Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8135 times)
exorcist
Ex Member




Odpušanje
26.08.2003 at 08:55:46
 
Izumetničena beseda odpuščanje je že tolikokrat bila uporabljena v vseh mogočih religijah, nazorih in filozofijah. Poseben poudarek na odpuščanju da krščanstvo. Sedaj pa me zanima zakaj je toliko govora o odpuščanju, napisanih toliko knjig, etc. nihče pa se ne drži tega ali sploh ni sposoben odpustiti. Meni se zdi to bolj ideološko odpuščanje, kot pa tisto pravo iskreno iz srca. Ali bi morali odpustiti vsakomur, neglede na prizadejane rane, ki nam je hote ali nehote storil?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Odpušanje
Reply #1 - 26.08.2003 at 08:59:59
 
exorcist wrote on 26.08.2003 at 08:55:46:
Ali bi morali odpustiti vsakomur, neglede na prizadejane rane, ki nam je hote ali nehote storil?




Morali?


Mora se samo umreti.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odpušanje
Reply #2 - 26.08.2003 at 09:01:22
 
Quote:
... jest odpuščanje razumem kot eno slovo od iluzije, da bi blo lahko tako, kot je nekoč bilo, če se ne bi zgodilo to in to... Eno sprijaznenje s tem, kar je po tem ostalo.

Tole sem quotal od tle, kjer smo se o odpuščanju dobro razgovorl:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Odpušanje
Reply #3 - 28.08.2003 at 21:52:33
 
Quote:
exorcist:  nihče pa se ne drži tega ali sploh ni sposoben odpustiti.

Cheesy To je pa le prehudo posploševanje. Mnogo primerov odpuščanja poznam, in prav krščanstvo je tisto, ki nekako na odpuščanju samem temelji. Slehernemu in vse smo dolžni odpustiti. In mnogo jih tako dela, le da ti očitno tega ne zaznavaš. Tudi okoli tebe jih je mnogo, ki odpuščajo vedno znova. Predstavljam si, da bi bilo s teboj precej težko živet, če ti človek tvojega neprestanega bockljanja nebi vedno znova odpuščal. Se ti ne zdi?  Wink
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Odpušanje
Reply #4 - 29.08.2003 at 14:01:57
 
Samson wrote on 28.08.2003 at 21:52:33:
Cheesy To je pa le prehudo posploševanje. Mnogo primerov odpuščanja poznam, in prav krščanstvo je tisto, ki nekako na odpuščanju samem temelji. Slehernemu in vse smo dolžni odpustiti. In mnogo jih tako dela, le da ti očitno tega ne zaznavaš. Tudi okoli tebe jih je mnogo, ki odpuščajo vedno znova. Predstavljam si, da bi bilo s teboj precej težko živet, če ti človek tvojega neprestanega bockljanja nebi vedno znova odpuščal. Se ti ne zdi?  Wink


Si prepričan, da res odpustiš iz srca ali pa si v to ideološko prisiljen, češ Jezus je odpuščal?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Odpušanje
Reply #5 - 31.08.2003 at 08:31:59
 
To so samo krščanske besede, dejanja so pa popolnoma drugačna, a ne Samson.

Kakšno odpuščanje, krščanstvo te tako obremeni z vsem sranjem, da si na koncu en in edini najbolj umazan človek in vsak hrščanin zase govori, da je najbolj grešen.

Papi, škofom, župnikom in vsej ostali nesnagi se pa full smeji.
Le zakaj se jim tako smeji   ??? ???    Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Odpušanje
Reply #6 - 01.09.2003 at 08:57:37
 
Quote:
To so samo krščanske besede, dejanja so pa popolnoma drugačna, a ne Samson.

Kakšno odpuščanje, krščanstvo te tako obremeni z vsem sranjem, da si na koncu en in edini najbolj umazan človek in vsak hrščanin zase govori, da je najbolj grešen.

Papi, škofom, župnikom in vsej ostali nesnagi se pa full smeji.
Le zakaj se jim tako smeji   ??? ???    Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin


Poglej s Samsonom ti vse odpustima, čeprav nama včasih sape zmanjka ob tvojih nevmestnih replikah. Namreč vsi smo božji otroci, tudi ti Kreden. Ne pozabi Jezus nas vse ljubi!  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Odpušanje
Reply #7 - 01.09.2003 at 09:13:32
 
Od kdaj smo pa zdej naenkrat kar vsi božji otroci, če pa smo do sedaj eni bili nebožji se pravi nekristjani, kristjani pa so bili božji.  ???
Me čudi da se obračaš danes sem, jutri tja, se pravi kakor veter piha in kje je bolj ugoden.
No, to lahko doživiš samo pri kristjanih.
Veš Exo, vidva z samsonom me lahko poljubita na mojo nekristjansko dupe in lahko pišeta tukaj gori o odpuščanju in ljubezni, o božjih otrocih, o čem pač želita, vidva sta pokazala kakšna kristjanska človeka sta.

Ne hvala za vajno krščansko odpuščanje, najprej si odpustita sama sebi in se očistita, nato pa, ko bosta vse to postorila lahko začneta odpuščati še drugim, seveda, če bo še kaj časa ostalo.

Pozdravček od nekrižarja Krenga   Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Odpušanje
Reply #8 - 01.09.2003 at 09:16:34
 
Quote:
Od kdaj smo pa zdej naenkrat kar vsi božji otroci, če pa smo do sedaj eni bili nebožji se pravi nekristjani, kristjani pa so bili božji.  ???
Me čudi da se obračaš danes sem, jutri tja, se pravi kakor veter piha in kje je bolj ugoden.
No, to lahko doživiš samo pri kristjanih.
Veš Exo, vidva z samsonom me lahko poljubita na mojo nekristjansko dupe in lahko pišeta tukaj gori o odpuščanju in ljubezni, o božjih otrocih, o čem pač želita, vidva sta pokazala kakšna kristjanska človeka sta.

Ne hvala za vajno krščansko odpuščanje, najprej si odpustita sama sebi in se očistita, nato pa, ko bosta vse to postorila lahko začneta odpuščati še drugim, seveda, če bo še kaj časa ostalo.

Pozdravček od nekrižarja Krenga   Grin Grin Grin


Ne, ne, saj smo vsi otroci enega Boga, zato smo božji otroci. Le eni smo bolj pridni, drugi nekoliko manj. Vidiš s Samsonom te ljubima kot brata, ker imamo skupnega Očeta.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Odpušanje
Reply #9 - 01.09.2003 at 09:28:47
 
To mi je enmal sumljivo, le kam me vidva ljubita  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Odpušanje
Reply #10 - 01.09.2003 at 09:49:55
 
Quote:
To mi je enmal sumljivo, le kam me vidva ljubita  ???


Bratska ljubezen!  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Odpušanje
Reply #11 - 01.09.2003 at 09:53:24
 
Se mi je zdelo, da naj bi bila to bratska ljubezen

Ne hvala, poklonta jo kateremu drugemu, le kaj sem se vama tolk zamiril, da mi poklanjata celo vajino krščansko bratsko ljubezen.   ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Odpušanje
Reply #12 - 01.09.2003 at 09:54:21
 
Quote:
Se mi je zdelo, da naj bi bila to bratska ljubezen

Ne hvala, poklonta jo kateremu drugemu, le kaj sem se vama tolk zamiril, da mi poklanjata celo vajino krščansko bratsko ljubezen.   ???


Zakaj ne poslušaš, če pa ti pravim, da te ima Bog rad. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Odpušanje
Reply #13 - 01.09.2003 at 13:05:18
 
človek odpusti zaradi sebe in ne zaradi osebe, ki ga je prizadela, zato bi bilo potrebno odpustiti vsakemu.

dejstvo pa je, da je lažje govoriti kot storiti. Če zamero pestuješ v svojem srcu, postaja vse težja in hujša, zato se splača odpustiti čim prej.

odpustiti, pa ne pomeni pozabiti.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Odpušanje
Reply #14 - 01.09.2003 at 19:15:19
 
mislim da je pomen odpuščanja precej globji in sicer gre tukaj  zato do ko nekomu nekaj odpustimo zacutimo s tem odvržemo tudi določeno breme in olajšanje ali celo notranjo osvoboditev globoko v sebi, mogoce celo tudi v podzavesti, pa ceprav se tega ne ali nočemo zavedati.

In mislim da tukaj krščanstvo nima nobenega posebnega pomena.

 Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3