Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 23975 times)
maxtor
3
***
Offline


Posts: 100

Gender: male
Re: Smrt
Reply #30 - 15.02.2004 at 15:12:49
 
No Sory Embarrassed
Back to top
 

Glava nacrtuje a srce vodi in razum se sprasuje a um(visji jaz) ima odgovore
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Smrt
Reply #31 - 15.02.2004 at 15:29:24
 
Smrt - postaja na neskončnem popotovanju.

Itak pa: umiramo in rojevamo se iz trenutka v trenutek. Nothing special.

Obenem pa mi je to čudovit opomin, da čimprej izpolnim, kar sem se namenila storiti v tem bivanju. Opomin, da ne pozabim - rojevati se in umirati. Odpuščati in spuščati.

Živeti.



Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Smrt
Reply #32 - 16.02.2004 at 13:19:04
 
Jaz pa mislim, da je smrt kar velika prelomnica v človekovem življenju. Predstavljajte si, da ste danes tukaj, jutri pa bog ve kje  Shocked
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Smrt
Reply #33 - 16.02.2004 at 13:30:10
 
maxtor wrote on 10.02.2004 at 20:53:38:
Pa se nekaj vam povem glede smrti. A ne veste, da ce "zelo" zalujete dusi pokojnega ne pustite MIRA, ki si ga zasluzi in ostaja v spodnjih sferah?


Verjamem, da je podobno tudi pri še živečih, a zelo bolnih. Da potrebujejo naše "dovoljenje", da lahko odidejo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Smrt
Reply #34 - 16.02.2004 at 13:33:19
 
sidha wrote on 16.02.2004 at 13:19:04:
Jaz pa mislim, da je smrt kar velika prelomnica v človekovem življenju. Predstavljajte si, da ste danes tukaj, jutri pa bog ve kje  Shocked



itaq:


še posebej, ker je smrt konec življenja


(in karkoli že je potem, to ne more več biti življenje)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Smrt
Reply #35 - 17.02.2004 at 02:45:11
 
Roll Eyesedina stalnica je sprememba..smrt in življenje sta le postaji...rodila sem se v joku,a rada bi umrla z nasmehom
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Smrt
Reply #36 - 17.02.2004 at 11:29:01
 
arelena wrote on 17.02.2004 at 02:45:11:
Roll Eyesedina stalnica je sprememba..smrt in življenje sta le postaji...rodila sem se v joku,a rada bi umrla z nasmehom


to si pa tako lepo povedala... Smiley Smiley Smiley
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Smrt
Reply #37 - 03.03.2004 at 22:05:51
 
Če bi radi obudili spomin na mrtve, ne rabimo iti na pokopališče. Tam jih ni.
Če bi jih radi videli, stopili v stik z njimi, jih videli nasmejane, se prepričali, da počivajo v miru - potem moramo pogledati vase. Tukaj jih bomo našli. Mrtvi prebivajo v nas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Smrt
Reply #38 - 04.03.2004 at 16:27:33
 
arelena:
Quote:
edina stalnica je sprememba


ja, v materiji je edina stalnica sprememba

v Bhagavad Giti med drugim nekako takole piše glede tega na kratko..."...razumnega človeka takšne spremembe ne zavedejo..."

mi v bistvu nismo grobo materialno fizično telo, niti nismo subtilno fino telo, ampak smo duša, čista zavest katere obstoj ni odvisen od materije in kot takšni ostajamo vedno nespremenjeni

ko se rodimo imamo telo dojenčka in otroka, nato sčasoma dobimo novo preobleko ki se ji reče mladenic/ka, nato prehajamo preko srednjih let kjer ustvarimo določene stranske produkte (otroke) ter družino in še kasneje imamo/dobimo telo starca/ke

vse te spremembe so zunanje oz. materialne (bodisi grobe fizične ali subtilne)  , vendar zavest o "nas" ostaja vedno enaka....ne moremo rečt da smo bili kot otrok nekdo drug, zdaj pa vec ne....mi ostajamo vedno/večno "mi", ker imamo večno identiteto katere namen in interes je  ljubezen oz. služenje Bogu, le da se tega ne zavedamo cist dobro ali pa sploh ne

( malo bolj pozoren pogled ljubezni nam razkrije, da je iskrena ljubezen v bistvu služenje )


in podobno se zgodi ko nase telo preneha delovati...to ne pomeni da "nas" ni več ali da ne obstajamo, ampak v skladu z našimi aktivnostmi in željami dobimo novo materialno telo

materialno telo lahko deluje le na podlagi nas,duhovne duše, ki večno obstaja...mi torej vecno obstajamo in nikoli ne umremo

zakaj pa moramo mi (individualne duše) ki smo princip večnosti, trenutno uporabljati minljive oz. spreminjajoče materialne prevleke in se z njimi poistovečati, ter kako se tega "trpljenja" rešit pa je najboljše, da vprašamo tiste,ki so svoj odnos z Njim že realizirali ali Njega samega, katerega beseda je napisana v avtoritivnih svetih zapisih


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Smrt
Reply #39 - 04.03.2004 at 20:05:21
 
Smileyvsi  odgovori so zapisani v nas samih ,le poiskati jih moramo....
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Smrt
Reply #40 - 04.03.2004 at 20:28:40
 
Smiley

arelena:
Quote:
vsi  odgovori so zapisani v nas samih ,le poiskati jih moramo....



Kdo pa jih je napisal ?


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Smrt
Reply #41 - 07.08.2004 at 04:32:16
 
exorcist wrote on 20.08.2003 at 17:33:30:
Smrt je novo življenje, prehod v novo dimenzijo, nov zacetek. Jezusova smrt na krizu nas je odresila, namrec On je premagal smrt, torej enako pricakujemo kristjani.
Wink



Ojoj Exo, grešna krščanska duša, ne vem, če imaš ti kaj za pričakovat.  Roll Eyes

Preveč grešiš, pa obiraš ljudi kot stare mame v vaših cerkvah, pol si podtikanja in laži, pa še iz ust ti smrdi  Shocked

Mislim pa, da vas krščanske krvave roke ni nič odrešilo, še najmanj pa Jezusova smrt  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Smrt
Reply #42 - 07.08.2004 at 04:33:47
 
Lilith wrote on 03.03.2004 at 22:05:51:
Če bi radi obudili spomin na mrtve, ne rabimo iti na pokopališče. Tam jih ni.
Če bi jih radi videli, stopili v stik z njimi, jih videli nasmejane, se prepričali, da počivajo v miru - potem moramo pogledati vase. Tukaj jih bomo našli. Mrtvi prebivajo v nas.


Lepo  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Smrt
Reply #43 - 08.08.2004 at 03:29:53
 
Winknapisal jih je ...mogoče ta , ki jih je pozabil in jih išče...
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Kr_eten
Guest




Re: Smrt
Reply #44 - 13.08.2004 at 02:22:33
 
arelena wrote on 04.03.2004 at 20:05:21:
Smileyvsi  odgovori so jasni ,le rezumeti bi jih morala , pa jih ne....

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4