Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 4891 times)
jec
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 11

neSREČA
02.09.2003 at 01:17:12
 
Že celo življenje nimam sreče. Pri nas skoraj nič ne gre tako ko bi moglo pa me zanima ali ima prste vmes kakšna magija ali kaj drugega. Zna to kdo preverit oz. bi lahko kdo od vas to nardil zame?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: neSREČA
Reply #1 - 02.09.2003 at 01:28:12
 
Jec!

Po dolgem času še enkrat pozdravljen.
Morda pa si le za lepe trenutke pri ta slepih.  Imaš službo oz. se izobražuješ?  Imaš v okolici ljudi ki te razumejo? Si pozitivno naravnan do okolice? Si dobrega zdravja?  Imaš vsakodnevne težave, ko ne veš kako bo z jurišnjim dnem?  
No, če si nekoliko starejši z že osnovano družino povej, ti dam drugačna vprašanja.
Sicer pa veš. Tudi mi imamo probleme. Vsi po vrsti. Odvisno pač od obdobja. Jaz jih imam ta trenutek malo ali skoraj nič in takšno obdobje čaka tudi tebe.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: neSREČA
Reply #2 - 02.09.2003 at 09:52:39
 
ne poznam tvojega življenja, tako tudi ne vem, v kolikšni meri te dejansko spremlja nesreča. Ampak bolj pomembno kot to, da te spremlja nesreča, je tvoje prepričanje, da te spremlja.

Saj, včasih gre vsem vse narobe. Vpr. je le, kako to sprejmemo, ali kot kako sem jaz bogi, ali pa da se človek zamisli, zakaj je do tega prišlo in kaj se lahko iz tega naučimo.

če se ti ena stvar ponavlja znova in znova, se ti bo ponovoila spet, dokler se iz nje ne boš nekaj naučil.

Imam pa še eno prepričanje, da je vse v naših glavah. Če misliš, da si nesrečen, boš nesrečen tudi v najlepših trenutkih svojega življenja in se jih sploh ne boš zavedal. če pa misliš, da si srečen, boš našel drobec sreče tudi v najtemnejših trenutkih življenja.

vse je odvisno od tega, ko gledaš kozarec, ali vidiš, da je pol prazen ali pol polen.

vsaka stvar se lahko vidi iz dveh strani.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: neSREČA
Reply #3 - 02.09.2003 at 10:15:53
 
poskusaj na stvari gledati bolj pozitivno.

Poskusaj biti nasmejan in dobre volje, verjetno si ze kdaj opazil, da tako kot zacnes jutro se lahko dovija tudi cel dan.

Poskusaj ne biti zagrenjen in se lotiti zadev z negativnim predzakom, verjami vase in bodi preprican v svoja pocetja in  s tem bos tudi bolj samozavesten.

Ce pa ti kdaj kaj spodleti, si to vzami kot solo ali izkusnjo iz katere si se nekaj naucil.

Nekatere ljudje so pac tudi bolj nagnjeni k depresiji in vsi vemo kako hitro se lahko zasmilimo sami sebi, zato nekatere te neuspehi se bolj potrejo.
Vsi vemo da je celo zivljenje ena sama sola, in v njem je polno padcev in vzponov, zato si poskusaj to razlagati kot neko zivljensko solo, ki te je konec koncev lahko tudi pripeljala sem.

In ker sem preprican v to da se v zivljenju iscemo in spoznavamo, bos tudi ti sigurno nasel pravo stvar zase, pa verjami vase in si zaupaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: neSREČA
Reply #4 - 02.09.2003 at 15:05:40
 
sreča je zelo relativna reč
za nekoga je sreča mir, za nekoga pa jahta ... tko da ... kaj ti sploh šteješ za srečo?

kje je to 'pri vas'?

imate nesrečo v familiji?

črna magija ponavadi nima prstov vmes ... edin če imaš sovražnike ... če pa imaš nesrečo, ponavad nimaš nekih sovražnikov. z nesrečo namreč ne moreš hendlat nevemkakšnih vsot, da bi si lahko sovražnike nagrebu ... tko nekak no ...

vse se da preverit ... podatkov je pa čist premal, za karkoli ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: neSREČA
Reply #5 - 03.09.2003 at 15:58:30
 
"Sreča je človekovo naravno stanje, zato ga ne moremo obtoževati, če si želi nekaj, kar je njegovo. Toda človek dela hudo napako. Verjame namreč, da sreča, po kateri hrepeni, izvira iz predmetov, ki jih lahko izkuša. Resnica je takšna, da človek ne izkuša teh predmetov. Nasprotno, predmeti izkušajo človeka in v tem procesu človek še dodatno oslabi. Človek se vrne z dela domov, utrujen in napet. Da bi se sprostil in obnovil občutek sreče, se odpravi v kino in si da napolniti um z zgrešenimi življenjskimi vrednotami, ki jih prikazujejo privlačni igralci in igralke. Ali pa se odpravi v klub. Tam se zaplete v pogovor o svetu, morda karta ali pije alkohol. Vse to je tratenje časa, tratenje časa pa je tratenje življenja. Namesto da bi te dejavnosti človeku obnovile energijo, ga še dodatno oslabijo."




"Kje najti zdravilo? Zdravilo je proučevanje resnice… Večna resnica je, da obstaja samo ena večna sreča, ki nikdar ne zbledi, in to je Bog. Vi ste Bog. Da bi lahko globoko zajeli pijačo iz tega večno tekočega izvira sreče, se morate obrniti k sebi, k božanski Atmi, ki – naj bo še tako prikrita – vedno biva v vašem srcu kot vzvišena resnica vašega bitja."

"Atma, Gospod, božanska sreča, ni naša trajna izkušnja, saj jo zasenčijo dejavnosti uma, kot so hrepenenje, zavist, ljubosumje, sovraštvo, potrtost, dvom, navezanost na stvari in ljudi in nevednost glede sebe, Boga ter sveta."

"Da bi pregnali ta nevarna in škodljiva nagnjenja iz svojega življenja, moramo začeti z duhovno vadbo. Cilj vseh oblik duhovne vadbe je prečiščenje uma in srca. Zato je rečeno, da bi moral človek delati dobro, videti dobro in biti dober."

"Ljubezen je vitalna, bistvena resničnost duhovnega življenja. V človeškem življenju privzame ljubezen številne različne vidike – ljubezen do žene in otrok, do raznih navad in razvad, do raznih predmetov, do določenih idej in do Boga. Bog je ljubezen, navzoč je v vsakem vidiku ljubezni. To je tako, kot če natočite čisto, prozorno vodo v steklenice različnih barv. V vsaki od obarvanih steklenic se zdi voda drugače obarvana, vendar voda v resnici ostaja čista in prozorna. Čeprav se zdi, da se ljubezen – ki je Bog, spremeni in celo popači v človeku, vendarle ta božanska ljubezen ostaja čista in popolna. Človekova čista in popolna ljubezen je njegova ljubezen do Boga. Samo ljubezen do Boga je popolna. Zberite svojo ljubezen iz vseh vidikov svojega življenja in naj teče k Bogu kot hitra, globoka reka ljubezni. Nič drugega ni potrebno. Ni potrebe po kakšni drugi duhovni vaji. Sreča in mir bosta vaša."

Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
jec
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 11

Re: neSREČA
Reply #6 - 03.09.2003 at 18:27:34
 
hm jaz ne verjamem v takega boga kot ga prikazuje krščanstvo ali pa alah, buda....jaz bi verjel v nekaj univerzalnega pa me zanima če obstaja kaka taka knjiga ko bi mi pomagala...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: neSREČA
Reply #7 - 03.09.2003 at 22:48:13
 
jec wrote on 03.09.2003 at 18:27:34:
nekaj univerzalnega
me zanima če obstaja kaka taka knjiga ko bi mi pomagala...

probi barška
http://www.gape.org/gapes/samopomoc.htm#bonobarsek

zelo priporočam ... pa še zastonj je
Back to top
« Last Edit: 04.09.2003 at 00:21:16 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: neSREČA
Reply #8 - 04.09.2003 at 16:45:41
 
včeri sm tole mal na pol prebrala, pa sm zdele brala tole karto in sm se spomnla na ta topic
če je to to
"Transformation Tarot
41. Failure

--------------------------------------------------------------------------------


Failure

The open secret of real success

When it is morning, it is morning. When it is evening, it is evening. There is no question of choice. Drop the choice and you are free everywhere--freedom can be only in choicelessness. So when you are young, it is beautiful; when you are a child, it is beautiful; when you are old, it is beautiful; when you are dying, it is beautiful--because you are never separate from the total, you are just a wave in the ocean.

The wave in the ocean can start thinking of itself as an individual--then there will be trouble. The wave in the ocean never thinks of itself as separate, so wherever the ocean is taking her, she is willingly, joyously, dancingly moving in that direction.


A song from the mystic Kabir:
I talk to my inner lover and I say, why such rush? We sense that there is some sort of spirit that loves birds and animals and the ants--perhaps the same one who gave a radiance to you in your mother's womb. Is it logical you would be walking around entirely orphaned now? The truth is, you turned away yourself, and decided to go into the dark alone. Now you are tangled up in others and have forgotten what you once knew, and that is why everything you do has some weird failure in it.

Things happen when they are needed to happen; things are bound to happen when they are needed to happen. All goes well--just trust. Remember the difference. The theologian will say, "Believe in the concept of God." The mystic says there is no need to believe in the concept of God, just sense the harmony in existence. It is not a concept, it is not a belief--you can sense it, it is everywhere.

It is almost tangible. The moment you think you are one with the whole, there is relaxation; a sudden let-go happens. You need not keep hold of yourself, you can relax. There is no need to remain tense, because there is no private goal to be attained by you. You flow with God. God's goal is your goal, his destiny is your destiny.

You don't have a private destiny--the private destiny brings problems. Have you not watched it in your own life? All that you do goes on failing. You still don't see the point--you think that you didn't do it as it should have been done, that's why it has failed. So you try another project and you fail again. Then you think that your skill is not enough, so you learn the skill and then you fail again. Then you think "The whole world is against me" or "Fate is against me" or "I am a victim of people's jealousies." You go on finding explanations for why you fail, but you never strike the real ground of your failure.

Kabir says: Failure means you-minus-God. That's Kabir's understanding. Failure is equal to you-minus-God, and success is equal to you-plus-God. Success is within God and with God. And remember, by 'God' I don't mean a person sitting somewhere in heaven, but the cosmic spirit. Sense the cosmic spirit, the Tao, the law that permeates the whole existence--out of which you are born, and to which one day you will return. "
http://www.osho.com/Main.cfm?Area=Magazine&Sub1Menu=Tarot&Sub2Menu=OshoZenTarot&...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: neSREČA
Reply #9 - 05.09.2003 at 08:39:46
 
jec wrote on 03.09.2003 at 18:27:34:
hm jaz ne verjamem v takega boga kot ga prikazuje krščanstvo ali pa alah, buda....jaz bi verjel v nekaj univerzalnega pa me zanima če obstaja kaka taka knjiga ko bi mi pomagala...


Jec, nesreča je, da zelo malo poveš o težavah ki te mučijo. Mogoče tvoj problem tiči v preveliki zaprtosti in nezaupanju do celotnega okolja v katerem se nahajaš.

In potem, ko se ti svet z nezaupanjem obrača vate nazaj, ni drugega videt kot nesrečo.

Za začetek, napiši kaj točno in kje točno te nesreča biča, pa bomo mogoče lažje ta bič biriču vzeli....

Predvsem se čim bolj odpri in pogovarjaj.

Me pa zanima v kaj najbolj verjameš, naštej mi prosim od 1 do 5.

1.
2.
3.
4.
5.


lep sončen pozdrav
Edi

Back to top
 
 
IP Logged
 
jec
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 11

Re: neSREČA
Reply #10 - 05.09.2003 at 09:57:54
 
narobe je to da se v družini samo kregamo...zdaj grem živet na svoje po bomo videl če se bo popravlo.

V kaj verjamem? Ne vem če sploh v kaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: neSREČA
Reply #11 - 05.09.2003 at 10:31:11
 
jec wrote on 05.09.2003 at 09:57:54:
narobe je to da se v družini samo kregamo...zdaj grem živet na svoje po bomo videl če se bo popravlo.

V kaj verjamem? Ne vem če sploh v kaj.


Jec, toplo ti priporočam, da odgovoriš še na Andresova vprašanja, imam pa še eno zate.

Kaj te sploh razveseli, kaj te dela veselega, kdaj se ti zdi da pridejo trenutki ko si srečen?

se ve
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: neSREČA
Reply #12 - 05.09.2003 at 10:46:48
 
Jec zivjo,

kot sem zasledil se imas namen preseliti na svoje.

Mislim da ti lahko to zelo pomaga, jaz sam sem si veliko pomagal ko sem se preselil na svoje, ceprav nisem imel doma problemov.

Mislim da ko si enkrat na svojem je vec ali manj vse odvisno od tebe.

To sicer pomeni da pride tudi kaksen nov problem, vendar takrat ponavadi cez cas ugotovis kaj si pravzaprav zelis, imas namrec cas da brez komentarjev in obsojanj drugih slej ali prej prides do marikaterega spoznanja.

Zelim ti cimvec srece in uspeha.
Back to top
 
 
IP Logged
 
jec
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 11

Re: neSREČA
Reply #13 - 07.09.2003 at 09:42:03
 
Visionovo sporočilo se mi zdi za moj primer zelo dobro....se bom preselil in bom potem še kaj odpisal če bom imel še vedno probleme ampak mislim da se mi bo stanje izboljšalo pa mi ne bo več treba pisat Smiley

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: neSREČA
Reply #14 - 07.09.2003 at 10:18:44
 
jec wrote on 05.09.2003 at 09:57:54:
narobe je to da se v družini samo kregamo...zdaj grem živet na svoje po bomo videl če se bo popravlo.

V kaj verjamem? Ne vem če sploh v kaj.


Koliko pa si star, ti dopuščajo finančne zmožnosti, da greš na svoje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2