Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 18958 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Spustiti
Reply #30 - 16.07.2003 at 21:31:55
 
Quote:
… Z mojega vidika je takole: srce je tik na tem, da se mu uresniči želja, vendar začne nastopat ego in zaplete situacjo …

Eva, samo tole: če RESNIČNO čutiš, da je to želja tvojega srca in ne tvojega ega/vzorcev, potem: just go for it…  Smiley Problem nastane, če je ravno obratno. Ker potem je težka pot nazaj. Včasih tudi nemogoča…

Tako, da bi ti jaz rekla tole: pusti tole ne/dokazovanje tukajle (le komu hočeš zdaj nekaj dokazati? Sebi, svojemu očetu, materi, Mihi, nam… - komu, Eva?), pojdi v tišino in pusti, da ti samo tvoje srce pove, česa si želi. Ker edino to bo potem prava odločitev…

Ti zares želim, da bi bila tvoja odločitev tudi odločitev tvojega srca!  Smiley

Pa srečno!
m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spustiti
Reply #31 - 17.07.2003 at 08:59:27
 
Miska wrote on 16.07.2003 at 21:31:55:
Eva, samo tole: če RESNIČNO čutiš, da je to želja tvojega srca in ne tvojega ega/vzorcev, potem: just go for it…  Smiley Problem nastane, če je ravno obratno. Ker potem je težka pot nazaj. Včasih tudi nemogoča…

Tako, da bi ti jaz rekla tole: pusti tole ne/dokazovanje tukajle (le komu hočeš zdaj nekaj dokazati? Sebi, svojemu očetu, materi, Mihi, nam… - komu, Eva?), pojdi v tišino in pusti, da ti samo tvoje srce pove, česa si želi. Ker edino to bo potem prava odločitev…

Ti zares želim, da bi bila tvoja odločitev tudi odločitev tvojega srca!  Smiley

Pa srečno!
m.


Miška, a se smem  mal še ob tebe dregnit. Maš po moje zlo podoben princip zdravljenja ran, zadobljenih v odnosih, kot litlstarka: se razočarno umaknt, premeditirat, odkrit razloge v seb in  si s tem  zmanjšat možnost, da bi bila spet ranjena.  Ne  upam si trdit, da tak način ne deluje, že zato, ker  si v obdobju socialne izolacije ziher ne zadajaš novih ran. Ampak na tak način  ziher tarja neskončnno dlje, kot pa če si rane, zadobeljene v odnosu, pucaš v odnosih. Več o tem pišemo spet (enkrat sva že imela ene vaje na to temo)  na vzporednem topiku ljubezen-komunikacija.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Spustiti
Reply #32 - 17.07.2003 at 10:13:10
 
Ne vem al se mi zdi, al vas dejansko večina hoče prepričat Evo, da je njena odločitev napačna in da bi morala vztrajat v zvezi in v njej pucat svoje vzorce al kaj se pač že gremo na tem svetu.

Meni se zdi, da je precej očitno povedala, da vsaj z njene strani ni bilo tistega zagonskega momenta, ki bi ji dajal vero v zvezo in moč, da vztraja v njej, da jo nadgrajuje in širi.
Sploh je pa to težko, če tudi z druge strani ni te pripravljenosti.

Sicer pa menda vse poti vodijo k istemu cilju, ne glede na to, katero izberemo. Wink Pa ni potem boljše, da smo na tisti, za katero zaupamo, da je prava? Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Spustiti
Reply #33 - 17.07.2003 at 10:44:16
 
titud wrote on 17.07.2003 at 08:59:27:
Miška, a se smem  mal še ob tebe dregnit.

Ti kar dregn, titud… Wink Saj veš, da ti vedno povem tisto, kar mislim… Smiley

Ampak se zares že sprašujem: ali me ne slišiš (bereš) kar govorim (tipkam), ali me nočeš slišati (brati), kar govorim (tipkam)? Smiley

Sem že kar nekajkrat povedala (napisala), da se rane, dobljene v odnosih lahko zdravijo le v odnosih. In jih v bistvu niti ne moreš ozdraviti sam. Pa če bi si tega še tako želel…

Tisto, kar lahko narediš sam, je samo to, da prepoznaš svoje rane. Dobljene v odnosih, seveda. In – ki se lahko zdravijo samo v odnosih… Da jih prepoznaš in ozavestiš. Zdraviš jih potem tako ali tako le – v odnosih… (sem pa zdajle tole že tolikokrat natipkala, da ni vrag, da ne bi slišal tudi ti. Grin)

In to je tudi Evina pot, seveda. Pa ni bil moj namen ji sporočit to. Moja želja je bila samo ta, da zares prepozna, iz kje izhaja tale njena odločitev. Iz njenega srca? Ali iz njenih vzorcev? Pot »zdravljenja« je pa tako ali tako usmerjena v odnos. Že obstoječ ali pa v kakšen drug.... Pomembna je odločitev. Prepoznati, iz kje le-ta izhaja… Smiley

m.

P.S: Pa tudi pri tistem umiku ne gre za »razočaran« umik. Za umik iz razočaranja. Ali bolečine. Gre samo za to, da v tišini in takrat, ko si samo sam s seboj, lažje slišiš – samega sebe. Tistega pravega in resničnega sebe… Smiley
Back to top
« Last Edit: 17.07.2003 at 11:56:55 by Miska »  
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Spustiti
Reply #34 - 17.07.2003 at 14:13:59
 
m wrote on 17.07.2003 at 10:13:10:
Pa ni potem boljše, da smo na tisti, za katero zaupamo, da je prava? Smiley


Glavno, da lahko zaupamo. Sploh.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Spustiti
Reply #35 - 17.07.2003 at 14:25:18
 
Vsem skupaj (vključno sama sebi... Tongue Cheesy):

Elder's Meditation of the Day - July 16  


"Grandfather says...you must not hurt anybody or do harm to anyone. You must not fight. Do right always. It will give you satisfaction in life."  
--Wovoka, PAIUTE  


The question one should ask themselves is: Do you want to be right or do you want to be happy? If you want to be right, this is a request from your ego. If you want to be happy then this is of the Great Spirit. The only meaning anything has is the meaning we give it. Maybe we should develop a philosophy of: Today is the last day of the rest of my life. If this were true, how easy it would be to let things go - how easy it would be to forgive.  



Oh Great Spirit, let me live today as if it was my last. Let me express Your joy and be happy today. Let me see the joy and honor of living on the Red Road.



ostale cvetke šamanov: http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem;action=display;num=1048...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Spustiti
Reply #36 - 17.07.2003 at 14:29:35
 

Miska wrote on 17.07.2003 at 10:44:16:
Pomembna je odločitev. Prepoznati, iz kje le-ta izhaja… Smiley


Eva, saj s tem, ko pišeš o sebi, najdem cel kup misli tudi pri sebi. In morda nimajo veze s tabo. To je dobro upoštevati...  Wink

Miška, ja, iz kje izhaja... Evo... zakaj toliko pišem o Egu.
Ker se zavedam, da bliže ko smo ranam, bolj deluje Ego. In prmejduš... da vem, kako je težko takrat razločevati med tem, ali je resnična izguba "zagona" posledica mojega jedra ali spet in spet Ega... Po mojem, da itak vedno... izhaja iz ega.

Sej veste... vse tiste flance... Ega... ko se šele resnično lahko približamo drugemu.... : "izgubila sem zanimanje, strast se je polegla, naveličana sem ga... prenaješ se nekoga... rutina, rutina... bla,bla
www.astrologija.org/forum/html/emoticons/sick.gif www.astrologija.org/forum/html/emoticons/sick.gif
www.astrologija.org/forum/html/emoticons/sick.gif
Kako to, da se svojih otrok ne naveličamo?? Svojih prijateljev ne zamenjamo, ko nas "obremenjujejo" vedno znova s svojimi težavami? Ha?
www.astrologija.org/forum/html/emoticons/icon28.gif www.astrologija.org/forum/html/emoticons/whistling.gif www.astrologija.org/forum/html/emoticons/icon28.gif

Se niste še znašli v situaciji, ko ste ugotovili, recimo, da se v odnosu premalo izražate??? In da je to velik razlog, zakaj se zadeve zapeltajo? .. In ker ste ugotovili, da se premalo izražate (o sebi, ne o nogometni tekmi) .. st epomislili, da bi bilo dobro, da bi se malo več....
In kar "naenkrat".... www.astrologija.org/forum/html/emoticons/icon21.gif www.astrologija.org/forum/html/emoticons/icon21.gif vam je iz www.astrologija.org/forum/html/emoticons/icon26.gifneznanih razlogov začel partner iti na živce????

EGO EGO EGO

Zato je morda čutiti, kot da bi Evo prepričevali, da naj pogleda še enkrat...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Spustiti
Reply #37 - 17.07.2003 at 14:53:27
 
Amstel wrote on 17.07.2003 at 14:29:35:
Ker se zavedam, da bliže ko smo ranam, bolj deluje Ego. In prmejduš... da vem, kako je težko takrat razločevati med tem, ali je resnična izguba "zagona" posledica mojega jedra ali spet in spet Ega... Po mojem, da itak vedno... izhaja iz ega.

Ej, Amstelka moja…  Wink

Seveda – bližje ko smo egu, bolj deluje tale nesrečni ego… Ali malce drugače: bolj ko se približujemo globokim ranam, močnejši so tisti saboterji, ki nas prepričujejo o nasprotnem. Da je v bistvu vse OK in kaj sploh bluzimo in kaj sploh hočemo, pa kaj se obremenjujemo, pa kaj težimo, pa ... Hehe – vse živo,  kar hočeš, najdejo tile saboterji… Ali ego, seveda... Jaz sem si šla kupit kar dereze, da jih uspešneje pomečkam... Grin Hecam se, no...

Se pa ne strinjam s tistim, ko praviš, da itak vse vedno izhaja iz ega. Lahko se samo ponovim: bližje, ko smo samemu jedru, bližje, ko smo globokim ranam v sebi, težje je slišati tisti glasek v sebi. Kot bi postajal vedno bolj tih. In neslišen. Pa ni, veš. Le tisti ego postane tako zelo glasen, razbija in tolče in nam pripoveduje in nas prepričuje in nas maltretira in počne vse živo, da bi ja preslišali tisti tihi in drobni glasek… Zato tišina. In zato biti sam s seboj….

In, Eva – malce smo zašli off topic v tejle debati. Nihče te noče v nič prepričati, nihče ti noče v bistvu nič predlagati. No, ja – vsaj zame to velja. Izbira je samo tvoja. In odločitev tudi... Smiley Niti ti nisem želela sporočit, da se ni dobro pogovarjat. Debatirat o tem. Tako, kot pravi Amstel: preko pogovora in preko debate se da marsikaj zvedeti. O sebi. In o drugih, seveda. Le tisto odločitev pojdi iskat samo vase… Smiley

m.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spustiti
Reply #38 - 17.07.2003 at 15:24:27
 
Quote:
Tako, kot pravi Amstel: preko pogovora in preko debate se da marsikaj zvedeti. O sebi. In o drugih, seveda. Le tisto odločitev pojdi iskat samo vase…


Ne tolk zvedet, kot skoz debato vzpostvljat odnos, skoz s katerga se marsikaj razreš, ne da bi sploh kdaj  zvedu, kako pa zakaj. Se ti na tak način prihran en strah,  da bi se narobe odloču, ker se problem razeš, ne da bi se blo potrebno odločat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Spustiti
Reply #39 - 17.07.2003 at 15:38:21
 
Quote:
Dokler imaš še veselje se kregat in razpravljat, reševat in razglabljat, pogovarjat se in prerekat, zagovarjat in odkrivat, razkrivat in popravljat, potem gotovo še ni čas za spustit.
lp bp



Zelo se strinjam s tem. To pomeni, da je vseeno v odnosu še nekaj. Kajti če se konča na tak način, človeka vedno še kaj potegne nazaj. Pride do tega, da gresta že fizično narazen, pa vendar vsako majhno znamenje izkoristita, da spet padeta v stari vzorec igre pink-ponk. Kar pomeni, da eden pograbi priložnost in  vrže žogico drugemu, seveda ta ni ravnodušen (četudi je negativno nastrojen) in vrže žogico spet nazaj. Tako, da se stara igra prerekanja in prepričevanja spet začne.

Je pa seveda pravilo univerzuma, da se vrne, ko nekaj spustimo. Če smo to seveda sposobni zares naredit.
Problem je samo v tem, da nam mora dejansko v duši biti vseeno (kar je resen problem!) Recimo, jaz tega nisem sposobna naredit, kajti če mi je do nekoga, pač ne morem bit ravnodušna, ne? Tako da to je edino možno z močno voljo in 100% zaupanjem v univerzum, da nam bo to zares dalo.
Praktično bi bilo to takole: vsakič, ko se zalotiš, da misliš nanj, vržeš v tla žogico, ki jo držiš v roke in rečeš: spusti! Prvi dan kar naprej mečeš (da ne bi skakala sem in tja, sem jaz raje vzela predmet, ki obleži na tleh pri miru). Začela sem s soboto, kajti med tednom v službi ne moreš metat. Lahko se pa udariš po roki. Po kakih 4 dneh ti začne uspevat. Njemu odtegneš oz. prekineš tok svoje energije, kar začne pogrešat in ga pritegne nazaj.
Prvi dan po meditaciji zaprosiš univerzum, da ti uresniči željo, ki jo poveš in potem nikoli več.
Vsak dan se skoncentrirat in ponavljat: univerzum, zaupam vate, da mi boš izpolnil željo. Tudi vse dvome moraš vreči ob tla ali se udariti. Vsakič, ko je hudo, pa prosiš univerzum, da ti nakloni moč, da preživiš hude čase.  Želja se izpolni, če imaš veliko energije, kadar pa misliš na partnerja ali te je strah, ti energija odteče in rezultat je ničla.

Preberi Vodnik po Celestinski prerokbi, tam je to dobro razloženo, bolje, kot sem jaz.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Spustiti
Reply #40 - 17.07.2003 at 19:04:15
 
Miska wrote on 17.07.2003 at 14:53:27:
Ej, Amstelka moja…  Wink

Se pa ne strinjam s tistim, ko praviš, da itak vse vedno izhaja iz ega.



...
Tisti "vse" se je nanašalo na ... "bliže, ko smo rani ali pa svojemu jedru"... se vmeša in preglasi... g. Ego...
...

Rana .... pravo jedro.... hm... Tole... mi je pa zanimiva zadeva ...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spustiti
Reply #41 - 20.07.2003 at 11:11:10
 
matr..
jest si bom enkrat tud nagrado za kompliciranje dodelila
bomo videl še , kaj bo iz tega
od dones mam pa tole
Quote:
WHEN I AM AFRAID OF HOW GOOD IT CAN BE, I CREATE PROBLEMS


We create problems because we are afraid of receiving. We are afraid of receiving because we believe we are unworthy of what would come to us, or that it would overwhelm us by being too good for us. We are the creator of our own life. This means that, ultimately, we are the ones responsible for the way our life is. As we take a look at our problems, we see that this is what we feel we deserve and are worthy of.


Today, examine how you attack yourself with all the problems around you. Imagine you have created them because, at a subconscious level, you certainly have. They are all yours. Imagine that fear, the major dynamic of any problem, is at the core. Just sit there dwelling on your problem until your fear begins to emerge. As it emerges, feel it, and burn through it until it disappears.

iz http://www.psychologyofvision.com/hurts.htm
Hvala Kali  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Spustiti
Reply #42 - 20.07.2003 at 14:58:55
 
ty 2U, men pa pride danes:

MY RELATIONSHIP IS MY FASTEST PATH FOR GROWTH


We do not always appreciate all the things our relationship brings to us. Sometimes we think, "I got into this relationship to be happy, and I've been far from it ever since the honeymoon ended." Many times we complain about all the negative feelings we have to go through, all of the burden, heaviness, sacrifice, and all of the lessons we have had to face. For sure, the one thing a relationship gives us all the time is the path to our own growth. It constantly brings up every unhealed part of us as something between our partner and ourself so that we can mature, grow, and develop as a human being. Our relationship, even though it can be difficult and painful, is a constant invitation to keep evolving, and to move to higher understanding and deeper compassion.


Today, do not run away from the unhealed parts. Take the day just to appreciate your relationship, because it leads you to deal with things that you could easily avoid if you were on your own. As negative feelings come up, feel them, communicate about them, and continue to forgive until they are gone. As you do, you will find a new level of trust within yourself and new levels of commitment, giving of yourself, and ability to receive. Your relationship is always calling this forth. Appreciate your partner and all those who've been around you, helping you mature by revealing those pieces in yourself that, once integrated, lead to healing.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Spustiti
Reply #43 - 20.07.2003 at 15:07:50
 
Mislim, da je moja pot trenutno, glede razmerja in sploh vsega, da se naučim biti tukaj , zdaj. In da sprostim ta vzorec, da ko pomislim na kaj iz preteklosti, da padem ven iz tistih občutkov, pozitivnih ali negativnih, glede na sam dogodek, kajti tisto je preteklost in vsi tisti obujeni občutki pašejo v preteklost. Vse kar imam je tukaj  in zdaj. Samo tukaj in zdaj sem lahko srečna, v tem kar je, tako kot je.... Nima veze koliko sem bila takrat zaljubljena v partnerja, nima smisla primerjati tistih spominov in občutkov iz preteklosti, ker nimajo veze s tem trenutkom...  Važno je kaj lahko naredim ta trenutek za svojo srečo...

Skratka, počas to nekak dojemam in na tem delam...   Itak me vesolje podpira pri tem, in v teh časih se vse da.... sam počas pa sigurno.... korak za korakom....

Držim pesti zase, da se bom spomnila na to vsak trenutek, ko mi bo um poslal nek spomin in me hotel pahniti v tiste občutke, naj me vodi višji jaz in opomne, da je vse kar je tukaj zdaj.


Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: Spustiti
Reply #44 - 21.07.2003 at 12:28:48
 
Ja, čas je takšen, da se začenjamo zavedati tukaj in sedaj....kaj lahko tukaj in sedaj narefimo zase, svojo srečo in zadovoljstvo s samim sabo.

Tudi moj namen je uživati tukaj in sedaj, ker preveč živim v preteklosti in preveč v pričakovanjih v prihodnjosti. Pozabljam, da je tukaj in sedaj vse kar imam in da je potrebno iz tega narediti mene zadovoljno, srečno in živečo v tem trenutku....

To je težko delo, misli se hitro preusmirijo in nas zavedejo na stransko pot... Moramo zaupati vse in imeti namero, da smo zadovoljni in pomirjeni s sabo tudi v najbolj stresnih situacijah (to so vse situacije, ki vključujejo spomine na preteklost in prihodnjost). Tukaj in sedaj lahko spustimo in sedaj lahko delamo na sebi. Ne včeraj in ne jutri....to kar bom rekla, bo oblikovalo moj sedaj in tukaj...To kar sem rekla, je oblikovalo moje zadovoljstvo in pomirjenost, da sem naredila tako, da bom srečna!

Kar pa se Eve tiče. Ko veš, da si naredila prav (prav za tvojo srečo) in je občutek 100% - to pomeni, da ni dvoma v to ali je to u redu ali ne, ne zanima te kaj drugi mislijo in ne zanima te kaj ti misliš.  - Pomembno je samo to, da ko se boš obrnila nazaj in se spomnila svoje odločitve, ne boš obžalovala. Ne smeš obžalovati. Nikoli. Zaključi 100% ali pa reši, kar še misliš, da moraš rešit. Sej to se ne da v 1 dnevu, tedno....tudi zaključki so lahko 50 strani dolgi....
Ko boš vedla, da je to to in ni obžalovanja....(preprost preiskus: si predstavljaš tvoje življenje do konca življenja brez moškega? Kateregakoli? Si predstavljaš, da boš lahko v življenju srečna in zadovolja, pomirjena - o tem malo višje) - sama s sabo in sebi dovolj? Če si na to lahko odgovoriš pritrdilno...potem je odločitev prava zate.... Če dvomiš....nisi zaključila....Če zaključiš se ne oziraš nazaj...nikoli....ne obžaluješ.....zaključiti je nekaj najtežjega....ampak se splača....
Drug moški ni nikoli dovolj da zaključiš.... ti moraš biti sama sebi dovolj...

Oprosti malo sem zabluzila....upam, da bo kaj pomagalo....srečno ti želim....obema....oz. vsem trem...

cleo
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6