Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 15
(Read 123874 times)
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
05.07.2003 at 13:33:23
 
Zanima me vase mnenje o tej bolezni.
Ker sem imel sam izventelesne izkusnje in ker se z nikomer nisem mogel pogovoriti o tem, sem si izbral za pogovor shizofrenika.
Izkazalo se je, da je bila pravilna odlocitev, ker mi je veliko pomagal z razumevanjem mojih dozivetij. Za namecek pa mi je se razjasnil nekaj stvari ki mi do takrat niso bile popolnoma jasne.
Ubistvu jest sploh nisem vedel kaj sem dozivel, po pogovoru pa vem vec, kot bi lahko zvedel v tisocih letih svojih zivljenj.

LP
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #1 - 05.07.2003 at 14:37:00
 
kakšne stvari ti je pa pojasnil ta shizofrenik?

jst bi reku da je shizofrenija oboje, bolezen in dar
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #2 - 07.07.2003 at 09:10:43
 
Mene pa zanima, Davor, kdo je zate shizofrenik? Če bi malce opisal. Kdo to določi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #3 - 07.07.2003 at 09:30:56
 
Quote:
Mene pa zanima, Davor, kdo je zate shizofrenik? Če bi malce opisal. Kdo to določi?


V Splošno, aktualno... imaš na 9. strani odprt thread Shizofrenija (ne morem kopirat), mogoče boš našel kakšne iztočnice.


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #4 - 07.07.2003 at 11:19:38
 
Quote:
V Splošno, aktualno... imaš na 9. strani odprt thread Shizofrenija (ne morem kopirat), mogoče boš našel kakšne iztočnice.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=100434...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #5 - 07.07.2003 at 15:49:27
 
Ne morem podati odgovora kdo je zame shizofrenik, ker bi prevec posplosil vse skupaj in niti ne poznam vseh oblik te "bolezni".
Lahko pa z gotovostjo trdim, da je ena teh oblik komuniciranje(nenadzorovano ali nadzorovano) z astralnimi bitji ali vesoljci po domace receno.

Doloci pa to zdravnik, najbrz po tistem ko te pripeljejo v umobolnico. Se pravi po pogovoru z zdravnikom, ki poda koncno diagnozo.

Moje mnenje je, da so ljudje s to obliko zavesti bolj darilo clovestvu kot bolezen. Ce se vprasamo ali obstaja telepatija in si podamo odgovor Da, so shizofreniki neke vrste sprejemnik in mogoce kdaj tudi oddajnik telepatskih signalov in koncno so to zrtve nase nevednosti in sleposti, ravno zaradi miselnih blokad, ki so nam prirojene ze ob rojstvu. Ce pa se nam uspe osvoboditi teh blokad morda le za trenutek nasega zivljenja, ima to lahko resne posledice za posameznikovo zivljenje. No ravno tukaj bi omenil kako zelo so lahko nevarne halucinogene droge predvsem LSD, nekatere gobe, razni kaktusi npr. pejotl, pa najbrz se kaj. Zakaj?
Le te vam odpirajo vrata v druge svetove.
Shizofreniki drog ne potrebujejo, da bi si odpirali vrata.
Ravno nasprotno dajejo jim "zdravila" za zapiranje teh "vrat", da postanejo kao normalni ceprav so samo drugacni. Res pa je s tako drugacnostjo tezko ziveti tako na eni strani kot na drugi.

Sn0wBall na pikniku na stiri oci mogoce kdaj ce se bo ponudila priloznost ti razlozim podrobno.

LP
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #6 - 08.07.2003 at 08:21:41
 
imam prijateljico, ki je bila že večkrat hospitalizirana na zaprtem oddelku v Polju - ravno zaradi shizofrenije. Pa še depresije, paranoje itd. Ja, govorila je o glasovih, vesoljnih bitjih itd, meni, ker je vedela, da lahko. Drugim ne. Pred kakima dvema letoma sem ji namignila, da ni v redu, da dopušča, da jo vsi ti glasovi, bitja, vodijo, da je ona tista, ki mora določit, katere bo poslušala, jim zaupala in katerim ne. Ker na take osebe, kot je ona, se nalimajo vse sorte energijska bitja. Nekateri jim rečejo elementali - članek o tem je tudi na Pozitivkah. Sevede je bila huda name, ker, zanimivo, taki ljudje so izredno zaverovani v svoj prav. Letos, ko je spet tri mesece preživela v Polju, je rekla, da je v bistvu prvič pomislila, da je z njo kaj narobe, oz. da bi morala na svoje stanje gledati z drugega zornega kota. In tudi prvič je priznala, da je čisto možno, da so glasovi, ki jim je sledila, nižje vrste in zatorej lahko tudi škodljivi. Dejansko so jo pehali v dejanja, za katera danes priznava in ve, da so bila nepravilna.

Ker človek, ki dalj časa izgublja stik z našim (kao) resničnim svetom, izgublja tudi družbo soljudi, je ponavadi pahnjen na obrobje družbe (ali pa sam pristane tam in sploh ni pahnjen). Tako je tudi z mojo prijateljico. Glede na to, da si močno želi umreti, ker ne vidi izhoda iz teh življenjskih situacij in ker je tako osamljena, je misel na samomor pri njej dokaj močna. In tega ji ne bo nihče preprečil, če se zanj dokončno odloči.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #7 - 08.07.2003 at 09:25:36
 
O duševnih boleznih na splošno je bil v zadnji sobotni prilogi en obširen članek. Ena dohtarca ugotavlja, da je na na 100 ljud en shizofrenik in da si vsak  deseti shizofrenik vzame življenje.

Shizofrenija je bolezen naše civilizacije in se je množičnje začela pojavljat v začetku prejšnjega stoletja. Po enih tezah se v religioznih družbah ne more razširit, ker religiozna kultura  poskrbi za centriranost psihe na eno  točko oziroma za to, da se človk upravlja iz enga centra, kamorkoli se že ta center postav. Kompetativni ego, ki poganja naprej našo civilizacijo,  te funkcije ne more v celot izpolnjevat, se dost hitr zaplete v paradokse, ki jih dostkrat  ne zmore razrešit dragač kot da se sam razcepi in človk tako začen delovat  prot seb.  Zato se new-egovska psihoterapija tud tko spravlja na odpravljanje ega, ker računa, da bo z nejgovo odravo odpravla pardokse, v katere se zapleta in zarad katerih si povzroča trpljenje.  Ampak na tak način večinoma proizvaja samo egotovove nadomestke (od skupinskega  v sektah do kreiranja notranjih/ induvidualnih vodnikov). Vzpostavlja v bistvu eno kvazi religizono situacijo, ki simptome shizme prekrije z dušenimi anomalijami, ki smo jih v prejšnjem stoletju v bistvu že odpravl: histerijimi (videnji in  prisluhi), ki lahko povzročajo resne somatske motnje psihične izvora. Prav take histerije pa so spet voda na mlin za alternativne zdravilce, saj imajo velike uspehe prav z zdravljenjem  somatskih obolenj, ki so v bistvu psihičnega izvora. New-age zdravilstvo se skratka poganja iz napačnega zdravljenja shizofrenije in samemu seb daje delo, namesto da bi se naša civilizacija poglobila v izvore shizofrenije pri njenem korenu. Tega pa tud  sodobna  medicinska stroka nima ta pravga motiva delat, ker je tud sama proizvod shizofrenikov prejšnejšjega stoletja, tko kot znanost v celot. Tko da shizma je po mojem ene vrste generator napredka zanosti in tehnike, zato v je eni zmerni količini zaželjena in spodbujana. Hudič je v tem, da jo lahko tud požre.    

     

Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #8 - 08.07.2003 at 10:46:04
 
http://dusevnozdravje.proboards17.com/index.cgi

en forum, ki pa zgleda ni oživel...

tisti članek si pa verjetno bral v sobotnem Dnevniku, kenede, titud?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #9 - 08.07.2003 at 11:24:05
 
Quote:
tisti članek si pa verjetno bral v sobotnem Dnevniku, kenede, titud?


Ne, je bi objavljen v SP dela, v bivstvu  je bil pogovor eno predstojnico bolnice v polju, ki se je pritoževala, da družba  preveliko (finančno) pozornost namenja zdravljenju nervoz, ki človeka nardijo manj disfuncionalnega in se ga zato tud laže odpravljajo,  kot pa usodnjšim duševnim boleznim, ki rabjo intenzivnejše terapije in bi blo vanje potrebno vlgat več dnarja, da bi ble lahko uspešne. Shizofrenija človeka ziher lahko  nardi človeka bolj 'disfunkcionalnega' kot  kašna bulminija al pa anoreksija,  zato bi človk res lahko govoru o ene vrste zarotitvi naše civilizacije, da shizme nima namena odpravljat, ker je na njej utemljena.  Undecided Angry.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #10 - 08.07.2003 at 13:27:19
 


Shizofrenija ni bolezen, temveč diagnoza.





uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #11 - 08.07.2003 at 17:43:51
 
pomojem postane človek shizofreničen takrat, ko postane preveč dojemljiv za okolico, kot je njegova podzavest pipravljena prenesti.

men se je to dogajalo ker sem mal preveč kadil travo in sm bil u družbi preveč empatičen, pa me je potem začelo utesnjevati (če je bila to shizofrenija ne vem, jst sm si sam postavil diagnozo in sm se odloču ta bom tud sam rešil to stvar, brez zdravnikov)
Ker ne moreš recimo opazovati kakšne strahove ima drugi, če nimaš sam porihtanih svojih strahov.
In če mene vprašate, je shizofren človek označen kot duševno boln samo zaradi družbe, ker sam po sebi je zelo zdrav.

Davor, telepatizira pa lahko tud zdrav človek, ki zna preklapljati med notranjim svetom in zunanjim svetom (oziroma lahko doživlja oba hkrati)...shizofrenik pa ob tem doživlja motnje ker je ujet samo v svoj notranji svet

zdej sm mal laično to povedal, ampak tko si jst to razlagam Grin

halucinogene droge te pa momentalno prestavijo v eno (ne)prijetno shizofreno stanje..spet odvisno od posameznikovih strahov

sam taka shizofrenija kot jo je opisala ana je že zelo resna
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #12 - 02.08.2003 at 20:29:46
 
Za pojav shizofrenije so krive predvsem posesivne labilne matere, ki ze v zgodnji otroski dobi, se kot dojenceku vzpostavijo pretirano (intimno) zvezo mati-otrok(predvsem fanteki). Otrok se prevec naveze na mater, mati pa mu selektivno vceplja obcutke krivde, ce kaj naredi narobe, taka mati je custveni parazit, ki se uveljavlja preko otroka. Gre za nezdravo simbiotsko zvezo, ki je hkrati parazitska. Shizofrenija je mati vseh psihicnih bolezni, to pomeni da se lahko prepleta s deporesijo, nesposobnost custvene navezanosti na ljubljeno osebo, tudi intimne, socialnimi fobijami, druzbeno asocialnostjo, strahovi....

V cem vidite zegn, ne vem, da se ponavadi dotera tak clovek, da naredi samomor, da ne zivi polno zivljenje, da trpi...? Ste mi vi eni tici! Hocete verjetno povedat, da naj se sprijazni z boleznijo, pa ste se napacno artikulirali?

No tu na mojem spletu si lahko vec preberete o tem:
http://27544.rapidforum.com/topic=100384552533

Pozdravljeni dr. Freudexorcist
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #13 - 08.08.2003 at 11:30:48
 
exorcist wrote on 02.08.2003 at 20:29:46:
V cem vidite zegn,



Naravni pojav, ki ga medicina imenuje shizofrenija, je sposobnost komuniciranja z dušami in ostalimi duhovi iz onostransktva.

Ljudje, ki to sposobnost imajo, so v naši družbi ožigosani in označeni zato, ker naša družba kot taka, onostranstva ne priznava. Tudi ti posamezniki o tem ne vedo nič in vse njihove tesnobe ter stiske izvirajo iz strahu pred neznanim.

Nekaj podobnega se dogaja tudi tistim ljudem, ki se ukvarjajo z ezoteriko (glej Carlosa Castanedo in njegove knjige), samo da so malenkost na boljšem, ker imajo ob sebi vodnika.

Exorcist, še en majhen, dobronameren nasvet: ne se učit znanja o življenju iz knjig, pač pa od živih ljudi, ki jih srečuješ v svojem življenju. In to od tistih, ki so svoje izkušnje pripravljeni deliti z drugimi. Da se ne boš učil od tistih, ki samo pamet znajo soliti, doživeli niso pa ničesar. Ker jih je bilo preveč strah...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #14 - 08.08.2003 at 12:16:45
 
sej so tud "zdravi" ljudje sposobni komunicirati z ostalimi bitji, shizofreniki pa v normalnem svetu niso sposobni delovati

in kar jst berem te pripovedke o shizofrenikih, vsi trdijo da komunicirajo z bogom, jezusom in nevem se kom, nazadnje pa jih nizje entitete dobesedno vlecejo za nos..ce sm prou povedal?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 15