Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 15078 times)
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #45 - 30.08.2003 at 23:05:18
 
stojči, jaz na onih linkih nisem zasledil, da bi blo govora o ljubezni do Boga

videl sem pa ponujanje, vsak dan eno uro notranjega miru

kot sem te že parkrat vprašal, kako je lahko ljubezen do Boga tako kratkotrajne narave in zakaj ne deluje skozi vsak tvoj dih 24 h na dan (tud takrat npr. ko se na forumu pogovarjaš z exorcistom Wink), ampak deluje le eno uro na dan, torej takrat ko izvajaš te "Maharajieve tehnike ljubezni do Boga"  ???


zakaj ne doživljaš tega, kot si se sam izrazil, "blaženega orgazma" oz. "ljubezni do Boga" nonstop ?

mi lahko vsaj iskreno poveš oz. odgovoriš, če si želiš trajno doživljati te "orgazme" in ali misliš da bi bilo to mogoče ?


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #46 - 30.08.2003 at 23:37:40
 
mind wrote on 30.08.2003 at 23:05:18:
stojči, jaz na onih linkih nisem zasledil, da bi blo govora o ljubezni do Boga

videl sem pa ponujanje, vsak dan eno uro notranjega miru

kot sem te že parkrat vprašal, kako je lahko ljubezen do Boga tako kratkotrajne narave in zakaj ne deluje skozi vsak tvoj dih 24 h na dan (tud takrat npr. ko se na forumu pogovarjaš z exorcistom Wink), ampak deluje le eno uro na dan, torej takrat ko izvajaš te "Maharajieve tehnike ljubezni do Boga"  ???


zakaj ne doživljaš tega, kot si se sam izrazil, "blaženega orgazma" oz. "ljubezni do Boga" nonstop ?

mi lahko vsaj iskreno poveš oz. odgovoriš, če si želiš trajno doživljati te "orgazme" in ali misliš da bi bilo to mogoče ?


LP


Temu se reče BLEF  ali samozaverovanost. Sicer pa naj si misli kar si hoče o sebi, če mu ja "fajn", ampak pri njem me moti to, da hoče nekoga v nekaj prepričevat.

Stojchy, saj si že 100x povedal, da ti je lepo, kaj ko bi to 1x zase zadržal? Si že morda pomislil, da to nikogar ne za nima, če pa, pa sem jaz tisti, ki ga najmanj? Bodi le toliko fer in mi ne govori teh reči, ker me prerosto ne zanimajo ti tvojo flanci o notanjem miru in svetlobi, lepo bi bilo od tebe, če bi se vzdržal takšnih in podobnih replik v mojih postih. Je to pretežko? Lips Sealed
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #47 - 31.08.2003 at 04:19:36
 
Smiley
moral bi si malo več prebrati, pa bi prišel tudi do nebes in Boga in če bi prebral malo več mojih objav na Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spoznanja 1,2,3
ne bi spraševal to kar sprašuješ.
Ljubezen do Boga ni kratkotrajne narave in deluje skozi vsak moj zavesten dih tudi takrat, ko se pogovarjam z exoritom, tista ena ura, ali več je napolnjevanje notanjega akumulatorja.
Drugače pa je tako, da vsak doživlja točno toliko ljubezni od Boga, kolikor si je zasluži.
Notranji napor in milost Boga te pripeljejo v nebesa, drugače pa gre pri tej ljubezni za tri P-je, Poglabljanje, Pomaganje in Poslušanje. Kiss Kiss Kiss
lp

ps: preberi si na mojem topiku najine razgovore z aryanom, da se ne bom preveč ponavljal.
 


Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #48 - 31.08.2003 at 04:48:29
 
Smiley
drago brezbožno eko dete Kiss
pač sem si tebe izbral, da te malo prosvetlim. ko si tako katoliško zarjavel, da si svojega Boga že pokopal, a ne? Grin
Ker v tem kar vidimo v drugih zrcalimo sebe si ti v zadnjem komentarju glede sebe napisal, da:
1.  BLEFIRAŠ in si hudo samozaverovan. Grin
kar se zelo lepo vidi v tvojih drugih postih,
posebej tistih, ki so namenjeni kolibri Grin
2. prepričuješ druge, v kar niti ne verjameš, po tvojih lastnih navedbah iz tvojih postov Grin Shocked


ps: vse moje objave so namenjene predvsem tistim, ki to, kar tu napišem lahko tudi razumejo, in ti pač ne, a ne? Grin (bolezen norih krav?) Grin
ne se sekirat eko
zmoli eno zdravomarijo, boš videl koliko ti bo odleglo, še bolje pa bo, če se boš spovedal svojemu dragemu ljubemu župniku. Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #49 - 31.08.2003 at 11:40:01
 
stojci:
Quote:
moral bi si malo več prebrati, pa bi prišel tudi do nebes in Boga in če bi prebral malo več mojih objav na Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spoznanja 1,2,3
ne bi spraševal to kar sprašuješ.  


stojan, prebral sem skoraj vse tvoje objave na Svet pogovorov  in nekaj tudi na Pozitivkah, pa imam še vedno veliko, veliko vprašajev

zdaj celo praviš, da doživljaš to "ljubezen do Boga" oz. to "blaženo ekstazo" vsak trenutek tvojega življenja, pred nekaj časa pa sem se v enem topicu pogovarjal s tabo, kjer si priznal, da ti to ne uspeva trajno zadrževat

tako da, v bistvu si mi na zelo nazoren način potrdil moje domneve glede Maharajievega samospoznanja in zato v bistvu nadaljna vprašanja z moje strani niso več potrebna
 



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #50 - 31.08.2003 at 12:29:16
 
Smiley
bravo krengo, Kiss
vse je odvosno samo od tega trenutka, Shocked Shocked Shocked
to vam itak tupim že ves čas, Roll Eyes
ampak kaj češ,
ko so nekateri tako omejeni,
da nikakor tega ne morejo dojeti,
kakorkoli že,

če sem te prepričal. al pa ne
glavno da si ti mind, srečen a ne? Grin
hare,hare... Kiss Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #51 - 31.08.2003 at 15:53:37
 
Smiley
Srcist Kiss

krengo, ti si genij, duša od zlata, Kiss
ki najde pravo vprašanje
pravega trenutka.
Za nekega člana tega foruma,
torej pišem v jeziku srca,
ki ne more stopiti v glavo,
lahko stopi le v srce
iskrenega posameznika,
no pa saj ti to itak že veš,
zato mi pa pomagaš a ne? Wink

ps: zato pa so eni slepi,
čeprav imajo oči
in Bog ne mara
religioznih dvoličnosti,
raje ima celo iskrene ateiste,
najraje pa nas iskrene Srciste. Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #52 - 31.08.2003 at 17:47:53
 
Mimogrede, govor je  o krstu! Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #53 - 31.08.2003 at 19:28:56
 
Smiley
ravno o tem ves čas govorim, saj veš, da je Jezus govoril, da lahko pride v Božje kraljestvo samo ta, kdor je rojen v duhu, za to pa se je treba poenostaviti, kot so poenostavljeni otroci, (kot je govoril Jezus) ki si ne komplicirajo življenja tako kot si ga recimo neko exo, ki recimo tu vleče nase neko negativno energijo večine tu pišočih. Shocked
Katoliška cerkev krščuje tako kot je krščeval Janez Krstnik z vodo, Jezus pa je krščeval v duhu, tega pa katoliška cerkev na žalost nikoli ni znala in ne zna niti danes, oziroma celo takoj izloči, ali  celo ubije tiste, ki bi to morebiti utegnili med njihovimi vrstami znati, skratka institucija povprečnih političnih komolčarjev. Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #54 - 31.08.2003 at 19:32:52
 
stoychi wrote on 31.08.2003 at 19:28:56:
Smiley
ravno o tem ves čas govorim, saj veš, da je Jezus govoril, da lahko pride v Božje kraljestvo samo ta, kdor je rojen v duhu, za to pa se je treba poenostaviti, kot so poenostavljeni otroci, (kot je govoril Jezus) ki si ne komplicirajo življenja tako kot si ga recimo neko exo, ki recimo tu vleče nase neko negativno energijo večine tu pišočih. Shocked
Katoliška cerkev krščuje tako kot je krščeval Janez Krstnik z vodo, Jezus pa je krščeval v duhu, tega pa katoliška cerkev na žalost nikoli ni znala in ne zna niti danes, oziroma celo takoj izloči, ali  celo ubije tiste, ki bi to morebiti utegnili med njihovimi vrstami znati, skratka institucija povprečnih političnih komolčarjev. Grin


Krst nima veza, pomembna je vera. Mnogo pametneje bi bilo, da bi človeka krstili, ko bi se lahko objektivno sam odločil, recimo pri 18-ih. To je stvar posameznika, v kaj veruje, nihče nikamor nikoga ne sili, je pa itak večine kristjanov samo kristjanov na papirju in pri popisu...
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #55 - 31.08.2003 at 19:44:37
 
Smiley
edina religija, ki bi kjerkoli imela lahko uspeh, bi bila religija, ki osrečuje ljudi. Vse današnje religije vzpodbujajo v ljudeh sovraštvo do drugače mislečih in so porajalke svetovnih konfliktov in vojn, skratka, so se popolnoma izrodile od svojega prvotnega namena združevanja v ljubezni in miru. Smiley
S krstom se odraslemu človeku ne zgodi nič, samo en nepotreben ritual več, to je vse.
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #56 - 31.08.2003 at 19:57:04
 
stoychi wrote on 31.08.2003 at 19:44:37:
S krstom se odraslemu človeku ne zgodi nič, samo en nepotreben ritual več, to je vse.


No, saj zato je ravno potrebna vera. Z vero lahko premikamo gore, je že Jezus rekel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #57 - 31.08.2003 at 21:05:41
 
Smiley
No, saj zato je ravno potrebna vera. Z vero lahko premikamo gore, je že Jezus rekel.

rekel že rekel in to kot papagaji ponavljajo vsi župniki in verniki.
A ni čudno, da se nič ne spremeni,
vse je vedno samo še slabše, a ne,
poglej si samo sebe tu, lep primer a ne ? Grin

vera v napačno smer poraja samo fanatizem,
ali pa regresijo, čudežev pa že dva tisoč let nikjer Grin

Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #58 - 31.08.2003 at 21:53:54
 
stoychi wrote on 31.08.2003 at 21:05:41:
Smiley
No, saj zato je ravno potrebna vera. Z vero lahko premikamo gore, je že Jezus rekel.

rekel že rekel in to kot papagaji ponavljajo vsi župniki in verniki.
A ni čudno, da se nič ne spremeni,
vse je vedno samo še slabše, a ne,
poglej si samo sebe tu, lep primer a ne ? Grin

vera v napačno smer poraja samo fanatizem,
ali pa regresijo, čudežev pa že dva tisoč let nikjer Grin



Ne ni mus, zakaj bi porajala fanatizem, ljudje smo razlicni, vsi ne mislimo enako. Vera lahko usmislja zivljenje in ti vliva upanje. Teta od mojega oceta bi se zdavnaj omagala, ce ne bi bila verna, sla je skozi obilo preizkusenj. Torej vera tudi resuje zivljenja, ne samo ubija in klice k verskim vojnam.

VERA UPANJA LJUBEZEN

Kaj bi bilo upanje brez vere, ali pa ljubezen brez vere?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #59 - 01.09.2003 at 08:33:40
 
stoychi wrote on 31.08.2003 at 19:44:37:
Smiley
edina religija, ki bi kjerkoli imela lahko uspeh, bi bila religija, ki osrečuje ljudi.

se strinjam. dodal bi samo to, da mora "uspesna" religija dokoncno in trajno osrecit ljudi, ne le jih kratkotrajno ali dolgotrajno osrecevat.

Quote:
Vse današnje religije vzpodbujajo v ljudeh sovraštvo do drugače mislečih in so porajalke svetovnih konfliktov in vojn, skratka, so se popolnoma izrodile od svojega prvotnega namena združevanja v ljubezni in miru. Smiley

a si spoznal ze vse religije, da lahko nardis tak sklep?

ali pa si spoznal ze "pravo" in iz tiste pozicije lahko opazis, da so vse ostale izrojene in sovrazne do drugace mislecih?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5