne sovraži svojih bratov!
Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #18 - 30.08.2003 at 20:10:53
 
Quote:
Ej, Exo, zakaj je pa Kolibri kriva, ce jest mislim, da poskusat "mislit" s popolnoma napacnim organom?
So te to v cerkvi tako zmedli?

Kaj imas tako malo samozavesti, da mores punce lovit po internetu?  


Oh, nimam rad majhnih kur, pardon ptičic, posebaj ne Kolibrijev, še za muco ne bi bili dobri, koliko 2g najmanjši, ne prinesete na vago nič, čeprav ima moja muca rada nastreljene vrabce, ki ji od časa do časa prinesem. Moraš delati selekcijo, drugače se ena vrsta preveč razmnoži in pobije drugo. Jaz pa nočem, da bi naravo uničli, sem zelo biološko zaveden človek.

Grin

Ajd draga tičicca
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
...kolibri...
Guest




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #19 - 30.08.2003 at 20:47:58
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #20 - 30.08.2003 at 21:47:53
 
Quote:


Misliš, da te bom vzljubil, če mi boš nalimala 1000 povezav ?  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #21 - 30.08.2003 at 21:54:52
 
exorcist wrote on 30.08.2003 at 21:47:53:
Misliš, da te bom vzljubil, če mi boš nalimala 1000 povezav ?  Wink


Misliš, da te bomo vzljubili, če nam boš nalimal ostudne fotografije?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
stirzveze
Guest




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #22 - 31.08.2003 at 02:52:27
 
Exo, ljubica draga, kaj te res nihce ne mara???
Mogoce bi pa lahko zaupal temu tvojemu zupniku, kako pomankljivo si seksualno aktiven?
Nikoli ne ves.... mogoce se te bo pa on sam usmilu in te povabil v svojo spalnico?
Sej ves, tud slepe kure majo vcasih sreco.....

Najlepse se imejta!!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
...*.kolibri.*...
Guest




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #23 - 31.08.2003 at 08:53:48
 
V razmislek: VEGETARIJANSTVO NI NOVODOBNA POGRUNTAVŠČINA / by Mitja Perinčič /vir: http://vegescena.kiss.uni-lj.si/mitja.html

Vedno so obstajale velike kulture in osebnosti, ki so živalim kazale primerno spoštovanje. V času, ko so na naši zemljepisni širini ljudje živeli še precej primitivno, je v Indiji že cvetela visoka kultura, o čemer pišejo starodavni indijski spisi Vede. Bhagavad-gita pravi, da so poljedelstvo, obrt in zaščita krav najvažnejše gospodarske dolžnosti družbe, ob tem pa človeku priporoča vegetarijansko prehrano. V najstarejših evropskih kulturah, npr. v antični Grčiji, je bilo vegetarijanstvo visok ideal, prav tako pa so v starem Rimu živeli veliki filozofi, ki so se odločili za brezmesno prehrano (Horac, Ovid, Plutarh).
Plutarh (45-120 n.št.) je v svoji obravnavi "O uživanju mesa" napisal: "Ali je sploh vmesno postaviti vprašanje, zakaj se je Pitagora odrekel uživanju mesa? Jaz osebno se sprašujem, v kakšnih okoliščinah in v kakšnem stanju duha se je človek s svojimi usti prvič dotaknil krvi, ponesel meso trupla k ustnicam in mizo okrasil z mrtvim, trohnečim telesom. Kako si je dovolil vzeti za hrano dele, ki so bili malo pred tem še del celote, ki se je gibala, živela ... Zaradi mesa jim odvzamemo luč in življenje, kar jim pripada z rojstvom.
" Že, ampak v Bibliji je odobreno uživanje mesa, kar je mnogim izgovor za ubijanje živih bitij, čeprav ima odpovedovanje mesu tradicijo v vseh veroizpovedih. Že egipčanski duhovniki so se izogibali mesu, pa tudi jajcem, ki so jih imenovali tekoče meso. Je res možno, da je duhovna vizija Biblije omejena? Poglejmo primer: "Ne ubijaj!" Tako se glasi peta izmed desetih božjih zapovedi, ki jih je prejel Mojzes (Ek. 20.13. in 5.17). Jasneje in bolj nedvoumno se tega resnično ne da povedati. Kljub raznim nasprotujočim si interpretacijam se to ne nanaša le na umor človeka, ampak tudi živali. V originalnem hebrejskem jeziku se ta zapoved glasi: "Lo tirtzach". "Lo" pomeni "ne smeš", "tirtzach" pa se nanaša na "katerikoli način ubijanja", kot je razvidno iz standardnega slovarja. Kljub temu pa je peta zapoved v novejšem času v nekaterih modernih prevodih Biblije prevedena kot "ne mori". Dejansko pa izraz torej ne pomeni samo "moriti" (umoriš lahko le človeka), temveč "ne ubijaj" (posplošen izraz). Že samo to prvobitno nedvoumno navodilo Boga bi moralo biti resnemu verniku zadosten argument, da bi nehal uživati meso (najbrž bo res, da so današnji verniki, ne glede na veroizpoved, prej sledilci nekih ritualov in običajev kot avtonomno misleči iskalci resnice).
Dosti bolj jasne in odločne izjave o vegetarijanstvu podajajo Vede, starodavni indijski spisi. Različne zbirke zakonov, npr. Manu-samhita, vsebujejo jasna navodila glede brezmesne prehrane. V zvezi s tem je rečeno: "Človek si ne more priskrbeti mesa, ne da bi nad drugimi živimi bitji izvajal nasilje. Zato se moramo uživanju mesa izogniti." Mesa namreč ne potrebujemo za prehrano in je to nasilje torej nepotrebno. Na drugem mestu v Manu-samhiti piše: "Če samo pomislimo na ostuden izvor mesa in na krutost, ki je povezana s suženjstvom in trpljenjem ubogih bitij, bi morali uživanje mesa popolnoma opustiti." Vedska tradicija podpira etični sistem, imenovan sarva-bhuta-hita ("zaščita vseh bitij") bolj kot sarva-loka-hita ("zaščita vseh ljudi"). Po vedski tradiciji prvi etični sistem vključuje tudi drugega - kdor skrbi za vsa živa bitja, skrbi tudi za človeštvo, obratno pa ne velja vedno. Vedsko stališče je, da bi naj v vseh živih bitjih videli isto življenjsko silo ne glede na "zunanje oblačilo" (telo). Ljudje, ki ne morejo razumeti načela življenja v živalih, lahko pridejo do napačnega zaključka glede življenjske energije in tako izgubijo občutek humanosti.
UŽIVANJE MESA IN ZAKON KARME
V Vedah je zapisanih mnogo dejstev in razlag z vseh življenjskih področij, tako materialnih kot duhovnih. Med najpomembnejšimi nauki je zakon karme, za razumevanje katerega pa je treba prej razumeti, da v telesu vsakega živega bitju prebiva duhovna duša. V osrednjem vedskem spisu, Bhagavad-giti, je zapisano, da je življenjska iskra oz. "atma" izvor zavesti, ki prežema celotno telo in ga pravzaprav dela živega. Tej iskri pravimo tudi duša in ko zapusti telo, govorimo o "smrti". Če kdo uniči telo, v katerem prebiva duša (kar se zgodi pri ubijanju živali), mu to prinese slabo karmo oz. greh. Razumevanje zakona karme nam torej prikaže uničujoče posledice ubijanja živali. Poleg tega v Vedah piše, da smo krivi za uboj, tudi če ne ubijemo živali sami, saj karmične posledice dobijo vsi vpleteni - kdor žival redi, kdor jo ubije, kdor kupi meso, kdor ga kuha in kdor ga zaužije.
Čeprav ni realno pričakovati, da bo naš prehod k vegetarijanstvu kaj radikalnega spremenil v svetovnem merilu, pa s tem korakom izboljšamo svojo individualno karmo. Kolektivna karma pa ni nič drugega kot skupek individualnih, torej vsak posameznik s svojimi odločitvami vpliva nanjo.
VEGETARIJANSTVO - NUJNO, A NE DOVOLJ
"Ne pravim, da je vsak vegetarijanec pravičen, temveč da vsak nevegetarijanec živi nepravično" (Magnus Schwantje). Ne želim trditi, da lahko vegetarijanstvo reši vse probleme sveta, saj bi to zvenelo preenostavno. Navsezadnje so tudi golobi in opice vegetarijanci (kar ne pomeni, da se zavedajo višjih naravnih zakonov) in res mora tudi vegetarijanec ubijati, čeprav gre pri tem za rastline. Razlika pa je v tem, da ubijanje rastlin ni nepotrebno nasilje, saj nekaj moramo jesti. Poleg tega žival presnovi rastlinske beljakovine z veliko izgubo, tako da je manj nasilno jesti rastline, saj mora žival pojesti desetkratno količino rastlinskih beljakovin za eno mero živalskih beljakovin v človeški prehrani. Res bi lahko tudi za vegetarijance rekli, da kradejo naravi in ta trditev je pravzaprav upravičena, toda mesojedec je zadnji, ki bi lahko izrekel tako obtožbo.
Jasno je, da zaradi prehranjevanja z zrelim sadjem, oreščki, žitom, mlekom in nekaterimi vrstami zelenjave ne ubijemo nobenega živega bitja. Krava in rastline živijo dalje, žito pa je ob času žetve že mrtvo. Kljub temu pa vegetarijanec rastlini včasih dejansko vzame življenje, kar prinaša določene karmične posledice, toda te se nikakor ne morejo primerjati s karmičnimi reakcijami, ki jih človek dobi zaradi ubijanja živali.

Ključno vprašanje torej ni, kako se lahko nasilju popolnoma izognemo (saj je to skoraj nemogoče), temveč kako lahko bolečino, ki jo povzročamo drugim živim bitjem, čimbolj zmanjšamo in obenem izpolnimo potrebo telesa po hrani.
Back to top
 
 
IP Logged
 
...*.kolibri.*...
Guest




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #24 - 31.08.2003 at 12:28:26
 
Se opravičujem, ker zgoraj klamfam take norije iz prežvečene zgodovine in poganske navlake, da se meso ne sme jesti. Našla sem si fanta, ki ima rad mlado meso - mene. Zato se vam v naprej opravičujem za moje izpade, ker se sedaj počutim izvrstno.  

Od sedaj naprej sodim človeka le glede na njegov karakter in na to, kar pride iz njegovih ust, ne pa na neke zunanje faktorje, kar poje in moj uklešjen način razmišljanja. Se v naprej vsem še enkrat vsem opravičujem in prosim za razumevanje. Hvala Exo, ti si fan na mestu.  Grin
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
*kolibri*
Guest




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #25 - 31.08.2003 at 13:02:38
 
pisec zgornjega posta pod moje ime - če nimaš protiargumentov, ne zlorabljaj imena kolibri za svoje neinteligentne izpade. S tem kažeš svojo raven na vseh nivojih, svoj odnos do lastnega planeta, do vsega živega in do sočloveka. Odgovornost je tako tvoja...
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #26 - 31.08.2003 at 13:18:40
 
Smiley
nekje zgorak sem napisal,
da bo meso postalo tako drago, kot zlato,
in takrat si boste mrhovinarji na ražnjih vrteli lahko samo svoje ljubljenčke pse in mačke.
Potem sem se pa zamislil in si rekel:
glej stojči, ti ki ljubiš te ljudi, zakaj jim take pišeš?
Pa sem se poglobil v bolezen norih krav in ugotovil,
da ni naključno,
da sem vas mesojedce imenoval mrhovinarje,
Bog ne daj zato, da bi tu koga užalil,
ampak samo zato, ker se nihče od vas res ne zaveda,
da že mnoga leta jeste reciklirano mrhovino
(kostna moka) v svoji govedini, perutnini, svinjini
in celo ribah iz ribjih farm,
namreč crknjene pse in mačke,
ker če bi se, bi tako kot jaz, bili že vegetarijanci. Kiss Kiss
Na pozitivkah bo v kratkem izšla moja serija člankov, ki sem jo pripravil posebej za vas, dragi moji mili mesojedci. Grin
Med drugim, boste lahko pri sebi ugotoviljali simptome bolezni norih  Shocked krav in kako ta bolezen mutira,
in morda tudi to, zakaj je Nostradamus napovedal,
da bo evropsko celino naselila rumena rasa?
Naj vam izdam skrivnost?
Rimski imperij je pokopal svinec,
zahodno civilizacijo bo pa dolgoletna
mrhovinarska reciklaža, ki nas v same gene ubija Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
ps. ne bodi samo miselna ovca,
odpri oči, mrhovinarstvo duha hudo slepi Shocked Shocked Shocked
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #27 - 31.08.2003 at 13:19:02
 
Quote:
pisec zgornjega posta pod moje ime - če nimaš protiargumentov, ne zlorabljaj imena kolibri za svoje neinteligentne izpade. S tem kažeš svojo raven na vseh nivojih, svoj odnos do lastnega planeta, do vsega živega in do sočloveka. Odgovornost je tako tvoja...


Saj si registrirana. Postaj pod svijim registriranim nickom, tega se ne da zlorabljat.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #28 - 31.08.2003 at 13:22:24
 
exorcist
Quote:
Se opravičujem, ker zgoraj klamfam take norije iz prežvečene zgodovine in poganske navlake, da se meso ne sme jesti. Našla sem si fanta, ki ima rad mlado meso - mene. Zato se vam v naprej opravičujem za moje izpade, ker se sedaj počutim izvrstno.  

Od sedaj naprej sodim človeka le glede na njegov karakter in na to, kar pride iz njegovih ust, ne pa na neke zunanje faktorje, kar poje in moj uklešjen način razmišljanja. Se v naprej vsem še enkrat vsem opravičujem in prosim za razumevanje. Hvala Exo, ti si fan na mestu.  Grin
Wink

ne zlorabljaj foruma
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kreden_junior
Guest




Re: Meso, mesojedci in naša morala II.
Reply #29 - 31.08.2003 at 13:26:07
 
Ohoho deklica kaj jočeš, kdo te ne mara. Zaupaj nam svoje težave, ampak to ni prava rubrika, pojdi pod Svetovalnico in se začni cmerit! Kaj te muči, kakšne težave imaš, kaj ti je zlata ribica ali morda kanarček umrl? Zakaj lepiš tele brezvezne poste in povezave, ki jih nihče ne čita in so itak brezvezni, kdo ima čas, da si bere te litanije, forum ni zato, da napišeš 1000 strani dolgo knjigo, ki niti ni tvoja, ki niti niso strokovni? Kje de buba, kaj te bubika, daj sem prst bom popihal, phuuu, phuuuufssss, pshhhh, je kaj bolje? Fanta si najdi, pa bo!
Smiley
LP Kreden
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8