Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 15084 times)
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #15 - 26.08.2003 at 16:41:27
 
Smiley Kiss

Pride Budist v nebesa in vpraša Hindusa:

"Ti zakaj pa je tam v daljavi ta visok zid,
kdo pa je na oni drugi strani?"
"Ah tam so tisti dolgočasni kristjani,
ki mislijo, da so nebesa samo za njih" Grin

in še eno mojo modro: Kiss

Greh cerkve je prodajanje grešništva in odpustkov. Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #16 - 27.08.2003 at 10:31:20
 
stoychi wrote on 26.08.2003 at 16:41:27:
Smiley Kiss

Pride Budist v nebesa in vpraša Hindusa:

"Ti zakaj pa je tam v daljavi ta visok zid,
kdo pa je na oni drugi strani?"
"Ah tam so tisti dolgočasni kristjani,
ki mislijo, da so nebesa samo za njih" Grin

in še eno mojo modro: Kiss

Greh cerkve je prodajanje grešništva in odpustkov. Grin


Odvisno s katere perspektive gledaš na vso stvar, vsak si po svoje interpretira vsako stvar. Morali bi se truditi za ekumenizem, ne pa da si mečemo polena pod noge in se norčujemo iz drugih religij.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #17 - 27.08.2003 at 11:09:36
 
Smiley
sem prav moral pogledati v slovar kaj je to ekumenizem.
Tako kot kreden, lahko tudi zase rečem hvala Bogu, da nisem kristjan. Grin
V nekaj razgovorih,
ki sem jih imel pred leti s katoliškimi duhovniki,
so le ti napihnjenci pokazali,
tako malo spoštovanja do svojega Boga Jezusa,
da sem bil sam osupel in zgrožen
in da ni čudno, da je Jezus take napihnjence in dvoličneže že pred dva tisoč leti imenoval z imenom:
Gadja zalega.

Pred kakim letom dni je moja draga šla v cerkev in hudo nejevljna prišla ven rekoč, da je pridigar v svoji pridigi samo  nekaj grozil s peklom in hudičem. Tongue

dragi exorcist vidiš to je satanizem, Tongue Shocked
ki z Bogom, ki je čista ljubezen, Kiss Kiss Kiss
in ki domuje v tvojem in mojem srcu
in srcih vseh ljudi,
nima prav nobene zveze.

S hudičem in peklom groziti ljudem,
je hud greh tistih, ki to počno
v imenu katerekoli cerkve Tongue

Vsaka religija,
ki propagira grešništvo
nima nobene bodočnosti. Amen Kiss
Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #18 - 27.08.2003 at 12:48:40
 
stoychi wrote on 27.08.2003 at 11:09:36:
Smiley
sem prav moral pogledati v slovar kaj je to ekumenizem.
Tako kot kreden, lahko tudi zase rečem hvala Bogu, da nisem kristjan. Grin
V nekaj razgovorih,
ki sem jih imel pred leti s katoliškimi duhovniki,
so le ti napihnjenci pokazali,
tako malo spoštovanja do svojega Boga Jezusa,
da sem bil sam osupel in zgrožen
in da ni čudno, da je Jezus take napihnjence in dvoličneže že pred dva tisoč leti imenoval z imenom:
Gadja zalega.

Pred kakim letom dni je moja draga šla v cerkev in hudo nejevljna prišla ven rekoč, da je pridigar v svoji pridigi samo  nekaj grozil s peklom in hudičem. Tongue

dragi exorcist vidiš to je satanizem, Tongue Shocked
ki z Bogom, ki je čista ljubezen, Kiss Kiss Kiss
in ki domuje v tvojem in mojem srcu
in srcih vseh ljudi,
nima prav nobene zveze.

S hudičem in peklom groziti ljudem,
je hud greh tistih, ki to počno
v imenu katerekoli cerkve Tongue

Vsaka religija,
ki propagira grešništvo
nima nobene bodočnosti. Amen Kiss
Kiss Kiss


Saj ti ni treba vsega vzeti v zakup, prebereš si tisto kaj je dobro. Imaš ogromno ljudi, ki sploh ne rabijo nobenih meditacij in indijskih mentorjev, pa so glih tak srečni - poznajo Boga kot ti. Če nekomu usmišljuje življenje to, da je kristjan, zakaj pa ne, imamo svobodno voljo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #19 - 27.08.2003 at 14:48:04
 
exorcist wrote on 24.08.2003 at 16:45:03:
Kako si razlagate tele Jezusove besede:

»Resnično, resnično povem ti, če se kdo ne rodi iz vode in Duha, ne more priti v Božje kraljestvo. Kar je rojeno iz mesa, je meso in kar je rojeno iz Duha, je Duh. Ne čudi se, da sem ti rekel: Roditi se morate od zgoraj. Veter veje, koder hoče, njegov glas slišiš, pa ne veš, od kod prihaja in kam gre. Tako je z vsakim, ki je rojen iz Duha.«



Duh je življenjsko pomemben, ampak se v lajfu ne gužva v ospredje, saj ma to hibo, da je duh in se ga ne da čutno zaznat... Smiley

Lahko ga ignoriraš al pa zanikaš, lajf bo šel kljub temu naprej, ampak ko bo prsiljen  meso zapustit bo ravno ta  duh še zmeraj 'živ'. To pa bo bolj luftarsk lajf, skor kot da ga ni, ker bo na novo šanso za oživitu mesa čakov v stopnji  zavesti, kot ga je dosegu v mesu.  Če ni dosegu neobene, pač brez zavesti o seb, kaj hujšga se mu itkak ne more zgodit. Človk, ki se na svojo duhovno dimenzijo življnja ni kaj dost oziral bo po smrti ostal pač brez nje. Tko kot si na zemlji  brez materilanih zadovoljstvev, če se nanje ne oziraš  tukaj pa zdaj. So what? Rizik posla pač, v katerga se lahko mirne duše zavestno podaš na zemlji  in vzameš nase njegove posledice. Ne moreš hkrat stisnt pa prdnt. Pošteno.

Strašit folk s posmrtno kaznijo, če ne bo priznov duha v seb in ga popedenal tko, kot si ga je kdo zamislu, je definitivna zloraba al pa zank resne duševne bolezni. Se tko serijsko dogaja, da človk  duha iz samega strahu pred njim skonstruira, in tak duh  ima  dejansko moč nad njim. O tem bi exorcist vsaj po vzdevku sodeč več vedu povedat...  
Back to top
« Last Edit: 27.08.2003 at 16:02:01 by titud »  
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #20 - 28.08.2003 at 11:55:59
 
Poglej Kreden in še Stojchy, ki se rada toliko spotikata ob krščanski veri, problem ne tiči v veri sami, ampak predvsem v vajinem odnosu do vere, imata vkalupljeno in izredno ozko mišljenje, ki je pogojeno od X faktorjev z različnimi odtenki in kontrastom (vzgoja, okolja, karakter človeka), ker nekaj pač ne ustreza vajinim subjektivnim idealiziranim predstavam, kakšna naj bi bila vera, ni po vajinem okusu, deluje iz podzavesti strah. Česar pa ljudje ne poznamo ali imajo do te stvari neke površne predsodke, stereotipe, smo slabo seznanjeni takoj pa predstavlja avtomatizirano, navidezno, imaginarno grožnjo ter neutemeljene fobije pred "drugačnimi", zavračanje in neodobravanje, ki pa v končni fazi negativno vpliva na vaju, ko vznikne nestrpnost, čeprav deluje iz podzavesti, ampak vidva prikličeta te destruktivne impulze. Najbolj smešno pa je to, da rabita sovražnika ali grešnega kozla v katerega lahko projecirata, stepata in pljuvata svojo nezadovoljstvo, frustracije in komplekse => rabita tarčo, gre za  varnostni ventil, drugače bi tlak lahko presegel kritično mejo, nakar bi ji sledila morebitno eksplozijo (živčni zlom). Na tak način pa se ta varnostni ventil udejanja in zavaruje, preko obrambnega mehanizma, skozi katerega spuščata odvečno paro, tlak. Analogen princip temu je prostitucija, da moški ostanjeo "zvesti" svojim ženam.

Ta papiranti antagonist je v vajinem primeru: netolernca do mesojedcev, duhovnikov, kristjanov. V Ameriki pa so to države na osi zla, teorristi, Talibani, Sadam Husein, v komunizmu so bile to zapadne države in kapitalizem, v kapitalizmu je komunizem. Kako bosta premagala imaginarnega sovražnika, ki pa čebi znotraj vaju?

Ne sodi, da ne boš sojen. Kakor boste merili tako vam bo odmerjeno.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #21 - 28.08.2003 at 14:52:09
 
Kreden ne da se mi več odgovarjati na tvoje provukacije, ker vidim, da nima smisla, se ne premakneva z mrtve točke, nisi pripravljen prisluhnit drugemu, sebi vedno daješ prav.... Želim ti še obilo zabave s tvojo OBSESIJO s kristjani in RKC.

PS: Pa preberi si Sv. pismo, boš vsaj vedel kdo je tvoj sovražnik in kaj napadaš.

Ajd, drž se razpela
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #22 - 28.08.2003 at 17:30:42
 
Smiley
naj še jaz dodam nekaj svojih besed.
Najprej tole predzadnje mi zveni,
kot bi ti to podtaknil tvoj župnik,
ki nič od tega, (vsaj kar sem napisal jaz), ni prebral.

Prvo, ali je katoliška vera krščanska?

Odgovor: NI

Zakaj ni?
1. Pred nekaj leti, ko sem bil slučajno v cerkvi, se je govorilo in pelo samo o zdravi mariji, tudi papež je po televiziji poveličeval samo marijo in takrat sem pomislil, kako bolna in kako daleč od Boga, je ta uboga katoliška cerkev danes zabredla, pa saj to je vendar tako,
kot če bi bil bolan in bi za zdravstveni nasvet prosil raje mater svojega zdravnika, ki je po izobrazbi snažilka,
kot pa njenega sina, ki je zdravnik?  Shocked Shocked Grin
halo katoliška dušca, vzemi svoje bolne misli v svoje rokce in mi povej, zakaj bi tako neumnost počel, če pa vedno lahko prosim za nasvet samega zdravnika Boga?
 
2. ožjega pogleda, oziroma mišljenja, kot ga imajo katoliški pastirji, nisem doživel pri nobenih  predstavnikih drugih religij.
Ti so vedno povedali, kakšna so njihova izkustva in stališča glede Boga, katoliški pastirji pa so govorili:
mnenje cerkve je takšno in takšno, bla, bla,
pa kdo te sprašuje o mnenju cerkve, ti meni povej, kakšna so tvoja izkustva Boga, če jih seveda sploh imaš,
potem pa vse tiho je bilo razen:
"meso je slabo, duh je voljan" Grin Grin Grin

3. vcepljanje strahu je največja umetnost katoliške cerkve in njenih pastirjev:
in strah ni nič drugega kot satan ali hudič,
torej je tista cerkev, ki straši ljudi SATANISTIČNA. Pika.
kaj pa tebi deluje iz tvoje podzavesti,
dragi dušni pastir, morda Bog?
čudno, da ga nikjer ni zaznati, niti v ozadju?
Zanimivo strah sem videl v očeh katoliških dušnih pastirjev, da se jim ne bi sesula njihova lastna vera v njihovega Boga, ki je nekje visoko nad oblaki. Grin

Mene nima biti kaj strah,
Boga doživljam znotraj svojega srca
in nagovarjam ljudi, naj pogledajo tja,
ampak tudi tega se ljudje bojijo?
zakaj?
strah, ali hudič jih drži v njihovih podedovanih katoliških miselnih vzorcih, tako pač na žalost je a ne?
Ubogi revež, od kje si svoj strah povezal s prostitucijo, samo tvoj Bog ve, a ne?  Shocked Shocked Shocked

4. netoleranca do mesojedcev,
ta je pa tako hudo bosa, da ji ni para. Če bi to res bilo tako, jaz ne bi bil s svojo drago, ki občasno je meso (krvna skupina 0).
Moja dolžnost je opozarjati ljudi, naj se prenehajo basati z industrijskim mesom, preden jih ne pokosijo vse hude bolezni, ki zdaj prihajajo nad njih, tudi tebe. Shocked Shocked Shocked Shocked
Torej si tu falil 100%

5. netoleranca do duhovnikov?

Bog nam govori, skozi ljudi, žive ljudi in zadnjič ko sem opoldne, ko je bilo zelo vroče, šel mimo neke cerkve, sem vstopil vanjo, da se malo ohladim, sem na tistem mestu od kjer duhovnik govori opazil odprto biblijo in si rekel: pojdi tja in preberi, kaj piše tam, morda je pa zate, kak koristen današnji nasvet, pa je hitro prišel en duhovnik in mi izpred nosa zaprl to knjigo jo odnesel, pri tem me je pa še tako zaničljivo napihnjeno pogledal. Tongue Shocked Shocked Shocked
Na cerkvenih vratih ob izhodu pa sem opazil plakat na katerem je pisalo nekako zakole:
in iz njegovega srca bodo tekle reke ljubezni...
in jaz sem si rekel:
"Že tečejo, že tečejo obilo,
ko bi le to vsak želel res spoznati, bi to bilo res lepo. Kiss Kiss Kiss  
Res, lažje bo šel velblod skozi šivankino uho,
kot pa tisti napihnjen katoliški duhovnik,
ki misli, da nekaj posebnega je,
samo zato, ker nosi tista cerkvena oblačila in je končal neko šolanje, kjer se je učil nekaj na pamet in ne na srce. Shocked Shocked Shocked
no tudi o takih je imel Jezus svoje mnenje, a ne? Grin
torej sam nimam absolutno nič proti katoliškim duhovnikom, celo tistim, ki imajo kaj proti meni,
naj uživajo, če se jim tako pač zdi Grin  

4. Sovražnik, ki tiči znotraj vsakega človeka,
je kot smo že rekli njegov strah in dvom,
hudič, ali ego, kot mu tu pravimo nekateri od nas,
ki vsakemu preprečuje njegov duhovni razvoj, spoznanja Boga in mu drži njegovo rit prilepljeno v svojih vkalupljenih katoliških konceptih hudo spremenjenih tokom tisočev let.
Boga se ne da dojeti s katoliškim razumom,
le ta je preveč omejen, da bi razumel brezmejno stvar, lahko ga dojamš le s svojim srcem,
tu se je pa treba spustiti v ponižnost,
da veš da ne veš,  Kiss Kiss Kiss Kiss
spoznanja srca so edini ekumenizem,
ne pa kaj je rekel, ali napisal, ali naredil nekdo pred dva tisoč leti?
Kiss Kiss Kiss Kiss Shocked Shocked Shocked Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #23 - 28.08.2003 at 19:32:06
 
Stojchy in Kreden, naj še enkrat poudarim zame je čisto vseeno kaj je človek po prepričanju, veroizpovedi, nacionalnosti in barve kože, nikomur ne bom rekel, da je norec ali si drznil kakorkoli omalovaževati njegovo vero in rušiti temelje njegove religije, če pač verjame v to kar verjame, pa naj, če mu to odgovarja in je srečnejši človek zaradi tega, saj je svoboda človekova temeljna pravica. Poglejte avstralske Aboridžine, mi jih imamo za primitivna ljudstva, ampak tudi oni verjamejo v svoje bogove, pa naj, če jim tako paše. Čemu bi bil človeku nevoščljiv, da je kristjan, budist ali musliman in ga drezal z nevmestnimi opazki? Če mu to osmišljuje življenje, daje smisel, ga tolaži v "hudih časih" in se trudi da bi postal boljši človek, ne vidim nobenega opravičljivega razloga, da bi se spotikal čezenj skupaj z njegovo vero? To je njegova osebna stvar, jaz pa se bom brigal zase in ne bom vdiral s smešenjem v njegovo zasebno-intimno sfero oziroma duhovno življenje. Zakaj toliko predsodkov? Institucija pa je druga stvar, ki zopet dopušča posamezniku, da lahko svobodno odloča in iztopi iz, kadar mu paše. Nihče ni v nič prisiljen, vsak dela več ali manj po svoji vesti, kar misli, da je prav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #24 - 28.08.2003 at 20:13:09
 
Smiley
dragi exo, Grin
eno samo puhloglavo flancanje te je, Shocked Shocked Shocked
brez vsakega argumenta Shocked Shocked Shocked
in tako kot nimaš ti nobenih argumentov, Shocked Shocked Shocked
da bi mi odgovoril na eno samo samcato vprašanje,
iz mojega prejšnjega posta,  Shocked Shocked Shocked Shocked
ali recimo kakšna so tvoja izkustva Boga,? Shocked Shocked Shocked
kaj jih res prav nič nimaš,? Shocked Shocked Shocked
in če ne, zakaj tak cirkus zganjaš okoli tega, Shocked Shocked Shocked
v kar sam sploh ne verjameš ( po tvojih trditvah)? Shocked Shocked

tudi tvoja cerkev nima za propagiranje grešništva in hudiča nobenih pravih argumentov in dovoljenja Boga, Shocked  Shocked Shocked
zato pa se bo sesula sama vase,  Shocked Shocked Shocked
kot hiša iz kart, ali peščenega gradu, Shocked Shocked Shocked
ki si ga je sezidala na peščeni plaži razuma, Shocked Shocked Shocked
namesto na skali svojega srca. Amen. Roll Eyes Kiss Kiss Kiss Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Shocked Shocked Shocked Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #25 - 28.08.2003 at 23:50:31
 
stoychi wrote on 28.08.2003 at 20:13:09:
Smiley
dragi exo, Grin
eno samo puhloglavo flancanje te je, Shocked Shocked Shocked
brez vsakega argumenta Shocked Shocked Shocked
in tako kot nimaš ti nobenih argumentov, Shocked Shocked Shocked
da bi mi odgovoril na eno samo samcato vprašanje,
iz mojega prejšnjega posta,  Shocked Shocked Shocked Shocked
ali recimo kakšna so tvoja izkustva Boga,? Shocked Shocked Shocked
kaj jih res prav nič nimaš,? Shocked Shocked Shocked
in če ne, zakaj tak cirkus zganjaš okoli tega, Shocked Shocked Shocked
v kar sam sploh ne verjameš ( po tvojih trditvah)? Shocked Shocked

tudi tvoja cerkev nima za propagiranje grešništva in hudiča nobenih pravih argumentov in dovoljenja Boga, Shocked  Shocked Shocked
zato pa se bo sesula sama vase,  Shocked Shocked Shocked
kot hiša iz kart, ali peščenega gradu, Shocked Shocked Shocked
ki si ga je sezidala na peščeni plaži razuma, Shocked Shocked Shocked
namesto na skali svojega srca. Amen. Roll Eyes Kiss Kiss Kiss Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Shocked Shocked Shocked Kiss Kiss Kiss


Stojchy vidiš, ti bi rad potegnil Bogeca za jajca, meni pa tak način samospoznavanja Boga ni všeč, ker se mi zdi posiljen/prisilen, On se ti sam približa v kolikor mu paše, razodeva se ponižnim in zavrženim. Boga poznam toliko, v kolikor se džim notranjega glasu - vesti, ki mi pravi kaj je prav in ne. Več napak ali grešk naredim bolj se oddaljim od Boga in obratno, če se trudim , da bi delal dobro je Bog vedno z mano. Dokončno spoznanje Boga ne more doseč noben smrtnik, lahko si samo umišljaš in sanjaš kot ti.

Stojchy tvoj problem vidim v tem, da bi ti rad imel Boga zaprtega v steklenici, Arabci ga imenujejo Jeany.[b]

Ne, ne, nikdar me ne boš prepričal v to, ravno nasprotno tvoje prepričevanje se mi zdi zelo smelo. Sicer imaš pravico, da si misliš kakrkoli hočeš, ampak ni mi všeč, da meni govoriš te visokoleteče misli kot da bi bil nek Mesija. Lahko samo [b]hrepeniš
po Bogu, dokončno, finalno 100% ga ne boš nikoli doživel, kaj šele da bi spoznal modrost Kozmosa, ker vsi ljudje več ali manj grešimo, mislim da tu nisi ti izvzeti. Lahko se mu asimtotsko približujemo, ampak poanta je v tem, da asimtota ne seka abcice ali x osi, vzami si funkcijo x na minus 1. Če veš kako zgleda mi daj replay, drugače ne! [ko gremo v neskončnost gre funkcija proti nič]
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #26 - 29.08.2003 at 06:33:56
 
Smiley
seveda  dragi exo, ali pa župnik, se ti zdi moj način samospoznavanja Boga posiljen/prisiljen, ker te Bog, ki prebiva v tvojem srcu, kjer je tvoje Božje kraljestvo
NE ZANIMA
zanimalo pa te bo, če ne prej, ko boš odhajal s tega sveta in lovil svoj zadnji dih.
Res Boga se ne da potegniti za jajca, kot praviš ti,
da pa se ga potegniti iz svojega srca v tvojo lastno modrost, zadovoljstvo in srečo in ne neko kvazi grešništvo s katero posiljujete in pumpate uboge farane, a ne?
Seveda niti ti, niti tvoj župnik ni dorasel, da bi mi z argumenti odgovoril na moje argumente in moja vprašanja, pa saj mogoče moje pisanje niti ni namenjeno tebi,a li tvojemu župniku, ampak tistim, ki lahko pogledajo malo dlje od svojega lastnega nosu in takih je tu kar precej. Wink
Ljudje, ki me hvalijo za moje tukajšnje pisanje,
že vedo zakaj to počno. Grin
Končno sva prišla skupaj celo do vesti. Vidiš to je dobro. Bog je vsakemu od nas dal to vest, ki je tisto edino merilo Boga, ampak če verjameš ali ne, je tu šele začetek. Kakor te tvoja grešna dela pehajo v tvoje nezadovoljstvo in trpljenje, me moje poglabljanje vase dvigajo v sama božanska nebesa ljubezni Boga in res kako bi dokončno spoznal nekaj, kar je brezkončno?
Tako, kot je zate "sanjanje", če te kdo močno kresne po glavi z krepelom, taka "sanjska"  je zame blaženost, ki jo ob poglabljanju vase doživljam znotraj sebe. Kiss Kiss  
Če je zate tvoje srce steklenica (nič čudneha, saj se tvoji župniki radi nalivajo z jezusovo krvjo Grin) potem ga lahko imenuješ tudi jeani, ali klobasa, ki ti je tako draga, tej ljubezni brez imena je itak vseeno, kako jo imenuješ, bolj pomembno ji je to, da jo čutiš.
Vidiš dragi exo, govori nam raje, kako te ljubezen Boga preplavlja od sreče ob tvojih dobrih delih, to nam govori Grin
in dragi exo, zate sem lahko tudi mesija, kot si zase lahko mesija ti sam, seveda če se boš kdaj spustil iz svjih katoliških sanj v svoje srce svojih spoznanj Grin
kar pa naj ti povem ni lahko in tu zdrava marija in očenaš na žalost nič ne pomaga, samo vera v sebe za eno samo samcato gorčično seme,
saj si že slišal priliko o tem, da je ne bi tu ponavljal? Grin
zanimivo pa je, kako sta si podobni mnenji tebe in aryana, kako se kaj ne da spoznati. Grin
seveda se ne da,
dokler si lepo doma
in ti tvoja mamica,
lepo daje klobase in jajca
dokler ne boš premaknil svoje riti tja,
kjer boš odvisen samo od milosti Boga,
ne bo od tvojega gorčičnega semena
zaupanja ostalo nič Shocked Shocked Grin

in še enkrat grešnost je atribut satana in ne Boga,
bolj boš drezal v svojo grešnost, bolj boš od nje smrdel,
Bog je Svetloba, Luč, obrni se tja v svoje srce,
tam ni nobenega greha, eno samo večno odpuščanje
in brezmejna ljubezen. Kiss Kiss Kiss Shocked Shocked Shocked Kiss Kiss Kiss Shocked Shocked Shocked Kiss Kiss Kiss  

ps: vzami si lepo tvojo funkcijo x na minus 1.
asimtota, ki ne seka abscice ali x osi,
in si jo lepo vtakni nekam v rit  Grin Grin Grin Shocked Shocked Shocked Grin Grin Grin
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Grin Grin Grin Grin Grin Shocked Shocked Shocked Grin Grin Grin Shocked Shocked Shocked

Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #27 - 29.08.2003 at 08:40:49
 
v glavnem stojchi... nekdo, ki je realiziral Boga, torej Absolutno resnico ne pise takih stvari in na tak nacin in s tako zavestjo kot jih ti. in iz dneva v dan ko berem tvoje poste, zmeri bolj neokusno zaljiv postajas, kar veliko pove, sej ves... indirektno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #28 - 29.08.2003 at 10:23:27
 
Smiley
dragi aryan vsaka stvar ima vedno dve plati,
edino vprašanje je smer tvojega osredotočanja, gledanja, razmišljanja in čutenja:
navznoter ali navzven.
Ko se boš enkrat mogoče,
če ti bo tvoj Bog to dal, notranje osvobodil,
boš gledal na vse stvari malo drugače,
boš gledal na tisto kar je dobro,
in razmišljal navznoter,
dokler se pa ne,
pač gledaš vse navzven,
pač gledaš samo na tisto,
kar je zate slabo,
kar pa še ne pomeni,
da je slabo za vse, a ne ? Grin  
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #29 - 29.08.2003 at 10:30:00
 
stoychi wrote on 29.08.2003 at 10:23:27:
Smiley
dragi aryan vsaka stvar ima vedno dve plati,
edino vprašanje je smer tvojega osredotočanja, gledanja, razmišljanja in čutenja:
navznoter ali navzven.
Ko se boš enkrat mogoče,
če ti bo tvoj Bog to dal, notranje osvobodil,
boš gledal na vse stvari malo drugače,
boš gledal na tisto kar je dobro,
in razmišljal navznoter,
dokler se pa ne,
pač gledaš vse navzven,
pač gledaš samo na tisto,
kar je zate slabo,
kar pa še ne pomeni,
da je slabo za vse, a ne ? Grin  

stojchi, kje pa po tvoje je Bog, zunaj ali znoter? Wink in, kako to, da obstajata "tvoj" in "moj" Bog? Wink

sicer pa, ce ima vsaka stvar dve plati (kot zgoraj pises), zakaj ti pol "drugim" ljudem propagiras nekaj "svojega"? sej jim to glede na tvoj zgornji koncept ne more nic koristiti, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5