Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14128 times)
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: kaj menite
Reply #15 - 24.06.2003 at 13:18:54
 
Pirano

vprašaj se ali hočeš s takim človekom preživeti do konca svojih dni
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: kaj menite
Reply #16 - 24.06.2003 at 14:04:20
 
Quote:
Naj še kdo drug kaj napiše, prosim.



Haloooo? Veliko vas je tu, ki imate partnerje. A zasebnost tolk skrbno čuvate? In potem tukaj bluzite o duhovnih nivojih? Ali se vam dogajajo podobne situacije kot Piranoi? Al ne? Je to en pravi karmični zaplet, kolk lahko rečem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kaj menite
Reply #17 - 24.06.2003 at 14:48:20
 
Quote:
Haloooo? Veliko vas je tu, ki imate partnerje. A zasebnost tolk skrbno čuvate? In potem tukaj bluzite o duhovnih nivojih? Ali se vam dogajajo podobne situacije kot Piranoi? Al ne? Je to en pravi karmični zaplet, kolk lahko rečem.

vec al manj je pr vseh odnosih ki bazirajo na telesnem/minljivem nivoju podobno, pr enih manj pr drugih bolj intenzivno.

dusa (spirit, princip vecnosti) hoce vec kokr ji materija lahko v najboljsem primeru nudi (kratkotrajno ali dolgotrajno zadovoljstvo). in z vsakim takim minljivim uzitkom zraven pride se frustracija (neizpolnjenost), in ta frustracija se nabira in nabira v zavesti ali podzavesti osebe in enkrat priplava ali celo izbruhne ven kot jeza, ki se ponavad sprosca tko da druge krivimo za nase trpljenje.

s stepanjem vode ne bomo nikol dobil masla (zadovoljstva), pa ne glede na to kok se trudimo. ampak to ne pomen da maslo ne obstaja, le mi ga iscemo tam kjer ga ni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kaj menite
Reply #18 - 24.06.2003 at 14:52:14
 
zlo na kratko
očitno sta za skupi, ampak nista za skupi.
se reče
velik bi se lahko naučila drug od druzga, se mi pa zdi pretežko učenje.
rajš si poišč drugega učitelja, njega pač uporabi tolko kolkr ti paše in da ne omejuješ njegove svobode, naj ima prav, ti se pa uči. ko se boš naučila se bo tud on.
takrat vama bo jasno da nista za skupi.
pomoje.

bom zvečer še mal prečitu ... zdej je res zlo kratek čas ...

ne žaluj ... prepoznaj izkušnjo ... ena od njih je: NIMAŠ BIT KEJ LJUBOSUMNA.
če si pisala Resnico, ti je to dokazu!

B well
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: kaj menite
Reply #19 - 24.06.2003 at 14:53:23
 
Quote:
pod delo na sebi mislim delo na SEBI. Dobesedno. Nobene fiklozofije ni odzad. zakaj bi mislila s tem spreminjat kogarkoli drugega?če rečem na SEBI, mislim SEBE.

glede partnerskega odnosa na podlagi pretepanja: pa saj zato sprašujem, kaj menite...sem kriva, nisem kriva, naj se trudim okoli ali ne' naj se trudim samo okol same sebe....


Hay nova tuki.

Pirano, a si iz Pirana, ali si pa kaka opasna riba, gric, gric....

No, da te navdušim z enim mojim trepljanjem po tvoji nežni rami, dušici.

No, pa enmal teme za razmišljanje.


Ja kaj bi pa ti ? prvo celi svet spremenila in na koncu še samo sebe, to ne gre, spremen sebe in spremenil se bo svet.
Seveda, trudit se moraš predvsem sama okol sebe.
Glede partnerskega odnosa na podlagi pretepanja, če ti paše in če te to spreminja, tudi prav, ti kar vstrajaj, sej dans si plava pod učko, juter siva, tudi to je en del spreminjanja, predvsem pa še večkrat veselo poskusi rinit v njega in u nastavi še včasih tudi drugo stran.
Kar je prvo si popolnoma neresna in neodgovorna oseba, nimaš niti trunkice spoštovanja do sebe, vprašanje je kaka si do drugih ljudi ?
Ljubusumje kar teče iz tebe in ti bi rada, da je potem vse tako kot mora biti.
Pa še tole, prvič, ko je položil roko na tebe, bi mu morala zlomit to roko in oditi za vse večne čase, ne, prava si kura, ti si mu še nasedla in se vrnila nazaj, še več, ljubusumje te je sigurno tako razjedalo, da ne vem če je še ostal kakšen del tebe cel.
Prvo kot prvo se moraš zavedati, da nekdo, ki vstopi v tvoje življenje in hoče živeti s teboj, te mora sprejeti takšno kot si in ti njega takšnega kot je, drugo, ta ki vstopi, ni tvoja lastnina in ti nisi njegova lastnina, ko udari groba grozlna beseda, je že veza napol mrtva, če pa udari roka, je veza mrtva in nobenega opravičila ni s katerim bi lahko opravičil nekdo dejanje pretepanja osebe s katero naj bi se ljubil in živel.
Če je udarec ljubezen, pol ste pa ženske katere to prenašate, KURE.
Ker veza mora temeljiti na zaupanju je v taki vezi ljubusumje s strani bilokaterega partnerja prava polomija za tako zvezo.
Pa ne vem kaj si ga že kar večkrat poiskala, si želiš batin, ali pač samo uživaš, ko te dober nategne potem pa še sklofuta, kaj a ti resno misliš, da je edini moški, ki te celo ljubi z pesnico v oko ali pa na nas, kam te je že ?
Dej se zresen in začni že enkrat gledati z odprtimi očmi, predvsem z očmi ne z tasponjo.
Veš, tisti, ki te bo resnično sprejel takšno kot si, te ne bo tepel, res, da se ne bo strinjal z vsem kar boš rekla, vendar ti ne bo grozil in ti bo rejši ob težkih trenutkih stal ob strani, pa niti te nagnal ne bo itd.
Men se zdi da te je na koncu imel ta tvoj fant samo še za eno stvar, da se je spraznil, zdej pa je že sigurno veselo na drugi.
Tebe pa trga ljubusumje tako hudo, ha, a je hudo ?
Besede, ja, obesil se je na dve besede, oh le zakaj ?
Bodi vesela da je šel in začni živeti, če si pa želiš takega življenja, je pa še takih teletov dovolj, boš sigurno katerega našla, ne se bat, kar iščeš, to najdeš.
No, predvsem začni delati na sebi, taprvo se spravi na lubusumje in potem postopoma naprej, če ne boš še večkrat doživela kak direktivac na oko.

No, zdej pa povej, a sem te trepljal po rami ?
Ne, da si zaslužiš brco v rit, že zdavnej bi te moral konj bincnat.

Pa predvsem vedi, nisi le en kup mesa, si človek z dušo in si zaslužiš najlepše, najboljše.

Pa pamet v glavo ne............

Lep dan ti želim.

Čao.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: kaj menite
Reply #20 - 24.06.2003 at 14:58:45
 
Quote:
Haloooo? Veliko vas je tu, ki imate partnerje. A zasebnost tolk skrbno čuvate? In potem tukaj bluzite o duhovnih nivojih? Ali se vam dogajajo podobne situacije kot Piranoi? Al ne? Je to en pravi karmični zaplet, kolk lahko rečem.



Kaj je LitleStar, a te muči isti problem pa te zanima kako se še drugi pretepajo, ups, pogovarjajo za štirimi stenami. ?
Pa ne jezi se, ker s tem zakriješ vso svojo lepoto.
To ni karmični zaplet ampak je čisto navaden zaplet dveh razgretežev, kateri zmaga je pač odvisno v moči in iznajdljivosti, karmični zaplet se šele potem vidi ob pomoči bušk in modric vseh vrst.
Res interesantno, isto privlači isto.
Bogami, tako ti je to, život je čupav i dlakav i kako god ga okreneš, on je takav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: kaj menite
Reply #21 - 24.06.2003 at 15:16:07
 
Ne, ne zanima me pretepanje, mučenje... Sem dosti tega imela v mladosti.

Sploh pa se nehaj vame spuščat že enkrat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kaj menite
Reply #22 - 24.06.2003 at 15:54:58
 
Živjo, pirano.

Ni finta v tem, da si ga očarala  s tem, da si bla mirna, finta je v tem , da si ga očarala z nedostopnostjo,  v tem, da te ni imel pod kontrolo. Ker če te ma pod kontrolo to pomen, da se prilagajaš njegovim pričakovanjem in ko  jih izpolnjuješ, zanjga nis drugega kot njegova  lastna projekcija,  s katero dedec nima kaj počet, ker je v teh letih  že tako ali tako samega sebe sit pa sebi odveč. Ne rabiš ' na seb' nč drugega nardit kot to, da se pred dedcem ne sesuješ  z namenom, kako bi  čim boljš opedenela njegov ego  Smiley

Partner mora bit vsakič znova očaran nad tem, ko na pratnerci najde nekaj, kar presega nejgovo projekcijo  samga sebe. Tam je zanjga tista mistika, ki si jo ne bo nikol mogu podredit in ki ga bo zmeraj znova inspirirala. Ženski ponavad sploh ni treba nč nardit, da se ta začaranost vzpostav, pa na žalost zlo dost, da se ne zgubi, ker so same morda clo bolj kot moški obremenjene z mačo kulturo podrejanja, ugajanja in pedenanja moškega ega sploh, iz česar nazaj gradijo eno samopodobo, s katero nima v končni fazi noben nč za počet.       
Back to top
« Last Edit: 24.06.2003 at 17:09:15 by titud »  
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: kaj menite
Reply #23 - 24.06.2003 at 16:33:52
 
Quote:
Ne, ne zanima me pretepanje, mučenje... Sem dosti tega imela v mladosti.

Sploh pa se nehaj vame spuščat že enkrat.



Ulala, smo se razjezil.

Res se na spomnem, da sem že kdaj bil v tebi in celo večkrat kakor praviš ?

Hmmm, pozabljivost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kaj menite
Reply #24 - 25.06.2003 at 00:40:21
 


mal mnj na kratko
očitno sta za skupi, ampak nista za skupi.
se reče
skupi sta (tukaj in zdaj) zato ker bi se velik lahko naučila drug od druzga. s sprejemanjem en drugega predvsem pa sebe in svojih bedastih reakcij na bedaste provokacije, ki se koneckoncev samo tebi zdijo provokacije, drugemo pa je to poponoma normalen način izraažanja.
se mi pa zdi pretežko učenje.  
pretežko predvsem zato ker to ogledalo ki ti ga ponuja ta fant, ti lahko pokaže kdorkoli in na tistem boš to mogoče lažje sprejela, neki druzga pa zato zihr teži.
tko pač je ...nekako ... vsakič ko pobegneš od vzorca, brez da se vsaj naučiš lekcije, se vrne on še v težji obliki.
zato ponavad jest ne odobravam razhajanj na tak način, na način kjer prijateljstvo ne ostane.
kolkr štekam te k njemu vleče predvsem sex, ki je gut, se reče z njim ti je dobr sexsat, če dobr štekam.
če je samo to dobrga na njemu, ga zamenji.
kaj čš.
rajš si poišč drugega učitelja.
njega pač lahko uporabiš tolko kolkr ti paše (za sex recimo) in da ne omejuješ njegove svobode. da ostaneta prijatelja, naj ima prav, ti se pa uči. ko se boš naučila se bo tud on.  
takrat vama bo jasno da nista za skupi.  
pomoje.
al pa bosta ugotovila da tko pa z lahkoto živita skupi, ampak bosta tolk napredovala v lajfu da vama bo to itak čist premal.
vedno je konec enega učenja, samo začetek dugega.
drugač ne morš.
da se jih pa tud prepletat.
je pa težje ... ampak hitreje ...


sm zdej use prečitu ... in ugotovu da je miro to že prej izpostavu ...

ne žaluj ... prepoznaj izkušnjo ... ena od njih je: NIMAŠ BIT KEJ LJUBOSUMNA.  
če si pisala Resnico, ti je to dokazu!

to pa je seveda smo ena od izkušenj, ki so (ble) tuki zate.
druga je zihr, da če si dolg v slabih filingih, da se zaciklaš v njih.
in ko se zaciklaš v njih rabiš zunanjo energijo da se odciklaš.

če si kej 'duhovna' mal odmeditiri na to temo, pa boš dobila odgovore kako ravnat ... vpraši boga, vpraši svoj višji jaz.
če tega ne slišiš ... lahko pač prebereš.

če lahko furaš furi uno varjanto unih zmenkov k so bli enkrat umes ko ti je dal šanso, al kako že.

in se imej dobro ... ne se imet slabo ... imej se dobro, pa ne na račun drugih.




B well


ja ... sm povedu da je takih kot je ta tvoj fant na stotine?
te napake ki jih najdeš pri njemu ima skoraj vsak, samo v precej milejši obliki


sprememba je pa itak edina stalnica


ni dobr končat odnosa s slabim filingom ... to je dejstvo

upam da ti kej pomaga ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: kaj menite
Reply #25 - 25.06.2003 at 15:46:25
 
Pirano,
v tejle debati na tvojo temo sta mi najvec dala misliti zapisa Mirota in tituda. Z Mirotom bi se zelo strinjala, njegov nasvet je taksen, da v bistvu velja za vsakogar, tudi ce nima takih tezav kot ti. Izhaja iz tega, da odnos temelji na ljubezni, zaupanju, da si partnerja pomagata, ne pa na pricakovanjih in zahtevah.

Medtem ko to, kar pise titud, po mojem mnenju velja za odnos, ki izhaja iz ega : igrice in moc. Kjer pred partnerjem ne mores biti to kar si, kjer skrivas svojo sibkost, svoje 'napake'...


Najpomembnejse v odnosu dveh se mi pa zdi to, ali oba verjameta v odnos in sta pripravljena vanj vlagati, ga izboljsevati. Ce bi ti rada nadaljevala, on pa ne (ni pripravljen vlagati sebe in svoje energije), potem se mi zdi da bo taksen odnos tezko obstal in se ce bo, tebe ne bo polnil z energijo, ampak te bo izcrpaval.


Ob vsem tem sem se spomnila na dve zadevi:

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=2003052312093154
(pa to ne pomeni, da se tega drzim Tongue)

in knjiga Osvobajanje od sebe, o kateri najdes pisanje tu na forumu v predalcku Knjige... recimo nekje od tukaj, ce se ti da brat:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...


(Vse tole lahko vzames tudi samo kot moje blodnje. Wink )
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kaj menite
Reply #26 - 26.06.2003 at 08:33:00
 
m wrote on 25.06.2003 at 15:46:25:
Najpomembnejse v odnosu dveh se mi pa zdi to, ali oba verjameta v odnos in sta pripravljena vanj vlagati, ga izboljsevati. Ce bi ti rada nadaljevala, on pa ne (ni pripravljen vlagati sebe in svoje energije), potem se mi zdi da bo taksen odnos tezko obstal in se ce bo, tebe ne bo polnil z energijo, ampak te bo izcrpaval.

marjana, podobno se vedes kot littlestar. tko ti, kot ona vcasih propagirata "enost", torej da za svoje zadovoljstvo ali ljubezen ne potrebujes "drugega", ampak si dovolj sam sebi, po drugi strani sta pa obe zelo "zeljni" trajnih odnosov, takih ki bi obstal, ki bi vaju polnil itd.

zakaj taka zmedenost?

torej ni kriv "odnos dveh", ampak neuspeh v njem, da vaju vcasih rajs zanese v "izkljucno samostojnost, samozadovoljenost". ampak kot kaze vama tud ta ni ciz vsec.

po moje se rajs osredotocta kaj je tist kar odnos nardi neuspesen ali uspesen, ne pa da so vsi odnosi v koncni fazi le zacasna iluzija.

namig Wink s stepanjem vode se masla ne da dobit, sam to ne pomen da maslo ne obstaja, le iskat ga je treba tam kjer je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: kaj menite
Reply #27 - 26.06.2003 at 11:18:14
 
Poglej, noram ti reči, da sem jaz to doživela dvakrat. Zgleda, da se zadeve res ponavljajo, dokler jih ne rešiš. Od prvega sem se ločil in se nisem spopadla s problemom, samo odložila sem ga.

Zelo podoben odnos se mi je že po dveh letih ponovil. Ugotovila sem, da sem samo jaz tista, ki lahko kaj naredim na tem.

Pravijo, da so taki ljudje dejansko ogledalo tebi- ali so to tiste lastnosti, ki jih ti ne maraš, ali pa so globoko v tebi in so potlačeni, jih zanikaš. To je ogledalo tvoje duševnosti. Jaz nisem mogla razumeti, kaj ima to zveze z nasiljem, saj jaz vendar nisem nikoli nikogar udarila ali bila nasilna.

Ko sem se poglobila v to, sem ugotovila, da se prestroga sama do sebe, da imam zase visoke standarde in da sem v bisvu nasilna do sebe. Ne sprejemam se ljubeče.

Ali se ti sprejemaš vsa taka, kot si ? Že to, da razmišljaš o tem, da si ti kriva za kaj, karnisi storila, pomeni, da se obtožuješ. Koliko je stvari, ki ti na sebi ni všeč (če gledaš samo zunanjost) in koliko napak v osebnosti, na katere si včasih jezna?

Prav je, da delaš na sebi. Jaz sem stvari rešila tako, da si nenehno dopovedujem: spremenim lahko samo sebe, drugega ne morem. Svojega partnerja brezpogojno ljubim, takega kot je, čeprav je nasilen. Če mi ga bo uspelo sprejet takega kot je in on mene tako kot sem, bova skupaj. Če bom ugotovila, da ga ne morem sprejeti, se moram odstraniti, to je edino.

Človek je prost takrat, ko odpravi pri sebi: jezo, ego, navezanost, strah in poželenje.

Se pravi: jeza- moraš mu vse brezpogojno odpustiti
ego- biti brez čustev, kot so ljubosumje, ne smeš si dovoliti, da se počutiš slabo, tudi če te poniža ali nima prav, tudi če te vpričo tebe vara z drugo ipd.
navezanost- ljubiti ga moraš četudi bi ti rekel, da te ne želi nikoli več v življenju videti
strah - ne smeš čutiti nobenega strahu pred tem, kar bi se ali se bo zgodilo
fant ti ne sme postati obsesija, s katero postaneš preokupirana.

To je lahko reči in težko narediti. Meni je pomagalo samo tole: rekla sem si, da ljubezen premaga vse, da ga ljubim, takega kot je, brez da bi se obremenjevala s tem, ali bo ostal pri meni ali ne. Prosila sem univerzum, da mi da moč, da zdržim in da mi nameni najboljše, kar se mi lahko zgodi.

To je vse. Deluje, res.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kaj menite
Reply #28 - 26.06.2003 at 14:47:00
 
Quote:
Se pravi: jeza- moraš mu vse brezpogojno odpustiti
ego- biti brez čustev, kot so ljubosumje, ne smeš si dovoliti, da se počutiš slabo, tudi če te poniža ali nima prav, tudi če te vpričo tebe vara z drugo ipd.
navezanost- ljubiti ga moraš četudi bi ti rekel, da te ne želi nikoli več v življenju videti
strah - ne smeš čutiti nobenega strahu pred tem, kar bi se ali se bo zgodilo
fant ti ne sme postati obsesija, s katero postaneš preokupirana.


Težko je to dosežt, praktično nemogoče, ko  se začenš zapletat  v to, kakšen bi moral bit on , da bi ga imel rad in špekulirat okorog tega, kakšen bi moral bi ti, da te imel rad on.  Izhodišče za odnos je točno ta točka, ko (še ) ni nobenga  pogojevanja.

Iz te točke se dva lahko dva lajfa pogojno  al pa tud totalno prepleteta brez panike, da se ne bi mogla kadrkoli  vrnt na izhoišče. To izhodišče pa je seveda dinamično, tko da  brezpogojna ljubezen mora postajat vedno bolj enostavna in samoumevna zadeva, ki oba  fila z energijo, ne pa  zapletena, ki ju  izčrpava. Če tega občutka v odnosu ne utrjujeta, potem tud tega  potenciala  počas nimata več. Vsaj drug za drugega   ne...
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kaj menite
Reply #29 - 26.06.2003 at 15:19:45
 
titud wrote on 26.06.2003 at 14:47:00:
To izhodišče pa je seveda dinamično, tko da  brezpogojna ljubezen mora postajat vedno bolj enostavna in samoumevna zadeva, ki oba  fila z energijo, ne pa  zapletena, ki ju  izčrpava. Če tega občutka v odnosu ne utrjujeta, potem tud tega  potenciala  počas nimata več. Vsaj drug za drugega   ne...

se strinjam. zdej je pa treba to le se prakticno dosezt, drgac bomo iz dneva v dan postajal zmeri bl zafrustrirani, ker ce pozorno opazmo, obstajamo le v upanju doseganja/realiziranja tegale zgori.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3