Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 24005 times)
Kr_eten
Guest




Re: Smrt
Reply #45 - 13.08.2004 at 02:23:01
 
arelena wrote on 08.08.2004 at 03:29:53:
Winknapisala sem ...mogoče to , kar sem pozabila in bluzim...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alex
Ex Member




Re: Smrt
Reply #46 - 14.08.2004 at 07:05:29
 
Q. wrote on 13.08.2004 at 02:23:01:
napisal sem ...mogoče to , kar sem pozabil in bluzim...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alex.je.posranec
Guest




Re: Smrt
Reply #47 - 14.08.2004 at 08:47:45
 
Alex wrote on 14.08.2004 at 07:05:29:
napisal sem ...mogoče to , kar sem pozabil da sem Alex posranec in bluzim...

Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Smrt
Reply #48 - 14.08.2004 at 09:17:02
 
IN NOČ JE RAZSVETLJEVALA NOČ

NUIT, noč. Vsako stanje, ki pri subjektu prebudi metaforo teme (čustvene, intelektualne, eksistencialne), v kateri se muči ali umiri.

1. Drugo za drugo doživljam dve noči, eno dobro in drugo slabo. Uporabljam, če naj tako rečem, razloček iz mistike: estar a oscuras (biti v temi) me lahko doleti, tudi če nisem grešil, zato ker sem ostal brez svetlobe vzrokov in namenov; estar en tinieblas (biti v mraku) me doleti, kadar sem slep zaradi navezanosti na stvari in zaradi zmede, ki iz tega izhaja.
Najpogosteje sem v temi svoje želje; ne vem, kaj hoče, še dobrota mi prizadeva bol, vse odzvanja, živim od trenutka do trenutka: estoy en tinieblas. Včasih pa je vendarle drugačna Noč: sam, v položaju za meditacijo (je to vloga, ki si jo dajem?), mirno mislim na drugega, kakršen je; opustim vsako interpretacijo; stopim v noč ne-smisla; želja še naprej drhti (tema je presvetljena), a si nočem ničesar prisvojiti; to je Noč ne-koristi, rahločutnega, nevidnega trošenja: estoj a oscuras: tukaj sem, preprosto in mirno sedim v črni notranjosti ljubezni.

2. Druga noč ovija prvo, Mrak razsvetljuje Temo: "In noč je bila temna in je razsvetljevala noč." Ne prizadevam si, da bi iz ljubezenske slepe ulice prišel z Odločitvijo, Avtoriteto, Ločitvijo, Žrtvovanjem itn., skratka, z GESTO. Eno noč zgolj zamenjam za drugo. "Zatemniti to temo, to so vrata v vsak čudež."(Tao Te king)

(Barthes: Fragmenti ljubezenskega diskurza)
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Smrt
Reply #49 - 07.09.2004 at 19:49:36
 
Quote:
Mojstri pravijo, da ni še nihče umrl, ne da bi se sam odločil za to, da umre. Ljudi se uči, da morajo umreti, toda Zakon Življenja ni tega nikoli določil. Reinkarnacija je pomoč tistim, ki naredijo napako - smrt. Kdor je na poti Vnebovzetja, je ne potrjuje in ne potrebuje. Zanj smrt ne obstaja. Življenje se v resnici nikoli ne neha. In glede na to smrt ne obstaja. Nihče se ne more odločati za nas. Brez dvoma se vsak sam odloča o vsem, kar izkuša.




http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php/2004090308383669
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Smrt
Reply #50 - 07.09.2004 at 20:26:39
 
..malo sem preletel njihovo stran, linke..    
interesting
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
umrljivi
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 39

Re: Smrt
Reply #51 - 11.09.2004 at 03:06:15
 
Quote:
Takole, rečmo še kako o smrti.

Jaz mislim, da bo smrt za marsikoga pomembna prelomnica v življenju.

kaj pa vi ???    Cheesy Cheesy Wink Wink


Ja, itak.
Če smrt ni, kaj pa je potem ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kommar
1
*
Offline

Kaj čakaš? Ljubi!!!
Posts: 16

Re: Smrt
Reply #52 - 17.09.2004 at 14:41:49
 
Smrt? Ob tej misli nevernika lahko kar strese od strahu. Kaj je zdaj od kod se bo vzela, je res teta s koso pred vrati? Smrt je neka prelomnica tvojega duševnega stanja. Tvoj razum je preveč prizemljen, da bi dojel to duševno prelomnico.
              Po moje preden si se rodil nisi bil resda nič, potem pa si skupaj z razumom prišel telesno na zemljo. Tudi duša se je povezala s telesom in zaživela svobodno na zemlji. Življenjske sile in zakoni so izpopolnjevali razum, telo in dušo, torej si se osebnostno razvijal, se razvijaš in se boš razvijal. Dana pa ti je seveda svobodna volja, da razpolagaš s tem. Nagrada za dobro razpolaganje s tem pa je v nekem drugem, nam težko predstavljivem prostoru-nebesih. Ko se osbnostno izpopolniš je pred vrati smrt. Smrt ni nič drugega kot propad telesnega dela z razumskim, duša torej ostane. Duša pri človeku je neumrljiva, torej potuje do nekega drugega nam nepoznanega prostora-nebes.
          Kristus pa kot je že povedano je s svojo smrtjo na križu premagal smrt. Obljubljeno je, da bo ob drugem prihodu k sebi vzel novo telo, podobno našim zdaj. To telo se bo spojilo z dušo. Razuma, ki pa otežuje naše življenje na zemlji, pa ne bo!!! Torej bo v nebesih res raj!!! Z razumom sedaj samo grešimo, v nebesih tega ne bo!!!
         Torej česa se bojite! Verujte v nekaj in lažje vam bo!
Back to top
 

Mislim, torej sem!
marjan_komprej@yahoo.co.uk  
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Smrt
Reply #53 - 17.09.2004 at 18:52:08
 
Quote:
Verujte v nekaj in lažje vam bo!

Verujte v nekaj? kaj je pa to za ena izjava?  

če ti reče župnik da si bebec, boš tudi v to veroval? Roll Eyes

kaj je pa v nebesih? žurka?............
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Smrt
Reply #54 - 18.09.2004 at 12:22:35
 
Quote:
Verujte v nekaj? kaj je pa to za ena izjava?  

če ti reče župnik da si bebec, boš tudi v to veroval? Roll Eyes

kaj je pa v nebesih? žurka?www.drogart.org/ubbthreads/images/graemlins/cheer.gifwww.drogart.org/ubbthreads/...


vse tuki in zdaj

...........................
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Smrt
Reply #55 - 14.10.2004 at 09:53:31
 
več kot odlično!

Angel Grin
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
eko
Guest




Re: Smrt
Reply #56 - 06.08.2005 at 16:56:17
 
smrti ni če nekaj je ne more nastati iz nič in v nič preiti
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4