Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 19177 times)
exorcist
Ex Member




Re: Kako pridobiti samozavest?
Reply #30 - 15.09.2003 at 11:55:50
 
t wrote on 15.09.2003 at 11:51:27:
Začni verjeti vase!

- samozavest je samo vera v sebe in svoje moči

(drugega itaq nimaš)



uživaj!

(verjameš v vsemogoče - tudi v to, da ti manjka samozavesti, zakaj tega ne odvržeš in verjameš samo še v sebe)


Govoriti je eno, storiti drugo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Kako pridobiti samozavest?
Reply #31 - 16.09.2003 at 11:48:58
 
Pa kljub vsemu je tako, stvari je zal treba narediti, samo razglabljanje ne naredi nicesar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Kako pridobiti samozavest?
Reply #32 - 16.09.2003 at 11:49:49
 
exorcist wrote on 15.09.2003 at 11:55:50:
Govoriti je eno, storiti drugo.



Tista replika zgoraj je bila namenjena tebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Kako pridobiti samozavest?
Reply #33 - 16.09.2003 at 16:35:44
 
obstaja pa tudi kaka knjiga na to temo...

Čar Samozavesti od Susan Jeffers

Ko jo preberem pa ti lahko povem več kaj sem potegnil iz nje...

V prvi vrsti govori o strahu - skriti vzroki strahu... gre za priznano dr. psihologije... torej več ko delaš na tem več samozavesti boš imela... tko kot pri vsaki stvari...mogoče pa si že samozavestna na kakem področju tvojega življenja
na drugem pa šepaš in sedaj si osredotočena samo na to področje...

poskusi se spomniti zadnje pogumne stvari ... pa če si rešila mačko pred psom ali pa samo ustavila štoparju in ga peljala v njegovo smer...

Namreč problem je v tem da se primerjaš z ostalimi mogoče celo z nekom, ki je čisto drugačna osebnost kot ti...
Torej moje mnenje je da si samozavestna že s tem ko razmišljaš o tem kako jo pridobiti  Grin
Ker če razmišljaš si velikokrat že naredila marsikaj samozavestno... Sedaj pa ko jo boš potrebovala se samo vrni v ta občutek in se SPOMNI, da ni stvari na svetu zaradi katere bi te MORALO biti strah... ČE te je strah si to IZBRALA in seveda LAHKO  ---- VEDNO lahko IZBIRAŠ...  tudi drugače...

p.s. Knjiga pa je samo dodatek da te spomni...to kar si že EDINSTVENA, POLNA ZAVESTI -  BITJE VESOLJA
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Kako pridobiti samozavest?
Reply #34 - 16.09.2003 at 19:11:49
 
Magla wrote on 16.09.2003 at 16:35:44:
obstaja pa tudi kaka knjiga na to temo...

Čar Samozavesti od Susan Jeffers

Ko jo preberem pa ti lahko povem več kaj sem potegnil iz nje...

V prvi vrsti govori o strahu - skriti vzroki strahu... gre za priznano dr. psihologije... torej več ko delaš na tem več samozavesti boš imela... tko kot pri vsaki stvari...mogoče pa si že samozavestna na kakem področju tvojega življenja
na drugem pa šepaš in sedaj si osredotočena samo na to področje...

poskusi se spomniti zadnje pogumne stvari ... pa če si rešila mačko pred psom ali pa samo ustavila štoparju in ga peljala v njegovo smer...

Namreč problem je v tem da se primerjaš z ostalimi mogoče celo z nekom, ki je čisto drugačna osebnost kot ti...
Torej moje mnenje je da si samozavestna že s tem ko razmišljaš o tem kako jo pridobiti  Grin
Ker če razmišljaš si velikokrat že naredila marsikaj samozavestno... Sedaj pa ko jo boš potrebovala se samo vrni v ta občutek in se SPOMNI, da ni stvari na svetu zaradi katere bi te MORALO biti strah... ČE te je strah si to IZBRALA in seveda LAHKO  ---- VEDNO lahko IZBIRAŠ...  tudi drugače...

p.s. Knjiga pa je samo dodatek da te spomni...to kar si že EDINSTVENA, POLNA ZAVESTI -  BITJE VESOLJA


Teorija je eno, praksa drugo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amy
1
*
Offline

Ne spreminjaj sebe zaradi
drugih
Posts: 15
Earth
Gender: female
Re: Kako pridobiti samozavest?
Reply #35 - 16.09.2003 at 22:18:03
 
Lilith wrote on 14.09.2003 at 18:53:33:
Amy, lep pozdrav.
Tudi jaz sem se v tvojih letih počutila, kot da sem z Lune, okrog mene pa sami Zemljani. In osnovna napaka je bila, da sem se v iskanju rešitve še zmeraj naslanjala na druge, namesto, da bi prisluhnila sebi.
Za začetek potrebuješ samo dovolj poguma, da si upaš izgubiti popolnoma vse. Ker ljudje se najpogosteje odpovedujejo samemu sebi, da ne bi izgubili drugih ljudi. Paradoks pa je, da vkolikor v odnosih nismo pristni, nimamo v teh odnosih itak nič za iskati.
Torej, če si pripravljena na najslabše, na čisti podn, se lahko prične pot navzgor. Za začetek se osredotoči na aktivnosti, ki ti nekaj pomenijo - od tu lahko črpaš energijo.
Pri povezovanju z ljudmi pa se ne osredotočaj na to, kaj si oni mislijo, pač pa na to, kako se TI počutiš. Če ti je za oditi - prav. Če ti je za ostati - in molčati - tudi prav. Ljudje, ki te bodo zaradi tega zasmehovali imajo sami s seboj veliko težav in takšnih v svojem življenju ne potrebuješ. Tisti, ki bodo ostali, so vredni tvoje pozornosti.
Naslednja stvar - lažje je vzpostaviti stik s posameznikom, kakor pa s skupino ljudi. Ker ljudje se skrivamo za skupino, saj se takrat ne rabimo individualno izpostavljati. Verjetno boš kmalu ugotovila, da je vsak posameznik na nekem področju ranljiv, da ima vsak svojo Ahilovo peto, da torej nisi edina z nelagodnimi občutki.

Želim ti veliko uspeha pri iskanju same sebe! Smiley


Ja, ampak ne upam si izgubiti popolnoma vsega... Rada bi ohranila prijateljstvo, četudi ni tisto čisto pravo...

Težava je tudi ta. Danes veliko ljudi kadi, hodi po lokalih,... To pa nekako ni zame. Ne pijem, ne kadim in zaradi tega me družba velikokrat ne sprejme. Težko pa je ostati sam... Rada bi ostala takšna kakršna sem, (verjetno sem se že dovolj spreminjala zaradi drugih...) to pa ni lahko in bojim se, da se mi bo nekega dneva vse podrlo...

Ja, in res je, teorija je nekaj, praksa pa zopet nekaj drugega - to sem občutila na lastni koži...

Hvala vsem.

Amy
Back to top
 

You must teach your children that the ground beneath their feet are the ashes of your grandfathers. So that they will respect the land, tell your children that the earth is rich with the lives...
WWW WWW  
IP Logged
 
Amy
1
*
Offline

Ne spreminjaj sebe zaradi
drugih
Posts: 15
Earth
Gender: female
Re: Kako pridobiti samozavest?
Reply #36 - 16.09.2003 at 22:21:37
 
Magla wrote on 16.09.2003 at 16:35:44:
obstaja pa tudi kaka knjiga na to temo...

Čar Samozavesti od Susan Jeffers


Poskusila bom priti do te knjige, pa tudi pokukati sama vase.  Smiley
Back to top
 

You must teach your children that the ground beneath their feet are the ashes of your grandfathers. So that they will respect the land, tell your children that the earth is rich with the lives...
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Kako pridobiti samozavest?
Reply #37 - 24.09.2003 at 11:48:40
 
Amy wrote on 16.09.2003 at 22:18:03:
Ja, ampak ne upam si izgubiti popolnoma vsega... Rada bi ohranila prijateljstvo, četudi ni tisto čisto pravo...

Težava je tudi ta. Danes veliko ljudi kadi, hodi po lokalih,... To pa nekako ni zame. Ne pijem, ne kadim in zaradi tega me družba velikokrat ne sprejme. Težko pa je ostati sam... Rada bi ostala takšna kakršna sem, (verjetno sem se že dovolj spreminjala zaradi drugih...) to pa ni lahko in bojim se, da se mi bo nekega dneva vse podrlo...

Ja, in res je, teorija je nekaj, praksa pa zopet nekaj drugega - to sem občutila na lastni koži...

Hvala vsem.

Amy


Ja, človek se velikokrat počuti izključenega, če ne tuli z volkovi, če se ne klapa v družbo, če ne počne tega, kar od njega zahtevajo drugi, če se ne prilagaja in svoje interese ne pokorava na račun svojega osebnega mišljenja. Zelo malo je takoh ljudi kot si ti, če praviš, da ne piješ, ne kadiš, sploh pa se ne omamljaš z drogami. Vsaka ti čast!

Chao
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Kako pridobiti samozavest?
Reply #38 - 24.09.2003 at 15:44:51
 
exorcist wrote on 24.09.2003 at 11:48:40:
Ja, človek se velikokrat počuti izključenega, če ne tuli z volkovi, če se ne klapa v družbo, če ne počne tega, kar od njega zahtevajo drugi, če se ne prilagaja in svoje interese ne pokorava na račun svojega osebnega mišljenja. Zelo malo je takoh ljudi kot si ti, če praviš, da ne piješ, ne kadiš, sploh pa se ne omamljaš z drogami. Vsaka ti čast!



Amy,
iz mojih misli v exotovo pisanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS junior
1
*
Offline


Posts: 2

Re: Kako pridobiti samozavest?
Reply #39 - 21.11.2003 at 12:42:48
 
Mislim, da (kot že kar nekaj vas tu) da moraš najprej začeti verjeti vase kar je sicer kar velik korak naprej samo pomaga verjemi, preiskušeno.
Tudi sama sem imela velike težave s samozavestjo a so sedaj le-te manjše kot prej.

Pomagaj si s tole stranjo,
http://www.tosemjaz.net/


                            ker je tole moj prvi post pošiljam tudi vsem enga velikega
                 LuPčKa  Kiss                       ARS junior
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Kako pridobiti samozavest?
Reply #40 - 21.11.2003 at 12:58:42
 
ARS junior wrote on 21.11.2003 at 12:42:48:
Mislim, da (kot že kar nekaj vas tu) da moraš najprej začeti verjeti vase kar je sicer kar velik korak naprej samo pomaga verjemi, preiskušeno.
Tudi sama sem imela velike težave s samozavestjo a so sedaj le-te manjše kot prej.

Pomagaj si s tole stranjo,
http://www.tosemjaz.net/


                            ker je tole moj prvi post pošiljam tudi vsem enga velikega
                 LuPčKa  Kiss                       ARS junior


Eh, tebe preveč mamica razvaja. Morala bi te po riti.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Kako pridobiti samozavest?
Reply #41 - 21.11.2003 at 14:44:54
 
samozavest ne najdeš za vogalom, moraš jo zgraditi. Vsekakor je pa čista resnica, lažje je govoriti kot pa kaj storiti. A če ne stroiš ničesar, tudi samozavesti ne moreš dobiti.

knjige so dobra stvar, če si jih pripravljen popeljati v vsakdanji svet, drugače so samo listi papirja.

kdor je bil celo življenje samozaveste, težko deli nasvete, ker ne ve kako je, če nisi.

Tud jaz ne bom pametovala, zaželela ti bom le veliko sreče, da ti uspe in veliko poguma, da narediš prvi korak in potem še vsakega naslednjega.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
ARS junior
1
*
Offline


Posts: 2

Re: Kako pridobiti samozavest?
Reply #42 - 21.11.2003 at 16:53:15
 
exorcist wrote on 21.11.2003 at 12:58:42:
Eh, tebe preveč mamica razvaja. Morala bi te po riti.  Grin



če bi tebe mamica mal bl po riti bi se po moje lepš obnašu  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3