Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 12883 times)
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

A SE NAJDEMO ?
30.07.2003 at 10:18:08
 

Kakšni smo oz. kje se najdemo ?

Od tega, kakšen je naš odnos do sebe, do drugih in do sveta je odvisno, kakšni smo in kje smo po stopnji zavedanja.
    V prvi, najbolj razširjeni skupini so posamezniki, ki v svoji zavesti še spijo. Ni jim mar za duhovne vsebine in se zanimajo le za zunanje stvari oz. za trenutne užitke. Po naravi je tak človek muhast in neprilagodljiv. Močno je pod vplivom družbe, v kateri je odrasel. V sebi nosi nerazrešene konflikte iz otroštva in kasneje postane žrtev odvisnosti ali drugih psihičnih motenj. Nadene si masko in živi v iluziji, ne da bi se tega zavedal.
    V drugo plast spadajo tisti, ki se občasno zanimajo za zdrav način življenja in  duhovnost. Od prejšnje skupine jih loči delavnost in disciplina, ker ne poznajo mere ponavadi zaidejo v skrajnosti. Štejejo le rezultati. Ob neuspehih doživljajo izbruhe jeze in razočaranja. Potem se hitro navdušijo za kaj drugega in tako v nedogled. Za neuspehe vedno krivijo druge.
    V naslednji skupini so ljudje, ki bi lahko hodili po svoji duhovni poti. Občasno sledijo duhovnim učiteljem. Vendar jih okoliščine življenja vedno potegnejo nazaj v svoj  vrtinec. Dokler je prisotna iluzija, laž in odvisnost se nekaj zatika in rast je onemogočena. Večina ljudi se ustavi na tej stopnji. Kljub temu da na primer moški nosijo kravate in se gibljejo v uglednih krogih, so po duhu še vedno otroci.
    In končno, v četrti se najdejo tisti, ki vztrajajo pri svojem osebnem razvoju. Šele ko počistijo blokade, ponavadi se to zgodi preko odnosov, se znajdejo sami in nemočni, nekje v globini pa neznansko srečni. In če je prisotne dovolj moči, da kljub bolečinam prenašajo udarce ob lomljenju stekel iluzij, se resnica vedno bolj razodeva …

Sama sem pricapljala skoraj do četrte, povleče pa me tudi še nazaj  Undecided Roll Eyes
No, ajde zdaj... Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #1 - 30.07.2003 at 10:38:51
 
To je čista laž in izmišljotina.
Če pridrviš do neke stopnje duhovnega razvoja, seveda so stopnje spet samo v naših glavah, potem te ne more kar nazaj potegnat, kaj vem na neko drugo stopnjo, ker če si že na četrti stopnji po tvojem, si ostale stopnje praktično razbil, razbil si blokade in vse stiske ostalih stopenj in zate več ni nižjih stopenj, so praktično samo še višje.
Če pa padeš po tvojem nazaj na nižjo stopnjo, potem nisi na tej ko misliš da si, ampak se ti samo občasno odpre ventil večje stopnje, še naprej pa trdno zasidrano stojiš na neki nižji stopnji.
Ko enkrat obdelaš neko stopnjo, se na njo zelo težko vrneš, skorajda nemogoče, sej poznaš nižjo stopnjo, zraven pa spoznavaš višjo stopnjo in je zelo težko, da te kaj pripravi, da se spet spustiš na nižjo stopnjo.
Pa še en problem tukaj nastane, ocenjevanje sebe ali druge na kakšni stopnji duhovnosti so je nesmiselno, ker tisti, ki je kao na višji stopnji, se mora spustiti na tvojo stopnjo, da se lahko s teboj pogovarja in ti ga avtomatično daš v svojo stopnjo.
Delitve kam kdo ali v katero stopnjo spada prinesejo za veliko ljudi bolečino in trpljenje, zraven tega pa delitve ljudi na nekakšne stopnje prinesejo tudi vsa gorja, ker veliko jih ne zastopi da tega ni in se na podlagi delitev začnejo razni prepiri, nemiri in vojne.
Ker, če označiš nekoga ali neko skupnost za manj razvito, tukaj v tem primeru, se neka skupina poimenuje nižja stopnja duhovne razvojnosti, se bo avtomatsko podzavestno uprla skupini ki se bo poimenovala višje razvita duhovna skupina.

Zato jaz sebe ne delim na nič, samo sem, kje sem, to vem pa samo jaz in ko boste še sami izvedeli kje ste, potem ne bo več delitev, ne bo več ostalih bedarij, katere nastanejo iz tega.

Vsi smo tukaj in smo vsi duhovna bitja, vsi enaki, vsi duhovni, vsi smo na planetu Zemlja, da se učimo in naučimo.

Merilo pameti s tem nima nobene zveze, kot nekateri zmotno mislijo, da če je človek neki profesor ali matematik, da je avtomatsko tudi kao duhovno bolj razvit, iskušen ali kaj podobnega.

No, jaz sem najnižji med vami, se pravi na najnižji stopnji duhovnega razvoja, nižje od mene ne more biti nihče, zadovoljni, pa vseen vam nisem favš, samo rastite, jaz imam čas.

Pa delit se ne pozabite.

...
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #2 - 30.07.2003 at 11:12:17
 
kreden, a pol stopnje so al jih ni?

enkrat govoris kot da so in tud opisujes njihove posledice, nekje drgje pa pravis da jih ni, da ni delitve, oz. je ne bi smelo biti.

dej se prosim spust na moj nivo in mi mal razloz glede te ocitne kontradikcije, ce se seveda lahko spustis tok nizko, da bi mi lahko razlozil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #3 - 30.07.2003 at 11:42:51
 
Nižje kot sem se ne morem spustiti in zato ti ne morem razložiti, pač, slabo bereš.
Spusti se ti na moj nivo, mogoče se bova razumela   Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #4 - 30.07.2003 at 11:51:48
 
Quote:
Nižje kot sem se ne morem spustiti...

sej nizje pa visje pa nivoji pa gor in dol itak ne obstaja, a ne? Wink

sicer je bilo pa zgornje ocitno ze iz vecine tvojih postov na tem forumu, kjer najveckrat samo zalis druge, hkrati pa svojih "boljsih" predlogov ne poves. zdej, al jih nimas, si sebicen al pa se sam nisi zihr v njih.

seveda pa imas moznost se nekoc tudi poboljsati (in s tem tudi dobiti vsaj kancek miru), ce bos le dovolj iskren.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #5 - 30.07.2003 at 14:32:18
 
Quote:
To je čista laž in izmišljotina.



kreden, a ti to veš al le sklepaš  ???
A imaš izkušnje, da lahko sodiš  ???

Sploh pa ne vem kje si prebral o višjih in nižjih stopnjah. So le plasti, ki se med sabo dopolnjujejo. Vsi smo enako pomembni za razvoj posameznikov kot tudi celotne družbe, se strinjam s tabo  Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #6 - 30.07.2003 at 14:37:47
 

Pri duhovnežih mi je naravnost smešno to, kako po eni strani kritizirajo razum, njegove kategorije in razmišljanje, po drugi strani pa se ne morejo znebiti razmišljanja o raznoraznih stopnjah, dimenzijah in nivojih, ki so apriorne razumske kategorije (da ne rečem umotvori).

U bistvu na koncu vse skupaj izpade bolj kot slaba šala, če že ne brezgava poneumljenost.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #7 - 30.07.2003 at 14:47:47
 
ten-nej, kaj pa po tvoje? a nivoji so ali jih ni?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #8 - 30.07.2003 at 15:43:20
 
Quote:
ten-nej, kaj pa po tvoje? a nivoji so ali jih ni?




Kakor se vzame. Nivoji so (obstajajo samo in predvsem za razum - to so razumske kategorije), vendar pa ostajajo daleč od kakršne koli "globje" resničnosti.

Stopnje naredi razum sam, da se lažje orientira v svetu, torej stopnje obstrajajo, kot umotvori - lahko nam kažejo določeno sliko resničnosti, ki pa vedno ostaja samo slika - posnetek realnosti. Slika potemtakem obstaja, vendar pa je še vedno samo slika stvari, nikoli pa stvar sama.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #9 - 30.07.2003 at 18:00:43
 
Quote:
sej nizje pa visje pa nivoji pa gor in dol itak ne obstaja, a ne? Wink

sicer je bilo pa zgornje ocitno ze iz vecine tvojih postov na tem forumu, kjer najveckrat samo zalis druge, hkrati pa svojih "boljsih" predlogov ne poves. zdej, al jih nimas, si sebicen al pa se sam nisi zihr v njih.

seveda pa imas moznost se nekoc tudi poboljsati (in s tem tudi dobiti vsaj kancek miru), ce bos le dovolj iskren.



Aryan, žal mi je da ne razumeš.
Jaz žalim, hmmmm, ne vem, mogoče je res zate ali za koga drugega bila kakšna žalitev, samo, ti si jo tako videl, ali pa oni drugi, slabo bereš, sem ti že povedal, razvozljaš pa še slabše.
Kaj bi ti jaz neuki neki pravil, če že preproste besede ne razumeš in vse vzameš kot žalitev.
Čuden si  Grin
No, lepo si me podučil, da imam možnost da se enkrat poboljšam in celo, kanček miru bom dobil, genialno, super, fasciniran sem.
Samo, nekaj je narobe tuki v tvojem pisanju.
Ti nimaš miru in to projeciraš vse okoli sebe.
Jaz sem ti že povedal svoje, jaz imam mir in vse kar zraven pride, le potrudi se in najdi to, kar bi tako rad meni zaželel in mi želiš, predvsem pa, tvoj mir, ne hvala, imej ga, si ga bolj potreben kot jaz.   Grin Grin Cheesy Cheesy

Zadovoljen.   Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #10 - 30.07.2003 at 18:02:46
 
vida wrote on 30.07.2003 at 14:32:18:
kreden, a ti to veš al le sklepaš  ???
A imaš izkušnje, da lahko sodiš  ???

Sploh pa ne vem kje si prebral o višjih in nižjih stopnjah. So le plasti, ki se med sabo dopolnjujejo. Vsi smo enako pomembni za razvoj posameznikov kot tudi celotne družbe, se strinjam s tabo  Smiley




Vida, jaz nič ne vem, sklepam pa še manj.
Nimam izkušenj in ne sodim, sem kje napisal, da sem sodnik in da izvršujem sodbe   ??? ??? ??? ???
Enkrt boš razumela kaj sem hotel napisati.   Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #11 - 30.07.2003 at 18:16:34
 
Vida, ali bi ti pač bilo ljubše, če bi napisal kao neke izmišljene plasti, ki se prelivajo, prepletajo, dopolnjujejo, itd ena v drugo.

Ali pa  Grin Cheesy Grin Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #12 - 31.07.2003 at 10:10:53
 
t wrote on 30.07.2003 at 15:43:20:
Kakor se vzame. Nivoji so (obstajajo samo in predvsem za razum - to so razumske kategorije), vendar pa ostajajo daleč od kakršne koli "globje" resničnosti.

ja sam razum je tud zajet v "globjo resnicnost" ne? al obstaja ciz neodvisno od nje?

Quote:
Stopnje naredi razum sam, da se lažje orientira v svetu, torej stopnje obstrajajo, kot umotvori - lahko nam kažejo določeno sliko resničnosti, ki pa vedno ostaja samo slika - posnetek realnosti. Slika potemtakem obstaja, vendar pa je še vedno samo slika stvari, nikoli pa stvar sama.

ce mi v tem "posnetku realnosti" opazmo nivoje, pol najbrz to pomen, da so v realnosti tud, drgac se ne bi mogl posnet, ali reflektirat.

ce mi vidmo neko obliko v ogledalu, to pomen da ima originalni predmet tudi obliko, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #13 - 31.07.2003 at 10:19:47
 
V duhovnem svetu so stopnje, stopničke, plasti ali kakorkoli že kdo imenuje to in mi se počasi povzpenjamo do vrha, do zadnje, kje pa je kdo, se niti sam ne more oceniti, vsaj takole ne, fizicno, ko bomo otpeketali mal še na ono stran, ko končamo naše poslanstvo tukaj za nekaj časa, potem bomo resnično vedeli na kateri stopnički duhovnega razvoja smo in kje smo.
Sedaj lahko to vedo samo mojstri, tisti tapravi mojstri.

Zadovoljen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: A SE NAJDEMO ?
Reply #14 - 31.07.2003 at 10:57:12
 
Quote:
ja sam razum je tud zajet v "globjo resnicnost" ne? al obstaja ciz neodvisno od nje?


Tako, kot je teorija zajeta v prakso (vedno korak zadaj in nikoli v celoti). Razum ima obstoj sam zase, vendar je z realnostjo pogojen (pri norcih na primer obstaja popolnoma neodvisno od običajne realnosti)

Quote:
ce mi v tem "posnetku realnosti" opazmo nivoje, pol najbrz to pomen, da so v realnosti tud, drgac se ne bi mogl posnet, ali reflektirat.

ce mi vidmo neko obliko v ogledalu, to pomen da ima originalni predmet tudi obliko, a ne?


Če gledamo realnost kot celoto vsega, potem pomeni vsako drobljenje in razstavljanje (analiziranje) te realnosti predvsem obračanje iz celote na dele celote. Tako kot s seciranjem ubijemo telo in dobimo truplo, tako tudi z razumskim analiziranjem ubijamo celoto in namesto nje dobimo truplo ter njegove mrtve dele.

Vidimo sliko predmeta. Vsaka stvar ima neko svojo obliko ali pa je brezoblična, vendar pa stvar in njena oblika nikoli nista isto.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4