Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14129 times)
EvaZh
Ex Member




Re: kaj menite
Reply #30 - 26.06.2003 at 15:52:14
 
Torej: Če ne bi ugotovila, da sem zanosila, ne bi spet skupej pršla s človekom, od katerga sem že ene 10krat odšla in mal da ne zahtevala, da se poroči z mano... ker me je nekje ne čisto na površju zavesti morda skrbelo samo to, kako bom sama poskrbela za otroka. (nesamostojna 22 let študentka 2.letnik, brez poklica (gim).
No, jaz bi si verjetno od tega človeka vzela tazaresno pavzo. Sam se pa strinjam s tem, če vama seks šiba, pa če se čutita tega oba zmožna, pač omejita vajino razmerje samo na seks. Samo ne vem, kako ti to znese pri ljubosumju???
Ko delaš na sebi in si vedno bolj zadovoljna sama s sabo, v življenje pritegneš tud ljudi (vključuje moške Wink), 's katerimi si vedno bolj zadovoljna'.
Sama sem v taki zbrki, da tole modrovanje...
Vedno je več možnih področij, na katerih se partnerji lahko ujemajo. Seks, čustva, komunikacija, biznis, hobiji, vera.... ene se nam zdijo bolj pomembne kot druge in če smo zavestni se lahko na podlagi teh odločamo, a je en partner u redu za nas. Moja izkušnja in tud nadaljnje pričakovanje pa je, da več, ko nardimo na seb, na vedno večih in vedno pomembnejših področjih se ujemamo z ljudmi, ki jih pritegnemo v svoje življenje.
Veliko miru ti želim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
leonesa
1
*
Offline

Ni važno kaj vidiš, temveč
kako...!
Posts: 4

Re: kaj menite
Reply #31 - 26.06.2003 at 17:16:41
 
Jaz pa menim, da bi se vidva odlično dopolnjevala; on nasilen, ti nesamozavestna... vendar fant čuti, da to ne bo kakšna dream zveza, zato te tudi podi od sebe. Svetujem ti, da ga poslušaš. Meni bi tudi bilo prihranjenega tri leta brezveznega matranja, če bi si že na začetku vzela to na znanje. Pri tem se mi poraja vprašanje: Le kaj so delali doma s tabo, punca, da se tako malo ceniš?

Zvedaj pa se, da svoje občutke ne moreš spremenit takoj, ko si rečeš, zdej pa bo drugače (ciljam na tvojo "mirnost" na zmenku). To je še dolga pot. Kot prvo, kontroliraš lahko le svoje misli in dejanja. Torej moraš se naučiti razmišljati in delovati drugače. Vem,da bi rada na vso silo imela odnos s tem fantom, samo dopovej si, da to ne bo dober odnos. Upoštevaj njegovo željo, da ga pustiš pri miru. Nikogar namreč ne moreš prisiliti, da bi bil s tabo, če tega sam noče.

Nauči se umiriti, kadar te popade težnja, da bi ga klicala in se srečevala z njim. Lahko si pomagaš s tem, da si rečeš, da ga boš poklicala čez dve uri, nato to spet podaljšaj za nekaj časa, nato spet preloži na naslednji dan. Ko boš nekaj časa tako prelagala zadevo, se boš vedno lažje obvladovala.

Pa na list si napiši, pod kaj si ti predstavljaš en dober odnos. Kako naj bi se partner obnašal do tebe, kako ti do njega, kakšne lastnosti naj bi imel itd. Nato pa ta list imej pred sabo in ga primerjaj z odnosi, ki jih imaš ali boš imela. Če se ne bo pokrivalo v večini točkah, potem ta odnos ni zate.
Back to top
 

Bistvo ljubezni ni, da se dva gledata, ampak da skupaj zreta v isto smer!
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: kaj menite
Reply #32 - 26.06.2003 at 23:21:51
 
Pozdravljena Pirano,

Prebrala sem (po dolgem času...), prav vse odgovore,ki so Ti jih prispevali ostali in v oči mi je padel sestavek,ki ga je napisal titud.
Prosim,preberi si del kjer razlaga zakaj je bila Tvoja "umirjenost" na zmenkih,ki jih opisuješ Tvojemu (bivšemu) fantu všeč.Naj Ti pride v uho sestavek kjer govori o kontroli,ki jo fant ima nad Tabo.

Ena čudovita deklica moraš biti in dovoli,da nekdo dela s Tabo tako kot si zaslužiš.Ne,nisi kriva...Fant Te pozna in izkorišča tisti del Tebe kjer ve,da Ti lahko (tudi na nelogični podlagi) naloži občutek krivde.
Postavi se po robu  in glasuj zase!

Veš...včasih se je potrebno od nekoga posloviti,da lahko nekoga pozdravimo.
Vem pa da ni lahko,sama sem šla čez to in najbrž nisem edina...a danes sem resnično vesela,da sem zbrala voljo in pogum.
In veš kaj?

Prepričana sem,da ga boš tudi Ti.

Lp,

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kaj menite
Reply #33 - 27.06.2003 at 00:24:59
 
bravo dejana ... si pa dolgo pot prehodila ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: kaj menite
Reply #34 - 27.06.2003 at 17:22:06
 
Pozdravljena pirano!


Sama si dojela, da ni dobro. Ne počutiš se dobro, ne v odnosu ne sama s sabo.

Moje mnenje je : GO!!!

Išči naprej. Potegni čim več iz svoje izkušnje. Napiši si sesnam, kaj si želiš od naslednjega odnosa oz. česa si ne želiš. Prosim, da se tudi ravnaš po tem, kar si želiš in vedi, da si to tudi ZASLUŽIŠ.

Samo še to. Nisi ti kriva, da te nekdo tepe. Tudi, če si ti nesramna in neumirjena in nevem kaj še, te NIHČE NIMA PRAVICE UDARITI.

Želim ti vse dobro  Smiley  in bodi pogumna!

S tabo v mislih...
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kaj menite
Reply #35 - 27.06.2003 at 18:59:55
 
Živjo,

Jest bi te rad opozoril na še en aspekt, ki je bil tukaj morda samo mimogrede omenjen, predvsem kot nesamozavest.

Sama praviš, da se tvoje zveze končajo zaradi pretiranega ljubosumja, praviš celo, da pozabiš na vse in se ukvarjaš samo še s partnerjem in mu postavljaš zahteve in omejitve in ga obremenjuješ s sumničenji.

Poleg tega omenjaš, da je imel partner na nekaj vajinih sestankih povsem drugačen odnos do tebe, ker si bila skulirana (in morda kot piše Titud tudi malce nedostopna).

Iz teh tvojih navedb ugibam, da moraš sicer biti do partnerja precej zahtevna, postavljaš pričakovanja, ki jih mora partner izpolnjevati, ves čas ocenjuješ njegove odzive, brezpogojno zahtevaš, kontroliraš (ljubosumje), postavljaš ultimate, v primeru, da se ti njegova reakcija ne zdi primerna.

Če se ti to resnično dogaja in če je še zadosti pogosto in intenzivno, bi jaz to imenoval kar dušenje (v manj intenzivno obliki pa teženje, ki se nekaj časa sicer prenaša, prej ali slej pa se ga vsak naveliča). Tako ravnanje ti bo ob primerni intenziteti garantirano zagotovilo da se ti bo vsaka zveza končala najkasneje v šestih mesecih, na partnerjih pa boš spoznavala njihove najslabše strani, medtem ko se bodo z vso silo otepali, da bi se znebili tvojega pritiska.

Normalno je, da vsakdo pričakuje nekaj od zveze z drugim, pričakovanja se lahko izpolnijo ali pa ne. Vendar pa je vsaka zahteva, ki jo postaviš, vsak ultimat, nekaj, kar partnerski odnos postavi v zelo neenakopraven odnos. Na tak način pogosto zahtevaš  od svojega partnerja, da se spremeni, da sebe prilagodi tvojim željam in tvojim predstavam. Seveda je potrebno, da v vsakem odnosu partnerja pazita, da ne stopata prevečkrat drugemu na prste in da usklajujeta svoje svoje interese, želje in potrebe, pa lahko ultimati in podobna dejanja vsebujejo vedno nek hočem in pa moraš, ne glede na to, ali so izraženi direktno ali pa skozi jok ali pa so besede celo nežno zašepetane v uho.

Ne rečem, včasih je treba koga malo tudi vzpodbost in sunit v rit, ampak problem se pojavi, ko začneš živeti skozi drugega, ko v odnosu postaneš njegov parazit, kjer mora on za tebe uresničevat tvoje želje in hotenja (oziroma vsaj en del njih). Kar pa je že precej patološki odnos in če ne razvijeta kakšne prav posebne simbioze, nikakor ne more trajat.

Tako lahko tudi pogledaš vase, ali lahko živiš neodvisno, zadovoljno in samostojno, tako zunaj zveze (pa čeprav je lahko na trenutke malce prazno), kot v odnosu. Ali morda vendarle ne prenašaš dela odgovornosti za svoje življene v obliki uresničevanja tvojih želja in pričakovanj na drugega. Najprej na partnerja, kasneje se lahko breme porazdeli še na otroke.

Tako, da se lahko vprašaš, kaj pravzaprav pričakuješ od te in od vseh prejšnjih zvez. Iskren odgovor te lahko morda usmeri na pot, ki te bo pripeljala do nekaterih spoznanj in sprememb, ki ti bodo omogočale vzpostavit bolj uspešne partnerske zveze. Najti tak odgovor ni vedno enostavno, saj je treba dostikrat ozavestit nekatere strahove in dele sebe, ki si jih do sedaj nismo upali priznati.

Ti želim uspešno samospraševanje, čimveč iskrenosti in pa veliko zadovoljstva v življenju.

bp

P.S. Ni nujno da karkoli od zgoraj napisanega drži v tvojem primeru, gre za moje izkušnje in strahove, ki so jih vzpodbudili nekateri tvoji stavki.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: kaj menite
Reply #36 - 27.06.2003 at 22:01:46
 
 Bp,

Če ni preveč osebno...bi napisal kako si se zadeve "po izluščenju bistvenega" lotil Ti? Kako si "zajezil" svoje strahove in pričakovanja?

Tole zanima tudi mene...


Lp,

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kaj menite
Reply #37 - 28.06.2003 at 02:01:45
 
Katarina,

Jest bom imel popravni izpit v moji naslednji zvezi. Kdaj bom pripravljen na to, ne vem, se mi pa zdi, da ta trenutek morda še nisem.

Moja načinj ozaveščanja teh strahov in občutkov je, da poskušam stvari zapisat. Če jih želim zapisat, morajo iz neke nedoločene in neverbalne oblike dobit povsem določeno obliko v govorici.

Se mi je zgodilo, da se je moj odnos do nekega človeka obrnil v enem dnevu za 180 stopinj (torej stran), pa mi ni bilo takoj hitro jasno zakaj, potem sem pa le ugotovil, da me je strah ponavljat isto zgodbo, kot sem jo preživljal pred tem in da sem v tej osebi v nekem trenutku oz. detajlu zagledal nekatere poteze prejšnjega partnerja. In v hipu še na to osebo projeciral vsa čustva in nerazrešene probleme s prejšnjim partnerjem.

Ko sem bral to, kar je napisala p., me je tudi nekaj ne točno določenega vznemirilo, tako da sem se spravil napisat ta odgovor. Skozi odgovor, ki sem ga napisal sem uspel določene stvari tudi sebi bolje razjasniti.

Svojih strahov mi pa seveda še ni uspelo zajezit, mogoče kje kakšnega čisto majhnega Smiley
Za svoja pričakovanja pa se zavestno trudim, da jih nimam oz. se učim sprejemat drugega. Z oslovsko kapo na glavi.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: kaj menite
Reply #38 - 28.06.2003 at 18:18:23
 
Ja,saj to je to...

Tudi sama sem preživela dve leti v razpredanju v levo in desno,a kaj ko je praksa nekaj povsem drugega kot teorija.Mislila sem,da sem pripravljena, a se najdejo trenutki,ko odkrito priznam,da sem vse skupaj vzela prelahko.

Pričakovanja (predvsem tista,ki škodujejo odnosu v katerem se nahajam), so ostala,pravtako strahovi,ki me iz samozavestnega položaja kaj kmalu spravijo v labilnost.Pred samo seboj...

In še vedno iščem...svoj način,da si pomagam in poizkušam odpraviti strup,ki ga vnašam v odnos.Kajti ja,tudi jaz vlečem to naprej.

O pisanju do sedaj nisem razmišljala in velja poizkusiti.Mogoče bom prišla do tega,da se tudi v tem ne najdem in ne napredujem,a predlog se mi zdi zanimiv.
Vesela bom vsakega predloga ljudi,ki so  stvar doživeli skozi svoje izkušnje (predvidevati znam tudi sama,najboljša sem ,ko predvidevam za druge  Wink).

Tebi bp,pa hvala za oglašanje.Če najdeš smernico,bom vesela če jo boš delil z mano.

Katarina

Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3