Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 9437 times)
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Z roko v roki
18.11.2003 at 16:25:57
 
Enkrat, že dolgo tega, sem bil prepričan, da živim v idealni zvezi...potem sem se prepričeval, da živim v idealni zvezi...potem sem se pa spodtaknil in telebnil na glavo...direkt. Je bil tresk silovit jako fest, tako da se je skupek nečesa nekje pod temenom, ki se mu je reklo možgani včasih, spremenil v grozečo sivo gmoto in ta me je vlekla vase, kakor živo blato, brezmočnega, v meni dotedaj nepoznano dimenzijo življenja, v vegetiranje. A prišla je pomlad, čudežna kot vedno in iz blata mojega uma ustvarila ljubek, tako lepo raven platfus v cvetličnem vzorcu ivanjščic, z vonjem po gozdnih sadežih, mogoče kanček preveč v levo, ko pa nisem bil pozoren, pa tudi v desno. No, skratka, nadel sem si nova očala, malček rožnata, se učil gledati svet skoznje in pričel celo nekaj takega kot razmišljati. Je bolelo na začetku, tako, da so moja razmišljanja, če to sploh so, malo kratka še vedno. Mi zameriti ni potrebno preveč, sploh odkar mi Konfuzij, moj prijatelj, poskuša pomagati, ko moja misel noče in noče slediti ovinku.
Berem dokaj, tudi vas, slišim še kar, vidim marsikaj in koga, tudi sebe in počasi se seli vame spoznanje, stokrat prebrano, slišano, videno, občuteno boleče.

Moški in ženske ne znamo živeti v ljubezni, harmoniji, dopolnjevanju...srečni....en z drugim. Naše sobivanje je boj, grd, umazan, boleč, subtilen, a vedno uničujoč boj. Poraženi, razvrednoteni, ponižani, ranjeni bežimo nekateri v nov boj, drugi v otopelost čutov, spet eni v iskanje onkraj, nekih novih, nepoznanih smislov, vsak s svojim mlinskim kamnom za vratom, vsak v želji, najti srečo, za katero verjame, da ga čaka nekje.

Zame osebno, pomeni sreča preživeti dano mi življenje z nekom, ki me ljubi, ki ga ljubim, brez boja, z roko v roki. Zato se učim spoznavati in sprejemati sebe in svojega partnerja v njegovi različnosti in enkratnosti., v želji razumeti ter občutiti svoja in njena hrepenenja, želje, pričakovanja, občutke, srce, dušo.
Evo, tako je nastal spisek nasvetov za ženske, namenjen predvsem moji partnerici. Drznil sem si ga na videlo postaviti, ker verjamem, da se bo v njem našel marsikateri moški, če že ne večina. Če bo samo en…moški ali ženska…pomislil, da boj ni ravno najprimernejši način partnerstva in poskusil karkoli, da prekine ta uničujoči vrtinec, bo objava dosegla svoj namen.
Sem ga hotel objaviti na tem topiku, pa je očitno predolg, zato sem ga poslal na Pozitivke. Upam, da bo objavljen.
Da ne bi kdo pomislil, da je to zraslo na mojem zelniku, sploh ne. Večina nasvetov je iz knjige »Moški so drugačni, ženske tudi«, katere avtor je dr. John Gray, mogoče je kakšen tudi moj.


Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Z roko v roki
Reply #1 - 18.11.2003 at 18:47:22
 
en_bk:
Quote:
Zame osebno, pomeni sreča preživeti dano mi življenje z nekom, ki me ljubi, ki ga ljubim, brez boja, z roko v roki.



ja vsi si želimo živeti v miru in ljubezni, ampak vsakršna materialna ljubezen (npr. partnerska) je v končni fazi zmeraj obsojena na propad zaradi minljivosti materialnega telesa

dokončno in večno izpopolni nas lahko samo ljubezen do Boga, vse ostale ljubezni so obsojene in vezane na karmičen ciklično-ponavljajoči se vrtinec rojstva in smrti oz. zadovoljstva in trpljenja

seveda je lahko tud partnerska ljubezen med možem in ženo pomembna, saj nam nakazuje kaj je tisto kar nas najbolj osrečuje, vendar se je zaradi zgoraj opisanega vrtinca ni koristno preveč močno oz. izključno oklepati.  

"z roko v roki" lahko torej neprekinjeno živimo le z Njim, vendar Mu seveda moramo svojo roko tudi iskreno in v ljubezni podat.  Kiss  



LP
 
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Z roko v roki
Reply #2 - 19.11.2003 at 09:30:11
 
En_bk, veš kaj je ena izmed značilnosti bikov? Miroljubnost.

Zato seveda z roko v roki, toda življenje je boj, premagati samega sebe pa največja dobljena bitka. A lahko ponudimo svojo roko drugemu pred tem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Z roko v roki
Reply #3 - 19.11.2003 at 09:42:01
 
ls:
Quote:
premagati samega sebe pa največja dobljena bitka.


kdo pa je tisti, ki zmaga, če praviš da smo mi tisti, ki smo premagani ?






LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Z roko v roki
Reply #4 - 19.11.2003 at 09:54:07
 
mind wrote on 19.11.2003 at 09:42:01:
ls:

kdo pa je tisti, ki zmaga, če praviš da smo mi tisti, ki smo premagani ?


LP



Ne vem. Veš ti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Z roko v roki
Reply #5 - 19.11.2003 at 10:10:06
 
Quote:
Ne vem. Veš ti?

od kje pa pol ves, da je zivljenje boj v katerem sta zmagovalec in porazenec?

Quote:
... toda življenje je boj, premagati samega sebe pa največja dobljena bitka.

od kje ves to?

Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Z roko v roki
Reply #6 - 19.11.2003 at 10:25:55
 
ls:
Quote:
Ne vem.


zakaj pa potem pišeš oz. trdiš, da je nekdo porazen in nekdo zmagovalec ?

Quote:
Veš ti?



naše materialno telo deluje in ima značilnosti delovanja, čutenja, individualnosti in svobodne volje na podlagi našega duhovnega telesa, duše

mi smo duša, spirit, čista zavest  ki je zaradi neznanja prisiljena se izražat s pomočjo materilnega telesa

materialno telo dobimo (mi, duša) v uporabo, in čim bolj na podlagi svobodne volje delujemo v skldau z našo izvorno identiteto (sluga Boga) tem bolj smo lahko zadovoljni

bitka se pomoje lahko odvija izključno v našem  umu, kjer zaradi materialne pogojenosti prepleteno delujejo na naše telo tri sile materialne narave (neznanje, strast, vrlina)

še enkrat povdarjam da "z roko v roki" lahko hodimo z Njim le, če mu svojo roko tudi podamo. to najlažje storimo če svoja custva in um iskreno in ponižno usmerimo h Gospodu in lahko si brez skrbi, da On tega ne bo spregledal




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Z roko v roki
Reply #7 - 19.11.2003 at 10:41:01
 
en_bk wrote on 18.11.2003 at 16:25:57:
Enkrat, že dolgo tega, sem bil prepričan, da živim v idealni zvezi...potem sem se prepričeval, da živim v idealni zvezi...potem sem se pa spodtaknil in telebnil na glavo...direkt.


Tegale, že dolg nisem napisal:"Šele ko si sam idealen partner, dobiš idealnega partnerja!"
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Z roko v roki
Reply #8 - 19.11.2003 at 10:49:43
 
mind wrote on 19.11.2003 at 10:25:55:
ls:

zakaj pa potem pišeš oz. trdiš, da je nekdo porazen in nekdo zmagovalec ?

bitka se pomoje lahko odvija izključno v našem  umu, kjer zaradi materialne pogojenosti prepleteno delujejo na naše telo tri sile materialne narave (neznanje, strast, vrlina)

LP


S tem, da je življenje boj in da je dobljena bitka, če premagaš samega sebe še nisem rekla, da ostaneta zmagovalec in poraženec. Razumeš to? V tem je glih poanta, da smo vsi poraženci ali pa vsi zmagovalci, odvisno s katere strani gledaš.

Lahko malce bolj razložiš te tri sile materialne narave ??? neznanje, strast, vrlina... Posebej za vrlino me zanima, kr ji pač avtomatsko damo + predznak, medtem ko neznanju -.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Z roko v roki
Reply #9 - 19.11.2003 at 11:01:19
 
Quote:
S tem, da je življenje boj in da je dobljena bitka, če premagaš samega sebe še nisem rekla, da ostaneta zmagovalec in poraženec. Razumeš to? V tem je glih poanta, da smo vsi poraženci ali pa vsi zmagovalci, odvisno s katere strani gledaš.

jz tega ne razumem cist. ce smo po bitki vsi zmagovalci oz. vsi porazenci, kje, kdaj in med kom pa je pol sploh bitka in zakaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Z roko v roki
Reply #10 - 19.11.2003 at 11:03:49
 
Quote:
jz tega ne razumem cist. ce smo po bitki vsi zmagovalci oz. vsi porazenci, kje, kdaj in med kom pa je pol sploh bitka in zakaj?


Govorila o boju s samim seboj (ne drug z drugim).
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Z roko v roki
Reply #11 - 19.11.2003 at 11:15:30
 
Quote:
Govorila o boju s samim seboj (ne drug z drugim).

v bitki ponavad nastopata, oz. se bojujeta za prevlado dva nasprotnika ali dve nasprotujoci si skupini.

a v tej tvoji bitki to ni tako? kdo pa se bojuje potem v tej bitki, ki jo opisujes ti? ti in ti? kaksen smisel pa ima ta bitka in ali je sploh lahko kdaj odlocena? prej si nekak napisala, da je to mozno :

Quote:
toda življenje je boj, premagati samega sebe pa največja dobljena bitka.

se zmeri me zanima kdo je tisti, ki zmaga in koga premaga?
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Z roko v roki
Reply #12 - 19.11.2003 at 11:30:18
 
Hm, jaz sem samo en bk, mal faulast, pa še zmeden, ker so ivanjščice živčne danes in to na tak prav zanimiv način, skoraj bi rekel histeričen, če ne bi bile popolnoma mirne, tako da moj pogled ta hip seže le do tega trenutka...no...mogoče pa ne.
Si mislim, mind, če sploh mislim /kaj sploh pomeni misliti...moram vprašati enkrat Konfuzija, mojega prijatelja/, da je človek včasih bližje bogu, kot si misli. Evo, tko...en primer...moj...tak banalen...doživet in to večkrat:
je prišla žena iz službe utrujena, znervirana, slabe volje in jaz takisto. Ona v kuhinjo, jaz na teraso, na vrt, kjer imam tudi vrtnice, žametne, kao nekaj pospravljat.... Ne da bi kaj mislil, sem odtrgal cvet...najlepši in ji ga prinesel. Ko sem uzrl iskrico v njenih očeh in slišal njen "hvala", takrat, mind, takrat sem držal boga za obe roki, takrat sem mu bil mah...preblizu. Takrat ni bilo več včeraj, pa danes, pa jutri, pa ponavljanja življenj, pa karme...takrat je bil trenutek večnosti, takrat je bilo to to.
In takih trenutkov je bilo in si jih želim še in se trudim. Tako si jaz predstavljam ljubezen do boga, tako si predstavljam enost.
Vsa čarobnost življenja, bog, je tu, ta trenutek...samo videti je treba......
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Z roko v roki
Reply #13 - 19.11.2003 at 11:36:14
 
en_bk wrote on 19.11.2003 at 11:30:18:
Takrat ni bilo več včeraj, pa danes, pa jutri, pa ponavljanja življenj, pa karme...takrat je bil trenutek večnosti, takrat je bilo to to.

ce je bil to kot pravis trenutek "vecnosti", kako to, da je potem "minil"?

Quote:
In takih trenutkov je bilo in si jih želim še in se trudim.

pravis, da taki trenutki so bili (preteklost), zeliš si jih še (ocitno jih v sedanjosti nimas), in trudis se (da bi jih nekoc v prihodnosti dosegel).

Quote:
Tako si jaz predstavljam ljubezen do boga, tako si predstavljam enost.

jaz pa ne.

Quote:
Vsa čarobnost življenja, bog, je tu, ta trenutek...samo videti je treba......

ja, videt je treba. ampak treba je videt/zivet dejanski trenutek vecnosti, ne tega, ki si ga ti videl/dozivel, ki je bil ocitno pogojen s preteklostjo in prihodnostjo pa tega najbrz nisi opazil ali pa nisi hotel opaziti.

lahko pa da se tud motim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Z roko v roki
Reply #14 - 19.11.2003 at 11:42:53
 
Quote:
ce je bil to kot pravis trenutek "vecnosti", kako to, da je potem "minil"?

pravis, da taki trenutki so bili (preteklost), zeliš si jih še (ocitno jih v sedanjosti nimas), in trudis se (da bi jih nekoc v prihodnosti dosegel).

jaz pa ne.

ja, videt je treba. ampak treba je videt/zivet dejanski trenutek vecnosti, ne tega, ki si ga ti videl/dozivel, ki je bil ocitno pogojen s preteklostjo in prihodnostjo pa tega najbrz nisi opazil ali pa nisi hotel opaziti.

lahko pa da se tud motim.


Tud prou.

Lep dan Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3