Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 15079 times)
exorcist
Ex Member




Krst predpogoj za zveličanje?
24.08.2003 at 16:45:03
 
Kako si razlagate tele Jezusove besede:

»Resnično, resnično povem ti, če se kdo ne rodi iz vode in Duha, ne more priti v Božje kraljestvo. Kar je rojeno iz mesa, je meso in kar je rojeno iz Duha, je Duh. Ne čudi se, da sem ti rekel: Roditi se morate od zgoraj. Veter veje, koder hoče, njegov glas slišiš, pa ne veš, od kod prihaja in kam gre. Tako je z vsakim, ki je rojen iz Duha.«

Nekateri izhajajo iz tega, da v kristjane s krstom pride Sv. Duh, telo postane Božji tempelj. Voda že ima simbolno vlogo, da nas očisti nesnage (greha) in pomeni prenovljenje, spreobrnenje, spremembo oziroma vstop v "drugi svet". Torej zakaj se je Jezus dal krstiti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #1 - 24.08.2003 at 20:20:10
 
Quote:
Samo nebo zna..


..gdje je moja malena  Cry
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #2 - 24.08.2003 at 22:18:07
 
zakaj se je jezus dal krstiti?
verjetno ker je najmočnejši model, ki je takrat tm okol hodu, bil pač janez krstnik.


jezusove besede, ni pa jest tkole reku, najprej si se rodil v mesu, zdej se moraš rodit pa še v duhu ... pa oboje skupi povezat in narest telo tako da bo zmoglo bit tempelj za boga.

s krstom telo še ne postane božji tempelj, sej vidiš kolk nas je krščenih pa naše telo še kr ni in ni tempelj za boga ... mogoče sicer da je takrat blo, ob krstu. pol pa kr use nekam pobegne ... kam ???

da bi bil krst predpogoj za zveličanje?
če temu verjameš ... pol je verjetno res tako.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #3 - 25.08.2003 at 10:25:22
 
gape wrote on 24.08.2003 at 22:18:07:
da bi bil krst predpogoj za zveličanje?
če temu verjameš ... pol je verjetno res tako.


Je nekaj na tem. Tud zemeljskega templja ni mogoče začet gradit pri strehi. Iz enih temljev je treba štartat, ko začneš na duhovnem zveličanju delat, da se ti vsakič znova stavba ne zruš.   Krščanstvo je za  vstop duha ustvarlo krst, kašna druga vera kašno drugo inicacijo, velik nas pa nas sledi  na čist nedifinirano iskrici, ki bi nas z malo sreče in dost truda pa upanja utegnila razsvetlit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #4 - 25.08.2003 at 15:52:22
 
exorcist wrote on 24.08.2003 at 16:45:03:
Torej zakaj se je Jezus dal krstiti?


Tega ne vem, kot ne vem zakaj cerkva posiljuje/vsiljuje ta krst, ..zakaj niso počakali da odrastem in da se sam odločim?   ..ne da me je zdaj kaj manj ali da me boli, a kdo jim daje pravico da me že malega včlanijo v to njihovo čredo?  Alo?


....pa tudi bližje Bogu nisem nič bolj zarad tega krsta kot sem ker sem to/tak kot sem.....
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #5 - 25.08.2003 at 17:00:08
 
DylanDog wrote on 25.08.2003 at 15:52:22:
Tega ne vem, kot ne vem zakaj cerkva posiljuje/vsiljuje ta krst, ..zakaj niso počakali da odrastem in da se sam odločim?   ..ne da me je zdaj kaj manj ali da me boli, a kdo jim daje pravico da me že malega včlanijo v to njihovo čredo?  Alo?


....pa tudi bližje Bogu nisem nič bolj zarad tega krsta kot sem ker sem to/tak kot sem.....


Starši že znajo kaj je najboljše za njihovega otroka, ali dvomiš v to?  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #6 - 25.08.2003 at 17:20:56
 
Če dvomim misliš?  Seveda...   nič koliko staršev z svojo vzgojo sfali sto na uro.   ...zakaj in kako je druga štorija,  ...samo niso si moji starši izmislili tega, pa tvoji tudi ne, cerkev je že dolgo tega to folku zapekla nekam v možgane......    Že,   khm..  "pošteno" od njih bi bilo da pustijo bodočim kandidatom za ovce da odrastejo, ..in se sami odločijo.....  Mar ne?

Sicer pa vseeno,  vem da zdaj kot sem ne bi šel delat tega.......
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #7 - 25.08.2003 at 18:24:38
 
DylanDog wrote on 25.08.2003 at 17:20:56:
Če dvomim misliš?  Seveda...   nič koliko staršev z svojo vzgojo sfali sto na uro.   ...zakaj in kako je druga štorija,  ...samo niso si moji starši izmislili tega, pa tvoji tudi ne, cerkev je že dolgo tega to folku zapekla nekam v možgane......    Že,   khm..  "pošteno" od njih bi bilo da pustijo bodočim kandidatom za ovce da odrastejo, ..in se sami odločijo.....  Mar ne?

Sicer pa vseeno,  vem da zdaj kot sem ne bi šel delat tega.......


Zakaj pa tega nisi povedal staršem še preden si se rodil? Tako pač je, da si starši vedno želijo najboljše za otroka. Pa, saj ni nič slabega, da si krščen, zdaj boš lahko vsaj prišel v nebesa.  Grin Vsaka slaba stran ima v sebi tudi nekaj dobrega. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #8 - 26.08.2003 at 07:52:35
 
DylanDog wrote on 25.08.2003 at 17:20:56:
Če dvomim misliš?  Seveda...   nič koliko staršev z svojo vzgojo sfali sto na uro.   ...zakaj in kako je druga štorija,  ...samo niso si moji starši izmislili tega, pa tvoji tudi ne, cerkev je že dolgo tega to folku zapekla nekam v možgane......    Že,   khm..  "pošteno" od njih bi bilo da pustijo bodočim kandidatom za ovce da odrastejo, ..in se sami odločijo.....  Mar ne?

Sicer pa vseeno,  vem da zdaj kot sem ne bi šel delat tega.......



Pol pa bi brez ovc ostali. Grin
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #9 - 26.08.2003 at 08:36:24
 
Quote:
Hvala bogu, da nisem krščen, stokrat hvala.

Grin Grin Grin



Kreden, ti pripisuješ krstu stokrat večji pomen kot krščeni, torej je namen krsta na ta način tud dosežen.

Jest sem bil npr. krščen pri polni zavesti 7let star na skrivaj v enem zlo konspirativnem vzdušju, skor tako kot uni ta prvi zarotniški kristjani. Seveda po materinem vztrajanju in fotrovem pasivnem odporu oz. njegovi ziheraški logiki: pa naj bo, za vsak slučaj, a na skrivaj, samo da ne bom imel problemov s partijo. Odtlej sem neko zarotniško razpoložen in ko je kler prevzel vlogo nekdanje partije mi to ful prov pride, da se brez problema lahko zarotim tud prot njemu. Jest na krst  torej gledam kot na ene vrste  zarotniško dejanje proti materialistični ideologiji v vseh pojavnih oblikah, ne pa kot akt  pokorščine cerkvi, kar le ta hoče iz njega nardit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #10 - 26.08.2003 at 08:45:15
 
titud wrote on 26.08.2003 at 08:36:24:
Kreden, ti pripisuješ krstu stokrat večji pomen kot krščeni, torej je namen krsta na ta način tud dosežen.

Jest sem bil npr. krščen pri polni zavesti 7let star na skrivaj v enem zlo konspirativnem vzdušju, skor tako kot uni ta prvi zarotniški kristjani. Seveda po materinem vztrajanju in fotrovem pasivnem odporu oz. njegovi ziheraški logiki: pa naj bo, za vsak slučaj, a na skrivaj, samo da ne bom imel problemov s partijo. Odtlej sem neko zarotniško razpoložen in ko je kler prevzel vlogo nekdanje partije mi to ful prov pride, da se brez problema lahko zarotim tud prot njemu. Jest na krst  torej gledam kot na ene vrste  zarotniško dejanje proti materialistični ideologiji v vseh pojavnih oblikah, ne pa kot akt  pokorščine cerkvi, kar le ta hoče iz njega nardit.  


Ja, no vidiš, še en potencialni kandidat za nebesa. To je bila Božja volja, ker si krščen za razliko of Kredena. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #11 - 26.08.2003 at 08:55:14
 
exorcist wrote on 26.08.2003 at 08:45:15:
Ja, no vidiš, še en potencialni kandidat za nebesa. To je bila Božja volja, ker si krščen za razliko of Kredena. Grin



Kredna krst vznemirja in si zato tud na tak način, da se zahaljujej bogu, da ga nima,  trasira pot v nebesa. Wink ; Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #12 - 26.08.2003 at 08:57:32
 
titud wrote on 26.08.2003 at 08:55:14:
Kredna krst vznemirja in si zato tud na tak način, da se zahaljujej bogu, da ga nima,  trasira pot v nebesa. Wink ; Smiley  


V nebesih je gužva, ne vem če se po našel prostor še za Kredna, morda se še spokori?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #13 - 26.08.2003 at 09:17:13
 
Nebesa niso kot ena taboljša rsetavracija z nobl kuharji, za katero potrebuješ dobre zveze. V nebesih vsak uživa v hrani, ki si jo je tle dol sam prpravu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Krst predpogoj za zveličanje?
Reply #14 - 26.08.2003 at 15:14:17
 
b5 wrote on 26.08.2003 at 07:52:35:
Pol pa bi brez ovc ostali. Grin

Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin ....


....ovce se vedno najdejo.



exorcist wrote on 25.08.2003 at 18:24:38:
Zakaj pa tega nisi povedal staršem še preden si se rodil? Tako pač je, da si starši vedno želijo najboljše za otroka. Pa, saj ni nič slabega, da si krščen, zdaj boš lahko vsaj prišel v nebesa.  Grin Vsaka slaba stran ima v sebi tudi nekaj dobrega. Grin


Starsem?  Cerkva je kec.      
...lahko bom prisel v nebesa?    ..aja? ....zakaj?   Ker sem krscen?  
Kaj pa vse slabe stvari ki sem jih/in jih pocnem?  ..aja, sej sem bil krscen Grin  a a....
..ker sem krscen in mi je krscanstvo BREZ-veze, to ne steje?  A?

Vseeno...   posiljujejo.
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5