Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 12884 times)
kreden
Ex Member




Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #30 - 31.07.2003 at 20:58:04
 
Miro, sej avti imajo tudi pet brzin, pa se nekateri zarad tega sploh ne sekirajo   Grin Grin Grin Grin Grin

In kakšen komentar bi rad slišal k spodnjemu napisu. ???
A kaj pomeni v prevodu ???

Tam v pomnite tovariši pa res nisem zasledil, bom pa pogledal.

Wink Wink Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #31 - 01.08.2003 at 01:16:59
 
vida, men se pa zdi da kdor je v tisti 4. skupini niti ne dela meja med skupinami, ker ima vse ljudi za sebi enake in mu tako predalčkanje ne pride niti na kraj pameti

to je samo hrana za tvoj ego

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #32 - 01.08.2003 at 03:06:58
 


Eno klobaso pa liter vina na mizo takoj!






pa


Bog požegnaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #33 - 01.08.2003 at 08:54:44
 
t wrote on 31.07.2003 at 15:10:40:
Ni problem v zaznavi: čutila so popolnoma zadovoljiva (lahko pa bi bila she boljša). Kar hočem reči je samo to, da razum sam kreira svojo realnost.

tko kot so cutila omejena in proizvedejo neko popaceno realnost, tko tud razum ki je omejen proizvede neko popaceno realnost. a to pomen da se realnosti sploh ne da zaznat, al se jo po tvoje nekak da? al je itak ni?

Quote:
Tako kot je popolno znanje samo ideja - največja iluzija. Ni napaka pri razumu, temveč v prepričanju, da bi lahko obstajalo kaj takega kot popolno znanje. (ideja, ki niti logično ni mogoča - vodi do paradoksa množic)

zakaj popolno znanje ne bi moglo obstajat? a ce ga logika ne zmore spravt v svoje okvirje pol pa kr ne obstaja al kaj?

Quote:
Mir pride na vrsto kasneje (ko se povrnem k bistvu), zdaj pa akcija.

a v "bistvu" ni akcije?

Quote:
to so pač opcije - zaenkrat mi je ta z vechnim vrachanjem istega še najbolj prerpričljiva.

se prav si tud ti vecen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #34 - 01.08.2003 at 09:46:03
 
Quote:
to je samo hrana za tvoj ego


Se strinjam.
Se opravičujem vsem, ki sem jih s pisanjem kakorkoli prizadela.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #35 - 01.08.2003 at 09:50:50
 

Vida, kje si pa pobrala tisti tekst?

Ravno tisti dan sem naletela na tole:
http://www.si21.com/petya/zavest.htm
(podobno sem našla tudi v knjigi Obvladujemo usodo...)
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #36 - 01.08.2003 at 12:35:10
 
m wrote on 01.08.2003 at 09:50:50:
Vida, kje si pa pobrala tisti tekst?

Ravno tisti dan sem naletela na tole:
http://www.si21.com/petya/zavest.htm
(podobno sem našla tudi v knjigi Obvladujemo usodo...)

Najbolj mi je blizu razlaga petih stopenj osebnostne rasti v "TRI RDEČE NITI" od Nikole Petroviča, tako da sem nekaj pobrala v njej oz. sem naredila le grob povzetek po svoje. Je pa lepo opisano tudi v Petem evangeliju - M.Pogačnik. Pravzaprav je v njem na to temo razložena Prilika o sejalcu v poglavju Večplastnost Jezusovega nauka.
Navedeni naslov sem pogledala, vendar mi opis ni tako blizu ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #37 - 01.08.2003 at 12:50:53
 
m wrote on 01.08.2003 at 09:50:50:
Vida, kje si pa pobrala tisti tekst?

Ravno tisti dan sem naletela na tole:
http://www.si21.com/petya/zavest.htm
(podobno sem našla tudi v knjigi Obvladujemo usodo...)


Središča zavesti sem napisal kot izvleček bistvenih poudarkov v knjigi Vodnik k višjemu zavedanju (Ken Keyes Jr.)
To je samo ilustracija, je pa potrebno prebrati celo knjigo zelo pozorno, najbolje večkrat, da dejansko razumeš, kaj hoče avtor povedati.
Rad bi opozoril tudi na besedo "središča", ki jo je avtor mogoče uporabil tudi zato, da bi se izognil tako nerazumljenim in zlorabljanim "nivojem" duhovnega razvoja.
Prevečkrat se sliši, da je nekdo dosegel določeni "nivo" duhovnega razvoja. Po moje je to neumnost. Vsak živi v vseh središčih hkrati, središča zavesti so orodja, ki so vsakomur na voljo, da se jih nauči uporabljati. Avtor govori o "bivanju" v različnih središčih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #38 - 05.08.2003 at 21:00:42
 
Quote:
To je čista laž in izmišljotina.
Če pridrviš do neke stopnje duhovnega razvoja, seveda so stopnje spet samo v naših glavah, potem te ne more kar nazaj potegnat ...

recimo iz četrte se zihr spuščaš v nižje za trenutne užitke v 2 in 3 in zihr za delo in za preživetje v 1.

gre se pa tuki bolj za bambus ... votel bambus

drgač si pa lepo napisu kreden


lepo



stopnje so, zato da se o njih lahko sploh pogovarjamo in se jih spomnemo in se po njih premikamo (pot) in sprožimo namero proti njim, proti 'višjim' filingom.
one u bistvu so zvezne, so pa prehodi med njimi precej ostri, precej zaznamujejo življenje človeka (jih težko spregledaš). res pa je da se ti prehodi nekomu vlečejo dlje nekomu pa manj časa.

 
vse so samo metafore ... da se spomnimo ... kdo smo



*praksa enkrat govori v prid razuma, drugic pa ne. kaj zdej narest? *
uporabljat razum tm k je nujno in samo takrat, ko je nujno ...


*po eni strani razum obtožujejo za vse mogoče probleme, po drugi strani pa je vse v kar verjamejo produkt razuma in njegovega dela. *
jest verjamem v tisto kar izvira iz izkušnje, pravzaprav, to vem. verjamem pa tudi v tisto kar sem z razumom, s pomočjo intuicije, uspel raztolmačit na osnovi tega kar vem.


*Nivoji so (obstajajo samo in predvsem za razum - to so razumske kategorije), vendar pa ostajajo daleč od kakršne koli "globje" resničnosti.*
s tem bi se tud jest strinju ...


*men se pa zdi da kdor je v tisti 4. skupini niti ne dela meja med skupinami, ker ima vse ljudi za sebi enake in mu tako predalčkanje ne pride niti na kraj pameti *
meja ni, čeprov so, meja je prehod, obstaja en šaman, ki te zna zapeljat skozi vseh sedem iniciacij (mej) na eni delavnici. ko te iniciacije doživiš in jih ozavestiš, dobro veš kako in kaj je s temi prehodi in kako je s stopnjami ... zavesti.


popolno znanje obstaja, v akaši ... problem je dostop do tega. to znanje obstaja kot potencial, do katerega se da dostopat. ponavadi ko dostop dobiš, ne greš in hočeš vse znanje spoznat, ampak ti preprosto rata jasno, da popolnoma nič ne veš.
se reče
potencialno imaš dostop do vsega znanja, obstaja tudi čas ko dobiš dostop do tja, ne obstaja pa čas, ko bi bilo možno vse to znanje katerega odsev je tudi v auri, osvetlit in ga potem uporabit. namreč ko ta čas nastopi, časa več ni. je enost.


zanimivo ... obstaja odgovor na vprašanje zakaj ima osebnost samo 5 stopenj vida?

je lepo tud petrovič povedu

u evangeliju pa ne vem kje je to napisano ... dej mi povej na kateri strani je to.



tisto na mirotovi strani je blo pa kuitak prvo kar sm prebral  po baršku in njegovirazlagi.
in je res.
so središča zavesti in kolkr štekam so ta tam, kjer so čakre pripete na taglavni kanal, kanal, ki povezuje prvo in sedmo čakro. ta kanal naj postane votel bambus. ko postane tak ... potem se energija zemlje in neba poveže v eno in se manifestira skozi edino preostalo čakro ... srčno.
središč takrat ni več ker je celo telo in vsa telesa eno samo središče.
središče se mu reče zato ker od tam najbolje opravimo določeno nalogo (energijo kanaliziramo tam skozi). fizične zemeljske reči počnemo iz prvega središča ... sex in podobne reči počnemo iz drugega ... iz tretjega ... niti ne vem kaj točno ... strah nas je, se mi zdi ... smrti ... iz četrtega ljubimo ... iz petega delamo umetnost in učenje drugih ... iz šestega jasno vidimo ... v sedmem smo eno z bogom.
zdej to je blj po baršku in extra poenostavljeno
vsako središče je odgovorno še za morje reči.

po teozofski igri so to žarki, vsak žarek ima svojega mojstra ... tibetanci majo tud mal zamenjan vrstni red ... kitajci majo tud mal manj čaker recimo ...

pr mirotu je to tko
1. Središče varnosti
2. Središče čutnosti
3. Središče moči
Višja središča zavesti - tuki ego (osebnost) mora past razumu pa kuitak nč druzga ne preostane.
4. Središče ljubezni
5. Središče obilja
6. Središče samozavedanja
7. Središče kozmične zavesti

teh klasifikacij je še malo morje in več al manj pravijo isto, so male razlikice, kot so tudi dejanske razlike v konfiguracijah nad-fizičnih teles ljudi in da to razumejo, dobijo razlago in ko razumejo jim je lažje.

se reče
nivoji so samo za to, da jih razumemo. in da se odločimo it proti višjim nivojem ... ko se odločimo ... potem smo zelo hitro tam ... odločiš se (če se) v trojki za štirko, v štirki je pa tkole nekako:
*Ko pogosteje bivamo v središču ljubezni, postanemo bolj odprti do ljudi in življenskih okoliščin. Navezujemo prijateljstva, o katerih prej nismo mogli niti sanjati. Življenje postane paradoks, niz "čudežnih" dogodkov, ki sledijo eden za drugim. Bolj, ko se razdajamo, več bogastva prihaja v naše življenje.*
zdej jest sm dobesedno to doživel, ampak za to moram očitno bit v štirki ... nism v njej še 100% ... ampak naj bi tam bil ... (miro recimo je en tistih katere sm spoznal 'čudežno' - kao po na-ključ-ju)


ja ... tko kt sm reku ... mirotova središča so res razumljiva in komur ni jasno kaj in kako ... kaj češ ...


naj povem še to ... središča so in nivoji so okrog njih ... slikico sm precej nazaj že šeru ... beta seveda.
dejansko obstajajo meje, ki pa ne obstajajo ... mislm ... dejansko se prelivajo reči eno v drugo ... tko da črta res ne obstaja ... v času bi to zgledal nekako tko, da si v nekem času v dveh nivojih hkrati (v bistvu pa ves čas prestopaš med njima in vsako prehajanje te 'zmatra') ... to je prehod.
bi lahko reku ... dokler imamo vzorce na nižjih nivojih obstaja celo čuvar, ki nas ne spusti na višje nivoje ... čuvar preceni, če je trenutna vibracija dovolj visoka za obisk naslednjega nivoja.
tko da dejansko je možno met popucan bambus do nekega nivoja in it na obisk (kratkotrajen) na višje nivoje od že doseženih ... dočim ... tiste ki presežemo, do tja lahko gremo kadarkoli in več ko jih je na voljo več različnih stvari lahko delamo, brez da bi pokurl preveč energije v katerikoli obliki.


hec pa je v tem, da je vse to samo priprava na potovanje.


se reče ... se najdemo ... ampak drugi nam dajejo vtis, da ni mogoče, da smo tukaj kjer se najdemo (po teoriji njih naj ne bi več bilo okrog nas, ko smo mi na tem nivoju).
jest pač mislm, po tvojem opisu vida, da sm v četrti ampak opazim še kakšen ostanek iz trojke.
recimo
po mirotovem pač ... glih tko ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #39 - 20.08.2003 at 16:37:52
 
Gape, oprosti ker šele sedaj odgovarjam,
*men se pa zdi da kdor je v tisti 4. skupini niti ne dela meja med skupinami, ker ima vse ljudi za sebi enake in mu tako predalčkanje ne pride niti na kraj pameti *
Se strinjam, da so vsi ljudje enako pomembni. V opisu skupin moj namen ni bil predalčkanje ljudi, le kakšen namen bi naj imela s tem ?

*zanimivo ... obstaja odgovor na vprašanje zakaj ima osebnost samo 5 stopenj vida?
Prosim za razlago, res ne vem.

V evangeliju najdeš to na strani 142 pod naslovom Večplastnost Jezusovega nauka ...

*dejansko obstajajo meje, ki pa ne obstajajo ...
Kaj je s tem - ali meje vseeno so ?

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #40 - 20.08.2003 at 17:42:26
 

Vida



meje so znotraj našega bitja

(postavljamo jih sami, nekatere pa so posledica članstva)



uživaj!

(brez meja, če se le da)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #41 - 20.08.2003 at 22:32:49
 
vida wrote on 20.08.2003 at 16:37:52:
*zanimivo ... obstaja odgovor na vprašanje zakaj ima osebnost samo 5 stopenj vida?
Prosim za razlago, res ne vem.

V evangeliju najdeš to na strani 142 pod naslovom Večplastnost Jezusovega nauka ...

*dejansko obstajajo meje, ki pa ne obstajajo ...
Kaj je s tem - ali meje vseeno so ?

drgač ... sm te jest spraševal, zakaj samo 5.
jest mislm da jih ma samo 3, ampak rečmo, da jasno videt pa res ne moreš dokler imaš osebnost.

evangelija pa nimam kle zdej ... bom počekiru, ko pride do mene ...

sej gor piše o mejah ... meje so ... za razum.
če hočeš razumet je treba razkosat.
vsak kos se da vedno razkosat.

dočim ... ko se SESTAVIŠ nazaj skupaj ... mej več ni ...


vedet je treba, da ko že glih misliš, da razumeš, padeš v nov paradoks ... ampak kaj čmo ... smo razumska bitja in hočmo razumet... dejstvo pa je, da nismo SAMO razumska bitja, ampak samo tudi razumska ... bitja.

in ... vse to razumevanje ... sami izgovori ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #42 - 25.08.2003 at 11:03:34
 
Quote:
Ma ne?? Jaz pa pravim, da si ena sama, živa, potujoča blokada, sestavljena iz samih manjih blokad tako dol do prafaktorjev. Upam, da boš v globini ostala neznansko srečna, ne glede na to, da sem vrgel kamenček v steklo tvojih iluzij...


Hvala za lepo mnenje.

Eni od naštetih skupin je bilo namenjeno kot sporočilo prav Jezusovo križanje ... kateri ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #43 - 26.08.2003 at 09:48:39
 
gape wrote on 20.08.2003 at 22:32:49:
da jasno videt pa res ne moreš dokler imaš osebnost.
dočim ... ko se SESTAVIŠ nazaj skupaj ... mej več ni ...

in ... vse to razumevanje ... sami izgovori ...



... in kakšen naj bi bil namen teh izgovorov  ???



Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #44 - 26.08.2003 at 12:56:42
 
stagnacija ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4