Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 
(Read 27771 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #75 - 12.06.2002 at 10:05:14
 
Kakorkoli gledam, ugotavljam da smo vsi, neglede na to za kaj smo se odločili, to naredili v prvi vrsti zaradi sebe, in ne zaradi drugih na forumu.

Sama sem se recimo odločla registrirat kot Marjana, ker se mi zdi, da če bi imela kak nick, bi si ustvarjala drugo osebnost. Skoraj vse svoje življenje sem imela dve imeni, pol familije me je klicalo po enem in pol po drugem, in ugotovila sem, da sem dejansko drugačna, kot bi bila druga osebnost, kadar me kličejo Mojca...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #76 - 12.06.2002 at 11:06:53
 
- Če si pošten si mnogokrat s pomočjo anonimnosti lahko  bolj iskren, skratka bolj takšen kot si. Biti drugačen je v Sloveniji ponavadi težko.

- Fotka včasih vara in človek lahko dobi napačen vtis.

- Morda je še najbolje, da si anonimen, če te oseba zanima in bi rad navezal konkretne stike, pa je itak najbolje, da to storiš čim prej. Če si že do ušes zaljubljen je razočaranje lahko zelo boleče.

- Glede na to, da je iskanju partnerja menda posvečeno neprimerno več naših aktivnosti kot si pa to upamo priznati, bi bilo za mnoge koristno, da bi iščoča oseba napisala vsaj okvirne podatke s ključnim "iščem"
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #77 - 12.06.2002 at 11:26:46
 
Marjana
Ali ni tako, da do vsakega kažemo drug obraz in prav zato je lažje biti na Forumu nekdo drug kot pa recimo s sodelavci. Pa to zame nikakor ni nepošteno.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #78 - 12.06.2002 at 11:35:20
 
Oldio wrote on 12.06.2002 at 11:06:53:
- Če si pošten si mnogokrat s pomočjo anonimnosti lahko  bolj iskren, skratka bolj takšen kot si.

to je čist res, je titud lep primer tega.

in dolker to (anonimnost - drugo identiteto) uporabljaš za doseganje enosti je kul, ko pa drugo identiteto začneš uporablajti za vzdrževanje dvojnosti rata pa štala
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boo Ruth na morju
Guest




Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #79 - 12.06.2002 at 18:38:50
 
No, končno smo nekako prešli na konstruktiven pogovor.

A se strinjate?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #80 - 12.06.2002 at 20:21:37
 
Quote:
Ali ni tako, da do vsakega kažemo drug obraz in prav zato je lažje biti na Forumu nekdo drug kot pa recimo s sodelavci. Pa to zame nikakor ni nepošteno.


Po moje Oldi da je udelezba in iskrenost na forumu od vsakega uporabnika drugacna. Jaz sem Andres s sliko ze od zacetka, ko pa si omenil sluzbo pa niti ne vidim drugacnega dialoga tu na forumu kot pa med sodelavci.
Ampak sem malo v dilemi, ce sem samo jaz taksen ali se mi to samo zdi.  Butnes ven pa je.

Andres


Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #81 - 13.06.2002 at 13:33:17
 
Malce pozno, pa vendar...

Andres, kar sem želela povedati je, da se mi zdi neumestno nekoga siliti v nekaj, kar njej/njemu ni želja oz. bolje rečeno: zdi se mi omejeno reči, da neko stvar nekdo MORA narediti. To je prva stvar.
Druga pa, da se mi zdi, da imam pač drugačen pogled na stvari. Navadila sem se, da zagledam tudi drugo plat. Gledati toliko široko, kot pač lahko. Tu me vodi srce. Intuicija. Želja, ki živi v meni je, da bi to ljudje sprejeli. In, seveda, da bi si vzeli čas za razumevanje. Ne le za prebiranje.

Eno vprašanje vsem (to ni napad, le vprašanje): ste opazili, kolikokrat se dogodi, da se zgreši bistvo nekega posta? Naredite mi uslugo in bodite kdaj pozorni. Se dogaja.

Amstel! Ne verjamem v Ljubezen, ki se MORA dokazovati skozi dejanja. Ljubezen je gonilna sila za dejanja!
Čutim Ljubezen do vsega, kar je bilo, kar je in kar bo. Verjamem, da se tebi to zdi kot "kaj-pa-vem-kaj", meni je pa to normalno stanje. Taka sem že od nekdaj.

Če sva že pri tem... Zadnjič mi je oseba, ki mi je izredno blizu, kateri povem vse, kar se mi plete po glavi,... zastavila retorično vprašanje:"Saj ti imaš pravzaprav vse rada, kajne?"
Ja, imam. Zakaj pa ne?

Ljubim lepoto, ki jo nosimo ljudje v sebi. Tisti biser, popolni del nas. Ljubim nepopolnost, ki obkroža to lepoto. Ljubim pač!

Pa še tole: dati sliko na forum je marsikomu dejanje poguma. Ponosna sem, da ste izkazali pogum in to naredili. Ponosna, ker ste sami ponosni nase. Sicer pa: se ne obremenjujem z drugimi ljudmi.

Nisem želela biti napadalna ali kaj podobnega... Le odkrita in iskrena sem bila.

Še eno off-topic vprašanje: ste kdaj premišljevali, koliko iskrenosti lahko prenesete? Wink

Cmokci + veliko ljubezni!

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #82 - 13.06.2002 at 15:16:07
 
[quote author=Oldi link=board=general;num=1023541404;start=75#76 date=06/12/02 at 11:06:53 Glede na to, da je iskanju partnerja menda posvečeno neprimerno več naših aktivnosti kot si pa to upamo priznati, bi bilo za mnoge koristno, da bi iščoča oseba napisala vsaj okvirne podatke s ključnim "iščem" [/quote]

A ni za to primeren recimo kak Friend Finder?  Cheesy
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #83 - 13.06.2002 at 15:18:55
 
Susi13 wrote on 13.06.2002 at 13:33:17:
Amstel! Ne verjamem v Ljubezen, ki se MORA dokazovati skozi dejanja.


Dala sem ti kot primerjavo "občutek ljubezni do vseh" v povezavi z mojim dojemanjem konkretnosti in resničnosti. Zame so nekaj oprijemljivega, konkretnega, resnična, dejanja, ne besede. To sem hotela izpostaviti.


Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #84 - 13.06.2002 at 15:40:15
 
Susi13 wrote on 13.06.2002 at 13:33:17:
Še eno off-topic vprašanje: ste kdaj premišljevali, koliko iskrenosti lahko prenesete? Wink


Ja, premosorazmerno z izpostavljenostjo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #85 - 14.06.2002 at 05:08:35
 
Sama ne vidim prav nobenega problema v tem pod katerim imenom se kdo od vas pradstavlja, kot tudi ne vidim nobenega problema kako slikico ima nad imenom. Smiley

Vsakdo od nas ima pravico do odločanja in izbire do teh, kot tudi, v življenju, vseh stvari.

Čestitam vsem, ki ste se  odločili za ta korak, ko ste dali svojo podobo v javnost, kot tudi ime nekateri, vendar ne vidim zaradi tega razloga zakaj bi sedaj morala to še sama storiti. Ko se bom odločila za tak korak, se bom zaradi sebe in ko bom to začutila v sebi in ne zaradi tega, da bom s tem dokazovala drugim kako močna osebnost sem... To mi smrdi na tekmovalnost, predalčkanje in neko prisilo. Cheesy

Še naprej sem to kar sem in delam stvari tako kot jih čutim. Kdo sem in kako zgledam, pa večina od vas tako ali tako že ve. Torej ne mislim, da se skrivam, saj sem sigurna, da me tisti ki me že od prej poznajo točno vejo kdo sem, tako zaradi imena kot tudi in predvsem zaradi svojih razmišljanj.  Smiley

Vsak ima neke svoje razloge, da deluje tako kot v določenem trenutku deluje, važno najbolj je to, da ostane zvest samemu sebi in počne stvari s srcem in ne z glavo. Prepustiti se je potrebno občutkom in ne logiki.

Slika ŠE ZDALEČ NE POKAŽE TEGA KAR POKAŽE SREČANJE V ŽIVO.
(ups, spet ta caps lock...)

Saj v bistvu se nočem sploh kaj preveč zakvačkat v tej temi, hočem samo povedati, da nihče od nas nima pravice siliti nikogar od nas v neko dejanje. Ne vem zakaj bi morali sedaj vsi dati gor sliko..., ker so se za to odločili trije uporabniki foruma. Mogoče ste pač vi trije začutili večjo potrebo zaradi tega, ker se še nikoli niste srečali z ostalimi, vendar zaradi tega ni razloga, da bi moral nekdo drug čutiti moralno dolžnost za isto dejanje...

Na stvari je treba gledati s srcem!

Sicer piše že pod tigerčkom, a vseeno še enkrat vsem skupaj, ŽIVITE IN PUSTITE ŽIVETI! Naj vsak sam hodi svojo pot!




Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #86 - 14.06.2002 at 11:51:43
 
Amstel wrote on 13.06.2002 at 15:40:15:
Ja, premosorazmerno z izpostavljenostjo.



Točno Amstel. Ti vedno najdeš besede, ki jih jaz nikakor ne najdem, ko je treba bistvo zadet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #87 - 14.06.2002 at 12:02:26
 
Ja, mene pa zanima oz. martra sledeča ugotovitev:

Zakaj so med nezagovorniki postavitve slike na forum tako dolge, v smislu razčljenjevanja in iskanja razloga zakaj ne, utemeljitve v postih. (ajd, razčleniš enkrat)

Imam občutek, da je to samo podaljševanje nočne more forumovcev in želja po prepričevanju v nasprotno.

Če si to želite, OK.

Javno vam sporočam, da imate prav. Dajanje slike gor je nesmiselno. Mi vsi smo odprti za nove ideje in jih tudi z veseljem sprejemamo.

Skratka, mi smo kul.

A sprejmete pipo miru? Al bomo šli kar na toksične spojine?

Borut

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #88 - 14.06.2002 at 12:10:09
 
kul ... pipa ... mir

jeahhhhh
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #89 - 16.06.2002 at 08:19:59
 
00000000

jaz sem dal svojo sliko na forum!

je na vaši levi strani in če me kdo ne vidi pol mu pač ni mogoče pomagat

tud ostali so dali svojo sliko na forum in če jo kdo ne vidi mu tud ne morem pomagat

eni ste dali pa tud svojo sliko na forum, pa tud če vas vidm vam ne morem pomagat!

zato?

tako vsak kot hoče, zato če daš sliko gor ali ne je pomembno samo za vsakega OD VAS, KI STE S TEM OBREMENJENI

ZA NAS, KI VEMO, DA JE SAMO SLIKA PAČ NE!

kot ste ugotovili zgoraj je od sedaj naprej je tale topic zaključen, lahko pa vseeno razložim majbe zakaj se gre:
šlo je za vas da se pokažete na sceni, za vas. Ja in pokazali ste se na sceni pa ste pripravljeni, da tudi kaj naredite ? Mene namreč a je slika ali en ne zanima čist nič, mene zanima kaj kdo res želi delat in kaj lahko skupaj naredimo.

Mi smo na sceni že par let in nas ne samo, da nas lahko vi vidite, vidi nas lahko tudi tisti ko gremo tja in predstavimo delovanje foruma, skupine za to, da se dobi stvari za funkcioniranje, da se izpostavimo za vse ostale, pa ne da se izpostavimo, mi to smo.

pa ni nobeden od nas nikol mel probleme če je blo treba kaj v javnosti naredit. s sliko al pa brez, ker nismo mel v glavi nas, NE NE v glavi smo mel delovanje skupine in foruma in okolja kjer bomo lahko svobodno in skupaj ustvarjali stvari za boljši svet.

na forumu pa smo dali tisto slikico k nam paše in največ pove o nas.

in tudi tisto obleko nosimo, ki največ pove o nas, eni kot vidite so pač brez lastne obele, kot so eni brez lastne slike.

sploh pa naše misli in besede, ki jih tule govorimo največ povejo o nas.  

zato je lepo, če ste se odločili, da daste sliko gor, samo šlo se je za več kajne, da mate pogum ane, da se predstavite in uspelo vam je. Mate ga in to je kar velik korak naprej, to cenim ampak ker ste tako daleč prišli se mi zdi da vas čaka še finalna preizkušnja resnični pogum bo tole:

da vidite kako pogumi ste v resnici napišite starost, datum rojstva, naslov in telefonsko številko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8